Jump to content

ivandva

Активные Пoльзователи
 • Content Count

  250
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by ivandva

 1. Пробую тоже кормити, но не всі хочуть брати. Думаю несуть ще щось, і пильцю тоже. А сироп даю з полинню - беруть краще як чистий сироп.
 2. Дерево оброблене паяльною лампою набагато довше експлуатується, при чому корисно обробити і з ззовні і з середини.
 3. Оглянув по бистрому сімю де було два клуби. Так і є - сидятьдва клуба. Нічого їм не допомогло. Цікаво що буде коли підуть на зустріч одне одному і зустрінуться? І що робити мені
 4. Сьогодні було +9 в тіньку, то я вліз до тої сімї (два клуба). Порозсував рамки ззаді, а спереді лишив як були. Бдоли потихеньку з заднього клуба пішли на перед. Через годинку глянув - наче всі зібрались разом. Зсунув рамки на місце. Є припущення, що сімя велика і під-час похолодання не вся пішла в клуб на перед. Я добавив одну рамку медову збоку (бдоли дуже багото, може при скороченні перестарався). Завтра перевірю і побачу.
 5. На жаль, не можу дати надійної поради. (Коли міг допомагав, пам"ятаєте...) Якщо оті 3 і 7 різні, тобто: один клуб сидить на 7 рамках, а другий - на 3-х інших, тоді нема питань! Шаруда вже писав. Як я зрозумів, проблема в тому, що великий клуб сидить на 7 рамках, а малий на трьох тих самих тільки ззаду і трохи зміщений вліво. Саме так.
 6. Можно смело присоединять малый клуб до основного. Температура позволяет А як? Коли в різних вуликах чи за перегородкою - то так вже пробував, а як тут - не знаю.
 7. Сьогодні по швидкому оглянув сімї: в одному була миша. Прийшлось повозитися з нею. За те в одній із кращих сімей щось не зрозуміле: клуб розташувався як і повинно бути - спереду на 7 рамках, а біля задньої стінки з лівого боку маленький клуб на 3 рамках. Розрив між клубами сантиметрів 10-12. Коли скорочував в кінці жовтня гнізда, то був один клуб спереду. Що то може бути, та й що мені робити? РС. Думаю що до тепла і так нічого не зроблю.
 8. Сьогодні з 8 ловушок для ос зібрав чверть відра (за тиждень). На вулиці холодно, бджола не активна, а оси звірствують. В 2 відводках закрив нижній льоток, привідкрив верхній - стали краще оборонятися. Якщо так далі піде з погодою то розібють відводки.
 9. В мене огорожено тільки очеретом, другий рік - все ок.
 10. Відводки робивв травні 1-25. Всі на 2р критог+матка+1р корму+1р суші з водою. До кінця червня вони займали по 4-10 рамок, розплоду різного на 3-6 рамок. Почав доставляти де суш, де вощину , все ОК. В кінці червня , коли доцвітав соняшник в деяких побачив, що засіву менше ( думав обмежили на соняшнику), а ще через тиждень пустий вулик з з жменькою бджіл і кучою молі. Матки не було. Було по трохи критого розплоду. І по такому сценарію пішли і решта відводків . Було дуже багато ос. При качці оси не давали спокійно працювати навіть у сильних сімях, прошлої осені набагато менше ніж тепер у червні.
 11. Проблема з відводками. - Пропали майже всі відводки цьогорічні силою 4-10 рамок. Робив їх як все : 2р з критим розплодом+матка+1р корму+1р суші з водою. Починались розвиватися, добавляв суш, вощину. Матки червили, все було добре. Потім замічав зниження червлення , а за днів 10 після цього взагалі пустий вулик, а рамки кишіли міллю ( думаю як наслідок відсутності бджіл ) . Рядом вулики з сімями - цілі. Знайомий висунув теорію : десь кроплять, а відводки слабші і тому страдають більше. Я на це не пристав, адже відводки пропадали повністю, у вулику оставалось жменя бджіл.
 12. Это не поможет... Дайте зрелый маточник в эту семью. Вчора хотів дати маточник. При огляді побачив що потягнули самі маточник. Я рішив нічого поки що не робити, а розпитати на форумі. Щось з того буде? Хотели - вот и дайте. Не ищите себе проблем. Вчора дав маточник, в суботу гляну на результат.
 13. Это не поможет... Дайте зрелый маточник в эту семью. Вчора хотів дати маточник. При огляді побачив що потягнули самі маточник. Я рішив нічого поки що не робити, а розпитати на форумі. Щось з того буде?
 14. Всім дякую за поради, завтра попробую.
 15. Хочу висипати трутневу сімю. На яку мінімальну відстань можна віднести (кругом інші дачі)??? Ділянка 12 сотих. Дякую.
 16. Возможно в семье не было матки, или матку поменяли, а молодая не вернулася из облета. Вы яйца видели в этой семье? Питання, чи в інших сім"ях добавилося бджіл. Чи був поруч із старим місцем ще один вулик? В будь-якому випадку, як хтось казав, від перестановки доданків сума не зімінитьсся. Якщо бджоли злетіли в сусідню сім"ю - нічого поганого в цьому не бачу. 1- Це був відводок, засів там був і різний розплід. 2- рядом був вулик, не звернув увагу чи там стало більше.( це також відводок, і кількість там має значення). А не траванули їх часом?... Таке тільки в одному з 20.
 17. 1 випадок. В травні зробив відводок з маткою. Розвивався нормально, розплід, корма - все в нормі. Після чергового огляду 28 червня у вулику побачив жменьку бджіл (штук 200). Підмору не було, близько 50 шт запечатаного розплоду, корм був (малувато). Ті що залишились (бджоли) на вигляд наче здорові, кліща не бачив. Тільки на 3 крайніх рамках завелась міль ( багато молі ). Що за біда може бути? 2 випадок. Траба було перемістити вулик на 3 метри. Пересував вулик по 50-80 см за раз в 5 заходів з інтервалом 3-4 дні. Після посліднього огляду помітив, що дбжоли стало набагато менше ( під час пересу
 18. В мене кліща мало, але деколи в посадці можна підцепити. Тоді каплю олії на нього і 2 секунди як він сам вискакує.
 19. ставиться два магазини чи один магазин, якщо один то під піднятими розплодними на 300 рамками лишається простір? на форумі розповідали якщо всі корпуса на 145. Ставлю один магазин, під піднятими гніздовими пустота. Але не вспівають за тиждень сильно забудувати, тягнуть рамки по 145 між піднятими гніздовими.
 20. Пропустив пару маточників (прохлопав), жду виходу і обльоту молодої.
 21. В мене гніздо на 300 і + магазини на 145. Піднімаю 3-4 рамки гніздові в магазин а поміж них ставлю по 145 ( порада була тут на форумі). Через тиждень (+-) опускаю в гніздо гніздові, а на їх місце ставлю ще по 145. Тоді освоюють на 5+. А коли слідуючий магази ставлю, то по 5 рамок 145 в один і другий, а перемішку нові рамки на 145. Може не технологічно , но ефективно. Спочатку було трохи не зручно , а тепер підготовлена операція проходить до 5 хв.
 22. Напрям розвитку сімї - це і є різниця типів вуликів. А вже все інше - це наслідки такого розвитку.
 23. Трошки уточню: - матка у відводку (перевіряв); - маточника не має; - засіву не має. дав 29 рамку із свіжим засівом, сьогодні подивлюся. Раніше при огляді не замічав маточника (на тиху заміну). Поживем побачим.
 24. 26 квітня зробив відводок з маткою, в сімї залишилось 14 рамок, з них 10 з різним розплодом. 29 квітня оглядав сімю і не побачив жодного маточника. Шо за ситуація ?
×
×
 • Create New...