Перейти к содержанию

На пасеке


sij

Рекомендуемые сообщения

Весною коли бджоли виходять на обліт я на прилітну дошку капаю трошки води,або талого снігу.Як правило у тих сімях де вже є розплід бджоли збираються біля краплі і забирають зобиками воду,а де немає розплоду просто ігнорують.Так вдається безпомилково визначити ті сімї де вже є розплід не відкриваючи вуликів

Весною, коли бджоли вилітають на обліт, у КОЖНІЙ сім'ї вже є розплід. Виключення - сім'ї, що втратили маток. Такі сім'ї легко визначити і за характером поведінки і за силою. І якщо вже бджоли вийшли на обліт раджу Вам поставити напувалки на пасіці з теплою водою, а не тішити себе крапельками на прилітній дошці :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хорошие фото. Особенно семья привитая на кустах. Вот как бывает в природе!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Да сего дня девочки порадовали, ну и работы добавилось.

post-944-1266923269_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Да сего дня девочки порадовали, ну и работы добавилось

Гарно. Тільки корму мало. Напевно треба годувати.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Наскільки я зрозумів у вас вже був обліт,а я у себе вчора тільки одну бджілку бачив на прльотці сидять тихенько наче миші.Хоча відстань між нами мабуть не більше 200 км.Ось і думаю добре це чи не дуже ,підкажіть.

Не переживайте. У нас сонечко було при температурі +8- +10. От вони і вилетіли. А на другий день вже похолодніло. Прогноз для Заходу сприятливий: плюсова температура від 3 до 10 в кінці тиждня. Так що і у Вас скоро облітаються. Тільки, якщо лежить сніг, то перед льотками посипте трохи соломи. Сівши на солому вони не замерзнуть.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Весною, коли бджоли вилітають на обліт, у КОЖНІЙ сім'ї вже є розплід. Виключення - сім'ї, що втратили маток. Такі сім'ї легко визначити і за характером поведінки і за силою. І якщо вже бджоли вийшли на обліт раджу Вам поставити напувалки на пасіці з теплою водою, а не тішити себе крапельками на прилітній дошці

Пане Панас будьте трошки попростіше,а то з ваших повідомлень гордість і зверхність аж через монітор просочується :angry: .Я просто пропоную один із способів,щоб на форумі було з чого обирати,для того ми тут і збираємось.І на ваше здивування я навіть знаю,що таке напувалка і як нею користатись... :blink::hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Да сего дня девочки порадовали, ну и работы добавилось

Гарно. Тільки корму мало. Напевно треба годувати.
Так, це приклад , скілько ще треба.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пане Панас будьте трошки попростіше,а то з ваших повідомлень гордість і зверхність аж через монітор просочується

Пане Сяво! Форум на те й існує, щоб обговорювати теми й повідомлення. Якщо Ви особисто не згодні з моїми висловлюванні ПО СУТІ - прошу, висловлюйтеся. Наш форум читають бджолярі з різним стажем, а тому звідси вони мають вибирати найраціональніше і найкорисніше. Тому я за те, щоб зерна відвіювалися від полови. Уявіть собі пасічник-початківець, прочитавши Ваше повідомлення, замість поставити на пасіці напувалку буде капати воду на прилітну дошку. Але ж цього недостатньо, необхідна напувалка. Бджоли братимуть воду незалежно від того є розплід чи немає, тому що у нас, наприклад, сім'ї зимують і на соняшниковому медові. Тому для його споживання весною напувалка конче необхідна. Чи Ви не згодні із тим, що будь-яка сім'я (крім безматочної) має навесні розплід? Тоді навіщо ж ці маніпуляції з крапельками води? Чи це РАЦІОНАЛЬНО? Якщо ж Ви не здатні сприймати критику - не читайте моїх повідомлень. Вступати з Вами в дискусію що не стосується тем форуму я не буду. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пане Панасе,Ви не зрозуміли одного.Крапає водичку господар з однією метою: перевірити чи є розплід у гнізді без його розбирання холодної весни.А то й справді з монітору сочиться... :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

.Крапає водичку господар з однією метою: перевірити чи є розплід у гнізді без його розбирання холодної весни

Так ведь есть более простой способ проверить есть ли в гнезде расплод, не разбирая гнезда. Если пасека насчитывает более 100 ульев, есть ли смысл крапать водичку на прилётки? :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так ведь есть более простой способ проверить есть ли в гнезде расплод, не разбирая гнезда

Конечно, приподнял крышку, сунул руку под утепление и сразу почувстуешь, у меня уже есть расплод.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Весною, коли бджоли вилітають на обліт, у КОЖНІЙ сім'ї вже є розплід.
А от і ні, далеко не в кожній :hi: До, обльоту, як правило стоїть холодна погода, часто морозна, і розплід в день обльоту може бути в 30-50% б/с. В роки з теплими зимами- розплід і правда може бути в кожному вулику (це стосується моєї місцевості, можливо у вас по іншому :baby:
Так ведь есть более простой способ проверить есть ли в гнезде расплод, не разбирая гнезда.
Поделитесь способом? :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Поделитесь способом?

Вот именно такой способ определения, я и имел в виду:
Конечно, приподнял крышку, сунул руку под утепление и сразу почувстуешь, у меня уже есть расплод.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А от і ні, далеко не в кожній До, обльоту, як правило стоїть холодна погода, часто морозна, і розплід в день обльоту може бути в 30-50% б/с. В роки з теплими зимами- розплід і правда може бути в кожному вулику (це стосується моєї місцевості, можливо у вас по іншому

Ну звісно я веду мову про свої умови. Але чесно мені дивно читатати що навесні не всі благополучні сім'ї мають розплід. Будь-який автор з бджільництва дає відомості,що з лютого матки починають відкладати яйця. А тому навесні розплід є обов'язково якщо лише матку не заключити в ізолятор Хмари чи щось подібне. Навесні навіть у відводках із трьома вуличками бджіл я особисто завжди знаходив хоч невеличкий клаптик розплоду. А що скажуть корифеЇ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А що скажуть корифеЇ?

А "корифеї" кажуть шо не завжди...У меня были случаи, семья при +12 и не облетывается, все облетались, а она сидит... На следющий день +12, она опять сидит, хорошо постучал по улику :blink: Вылетели, дали мне "прокакаться" и... опять седят :dntknw::ak: На третий день дружно облетелась, посмотрел, а матка только-только начала червить :ole_ole: За сезон эта семья дала больше всех меда и сильной пошла в зиму :ay: Я у нее потом маточники на отводки брал... Давно это было :(:wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А "корифеї" кажуть шо не завжди...У меня были случаи, семья при +12 и не облетывается, все облетались, а она сидит

Ну так ведь это ОЧЕНЬ РЕДКИЙ случай, а не правило :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а следющий день +12, она опять сидит, хорошо постучал по улику blink.gif Вылетели, дали мне "прокакаться" и... опять седят opr06K94.gif ak.gif На третий день дружно облетелась, посмотрел, а матка только-только начала червить opr06KBF.gif За сезон эта семья дала больше всех меда и сильной пошла в зиму

К этому и нужно стремиться. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

К этому и нужно стремиться.

Во - во. І я за те. Завжди намагаюсь утримати сім"ї з зими в "спокої". Щоб якнайдовше не червили. Наприклад мені здається, що якщо зимувати у двокорпусних (дадан) де нижній перговий (холодний) то сім"я пізніше "пробудиться". Можливо через те, що клубу далі до льотка. Та завжди притіняю від сонця по можливості. Принаймі так випливає за моєми спостереженнями.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Отак бджоли йдуть на ячмінну дерть ранньої весни(16.03.2008) :post-637-1267984512_thumb.jpg ....в сильну жару надвечір у Делонах:post-637-1267984721_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

это дерть вместо пыльцы? о не проще выкормить свинью.. :umora::az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

... в конце февраля был на точках, замело по самые ... :blink:post-226-1267989503_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

это дерть вместо пыльцы? о не проще выкормить свинью..

Бджоли ощадливі і забирають з дерті невелику частку - саму муку. Так що залишається ще й свиням. Але тут і інший аспект. Коли таких годівниць немає на пасіці то велика ймовірність, що бджоли знайдуть дерть в якогось дядька, і не відомо скільки їх там пропаде. Колись я навідався до сусіда, який молов зерно, - то був просто жах, - суцільне місиво, тисячі загиблих бджіл. Тоді мені було не до жартів. З сусідом я, звичайно, порозумівся і меле він тепер в таку пору тільки коли немає льоту бджіл.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

.. в конце февраля был на точках, замело по самые ...
Думаю, що це непогано. Я б закидав їх снігом ще й зверху - було б як в зимівнику ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

....в сильну жару надвечір у Делонах:
nibond, может быть не в жаре дело, а много пчёл, не помещаются?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

nibond, может быть не в жаре дело, а много пчёл, не помещаются?

Та ні. Уважно подивіться. Шість делонів - це 24 стандартні делонівські рамки. Думаю, що для сильної сім"ї цілком достатньо.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...