Jump to content

ivandva

Активные Пoльзователи
 • Content Count

  250
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

9

About ivandva

 • Birthday 02/23/1970

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

General Information

 • Пасека в
  Одеська область
 • Стаж
  4-7 лет
 • Kоличество семей
  11-20
 • Ульи
  лежак, б/к
 • Порода пчел
  українська степова

Recent Profile Visitors

563 profile views
 1. Пробую тоже кормити, но не всі хочуть брати. Думаю несуть ще щось, і пильцю тоже. А сироп даю з полинню - беруть краще як чистий сироп.
 2. Дерево оброблене паяльною лампою набагато довше експлуатується, при чому корисно обробити і з ззовні і з середини.
 3. Оглянув по бистрому сімю де було два клуби. Так і є - сидятьдва клуба. Нічого їм не допомогло. Цікаво що буде коли підуть на зустріч одне одному і зустрінуться? І що робити мені
 4. Сьогодні було +9 в тіньку, то я вліз до тої сімї (два клуба). Порозсував рамки ззаді, а спереді лишив як були. Бдоли потихеньку з заднього клуба пішли на перед. Через годинку глянув - наче всі зібрались разом. Зсунув рамки на місце. Є припущення, що сімя велика і під-час похолодання не вся пішла в клуб на перед. Я добавив одну рамку медову збоку (бдоли дуже багото, може при скороченні перестарався). Завтра перевірю і побачу.
 5. На жаль, не можу дати надійної поради. (Коли міг допомагав, пам"ятаєте...) Якщо оті 3 і 7 різні, тобто: один клуб сидить на 7 рамках, а другий - на 3-х інших, тоді нема питань! Шаруда вже писав. Як я зрозумів, проблема в тому, що великий клуб сидить на 7 рамках, а малий на трьох тих самих тільки ззаду і трохи зміщений вліво. Саме так.
 6. Можно смело присоединять малый клуб до основного. Температура позволяет А як? Коли в різних вуликах чи за перегородкою - то так вже пробував, а як тут - не знаю.
 7. Сьогодні по швидкому оглянув сімї: в одному була миша. Прийшлось повозитися з нею. За те в одній із кращих сімей щось не зрозуміле: клуб розташувався як і повинно бути - спереду на 7 рамках, а біля задньої стінки з лівого боку маленький клуб на 3 рамках. Розрив між клубами сантиметрів 10-12. Коли скорочував в кінці жовтня гнізда, то був один клуб спереду. Що то може бути, та й що мені робити? РС. Думаю що до тепла і так нічого не зроблю.
 8. Сьогодні з 8 ловушок для ос зібрав чверть відра (за тиждень). На вулиці холодно, бджола не активна, а оси звірствують. В 2 відводках закрив нижній льоток, привідкрив верхній - стали краще оборонятися. Якщо так далі піде з погодою то розібють відводки.
 9. В мене огорожено тільки очеретом, другий рік - все ок.
 10. Відводки робивв травні 1-25. Всі на 2р критог+матка+1р корму+1р суші з водою. До кінця червня вони займали по 4-10 рамок, розплоду різного на 3-6 рамок. Почав доставляти де суш, де вощину , все ОК. В кінці червня , коли доцвітав соняшник в деяких побачив, що засіву менше ( думав обмежили на соняшнику), а ще через тиждень пустий вулик з з жменькою бджіл і кучою молі. Матки не було. Було по трохи критого розплоду. І по такому сценарію пішли і решта відводків . Було дуже багато ос. При качці оси не давали спокійно працювати навіть у сильних сімях, прошлої осені набагато менше ніж тепер у червні.
 11. Проблема з відводками. - Пропали майже всі відводки цьогорічні силою 4-10 рамок. Робив їх як все : 2р з критим розплодом+матка+1р корму+1р суші з водою. Починались розвиватися, добавляв суш, вощину. Матки червили, все було добре. Потім замічав зниження червлення , а за днів 10 після цього взагалі пустий вулик, а рамки кишіли міллю ( думаю як наслідок відсутності бджіл ) . Рядом вулики з сімями - цілі. Знайомий висунув теорію : десь кроплять, а відводки слабші і тому страдають більше. Я на це не пристав, адже відводки пропадали повністю, у вулику оставалось жменя бджіл.
 12. Это не поможет... Дайте зрелый маточник в эту семью. Вчора хотів дати маточник. При огляді побачив що потягнули самі маточник. Я рішив нічого поки що не робити, а розпитати на форумі. Щось з того буде? Хотели - вот и дайте. Не ищите себе проблем. Вчора дав маточник, в суботу гляну на результат.
 13. Это не поможет... Дайте зрелый маточник в эту семью. Вчора хотів дати маточник. При огляді побачив що потягнули самі маточник. Я рішив нічого поки що не робити, а розпитати на форумі. Щось з того буде?
 14. Всім дякую за поради, завтра попробую.
×
×
 • Create New...