Перейти к содержанию

Отводок, пакет


Petrovych61

Рекомендуемые сообщения

Сильно уже у Вас ретуал с подачей матки в отводок.

Як кажуть хто попікся молоком, то на воду буде дути... Коли перший раз загубив маток власноручно привезених за 300 км, то і ритуали став "вигадувати"(тим більше помісні бджоли племінних маток відразу з кліточок дуже погано приймають), зате проколів в прийомі більше не було. :)
Mapet,! Підтверджую слова metrolog. Минулого року я також мав таку пригоду

Владек, так я ж не заперечував, в самого таке бувало не раз, але і не раз по траві матку вишукував. Краще такі експеременти не проводити :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Владек, так я ж не заперечував, в самого таке бувало не раз, але і не раз по траві матку вишукував. Краще такі експеременти не проводити :IMHO:
Это я для молодежи написал. Если так случится, чтобы не теряли надежды, а приняли меры по возвращению. Естественно, экспериментов не надо. А может и надо. За одного битого, два не битых дают, если есть возможность и желание познать мир.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Это я для молодежи написал. Если так случится, чтобы не теряли надежды, а приняли меры по возвращению. Естественно, экспериментов не надо. А может и надо. За одного битого, два не битых дают, если есть возможность и желание познать мир.

Експерементувати потрібно по-любе. Гірше коли людина 40 років товче одне і те ж, що йому колись показали(ще не відомо з якими знаннями) і нічого іншого не признає, а тільки хизується своїм "стажем". Втім здебільшого експеременти самі по собі підвертаються... :):az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У меня всего 6 семей и ОЧЕНЬ мало опыта - очень боюсь сделать ошибки. Помогите советом. Хочу сделать отводки. Как лучше вывести маток? Думаю примерно так (поправьте): - с хорошей семьи (дедушка у которого я ее купил говорил карпатка&итальянка) забрать матку и сделать небольшой отводочек в новом улье. Матка ведь не улетит с лётными пчелами?! Дать им печатный расплод, пергу, мед. - в осиротевшей семьи через 6 дней проконтролировать наличие маточников (думаю штук 4 будет), а на 14й день маточники перенести в сформированные (за несколько часов) отводки. Отводки какие должны быть? Какие рамки брать? - 28й-30й день контроль кладки яиц в новых отводочках?! Все ли я правильно понимаю? Так больно (и дорого) делать ошибки. Спасибо. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

- с хорошей семьи (дедушка у которого я ее купил говорил карпатка&итальянка) забрать матку и сделать небольшой отводочек в новом улье.

Взагалі то метиси тільки першого покоління можуть мати хороші данні, а потім якість різко погіршується. Втім перший крок по виводу маток правильний.
Матка ведь не улетит с лётными пчелами?! Дать им печатный расплод, пергу, мед.

Матка не злетить, крім перги і розплоду ще треба дати рамку сушняку для червлення, в стільники налити стакан води і 2-3 рамки бджіл струсити. Якщо взятку нема(чи слабий), то варто на добу цей відводок закрити, щоб не пограбували, але пам'ятати про вентиляцію. Як вийде печатний і сушняк матка зачервить, то розширяти краще вощиною, за відсутності взятку підгодовувати сиропом(1:1).
- в осиротевшей семьи через 6 дней проконтролировать наличие маточников (думаю штук 4 будет),

Та ні! Буде трошки більше... ;):umora: Скажемо не 4, а 24... На той шостий день видаляєте всі закриті маточники(з них забираєте маточне молочко... :) ), залишаєте тільки відкриті і позначаєте ті рамки кнопками.
а на 14й день маточники перенести в сформированные (за несколько часов) отводки. Отводки какие должны быть? Какие рамки брать?

На 14 день вже буде пізно... Врахуйте що на 6-й день(якщо день відбору рахувати першим) у вас незапечатаними буде 7-8 денний розплід, а значить на 14-й день(після відбору матки) вже можуть виходити дозрівші матки, а то і на 13-й день. Тож відбирати маточники таки треба не пізніше 13-го дня і то бажано зранку. Для забеспечення запліднення матки вистачит і рамки бджіл, якщо нема Мікронуклеусів . Втім, якщо є чим і час, то за тих два тижні можна тих МН наробити!!! :) Доречі в мікронуклеусах матки швидше починають червити на принаймі 2-3 дня, ніж в сім"ї. А вже як матка зачервить, тоді і робите з нею що треба, чи міняєте стару, чи робите повноцінні відводки. Врахуйте що матки при обльоті досить часто пропадають і що тоді буде з тим відводком? Претендент на трутівку... :IMHO:
- 28й-30й день контроль кладки яиц в новых отводочках?!

Контроль засіву при виведені матки дуже важливий момент, особливо коли мова іде про молоду матку в сім"ї чи повноцінному відводку(в мікронуклеусі просто наслідки не такі суттєві). Йдеться про те, що якщо матка пропаде при обльоті, то сім"я через тижнів 3 після осиротіння стає трутівкою. Я днів через 10 після виходу молодої матки раз на тиждень підставляю тій сім"ї відкритий розплід(чи засів), цю рамку називають "контролькою". Крім контролю наявності матки(знайти молоду неплідну матку на рамках дуже не просто), ця рамка ще відіграє роль стимуляції червління, та і підсилення сім"ї, яка виводила матку(чи відводка).
Все ли я правильно понимаю? Так больно (и дорого) делать ошибки.

Та ніби все... А помилки в бджільництві ще прикрі тим, що багато з них можна виправити тільки наступного року... Втім без синців на колінах, ще ніхто не навчився ходити.. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Mapet огромное Вам СПАСИБО! :hi: Теперь все дословно перечитываю и вникаю в каждое слово...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Для забеспечення запліднення матки вистачить і рамки бджіл
Яку рамку бджіл потрібно вязть - з розплодом, медом чи яку (для мікронуклеуса)? Мікронуклеус буде на тому ж точку. Вивозити відводки на відстань немає можливості... Чудові у Вас мікронуклеуси - думаю і сам із старого вулика перобладнаю...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я днів через 10 після виходу молодої матки раз на тиждень підставляю тій сім"ї відкритий розплід(чи засів), цю рамку називають "контролькою"

Здається, це може призвести до знищення бджолами молодої матки і закладки свищевих маточників.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Здається, це може призвести до знищення бджолами молодої матки і закладки свищевих маточників.

Так, тут є нюанс який я не зауважив. Засів можна підставляти, якщо молода матка(чи маточник) з тої ж сім"ї. Це дійсно важливо. :hi: В знайомого був випадок, коли підсадив матку ИО, привезену з Польщі, але продану без контролю засіву... Виявляється що в них і таке продають. По інструкції її треба було тримати 2 тижні під ковпаком! :blink::dntknw: Він в кінці не витримав, випустив матку і підставив рамку з засівом... Зранку знайшов матку біля влика на землі.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

.... сделать отводки... ... с хорошей семьи ... забрать матку и сделать небольшой отводочек в новом улье. Матка ведь не улетит с лётными пчелами?! Дать им печатный расплод, пергу, мед....
Все сделал строго по советам. И пчел натрусил... Спасибо! :hi: Но, вот отводочек этот (с маткой из семьи) уж больно маленький получился! Как его подсилить можно? Может с других семей по рамоке расплода (печатного) дать и так быстро отводок станет полноценной семьей???
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Как его подсилить можно? Может с других семей по рамоке расплода (печатного) дать и так быстро отводок станет полноценной семьей???

Сразу так не получится. Если давать печатный расплод с пчелами, то могут "давить" матку и потянуть свищевые маточники. Если давать расплод без пчел - расплод некому будет греть и он застынет. Поэтому, берется большая эмалированная кастрюля, струшивается в нее молодая пчела с открытого расплода(рамки четыре, а еще лучше - пять) с других семей, подождите минут 10-ть, время от времени побейте дном кастрюли о землю, что бы летная пчела слетела. А потом, что осталось, высыпте в ту семью, которую надо подсилить. Через пару дней, если все рамки в семье будут плотно обсижены пчелой, можно подставить пару рамок с расплодом на выходе. Вообще, если стоит цель подсиливания семьи, то всегда это надо делать рамками с расплодом на выходе :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

і 2-3 рамки бджіл струсити
А струсить пчел нужно было с каких рамок? :ah: С открытым расплодом?! А я сегодня стряхивал с расплода и не помню с какого - по моему с запечатанного. Может теперь еще натрусить? :blink: Первый отводочек!!! :ay: ВСЕМ спасибо за помощь... :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

...берется большая эмалированная кастрюля, струшивается в нее молодая пчела с открытого расплода(рамки четыре, а еще лучше - пять) с других семей, подождите минут 10-ть, ...
шаруда :hi: А стряхивать молодых пчел для отводка можно и с разных семей? Молодая пчела не умеет летать? :blink: И ждать нужно минут 10. А больше можно? ведь они не улетят с кастрюли? Брызгать водой/одеколоном нужно?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

шаруда opr06K93.gif А стряхивать молодых пчел для отводка можно и с разных семей? Молодая пчела не умеет летать? blink.gif И ждать нужно минут 10. А больше можно? ведь они не улетят с кастрюли? Брызгать водой/одеколоном нужно?

Можно с разных. Молодая не улетит. Можно больше, но смысла нет. Брызгать ничем не нужно(а, тем более, одеколоном :blink: ) :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А струсить пчел нужно было с каких рамок? ah.gif С открытым расплодом?!

Молодая пчела, как правило, "тусуеться" на рамках с открытым расплодом. Кормит личинок :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

да, это простой способ вывести маточек, когда маму забираем в отводок, а в семье оставляем рамки без расплода и одну с молодым расплодом (чтобы потом проще искать маточники)....А можно наверно вообще оставить семейке три рамки - пару кормовых с пергой и медом и одну с засевом и молодыми личинками...Но вот вопрос - когда маточники созреют (при безусловном удалении маточников , заложенных на старых личинках) Как разделить маточники на соте?....Надо видимо как то резать сот -Как правильно это сделать?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

да, это простой способ вывести маточек, когда маму забираем в отводок, а в семье оставляем рамки без расплода и одну с молодым расплодом (чтобы потом проще искать маточники)....А можно наверно вообще оставить семейке три рамки - пару кормовых с пергой и медом и одну с засевом и молодыми личинками...Но вот вопрос - когда маточники созреют (при безусловном удалении маточников , заложенных на старых личинках) Как разделить маточники на соте?....Надо видимо как то резать сот -Как правильно это сделать?
Слабенька сімейка не виведе собі гарну повноцінну матку... Краще коли бджоли буде 6-8-10 рамок
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

да, это простой способ вывести маточек, когда маму забираем в отводок, а в семье оставляем рамки без расплода и одну с молодым расплодом (чтобы потом проще искать маточники)....А можно наверно вообще оставить семейке три рамки - пару кормовых с пергой и медом и одну с засевом и молодыми личинками...Но вот вопрос - когда маточники созреют (при безусловном удалении маточников , заложенных на старых личинках) Как разделить маточники на соте?....Надо видимо как то резать сот -Как правильно это сделать?
Сделать как Кашковский
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Яку рамку бджіл потрібно вязть - з розплодом, медом чи яку (для мікронуклеуса)? Мікронуклеус буде на тому ж точку. Вивозити відводки на відстань немає можливості...

Якось пропустив питання... Краще без рзплоду, або на виході. Як матка зачервить, тді підсилювати як писав Шаруда. Правда я ставлю до приліткисхідці і зсипаю бджіл на них. летна злітає, молода заходитьдо вулика. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

... высыпте в ту семью, которую надо подсилить. Через пару дней, если все рамки в семье будут плотно обсижены пчелой, можно подставить пару рамок с расплодом на выходе....
А сразу в один день можно и молодых пчел насыпать и расплода дать с другой семьи? На пасеке бываю примерно рас в неделю.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А сразу в один день можно и молодых пчел насыпать и расплода дать с другой семьи? На пасеке бываю примерно рас в неделю.

Можна, тільки та що не злетить відразу, може злетіти на другий день і пізніше. Врахуйте що молода бджола облітується через 5-6 днів, але надалі працює в вулику і з тої кастрюлі вона може не злетіти, зате вилетівши з відводка, частина таки вернеться до свого вулика. А ставити рамку бджіл, не маючи гарантії, що її обігріють не варто. :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А ставити рамку бджіл, не маючи гарантії, що її обігріють не варто

Согласен :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

да, это простой способ вывести маточек, когда маму забираем в отводок, а в семье оставляем рамки без расплода и одну с молодым расплодом (чтобы потом проще искать маточники)....А можно наверно вообще оставить семейке три рамки - пару кормовых с пергой и медом и одну с засевом и молодыми личинками...Но вот вопрос - когда маточники созреют (при безусловном удалении маточников , заложенных на старых личинках) Как разделить маточники на соте?....Надо видимо как то резать сот -Как правильно это сделать?
1 )И у меня тот-же вопрос к коллегам-профи: Как разделить маточники на соте? Я правильно мыслю? Значит так: я вырезаю на 13й день маточник и с рамкой расплода на выходе и молодой пчелкой в нуклеус и жду облета и червления маточки... 2) Вопрос №2: Из тех маточников, что я заложил - два нужно на замену двух "непутевых" маток в семьях. Как это сделать? Может там убрать матку и сразу (через часок) дать им маточник на выходе???
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

да, это простой способ вывести маточек, когда маму забираем в отводок, а в семье оставляем рамки без расплода и одну с молодым расплодом (чтобы потом проще искать маточники)....А можно наверно вообще оставить семейке три рамки - пару кормовых с пергой и медом и одну с засевом и молодыми личинками...Но вот вопрос - когда маточники созреют (при безусловном удалении маточников , заложенных на старых личинках) Как разделить маточники на соте?....Надо видимо как то резать сот -Как правильно это сделать?
1 )И у меня тот-же вопрос к коллегам-профи: Как разделить маточники на соте? Я правильно мыслю? Значит так: я вырезаю на 13й день маточник и с рамкой расплода на выходе и молодой пчелкой в нуклеус и жду облета и червления маточки... 2) Вопрос №2: Из тех маточников, что я заложил - два нужно на замену двух "непутевых" маток в семьях. Как это сделать? Может там убрать матку и сразу (через часок) дать им маточник на выходе???
По-перше, маточники на виховання повинні бути в сильній сім'ї, такщо 3 рамки для виховання мало. Матка звичацно вийде, але ніякої гарантії її якості. По-друге, для обльоту матки вистачить і жмені бджіл, не варто ризикувати розплодом. А як вже зачервить, тоді на плідну матку робити повноцінний відводок. Бо якщо матка при обльоті пропаде, то менше мороки з бджолами(і бджолам). :IMHO: Важливий момент для мікронуклеусів - годівля(для початку і вода). Годувати рекомендую ТІЛЬКИ цукровим сиропом і ні в якому разі не медом - розбомблять на 90 %. Маточник на виході(мін. 13 днів) вирізаєте скажемо 1 см вище основи і приколюєте сірником, чи цвяшком вгорі рамки з бджолами. По 2-му питанню. Нема гарантії, що бджоли той маточник не розгризуть, заклавши свої... Ще. Нема гарантії що матки з тих маточників успішно облетяться. А в разі успішного обльоту вони вже мінімум 10 днів будуь без поповнення розплоду. Доцільніше напевно таки дати облетітися маткам в мікронуклеусах, а вже плідні підсаджувати... :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Mapet, шаруда, blek-269, Кочут та Робин -Гуд мені залишається тільки низько склонини голову і уважно виконувати рекомендації! Дякую за допомогу в починаннях з бджолами! :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...