Перейти к содержанию

Подставки под ульи


Griva

Рекомендуемые сообщения

44 хвилини тому, Віталій.В сказав:

Яб Вам радив :az: кутники на які прикручуюця бруски, замінити на квадратну або прямокутну трубу, залежно від конфігурації бруска, тобто в кусок труби вставляєця брусок і крепиця одним саморізом як держак лопати  в руці.

В мене були схожі конструкції, недолік такого з'єднання що боїця продольної качки, коли два вулика будуть по 2-3 корпуса з медом це добра вага + добрий вітер в бік, велика вірогідність що зриває саморізи, брусок вільно може  впасти бік, якщо брусок  буде вставлений в квадратну трубу, брусок не впаде до поки не згніє.

Дякую за слушну пораду. Насправді  такий варіан краще,  але і відчутно збільшить собівартість підставки  (кутник маю тай на металобрухті за ціною брухну можна купити, а трубу підходящого перерізу за ціною металопрокату) .... Напевно буду доварювати до кутника С подібні скоби  скажімо з арматури 8 мм (вийде майже як з трубою , але ІМХО  дешевше), або замінити саморізи  на болт з гайкою і шайбою (м8 думаю вистачить, та чи так буде дешевше хз. )

Ви пишете що були - підмовились від такої конструкції, чому?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, Lefty сказал:

Ви пишете що були - підмовились від такої конструкції, чому?

Відмовився по причині незручності при кочовці і т,д, перед переїздом на кочівлю зараз за день - два привожу скати та частково розкидую по своїх місцях,  серед ночі не треба перевозити підставки, проблеми з перевозкой підставок не великі якби був вантажне авто з причіпом, в мене ваз 2102 і причіп легковий, тому кожні 10см розраховані, купити якусь газель не така вже і велика проблема але двір малий немає де ці авто ставити, також на 50-т сімей не така вже і потреба вантажного авто.  Два рази попадав під дощ при переїзді на кочівлю, один раз перевіз 2/3 пасіки разом з підставками далі ливень не заїхать, другий раз вулики всі перевіз і ливень, підставки залишились вдома, також коли ще не було участка під пасіку вдома вулики стояли дуже плотно, за ті косі ноги підставки що виходять за межі вулика, постійно перечіпаєся. Підставки добрі і мені подобаюця але, повиний буди великий вільний участок під пасіку, і при кочівлі грузомістке авто, з малим авто і малим участком під пасіку такі піставки додають незручностей.

Цитата

кутник маю

ще як варіан зварювати два куска кутника в квадратну трубу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

самий варіант це піддони.Метал -дороге задоволення

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

54 хвилини тому, wwlo сказав:

самий варіант це піддони.Метал -дороге задоволення

Немаю я зайвого здоров'я щоб займатись погрузочно-розгрузучними роботами, краще, зачепив і поїхав. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, wwlo сказав:

самий варіант це піддони.Метал -дороге задоволення

Якщо де є взяти за дешево бо і піддони останнім часом значно подорожчали....

 

1 година тому, Віталій.В сказав:

Відмовився по причині незручності при кочовці і т,д, перед переїздом на кочівлю зараз за день - два привожу скати та частково розкидую по своїх місцях,  серед ночі не треба перевозити підставки, проблеми з перевозкой підставок не великі якби був вантажне авто з причіпом, в мене ваз 2102 і причіп легковий, тому кожні 10см розраховані, купити якусь газель не така вже і велика проблема але двір малий немає де ці авто ставити, також на 50-т сімей не така вже і потреба вантажного авто.  Два рази попадав під дощ при переїзді на кочівлю, один раз перевіз 2/3 пасіки разом з підставками далі ливень не заїхать, другий раз вулики всі перевіз і ливень, підставки залишились вдома, також коли ще не було участка під пасіку вдома вулики стояли дуже плотно, за ті косі ноги підставки що виходять за межі вулика, постійно перечіпаєся. Підставки добрі і мені подобаюця але, повиний буди великий вільний участок під пасіку, і при кочівлі грузомістке авто, з малим авто і малим участком під пасіку такі піставки додають незручностей.

ще як варіан зварювати два куска кутника в квадратну трубу.

Стосовно виступаючих ніжок за межі вулика: я змінив трохи  кут нахилу ( підібрав експремегнтальним шляхом), бо при 45 градусах справді трохи за далеко виступали, і в теперішньому варіанті абсолютно не мішають, щоб зачепитися за ніжку потрібно ще постаратися. 

 Перевожу пасіку теж легковим причепом в один ярус ( бо вулики українські + за звичай  2 магазини).  А отже,  підставки планую перевозити разом з вуликами на їх даху. Саме необхідність перевезення теперішніх підставок окремо в певній мірі і спонукала до даного концепту....

Зварювати кутники - потрібно спробувати , але кутник у мене 45 а брус думав брати 50х60, тоді кінці його потрібно спеціально підганяти..... Як варіант можна  зварити два кусочки кутника в вигляді букви С ( при цьому підрізавши одну поличку так щоб висота в середині виходила скажімо 70мм) і відкриті кінці з'єднати перемичкою з арматури . Брус брати 45х70.... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 годин тому, Віталій.В сказав:

ще як варіан зварювати два куска кутника в квадратну трубу.

Роздивився я оригінальні французькі підставки  (варіант з деревяним брусом). Французи брус до кутника кріплят мебельними гвинтами. Думаю це буде в моєму випадку оптимальним варіантом. 

Безымянный.png

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

в мене павільйон і критий прицеп,де вулики знаходяться постійно.Єдине  -на землі вивожу матки .тут в пригоді стають старі скати.Правда вчора одержав в подарок 10 не дуже нових піддонів

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 15.12.2021 в 20:56, Lefty сказал:

Роздивився я оригінальні французькі підставки  (варіант з деревяним брусом). Французи брус до кутника кріплят мебельними гвинтами. Думаю це буде в моєму випадку оптимальним варіантом. 

Безымянный.png

З болтами звісно простіше, думаю 6мм вистачить, головне шайбу величеньку і буде служити довго.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, Віталій.В сказав:

З болтами звісно простіше, думаю 6мм вистачить, головне шайбу величеньку і буде служити довго.

Теж так думаю. Тим більше що маю  по дві сотні оцинкованих гайок і шайб.

ЗІ: стосовно підставок, французи досить добре продумали конструкцію, зверніть увагу на ніжки: прорізи щоб вода не накопичувалась і фіксатори  ніжок (важливо при завантажувані  вуликів на підставках).....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Lefty сказал:

Теж так думаю. Тим більше що маю  по дві сотні оцинкованих гайок і шайб.

ЗІ: стосовно підставок, французи досить добре продумали конструкцію, зверніть увагу на ніжки: прорізи щоб вода не накопичувалась і фіксатори  ніжок (важливо при завантажувані  вуликів на підставках).....

Вуха на підставках як для підйомного крюка, цікаво навіщо вони ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вот такие у меня, арматура ф8. При перевозке входят одна в другую. Жёсткость и надёжность наилучшие. По цене - арматура будет в два раза дешевле трубы и хотя её больше надо длинны, всёравно дешевле выйдет

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Извиняюсь, не прикрепил изображениеimage.png.16133d2b4b38453c93d544846baa25d8.png

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, siverit сказав:

Извиняюсь, не прикрепил изображениеimage.png.16133d2b4b38453c93d544846baa25d8.png

а опирається на шо?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, gardener сказал:

а опирається на шо?

Такаяже арматура по всему периметру. Если на кочевке земля сильно не ровная-кусок палки можно подложить. Но сильно широкие подкладки лучше не делать, как-то штакетинку подложил, так муравьи поселились под ней.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, siverit сказал:

Но сильно широкие подкладки лучше не делать, как-то штакетинку подложил, так муравьи поселились под ней.

Мурахи якщо надумають посилиця то добре живуть і без реєчок.

 раніше були такі підставки , настрочив їх майже 50шт, а зараз все на скатах.

272041587_.jpg.e31c9d5beddc3ba771bb548c2c4bdec4.jpg

458919496_.jpg.974ffad8172e79d33c6fc10e3c85c7bd.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16.12.2021 в 21:54, Віталій.В сказав:

Вуха на підставках як для підйомного крюка, цікаво навіщо вони ?

Хід думки правильний....

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14.12.2021 в 15:23, Lefty сказав:

Пофарбував, брус оливою обробив, зібрав і переставив вулики.... Перші враження досить добрі: виставляється по рівню 10-20 секунд ( не залежно яка поверхня), стійкість відмінна.

IMG_20211214_141245.jpg

IMG_20211214_131840.jpg

IMG_20211214_141254.jpg

:ay:

Бачив в продажі є пластикові заглушки для торців профтруби.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...

Замість дернвяних кілків використовую пластикові пляшки з під води  1.5- 2л. Заповнюю просіяним сухим піском, заливаю соляною ропою 60гр. солі на 1л. води. Трамбую постукуванням по пляшці поки при натискані пальцем відсутнє просідання .  Кілком робиться заглиблення по діаметру пляшки і все .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

31.07.2023 в 04:51, Пахомич сказав:

Замість дернвяних кілків використовую пластикові пляшки з під води  1.5- 2л. Заповнюю просіяним сухим піском, заливаю соляною ропою 60гр. солі на 1л. води. Трамбую постукуванням по пляшці поки при натискані пальцем відсутнє просідання .  Кілком робиться заглиблення по діаметру пляшки і все .

Як воно виглядає під вуликами?

В сторону не скотиться? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, yu1986ra сказал:

Як воно виглядає під вуликами?

В сторону не скотиться? 

Куди вона скотиться, якщо стоїть вертикально?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...