Перейти к содержанию

Нарощування сили сім"ї весною


Юрий Н.

Рекомендуемые сообщения

Доброго здоровья мешканцям! Підкажіть будьласка порад дієвих методів нарощування слабкіх відводків на 3-4 рамки навесні?Буду дуже вдячний за реальні поради! В темі про нарощування сімей мова здебільшого йде про "як зробити відводок". Вибачаюсь за помилку в названні теми,підправте моде-ри.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доброго здоровья мешканцям! Підкажіть будь ласка кілька дієвих методів нарощування слабких відводків на 3-4 рамки навесні. Буду дуже вдячний за реальні поради! В темі про нарощування сімей мова здебільшого йде про "як зробити відводок". Вибачаюсь за помилку в названні теми,підправте моде-ри.
Юрий Н. Найголовніше,- утеплити й забезпечити їх кормами. Але така сила відводків потребує підсилення печатним розплодом за рахунок інших сімей. А ще можна і потрібно було б їх розмістити по двоє через ДВП перегородку в одному вулику. Тоді вони й нарощуватимуть силу швидше. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Відводки зимують по два у лежаку через перегородку,планую придбать обігрівачі у вулики.Цікавить таке питання чи можна якимось чином дезинфікувати придбаний пилок і чи є якийсь сенс користуватись біологічними препаратами,якщо є то якими?І ще таке питання через скільки років гинуть різні збудники захворювнь бджіл у меді,конкретно три роки тому придбаний мед з чужої пасіки можна дать своїм чи не варто?Дякую!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доброго здоровья мешканцям! Підкажіть будьласка порад дієвих методів нарощування слабкіх відводків на 3-4 рамки навесні?Буду дуже вдячний за реальні поради! В темі про нарощування сімей мова здебільшого йде про "як зробити відводок". Вибачаюсь за помилку в названні теми,підправте моде-ри.

Глянь сюди. Може допоможе: http://www.fayloobmennik.net/4579241
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Информации много не бывает http://youtu.be/mmHGo3thgVA

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

планую придбать обігрівачі у вулики.Цікавить таке питання чи можна якимось чином дезинфікувати придбаний пилок і чи є якийсь сенс користуватись біологічними препаратами,якщо є то якими?

Ради експерименту і набуття досвіду можна "погратись" з обігрівачами (це в обл Одеській), біологічними препаратами і т. д. Потім підрахуєте різницю між затратами (за ел. енергію не забудьте) і ймовірною прибавкою по медозбору і нам напишите. :IMHO: Гра не варта свічок.
таке питання через скільки років гинуть різні збудники захворювнь бджіл у меді

Наскільки мені відомо, медом збудники хвороб не передаються. Звичайно мається на увазі відкачаний зрілий мед. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Наскільки мені відомо, медом збудники хвороб не передаються. Звичайно мається на увазі відкачаний зрілий мед. :hi:
Ой! А гнильці? То така ж зараза, що десятиріччями живе... Ліпше цукровим сиропом стимулювати сім"ї. :blink::dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А гнильці? То така ж зараза, що десятиріччями живе...

Згоден, що десятиріччами, та в меді меше року, здається... :IMHO1: ? :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доброго здоровья мешканцям! Підкажіть будьласка порад дієвих методів нарощування слабкіх відводків на 3-4 рамки навесні?Буду дуже вдячний за реальні поради! В темі про нарощування сімей мова здебільшого йде про "як зробити відводок". Вибачаюсь за помилку в названні теми,підправте моде-ри.

Глянь сюди. Може допоможе: http://www.fayloobmennik.net/4579241
Зараз не знайшов чим відкрить,знайду гляну але дякую!
Информации много не бывает http://youtu.be/mmHGo3thgVA
Генадій Броніславович передивлявся майже всі ваші лекції,добру і потрібну справу робите!дуже Вам дякую!!!
планую придбать обігрівачі у вулики.Цікавить таке питання чи можна якимось чином дезинфікувати придбаний пилок і чи є якийсь сенс користуватись біологічними препаратами,якщо є то якими?

Ради експерименту і набуття досвіду можна "погратись" з обігрівачами (це в обл Одеській), біологічними препаратами і т. д. Потім підрахуєте різницю між затратами (за ел. енергію не забудьте) і ймовірною прибавкою по медозбору і нам напишите. :IMHO: Гра не варта свічок.
таке питання через скільки років гинуть різні збудники захворювнь бджіл у меді

Наскільки мені відомо, медом збудники хвороб не передаються. Звичайно мається на увазі відкачаний зрілий мед. :hi:
Можливо з обігрівом на півдні Одеської обл. нема сенсу заморочуватися тимбільш сьогодні вийшов на город атам дружно сходе фацелія висіяна у грудні.Про медозбори поки ще не думаю хіба на стіл до чаю, в планах розвиток пасіки. За рік карантину для меду теж десь читав але про всяк випадок спитав.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зараз не знайшов чим відкрить,знайду гляну але дякую!

Файл Pdf. Відкривається з допомогою Adobe Reader XI
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

За рік карантину для меду теж десь читав але про всяк випадок спитав.

Отож! А Ваш "три роки тому придбаний". Хоча "з чужої пасіки", як Ви пишете, та можемо надіятись, що та пасіка була без гнильців, адже зазвичай хворі пасіки не наносять меду на продаж. Думаю, що той мед варто використати для весняної стимуляції розвитку.
Про медозбори поки ще не думаю хіба на стіл до чаю, в планах розвиток пасіки.

Дууже знайома картина. Про кількість сімей дбати треба, думати про тип вуликів, які будуть найбільш придатні до Ваших медоносів і т. д. Успіхів! :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Информации много не бывает http://youtu.be/mmHGo3thgVA

Це точно. Одразу побачив і другий твій ролик
Перша частина замануха. А от друга по темі. Навіть краще ніж в першому ролику. Пліз. :ax: Випадкові маточники. Це скоріш усього або свищеві або тихої заміни. Був випадок. Довго не дивився до одної. А за заставнею було 2-3 суш-перга. Матка перейшла. Засіяла. І на крайній біля стінки потягли 3-4 маточника.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

За рік карантину для меду теж десь читав але про всяк випадок спитав.

Отож! А Ваш "три роки тому придбаний". Хоча "з чужої пасіки", як Ви пишете, та можемо надіятись, що та пасіка була без гнильців, адже зазвичай хворі пасіки не наносять меду на продаж. Думаю, що той мед варто використати для весняної стимуляції розвитку.
Про медозбори поки ще не думаю хіба на стіл до чаю, в планах розвиток пасіки.

Дууже знайома картина. Про кількість сімей дбати треба, думати про тип вуликів, які будуть найбільш придатні до Ваших медоносів і т. д. Успіхів! :hi:
Дякую!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А гнильці? То така ж зараза, що десятиріччями живе...

Згоден, що десятиріччами, та в меді меше року, здається... :IMHO1: ? :dntknw:
В меде споры сохраняют вирулентность более года, при хранении его на солнечном свету — до 6 недель, а в высохших трупах личинок — несколько лет. В культурах споры сохраняются десятки лет. В воде споры погибают при 90 "С в течение 3 ч, при 95 °С — через 1 ч, при 100 °С — через 13 мин. При кипячении трупов личинок в воде споры погибают в течение 14 мин, а в кипящем меде — через 40 мин. Кипячение воска в открытой посуде вызывает гибель спор лишь на 5-й день, а в автоклаве при 0,15 МПа — за 2 ч. В зараженных сотах споры остаются вирулентными в течение 35 лет, на ульях и в вощине — 20, в медогонке — 5лет. Подкисленный кислотой пероксид водорода (1%-ный раствор) убивает споры в трупах личинок за 3 ч, 10%-ный раствор кальцинированной соды — за 4 мин, а 10%-ный раствор гидроксида натрия — за 2 мин.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А гнильці? То така ж зараза, що десятиріччями живе...

Згоден, що десятиріччами, та в меді меше року, здається... :IMHO1: ? :dntknw:
В меде споры сохраняют вирулентность более года, при хранении его на солнечном свету — до 6 недель, а в высохших трупах личинок — несколько лет. В культурах споры сохраняются десятки лет. В воде споры погибают при 90 "С в течение 3 ч, при 95 °С — через 1 ч, при 100 °С — через 13 мин. При кипячении трупов личинок в воде споры погибают в течение 14 мин, а в кипящем меде — через 40 мин. Кипячение воска в открытой посуде вызывает гибель спор лишь на 5-й день, а в автоклаве при 0,15 МПа — за 2 ч. В зараженных сотах споры остаются вирулентными в течение 35 лет, на ульях и в вощине — 20, в медогонке — 5лет. Подкисленный кислотой пероксид водорода (1%-ный раствор) убивает споры в трупах личинок за 3 ч, 10%-ный раствор кальцинированной соды — за 4 мин, а 10%-ный раствор гидроксида натрия — за 2 мин.
PDD , дякую за цінну інфо! Я ніколи й не думав, що такою агресивною щодо спор гнильців може бути кальцінована сода! ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я ніколи й не думав, що такою агресивною щодо спор гнильців може бути кальцінована сода! ;)
Пепси-кола вбиває спору АГ миттєво! :ae:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я ніколи й не думав, що такою агресивною щодо спор гнильців може бути кальцінована сода! ;)
Пепси-кола вбиває спору АГ миттєво! :ae:
Живець, і що, це крім жартів? :blink:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я ніколи й не думав, що такою агресивною щодо спор гнильців може бути кальцінована сода! ;)
Пепси-кола вбиває спору АГ миттєво! :ae:
Живець, і що, це крім жартів? :blink:
Так, пепсин роз'їдає білок, але і бджолі від нього не мед, призводить до виразки слизової - зачищає слизовий покрив.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доброго здоровья мешканцям! Підкажіть будьласка порад дієвих методів нарощування слабкіх відводків на 3-4 рамки навесні?Буду дуже вдячний за реальні поради! В темі про нарощування сімей мова здебільшого йде про "як зробити відводок". Вибачаюсь за помилку в названні теми,підправте моде-ри.
Юрий, один дедушка подсказал мне такой метод: Как только температура подымется до +15 необходимо подготовить медовый или сахарный сироп (не густой, немного тягучий). Наливаете его в чайник, берете суш для засева (из которой уже выводились несколько поколений - самое то), далее переварачиваете рамку горизонтально и из чайника с высоты примерно 40-50 см начинаете заливать все ячейки (сироп не должен быть густым!), далее переворачиваете рамку и держите ее не горизонтально, а немного под наклоном и повторяете процедуру. Сироп будет заливать соты. После этого ставите данную рамку в центр гнезда между рамками с засевом. Через три дня проверяете результат, рамка должна быть вся засеяна. Далее ждете когда расплод на рамке будет полностью запечатан и тогда повторяете процедуру. Обычно если в семье есть 6 и более рамок с расплодлом и температура достигает +18=20 градусов то можно и по две рамки добавлять, но необходимо смотреть на общее количество пчел. Обычно в средних семьях имеющих 6-8 рамок расплода я добавляю рамку каждую неделю. процедуру провожу примерно с конца марта и до начала мая. При этом стараюсь каждый раз когда подставляю рамку с жидким сиропом распечатывать прошлогодний мед на зимовалых рамках.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Наливаете его в чайник,

краще взяти в такому випадку звичайну поліетеленову пляшку в пробці зробити 3-4 отвори товщиною з сірник і держачи пляшку на відстані 1-2 см від рамки заливати сироп так ви зможете залити набагато більше чим з чайника та й буде цей процес виконаний набагато акуратніше :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доброго здоровья мешканцям! Підкажіть будьласка порад дієвих методів нарощування слабкіх відводків на 3-4 рамки навесні?Буду дуже вдячний за реальні поради! В темі про нарощування сімей мова здебільшого йде про "як зробити відводок". Вибачаюсь за помилку в названні теми,підправте моде-ри.
Юрий, один дедушка подсказал мне такой метод: Как только температура подымется до +15 необходимо подготовить медовый или сахарный сироп (не густой, немного тягучий). Наливаете его в чайник, берете суш для засева (из которой уже выводились несколько поколений - самое то), далее переварачиваете рамку горизонтально и из чайника с высоты примерно 40-50 см начинаете заливать все ячейки (сироп не должен быть густым!), далее переворачиваете рамку и держите ее не горизонтально, а немного под наклоном и повторяете процедуру. Сироп будет заливать соты. После этого ставите данную рамку в центр гнезда между рамками с засевом. Через три дня проверяете результат, рамка должна быть вся засеяна. Далее ждете когда расплод на рамке будет полностью запечатан и тогда повторяете процедуру. Обычно если в семье есть 6 и более рамок с расплодлом и температура достигает +18=20 градусов то можно и по две рамки добавлять, но необходимо смотреть на общее количество пчел. Обычно в средних семьях имеющих 6-8 рамок расплода я добавляю рамку каждую неделю. процедуру провожу примерно с конца марта и до начала мая. При этом стараюсь каждый раз когда подставляю рамку с жидким сиропом распечатывать прошлогодний мед на зимовалых рамках.
Бллагодарю,возьму на заметку этот метод тоже.:hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...
Доброго здоровья мешканцям! Підкажіть будьласка порад дієвих методів нарощування слабкіх відводків на 3-4 рамки навесні?Буду дуже вдячний за реальні поради! В темі про нарощування сімей мова здебільшого йде про "як зробити відводок". Вибачаюсь за помилку в названні теми,підправте моде-ри.

Глянь сюди. Може допоможе: http://www.fayloobmennik.net/4579241
Глянув а що там ( Перегляд відео дозволено тільки на території Росії)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

виставлялиж відео де Брониславович розповідав: до 20% пилку від маси канді, якщо більше то гірше беруть. а пилок на кофемолці подрібнити.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...