Перейти к содержанию

Створення кооперативу


Рекомендуемые сообщения

1 час назад, Ю.М. сказал:

Державна система контролю зруйнована, стандарти не діють, на нові не перейшли і роботу цю проводить нікому і нема за які кошти. І це міна сповільненої дії, закладена під всю продукцію бджільництва

та це на вас хандра зовсім напала, не так все катастрофічно як вам здається!

 

38 минут назад, Сенчук Таня сказал:

недавно сказали, що держ лабораторії перерходять у приватну власність...

це нічого не змінює, приватна то лабораторія чи державна, всі лабораторії акредитуються одинаково і одинаковий сертифікат відповідності отримують. А їхня робота вже хто зна скільки має калькюляцію видів вимірювань чи досліджень!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

33 минуты назад, larson сказал:

та це на вас хандра зовсім напала, не так все катастрофічно як вам здається!

 

Розумієте, коли мені було 27, я працював головним технологом цеху, ходив в білому халаті і тричі на день контролював мікроклімат в цеху, вологе прибирання тричі в день і тд і тп.

Зараз я директор малого підприємства і мій робочий день починається з завозу дров і розпалювання 8 буржуйок та ремонту станків- моїх ровесників. Більшого оптиміста Вам ще пошукати прийдеться, оскільки ми продаємо свою продукцію в 30 країн світу, але все більше розумію, що не доживу до білого халату...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минут назад, Ю.М. сказал:

що не доживу до білого халату...

ну може наші діти доживуть, :az:, давайте працювати далі, як то кажуть А ВДРУГ.....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, larson сказал:

 давайте працювати далі, як то кажуть А ВДРУГ.....

Для того, щоб хоча б відбудувати втрачене, потрібно отримувати прибутки!

Прибутковою може бути тільки стабільна організація, яка створюється протягом певного часу і не на один рік!!!

Щоб створити стабільне на багато років підприємство (кооператив), потрібно розібратись не тільки з законодавством ( про кооперацію), але і зрозуміти ризики, чому попередні спалахи кооперації так швидко згасали? Як уберегти від розвалу створене не тільки нами, а й задовго до нас! Стара пісня "...до основанья, а затем..." вже в печінках сидить...

Ризики для існування виробничого підприємства ( вважаю пасічний кооператив виробничим), можна розділити на внутрішні та зовнішні.

Внутрішні - це система організації праці,  управління, взаємні відносини та довіра. 

Зовнішні - законодавство, умови існування на ринку, конкуренція, форс-мажор.

Система організації кооперативу загалом спрощена (примітивна) передбачає об"єднання певних ресурсів і планове  використання їх для отримання прибутку( додаткової вартості). Можна розділити кооперативи, які використовують в основному трудові ресурси - кібуци в Ізраїлі, або фінансові ресурси - в Європі.

Для нас в обох випадках  ці ресурси вкрай обмежені , тому і продуктивність праці, і використання сучасних технологій та техніки під великим сумнівом. Так само під сумнівом можливість конкуренції  з великими приватними підприємствами. Максимум - це забрати 2-3 гривні у перекупа, та виторгувати ще 2-3 грн на об"ємах.  Чи зможуть кооперативи роками вкладати зароблені копійки щоб побудувати сучасний завод - не факт, а побудоване на гранди, кредити, позики може водночас стати приватним.

Вихід - або створювати надпотужні кооперативи, наприклад 1000 пасічників скинеться по 1000$, або, як я вже писав - освоювати ніші які не цікаві великим конкурентам - перга, прополіс, пакети і т.п.  Третій варіант - робити те хто ніхто не вміє, вийти на ринок з новим, унікальним товаром - як ми.  Оскільки продуктивність праці на наших пасіках "помірна", а ресурси обмежені,  потрібно використати переваги праці вільних людей, над якими не стоїть наглядач.

І тут надактуальна проблема - координація тобто управління організацією, де всі вільні і не зобов"язані нікому підкорятися! Це простіше зробити з фінансами, але дуже важко зробити з людьми, де на 3-х українців - 2 гетьмани!  Дослідження Генрі Форда  дають цифру - ТІЛЬКИ 3% людей можуть ЕФЕКТИВНО керувати іншими!  Іншими словами вірогідність "правильного" призначення директора підприємства - тільки 3%!!! Тому, щоб не помилитися, існувала система підготовки кадрів - людині давали характеристику  в дитсадку, школі, інституті, підприємстві, сиділи кадровики на кожному підприємстві і то не завжди допомагало. Так само не допоможе в Україні диплом Гарварда чи Оксфорда, треба готувати кадри тут і дуже відповідально!

Закон про кооперацію пропонує очолити кооператив або вибраній особі, або призначеному директору, але якщо вибраний може бути "активістом" без претензій на велику зарплату, то призначений захоче винагороду за свої послуги.  Що краще, вирішується на загальних зборах , де часто "хто кого перекричить".  Гіркий досвід виборів директорів підприємств в 90-х, коли директори хапнули і втекли, а заводи порізали, не роблять мене прихильником такої "демократії".  

Також я не впевнений  що колектив може приймати непопулярні рішення стосовно зарплати, додаткових робіт, перспективних вкладень. Я за те, щоб директор мав зарплату, гарантії від колективу на певний термін і важелі керування колективом.  

     Далі буде....

 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 часов назад, Ю.М. сказал:

Далі буде....

Вас приємно читати, з наступаючими вас святами:az::ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цитата

 

Середній розмір зарплати в Україні складає 7351 грн. Однак через оподаткування великі суми потрапляють до державного бюджету.

Ті, хто отримують “білу” зарплату, сплачують 18% податку на доходи фізичних осіб та 1,5% військового збору.

В перерахунку за середньою зарплатою – це означає мінус 1433,45 грн.

Роботодавцю найманий працівник обходиться ще дорожче. Щоб нарахувати 7 тисяч гривень зарплати – ваш керівник повинен сплатити єдиний соціальний внесок. 1600 гривень від середньої плати йде на пенсію, оплату лікарняного, на нещасний випадок. Навіть якщо нічого з перерахованого не сталося – все одно заплатити треба.

Так, сума без сплати податків становить 8980, а на руки дають 5 917,55 грн. Виходить, що по дорозі на банківську картку держава відкусила третину (3050,45 грн) від того, що віддає роботодавець.

Також за всі покупки в магазинах українці платять не тільки продавцеві, але й державі. Фактично ПДВ відгризає від кожної покупки 20%.

Отже, кожний п’ятий буханець хліба, кожне п’яте яйце, кожну п’яту палицю ковбаси доводиться віддавати державі. Якщо приміряти все це на залишки середньої зарплати, то виходить ще мінус 1200 гривень.

І це за умови, що ні в одній покупці не було міцних напоїв, тому що з’являється ще один податок – ПДВ плюс ще сплата акцизу. Цей хитрий збір включений не тільки у вартість алкоголю, але і тютюну, палива.

За всі підакцизні товари, вироблені та продані в Україні, уряд вже виписав чек на 79,5 мільярда гривень. За імпортні буде ще 46 мільярдів. Якщо цю суму розділити на кожного українця – виходить 250 гривень на місяць.

 

Ще додайте сюди пару гривень за розмови по мобільному. Таким чином, в гаманці після таких відрахувань залишається чиста сума – 4471 грн. В цьому і полягає основна проблема – що ми платимо податки непомітно. Це близько 70 тисяч гривень на рік із середньої зарплати.

           Ще тут не враховане банківське обслуговування, транспортні затрати, а не тільки паливо, а для юридичної особи - ще з десяток цікавих "примочок" починаючи з "правильних" звітів у різні інстанції і закінчуючи електронним ключем для бухгалтера....

       Це не "страшилка" для тих хто починає бізнес, а нагадування - з ким маєте справу , (і без чого, в принципі можна обійтись)....

Найголовніше в цьому- що Ви не маєте НІЯКИХ пільг і жодного дня  на  адаптацію,  більшість платежів - авансом! З першого дня реєстрації.

Тобто вівцю з першого дня починають  стригти, коровку - доїти, а курочку - нести яйця!!!  Оце і є причиною різних "схем" і "неприбуткових" підприємств!

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Отримали "вітання" з Новим роком! Тепер двічі на місяць доведеться подавати ще один звіт і відповідно пояснювати чому бджоли зимою не працюють, а пасічники не купують...

Цитата

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ СТАТИСТИКИ У ЧЕРКАСЬКІЙ ОБЛАСТІ вул. Остафія Дашковича, 39, м. Черкаси, 18001 тел. (0472) 36-16-75, факс (0472) 33-89-75 E-mail: gustat@ck.ukrstat.gov.ua Web: www.ck.ukrstat.gov.ua Код ЄДРПОУ 02357999 22.12.2017 № 06-18/4190 На № __________ від __________ Керівникам підприємств Про подання форми №1 - ПЕ (місячна) у 2018 році У 2018 році звіт по ф.№1-ПЕ місячна “Звіт про економічні показники короткострокової статистики промисловості” складається на бланках, затверджених наказом Держстату №113 від 15.07.2016р. Звіт за ф.№1-ПЕ (місячна) подають на адресу Головного управління статистики юридичні особи, відокремлені підрозділи юридичних осіб, які займаються промисловими видами діяльності. При складанні звіту необхідно керуватися Роз’ясненнями щодо заповнення форми державного статистичного спостереження №1-ПЕ (місячна) затвердженими Державною службою статистики 18.07.2016р. за №17.4-12/13 та даним листом. При складанні за ф.№1-ПЕ (місячна) за показником "Обсяг реалізованої промислової продукції (товарів, послуг)" слід звернути увагу на те, чи відповідає розподіл обсягу реалізованої продукції за видами діяльності даним щодо випуску продукції, призначеної до збуту за ф.№1-П (місячна). Необхідно зазначити, що показники статистичного спостереження за ф.№1–ПЕ є короткостроковими і призначені для формування оперативної зведеної інформації щодо промислової діяльності підприємств по країні в цілому та за територіями областей, водночас, доводимо до Вашого відома, що первинний облік на підприємстві повинен бути налагоджений таким чином, щоб дані про обсяг реалізованої промислової продукції за результатами місячної звітності за звітний період відповідали даним ф.№1-підприємництво в частині промислової діяльності. При розробці даних по продукції за ф.№1-ПЕ (місячна) у 2018р. підприємство може вносити зміни за попередній місяць з наданням пояснень щодо причин коригувань. Внесення виправлень за інші попередні місяці звітного року можливе за умови надання вагомих причин щодо внесених виправлень. Ваше підприємство має можливість спростити процедуру подання статистичної звітності подаючи звіти в електронному вигляді, використовуючи систему електронної звітності. Відомості для здійснення електронного звітування до органів державної статистики Ви можете отримати на офіційних Веб–сайтах: Держстату України (www.ukrstat.gov.ua)

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Ю.М. сказал:

Отримали "вітання" з Новим роком! Тепер двічі на місяць доведеться подавати ще один звіт і відповідно пояснювати чому бджоли зимою не працюють, а пасічники не купують...

 

Тому чи варто пасічникам створювати обслуговуючий  кооператив, якщо без кооперативу не можуть об'єднатися?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тема переливания пустого в порожне.

 Кто взял на себя инициативу и пошёл к своему соседу, куму, свату и сказал давайте здадим вместе мед, каждый получит на 10 тыс. больше. Практически никто бы не отказался в здравом уме. Но диванчик под попкой и философия на форуме родней, верно? :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 5 months later...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Велика подяка, Старий Друже. Дуже інформативний та корисний сайт не тільки для тих хто хоче створити обслуговуючий кооператив. 

В статті  від 30 травня ЯК ЗАХИСТИТИ БДЖІЛ ВІД ОТРУЄННЯ

P.S. В одній із наступних статей я напишу, як треба правильно підготуватися до першого зібрання однодумців, так щоби воно не стало останнім. Так, там є свої секрети.

Коли очікується ця стаття з порадами? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, Ысч сказал:

Велика подяка, Старий Друже. Дуже інформативний та корисний сайт не тільки для тих хто хоче створити обслуговуючий кооператив. 

Коли очікується ця стаття з порадами? 

Дякую. Над статтею працюю... 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, Старий Друже сказал:

Дякую. Над статтею працюю... 

Закинув статю СЮДИ тут від неї буде багато користі. Бо розумію, що принцип: зуб за зуб, око за око, поле за пасіку, ні до чого хорошого не приведе.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Нынешний уклад мира, нашей и соседних стран - результат глобальных и локальных военных и вооруженных конфликтов. 

Дипломатия штука хорошая и достигла таких высот что могут ляпать языками годами, но рано или поздно проблема будет решатся физическим путем. Если одна из сторон не задастся раньше. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 7 months later...

Бджолярам компенсуватимуть 70% вартості обладнання

https://agropolit.com/news/11235-bdjolyaram-kompensuvatimut-70-vartosti-obladnannya--minagropolitik

Минулого тижня отримав  пропозицію надати перелік нашої продукції для включення в список товарів для компенсації пасічникам!

На жаль щоб виконати вимоги уряду, мені необхідно надати також певний пакет документів - 14 пунктів, для виконання вимог мені потрібно приблизно 150 тисяч євро!!!

Може скинетесь? Буде Вам дешевий інструмент!!! 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 7 months later...

Епіграф: " Одного поважного британця запитали, як виростить справжній англійський газон? Відповідь: "Потрібно посіяти траву і 200 років ретельно її доглядати..."

  Не можу стриматись щоб не задати питання шановним агітаторам за пасічну кооперацію:  Ну що??? Яку ви дасте відповідь людям  на запитання, а де наші гроші?.Сьогодні, коли білий полярний лис вже зовсім поряд?  Мені простіше, я цю відповідь записав собі в статут кооперативу, але вчасно подумав і перевів підприємство в режим приватної фірми. Тому що вище названа тваринка з дивовижною впертістю приходить до мене ще з часів навчання в інституті. Ми, можна сказати, майже друзі, тільки заробиться якась копійка- скоріш розгядайся навсебіч, бо він поряд. Це вже як спортивні змагання - хто спритніший і хитріший. Це як доза адреналіну! Тому я добре розумію людей, які були на майдані та на війні, але дивуюсь їхній наївності...

 До теми. В мене знову бунт на кораблі, і мені завтра знову махати шаблюкою. Поки що поверх голів... А що скажете Ви людям, які повірили в "спільну справу", в Європейські гранди? Мені цікаво!.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

55 минут назад, Ю.М. сказал:

  Не можу стриматись щоб не задати питання шановним агітаторам за пасічну кооперацію:  Ну що??? Яку ви дасте відповідь людям  на запитання, а де наші гроші?

Про это людям нужно было думать весной. А в нынешних сложившихся условиях, не думаю, что найдется какой-нибудь полоумный, готовый вкладывать средства в нашу мутную экономику. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 01.07.2018 в 12:33, Старий Друже сказал:

 

В 01.07.2018 в 13:45, Ысч сказал:

Велика подяка, Старий Друже. Дуже інформативний та корисний сайт не тільки для тих хто хоче створити обслуговуючий кооператив. 

 

Ставлю питання по іншому: Створення успішного підприємства це робота на багато років. Як убезпечити це підприємство (кооператив) в кризовий період? Адже я можу звільнити незадоволених, а в кооперативі проголосують і пішло все прахом... Це має бути передбачено і в статуті. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Ю.М. сказал:

а в кооперативі проголосують і пішло все прахом...

К сожалению, так и есть. Глядя на происходящее слаживается мнение, что все эти предприятия создаются с одной единственной целью - освоить бюджет, перспективы их дальнейшего существования никого не интересуют.   

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

49 минут назад, Ю.М. сказал:

а в кооперативі проголосують і пішло все прахом...

Перед винесенням питання на голосування його обговорюють а потім вже голосують. 

Сьогодні як раз були збори. Голосували одне важливе питання. На початку обговорення я був 1 проти 16. Після двох годин дебатів проголосували: три за три проти одинадцять утримались. Треба вміти аргументувати та відстоювати свою позицію.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часов назад, Ысч сказал:

Перед винесенням питання на голосування його обговорюють а потім вже голосують. 

Сьогодні як раз були збори. Голосували одне важливе питання. На початку обговорення я був 1 проти 16. Після двох годин дебатів проголосували: три за три проти одинадцять утримались. Треба вміти аргументувати та відстоювати свою позицію.

Раз повезло. А  ви впевнені що зможете весь час  успішно переконувати, щоб кооператив проіснував тривалий час?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27 минут назад, MaXUA123 сказал:

  ви впевнені що зможете весь час  успішно переконувати, щоб кооператив проіснував тривалий час?

Навіщо? В більшості випадків думки однакові.:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 часов назад, Ысч сказал:

Перед винесенням питання на голосування його обговорюють а потім вже голосують. 

Сьогодні як раз були збори. Голосували одне важливе питання. На початку обговорення я був 1 проти 16. Після двох годин дебатів проголосували: три за три проти одинадцять утримались. Треба вміти аргументувати та відстоювати свою позицію.

Неправильна відповідь :IMHO:Я шукав вирішення цієї проблеми.  Знайшов у діяльності кібуців в Ізраїлі. Умовляти Ви зможете кілька місяців. Потрібна правильна процедура, розписана  в статуті. Ви до цього ще не дійшли... :IMHO: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 минут назад, Ю.М. сказал:

Неправильна відповідь :IMHO:Я шукав вирішення цієї проблеми.  Знайшов у діяльності кібуців в Ізраїлі. Умовляти Ви зможете кілька місяців. Потрібна правильна процедура, розписана  в статуті. Ви до цього ще не дійшли... :IMHO: 

І в чому там суть?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

52 минуты назад, MaXUA123 сказал:

І в чому там суть?

Суть проста: вхід-гривня, вихід - дві. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...