Перейти к содержанию

Клітка для підсадки ШО маток


Рекомендуемые сообщения

Для багатьох починаючих матководів, особливо тих хто  почав займатися штучним осіменінням маток, є проблема витримки маток  до початку червління.

Я , та мої польські колеги,  використовуюємо нескладну рамочку,  яка дозволяє притримати матку  ШО, до початку  її яйцекладки у вулику та не дати їй можливості вирваватися на додатковий обліт.

Одразу після осіменіння матка в кліточці розміщується (резинкою кріпитися  кліточка -"бігуді") збоку , перед отвором. Матка перебирається до сотика , обночасно бджоли мають можливість , через роздільну пластикову решітку, добратися та обслуговувати матку. Матка не має можливості вийти за межі кліточки. Там вона знаходиться до початку яйцекладки. Випускаємо матку , прибравши кліточку в якій підсаджували матку. Випускати потрібно лише після того як у кліточці  появиться личинка з її яєць.

Переваги такої кліточки. Вона розміщається у вулику ,там завжди сприятлива температура для дозрівання матки після осіменіння. Достатня площа сотика для розсіву матки, вільний доступ значної кількості бджіл до матки, мінімальне втручання пасічника  в життя матки. Якщо необхідно оглянути сотик , достатньо підняти його з вулика і подивитися  , при цьому мінімально турбуючи молоду матку та її свиту.

кліточка для підсадки ШО маток відкрита.jpg

кліточка для підсадки ШО маток відкрита 1.jpg

кліточка для підсадки ШО маток відкрита 2.jpg

кліточка для підсадки ШО маток відкрита 3.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, Іван Михайлович сказал:

Переваги такої кліточки. Вона розміщається у вулику ,там завжди сприятлива температура для дозрівання матки після осіменіння. Достатня площа сотика для розсіву матки, вільний доступ значної кількості бджіл до матки, мінімальне втручання пасічника  в життя матки. Якщо необхідно оглянути сотик , достатньо підняти його з вулика і подивитися  , при цьому мінімально турбуючи молоду матку та її свиту.

 

Дякую Іван Михайлович, а я тільки вчора подумав зробити щось таке подібне для підсадки плідної матки яку отримав від Паланочки. Коли підсаджував австрійку то частину бджіл які її супроводжували у кліточці було вбито вуликовими бджолами із отводка. А коли підсаджував матку від Паланочки ШЗ провірену то бджіл які її супроводжували випустив і матку давав саму тоді й подумав про таку приспособу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Іван Михайлович, непогано придумано і на скору руку, можна зробить. :ay:Тільки я так розумію це для витримки матки після осіменіння до початку яйцекладки у відводку (сімї) мова не йде про нуклеус. а якщо ШО через відводок то це мала кількість маток. Для себе саме то, але не на масове виробництво..

2 часа назад, Кагарлик сказал:

а я тільки вчора подумав зробити щось таке подібне для підсадки плідної матки яку отримав від Паланочки

Для підсадки не годиться, якщо ви пустите матку на такий сот і поставите в відводок, то все одно що випустити з кліточки на сот, прийом "бабка надвое гадала". Підсаджуйте перевірену на засів матку через ковпачек, на розплід на виході..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У цьому році отримав три матки ШО в яких одне крильце підрізане, як гарантія що ніхто нікуди вже точно не вилетить. Підсажував у відводок через ковпачок на розплід на виході. Прийняті всі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

сітку рещітку треба меньшу для підсадки шоб бджоли з відводка не потрапляли на сот до матки. бо так це точно для витримки до яйцекладки .в таких випадках можна просто рр на льоток  ,без заморочок 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Думаю, найкраще це однорамочний сітчатий ізолятор. Туди рамку на виході і матку і у сім"ю чи у відводок.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 часов назад, Херсонец сказал:

У цьому році отримав три матки ШО в яких одне крильце підрізане, як гарантія що ніхто нікуди вже точно не вилетить. Підсажував у відводок через ковпачок на розплід на виході. Прийняті всі.

Матка не розуміє що в неї підрізане крило. тому як має вилетіти то вилетить, з цілим крилом можливо вернеться, без ні. ШО матки після двох наркозів по 5 хв. в переважній більшості не спаровуються, до прикладу я такого не спостерігав, Якщо снерма їй не попала вона як правило буде трутовкою, РР ставиться більше для того щоб матка не загубилась.   

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я описав пристрій для підсадки маток ШО до відводків. Основна маса споживачів маток ШО ( Польща) купують маток не перевірених на яйцекладку (перевірені - дорого!), а такий пристрій дає можливість по максимуму запобігти втратам.

Щодо підрізаного крила.  Фактично, практика така: крило підрізається плідній, племінній матці з метою  запобігання втрати матки  цінної матки через тиху заміну. Замінена матка не буде "підрізана"., а отже це буде її дочка. Дочка не може одразу стати племінною! :IMHO1:Одночасно такий метод, підрізання крила, не дає змоги матці далеко відлетіти від вулика. Це важливо для пасік присадибних, коли пасічник щоденно може спостерігати за поведінкою бджіл на пасіці.

Прав Юра, (на  матках ШО)  , інстинкт спаровування  не згасне через підрізане крило, матка буде намагатися вилетіти і загубиться в траві біля вулика. Потреби різати крило ніби і немає, але матководу з досвідом, обрізати третину крила матці , одразу після інсемінації, секундна справа. Пасічник , навіть якщо все гарно вийшло і матка сіє, може пошкодити матку виловлюючи її, чи  обрізаючи  крило. Моя думка така: крило ШО маткам краще різати осемінатору одразу після інсемінації. Праве в рік парний 2016, 2018 -ліве в непарний 2017, 2019...)

Якщо матка не якісно інсемінована,чи є якась фізіологічна проблема,  то пізніше вона вже не зможе дооблетітися. Якщо все добре, то пасічник одержав гарну ШО матку з підрізаним крилом, і має спокій навіть як матка загубить опалітку з номером ( що буває досить часто).

Також, на часі,  стоїть питання номерів опаліток та номерів маток. Я вважаю, і це европейська практика, номер опалітки це довільне число, і він  рідко може співпадати з номером матки по книзі реєстрації. Тому я вважаю доцільне,  гарних маток, особливо ШО та племінних,  мітити гарними німецькими флюоросцентними опалітками на клей.  Такі опалітки продаються по 2 евро 60 шт. Як буде потреба привеземо на всіх матководів асоціації. Мітити маток добре після інсемінації, одночасно з підрізкою крила.

Мусимо тримати матрку!:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Плюси є в обрізці крила, та для мене одні мінуси, поясню, не перевірена на засів матка добре літає і з підрізаним, і слухати від клієнтів; я не лумав що вона полетить крило то підрізане, немає бажання. Також багато хто вважає що підрізану матку частіше міняють. Так що підрізаю тільки як замовник попросить.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Підрізка крила це каліцтво маток особливо неперевірених ШО.  І так місяць тиху заміну можуть закладати. Думаю матку ШО все ж краще на ковпачок з розплодом. Або сітчатий рамковий ізолятор. Піддавав і в звичайних пересельних кліточках в медовий верхній корпус. туди рамку з розплодом на виході, плівкою відділив від сім'ї . Маток до і після запліднення тримав в кліточках Ясінського. Без вильоту бджіл.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, zapivan сказал:

 

Підрізка крила це каліцтво маток особливо неперевірених ШО

 

Іван маток через крило не міняють, маю багато з підрізаними і навіть з зеленою міткою ще ходить одна.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

с красной тоже не меняют только сичас пересадил в нуклеус.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я тоже маю пенсіонерку третій сезон відкатує і крило обрізане. Мітки нема по крилі впізнаю. Полякам деколи показую. З свої домашньої пасіки...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Толик как твоя Итальянская леди:wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минут назад, Паланочка сказал:

Іван маток через крило не міняють, маю багато з підрізаними і навіть з зеленою міткою ще ходить одна.

Як тиху не заложать піде в зиму як експермент

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 минуты назад, Паланочка сказал:

Іван маток через крило не міняють, маю багато з підрізаними і навіть з зеленою міткою ще ходить одна.

У мене практично усі мої сім"ї  мають маток з підрізаним крилом. А торік  Прима від Марії Гембал взагалі без крил була. І це абсолютно ніяк не впливає ні на поведінку бджіл, а ні на продуктивність маток.:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, zapivan сказал:

Підрізка крила це каліцтво маток особливо неперевірених ШО.  І так місяць тиху заміну можуть закладати. Думаю матку ШО все ж краще на ковпачок з розплодом. Або сітчатий рамковий ізолятор. Піддавав і в звичайних пересельних кліточках в медовий верхній корпус. туди рамку з розплодом на виході, плівкою відділив від сім'ї . Маток до і після запліднення тримав в кліточках Ясінського. Без вильоту бджіл.

 

У Йоханса з Голандії, де я брав свою В-45 (LJ), усім маткам після ШО обов"язково підрізається крило.

В ?16?.?07?.?2016 в 23:21, teplov сказал:

Плюси є в обрізці крила, та для мене одні мінуси, поясню, не перевірена на засів матка добре літає і з підрізаним, і слухати від клієнтів; я не лумав що вона полетить крило то підрізане, немає бажання. Також багато хто вважає що підрізану матку частіше міняють. Так що підрізаю тільки як замовник попросить.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

39 минут назад, ДобровоЛ сказал:

У Йоханса з Голандії, де я брав свою В-45 (LJ), усім маткам після ШО обов"язково підрізається крило.

:IMHO:Напевно, щоб нікому не попався даний матеріал,бізнес.;) Навіщо підрізати крило, якщо матки з номерками? Чесно і я підрізаю крило, але тільки для того, щоб рій (первак)повернувся назад в основну сім"ю. Це при умові, що не збільшую пасіки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Yaroslav сказал:

Навіщо підрізати крило, якщо матки з номерками?

Больше склоняюсь к опыту практиков ШО ,что не наблюдали вылетов маток ШО .

Хотя,своих ШОшек держу под решоточкой!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, кузмич сказал:

Больше склоняюсь к опыту практиков ШО ,что не наблюдали вылетов маток ШО .

Хотя,своих ШОшек держу под решоточкой!

А  моя від Богдана працює, як усі інші, спочатку також тримав під решіткою, потім забрав решітку, можливо знову прикрию. А трутні, кудою вилітають?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

пыдрызка крила то доповнююча мітка. опалітка може відпасти - крило повторно не виросте. А матки з підрізаним крилом літає.

пыдрызка крила то доповнююча мітка. опалітка може відпасти - крило повторно не виросте. А матки з підрізаним крилом літає.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Паланочка сказал:

А матки з підрізаним крилом літає.

мої падали в траву, там і знаходив з декільками бджолами. Були випадки, що з підрізаним крилом не міняли по два роки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В ?21?.?07?.?2016 в 23:20, Yaroslav сказал:

:IMHO:Напевно, щоб нікому не попався даний матеріал,бізнес.;) Навіщо підрізати крило, якщо матки з номерками? Чесно і я підрізаю крило, але тільки для того, щоб рій (первак)повернувся назад в основну сім"ю. Це при умові, що не збільшую пасіки.

Та щоб матка ШО не злітала. І гарантія її "непорочного" запліднення.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 21.07.2016 в 23:31, Паланочка сказал:

пыдрызка крила то доповнююча мітка. опалітка може відпасти - крило повторно не виросте. 

 

Это уже потом........А первое подрезка крыла (для проверенных маток на засев) нужна чтоб у заказчика маток была 100% уверенность что матка действительно ИО...Чтоб не было сомнений что матка до осеменения не пролезла в какуюто щель или через решотку и свободно облетелась.....                                                                                                    

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

если  у закзазчика сомнения, пусть проходит стороной ;) У нас на форуме пока был только один пользователь у которого матки через решетку бегали... не припомню ник. Знали бы вы сколько маток у меня на решетках в етом году загнулись не говорилибы про "пролезла" крыло ето всеголиш допметка. Крыло обрезается ( если обрезается) сразу после осеменения... да а если матка такая что пролезла через решетку то ето не матка а ущербная пчела :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...