Перейти к содержанию

Осінь 2017\ Зима 2018


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

16 хвилин тому, Дикий степ сказав:

Та лазив при 0, а поліз бо боюсь що не возьмуть мед збоку і ззаді. Погано зробив?

Бджолам інколи буває достатньо й короткого потепління до +8С+10С,щоб перенести корм поближче до розплоду.

Якщо глянули дуже швидко й не захолодили гніздо та не струсили бджіл -  - нічого страшного.:IMHO:

 У нас вдень все тало потроху, було сонячно . Зараз -6С показує. Радує, що на 3-5 днів наперед йде трохи потепління до 0 і навіть вище...:wave:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Николай S сказал:

ближайшие 10-12  дней выносить нельзя,

Копманьону дал команду начинать выносить с 25 .03 

Аккурат к Тёплому Алексею должны управиться 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 11.03.2018 в 17:06, hirurg сказав:

Тиждень не був на пасіці, сьогодні лише застав сліди обльоту, та й частина бджіл вилітало але небагато. підмору на дні майже нема, може вже повикидали

P80311-105851.jpg

Тільки зараз роздивився: класний у вас об"єктив!:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Мико сказал:

Копманьону дал команду начинать выносить с 25 .03 

Аккурат к Тёплому Алексею должны управиться 

чуйка у каждого своя, с  поправкой  на 300км:umora: но я раньше 27 не вижу смысла начинать ....

шо им пару дней не хватит?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Николай S сказал:

 

шо им пару дней не хватит?

Два омшаника и две сельских хатки забиты под потолок 

В одном омшанике в 4 ряда друг на друге ,во втором на стеллажах в пять ярусов 

в хатинках тоже в 3-4 ряда 

Так что тягать не перетягать 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, Мико сказав:

Копманьону дал команду начинать выносить с 25 .03 

Аккурат к Тёплому Алексею должны управиться 

А скільки ж сидіти на шкентелю? Пора вже за весла галерні братися. А чи я не правий, Мико?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, ДобровоЛ сказал:

А скільки ж сидіти на шкентелю? Пора вже за весла галерні братися. А чи я не правий, Мико?

 

Кому весла а кому i батога 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене бджоли сьогодні знову вимушено обліталися по снігу. Нагріло сонце передню стінку вулика і бджоли знову потроху літали. Щось в мене бджільництво в цьому році поки що зимове. То наявність кормів перевіряю, то підгодовую, то рамки підставляю, то утепляю і так далі і тому подібне. Якби не доглядав то загинуло не менше 5 сімей це вже точно.  В пасічників - сусідів вже відхід бджолосімей від 30 до 50 відсотків і навіть в зимівниках бджоли обпоносилися в знайомих так що смердить неначе в хліву. Наприкінці дня пройшов і позбирав бджіл в себе біля вуликів на снігу. Вийшло із 15 сімей приблизно півсотні застигли. Відігрів і вкинув до вулика. Соняшниковий мед поки що не здаю бо треба буде годувати бджіл до першого взятку із яблунь і вишень. Зимуємо далі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

48 хвилин тому, Крук сказав:

В мене бджоли сьогодні знову вимушено обліталися по снігу. Нагріло сонце передню стінку вулика і бджоли знову потроху літали. Щось в мене бджільництво в цьому році поки що зимове. То наявність кормів перевіряю, то підгодовую, то рамки підставляю, то утепляю і так далі і тому подібне. Якби не доглядав то загинуло не менше 5 сімей це вже точно.  В пасічників - сусідів вже відхід бджолосімей від 30 до 50 відсотків і навіть в зимівниках бджоли обпоносилися в знайомих так що смердить неначе в хліву. Наприкінці дня пройшов і позбирав бджіл в себе біля вуликів на снігу. Вийшло із 15 сімей приблизно півсотні застигли. Відігрів і вкинув до вулика. Соняшниковий мед поки що не здаю бо треба буде годувати бджіл до першого взятку із яблунь і вишень. Зимуємо далі.

Попелом посипте, щоб сніг розстанув. Чи може тільки й газом топите?:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Опалення газове, попіл із печі використав попередні рази. І знов свіжим снігом все засипало. Десь треба просити в сусідів або знайомих.:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Крук сказав:

В мене бджоли сьогодні знову вимушено обліталися по снігу. Нагріло сонце передню стінку вулика і бджоли знову потроху літали. Щось в мене бджільництво в цьому році поки що зимове. То наявність кормів перевіряю, то підгодовую, то рамки підставляю, то утепляю і так далі і тому подібне.

 

Тільки що, Крук сказав:

Соняшниковий мед поки що не здаю бо треба буде годувати бджіл до

А потім буде відкачка. І повний комплекс зимових робіт на пасіці виконано. Літом - на курорт, до наступного сезону.:umora:

Тільки що, ДобровоЛ сказав:

Попелом посипте, щоб сніг розстанув. Чи може тільки й газом топите?:ah:

Попіл поки що зберігаємо, що було чим посипати голову

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Arius сказав:

Попіл поки що зберігаємо, що було чим посипати голову

Всі бджолосім'ї живі. Попіл тільки за призначенням. Це не наша традиція.:wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Мико сказал:

Два омшаника и две сельских хатки забиты под потолок 

В одном омшанике в 4 ряда друг на друге ,во втором на стеллажах в пять ярусов 

в хатинках тоже в 3-4 ряда 

Так что тягать не перетягать 

Такую массу занести ,вынести,а я своих на улице оставил,имея подземный зимовник.Стыдно стало.Это при том, что в хатах ,при подьеме температуры ранней весной на улице им,уже с расплодом, и жарко может стать.(у одного пасечника в хате (раньше было)вовремя не выставил,приехал,а там весь пол в пчеле усыпан был).На следующий год постараюсь опустить.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, КАЕ сказал:

Такую массу занести ,вынести,а я своих на улице оставил,имея подземный зимовник.Стыдно стало.Это при том, что в хатах ,при подьеме температуры ранней весной на улице им,уже с расплодом, и жарко может стать.(у одного пасечника в хате (раньше было)вовремя не выставил,приехал,а там весь пол в пчеле усыпан был).На следующий год постараюсь опустить.

В марте с пола  своего зимовника сметаю до 2 -х вёдер пчелы  с 40 семей и считаю что это норма 

В этом году на 20 февраля был мизер на полу 

 

В омшанике  (1).JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, КАЕ сказал:

Такую массу занести ,вынести,

Всё в приказном порядке :umora:

Теперь благодарит :ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, Мико сказал:

 

В этом году на 20 февраля был мизер на полу 

 

 

В том случае у лесника солнце попало в окно плюс температура на улице пчелы начали вылезать на солнце ,на свет

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В цьому році до другої половини лютого мені в голову приходили дурні думки - мов зря я заніс бджіл в зимівник. А тепер бачу, що недарма потрудились один день.

Подивившись довгостроковий прогноз  бачу що не раніше Теплого Олексія, прийде тепло, якщо обять не брешуть.

Мабуть доведеться дзвонити і просити батька, щоб почав заготовляти попіл )))) Бо чує моє серце, що тепло вдарить швидко і все миттєво поплеве. Треба якось хоть трохи зігнати сніг, щоб менше грязі місити.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Что то последнее время после  таких прогнозов накатываются плохое чувство чтобы не пришлось качать зимний мед .Если на Алексея не облетятся то это   по всей видимости может произойти :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 годин тому, КАЕ сказав:

Те семьи ,которые с запахом уже в зимовнике

Маеться на увазі запас випорожень при проносі?Бо , в мене з другої половини зим. в приміщенні відверто відчуваеться аромат, притаманний , типовий  для зимуючих бджіл , не дивлячись на цілодобову примусову вентиляцію(дебет,номінальний, вентилятора 260 куб\год).

Кто мае сумнів чи заносити вул. в приміщення пораду приклад розрахунку-кожен вул. витратить на 1кг. менше корму множемо на 150вул. маемо 150кг або 750гр. єкономії це тільки один аспект і по мінімуму.Вирішуйте. чи ви згодні зробити цю роботу за такі гроші?.

Декілька год. тому відвідав зимувал, попередне відвідування було 16 -го(перепрограмував роботу вентиляторів, змів з долівки підмор).Цього разу відключив вент. зняв показники терм. знову змів підмор(не міряв але думаю літри два добавилось-трохи турбуе).Темп. повітря в зонуі вул. +2*С ,показники терм.  що лежать на підлозі вул. верхнього яруса +2-4*С(загалом 4шт.), під час відвідування викучування і виліт бджіл не спосперігав, тих що слухав гудуть тихо.Темп. на вулиці в той час -8*С вночі від -13*С.Калюжа води(невідомого походження) на підлозі зимувала не замерзла(залізобетонна підлога одночасно є стелею підвала на весь периметр поверхневого приміщення).На цей момент накопичились деякі негаразди: припинило існування декілька слабих колоній, з льоткових щілин деяких вул. видно потьоки (до підлоги з третього яруса) прозорої  в'язкої рідини -ймовірно їхній корм, передні стінки деяких(думаю не більш десятка) вул. вкриті зрозумілими плямами, за весь період зимування зметено з підлоги(не весь . бо в деяких щілинах не добравсь) літрів 20-30 бджіл або ~20кг підмору  який , як бонус,  буде проданий дешево.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А хтось реально різницю в розході корму в зимівнику і на вулиці провіряв? Теж сподівався на різницю в 1 кг.

Цей раз як заносив в зивіник то 5 сімей зважив і 5 залишив надворі які теж зважив. Самому цікаво скільки вийде різниці. А  тут ще й прогноз погоди, щось не дуже обнадіює.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, MaXUA123 сказал:

А хтось реально різницю в розході корму в зимівнику і на вулиці провіряв? Теж сподівався на різницю в 1 кг.

Різниця однозначно буде. В яких межах- потрібно перевіряти експериментально.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Север сказал:

Різниця однозначно буде. В яких межах- потрібно перевіряти експериментально.

А цікаво як правильно робити - важити в день виставки з змимівника чи після масового обльоту. Різниця впринципі й невелика, але однозначно буде.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ось вам розворот підручника "Бджільництво" 1935р. видання бригади авторів:Таранов Терещенко Нестероводський  Музалевський  Портнов.100_1036.thumb.JPG.b2bae2bb0c94c2b072d5efb5836100b3.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Винодел сказал:

Ось вам розворот підручника "Бджільництво" 1935р. видання бригади авторів:Таранов Терещенко Нестероводський  Музалевський  Портнов.100_1036.thumb.JPG.b2bae2bb0c94c2b072d5efb5836100b3.JPG

Так різниця в 3 кг. це дуже суттєво. Сподіваюсь, що все буде добре і я узнаю яка різниця в мене вийде.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, MaXUA123 сказал:

А цікаво як правильно робити - важити в день виставки з змимівника чи після масового обльоту. Різниця впринципі й невелика, але однозначно буде.

Зважити в день виставки, а потім і після обльоту, щоб дізнатися скільки каках бджоли набирають за зиму. Хоча за перший обліт бджоли всеодно повноцінно не облітаються.

Сім'ї, які зимують на дворі потрібно добре захистити від вологи, задля більшої об'єктивності.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...