Jump to content
siverit

Подсадка маток

Recommended Posts

12 хвилин тому, Электрон сказав:

Если нашел две непонятные личинки и больше яиц нет, такое может быть? А может матка отложила пару яиц и её после этого убили?

Вряд ли. Сразу потянули бы маточники. То, что вы описуете - скорее всего трутовка. 

Лучший способ проверить - дать рамку открытого молодого рассплода или яиц с другой семьи. Если заложат маточники - значит матки нету. Если не заложат - ищите матку.

• Like 4
  • Thanks 1
16 часов назад, Электрон сказал:

Если нашел две непонятные личинки и больше яиц нет, такое может быть? А может матка отложила пару яиц и её после этого убили?

Поищите ещё раз матку. Всяко бывает. И на дооблёт могла пойти и просто гонять могут по углах. 

У меня семья была с маткой ИО. Семья сильная, решил ИОшку забрать с 4 рамками расплода в отводок. Дал им плодную мамку, грохнули через клеточку. Потом акация дал им отработать, залились мёдом. Маточники посрывал, расплод весь запечатан. Дал новую плодную матку, вроде принимают, выпустил. Вчера проверяю - достал рамку а на ней мисочка с яйцом, ну думаю семья отрутневела. Через пару рамок нахожу подсаженую матку и полладошки засева. Наверное может быть что и матка рассевается и трутовка появляется. Надеюсь матка рассеится и с трутовкой пчёлы сами разберутся

• Like 2
  • Thanks 1

Питання для досвідчених. Маю 2-3 сім'ї у ройовому. Повно маточників, маток знайти не можу. Одна матка навіть не мічена.

Якби знайти стару матку, зробив би з нею відводок.

Розумію, що треба розкидати, бо можуть зроїтися.

А як- не знаю.

Як вивести з ройового, без відшукування матки?

Вулики лежаки, непідйомні.

І що їм краще підставляти - плідну,неплідну, залишити маточники?

Без шукання матки - то можна. Без роботи не можна. Варіантів кілька. Самий простий - той що сам вказав: Розкидати. А післья початку червління з"єднати докупи.

"Профі" роблять штучний рій. Мабуть ще є варіанти.

• Like 1

Підсаджував у вівторок матки в кліточках. Сьогодні перевіряв - в двох сім'ях кліточки майже повністю заліпили воском... Свищеві маточники не тягнуть...:dntknw:

Останні два роки теж спостерігаю таку картину при підсадці деяких маток. В таких випадках не спішу відкривати кормові відсіки для виходу матки.

14 годин тому, Бджолопотам сказав:

Підсаджував у вівторок матки в кліточках. Сьогодні перевіряв - в двох сім'ях кліточки майже повністю заліпили воском... Свищеві маточники не тягнуть...:dntknw:

Тут варіянтів багато, головне не поспішати. Впевнені що у вулику іншої немає? Якщо так, то - а) підсаджувана низької якості,  б) інша порода бджіл в)сім*ї агресивні. Якщо не б,в, ...д то при наявності, замініть а).

• Like 1
1 годину тому, Лавр сказав:

б) інша порода бджіл

Порода то інша, але з 20 сімей тільки дві так реагують...

Будем бачити..

В 22.06.2021 в 13:04, Seos сказал:

Ви все правильно зробили, завтра спробуєте випустить, шкода що це неплідка, їх приймають гірше, особливо, коли вони не "свіжі". 

нажаль не спрацював ваш спосіб- вбили другу неплідку. придеться ставити їм поки відкритий росплід, щоб не струтовіли а потім приєднати до них відводок з плідною маткою

• Sad 1
23 часа назад, arki сказал:

нажаль не спрацював ваш спосіб- вбили другу неплідку. придеться ставити їм поки відкритий росплід, щоб не струтовіли а потім приєднати до них відводок з плідною маткою

Неплідок підсаджую так: 1) З кількох сімей трушу по рамці(яйця-личинки).На три рамки суші!!! В одній вода 2) За три години маємо добру жменю молодої бджоли. 3) Підсаджую в кліточці неплідку. Обидва відсіки заповнені канді і відкриті. За дві доби перевіряю наявність матки, що випущена. Приймають - 90%.

• Like 3
1 час назад, Маркіян сказал:

Неплідок підсаджую так:

я завжди роблю выдводок на 1-3 рамки росплоду на виході, через добу льотна бджола злітає і все те саме що і у вашому випадку. потім підсаджую неплідку. мені в моєму випадку побачивши що неприймають треба було рядом робити такий відводочок і підсадити туди неплідку а потім коли вона почала сіяти і був би від неї вже різновіковий росплід накривши її ковпаком приєднати до проблемної сімейки, так роблю завжди і виправляються навіть трутівки. ну нічого, вирішив спребувати інший спосіб...

правду казав один пасічник "найкращий спосіб підсадки маток це той яким ви користуєтесь"

• Like 1
10 часов назад, arki сказал:

я завжди роблю выдводок на 1-3 рамки росплоду на виході, через добу льотна бджола злітає і все те саме що і у вашому випадку. потім підсаджую неплідку. мені в моєму випадку побачивши що неприймають треба було рядом робити такий відводочок і підсадити туди неплідку а потім коли вона почала сіяти і був би від неї вже різновіковий росплід накривши її ковпаком приєднати до проблемної сімейки, так роблю завжди і виправляються навіть трутівки. ну нічого, вирішив спребувати інший спосіб...

правду казав один пасічник "найкращий спосіб підсадки маток це той яким ви користуєтесь"

Звичайно що це подібний варіант. Та для мене прийняніший саме "мій" бо робиться в "один клік". Друге - все ж частина льотної мабуть залишиться на розплоді, та й яйця-личинки там присутні. А це вже ризик для неплідки.

• Like 1
5 часов назад, Маркіян сказал:

Звичайно що це подібний варіант. Та для мене прийняніший саме "мій"

погоджуюсь. але от з канді, чи прогризе невеличка кількість молоденьких, сіреньких бджілок за два дні канді. щось сумніви в мене... боюсь що матка скоріш загине ніж визволять її такі "визволітелі" 

Матка, як прикрутить, і сама добре канді гризе.

• Haha 1
7 часов назад, arki сказал:

погоджуюсь. але от з канді, чи прогризе невеличка кількість молоденьких, сіреньких бджілок за два дні канді. щось сумніви в мене... боюсь що матка скоріш загине ніж визволять її такі "визволітелі" 

Не бійся. Жодного разу такого не було. Навіть якщо у свиті було 100 бджіл !!!

Забув ще сказати. А чортяка ховається саме в деталях. Коли вечором підставляєш кліточку, то обов"язково замість суші 1 рамку медопергову додати. А льоток добре зашпаклювати травою.

цього літа взагалі якась аномалія спосерігається з бджолами у відводках. майже місяць назад зробив  десяток невеличких відводків(2 рамки росплоду на виході+1 кормова). на другий день після зльоту льотної бджоли підсадив покупні неплідки, дві з яких не прийняли а одна загинула в кліточці разом з бджолами, можна казати що три. дозамовив на їх місце ще три неплідки. підсадив у безматочні відводки, у двох із трьох були як зазвичай свищові маточники, їх видалив, матки з часом прийняли а от третій відводок ну ніяк, і другу неплідку "грохнули", зараз без матки і саме цікаве те що підставив одноденних личинок а вони не відбудовують маточники. два інших відводки маток прийняли і ті вже сіють але сіють паралельно і трутівки, та ще й добре сіють, от тільки займають комірки. що з ними робити поки незнаю... лишити так як є з часом перестануть, то що робити з тим відводком що не приймає маток і не тяне свищеві маточники...

2 часа назад, arki сказал:

що робити з тим відводком що не приймає маток і не тяне свищеві маточники

Шукайте матку, "тщательнее" :IMHO1:

• Like 3
2 часа назад, Віктор просто сказал:

Шукайте матку, "тщательнее" :IMHO1:

шукав багато разів- немає! сіділи навіть кілька діб без рамок у порожньому вулику, всерівно матку вбили

підсадка маток для пасічника це лотерея і факторів ,які впливають на прийом дуже багато.Самий кращий метод це підсадка маток ще в маточниках і краще в броні із фольги,але відводки робити за 6-7 днів до підсадки.Бажано ,щоб був взяток.Підсадка неплодок це викинуті гроші-для мене.Особливо цінні матки-це підсадка на розплід на виході в ізоляторі.коротко- так як роблю я.

• Like 1
1 час назад, wwlo сказал:

Самий кращий метод це підсадка маток

самий кращий метод це ваш і я в цьому переконався. треба менше слухати інших а робити як найкраще у вас получається ото і є найкращий спосіб

• Like 1

Якщо плідну покупну беруть в клубок у відводку, то чекати, що приймуть, якщо вже пройшло кілька днів від підсадки - не варто?

Мабуть вивели матку свою, а знайти її не можу.

В 09.09.2016 в 09:49, siverit сказал:

Получил по Новой почте двух маток карники. У меня это первая подсадка, опыта нет. Почти за два часа до подсадки удалил старых. Новых в клеточках положил поверх рамок. Сейчас также закармливаю сиропом. Обоих пчёлы воспринимали мирно, кормили через клеточку. Через два дня в одной открыл кормовое отверстие, пчёлы матку выпустили, всё в порядке. Во второй семье тянут маточники, срываю - тянут новые. Матка в клеточке, пчёлы мирно её кормят. И так у нас уже пятый день. Правильно ли я делаю? Планирую держаться до победы, пока будут маточники пусть сидит в клетке. Обидно, что теряю матка могла бы почервить ещё. 

в однорамочный сетчатый изолятор на лупящийся расплод. Только что так сделал. матка шла 5 дней из Киева в Винницу Укрпочтой экспресс. 

• Like 2
2 часа назад, Incap сказал:

Только что так сделал.

Спасибо, порадовали цитатой пятилетней давности. Вроде недавно опыта не было, в этом году подсадил более 200 маток  :umora:

Да, сейчас через кормовое отверстие уже не выпускаю. Если вижу что агрессии нет, то открываю клеточку и выпускаю прямо нк пчёлам на рамку, пару минут наблюдаю, если всё ОК, то рамку с маткой в улей, если малейшая агрессия, то матку назад в клеточку

• Like 3

на днях стару матку,яка йшла під заміну пустив прямо у льоток у відводок,в якому матка пропала на обльоті.Хай ще трохи почервить,восени законсервуємо в спирті.Прийняли-бачив засів