Перейти к содержанию

Отводок, пакет


Petrovych61

Рекомендуемые сообщения

Для timoncikk. Я делаю отводок на старой матке на 3-4 рамки в период цветения садов, когда семья находится на 12-14 рамках приблизительно. В отводок можно ссыпать еще пару рамок пчелы, если работы производить на одном точке ( часть летной пчелы вернется на старое место) Старая матка, попав в новый улей, переживает другую молодость. А основная семья выводит себе новую матку. Можно от старой матки отбирать засев (лишний) и подставлять в основную семью для поддержания ее в "тонусе", а затем печатный на выходе подставлять в отводок. Таким образом выравниваются семьи. Перед главным взятком можно ликвидировать старую матку и объединить семьи в медовик. Вы избежите роения, получите мед и семью с молодой маткой. Или две семьи, если хотите увеличить пасеку. Старую матку можно заменить на маточник из основной семьи (их там будет предостаточно). :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Бжоли можуть закласти маточники тихої заміни, навіть коли у вулика добра матка. Якщо якість матки вас влаштовую- маточники краще зірвати. Якщо молода матка уже вийшла, то скоріше за все вбила стару. Одно- дводенний засів означає, що 1-2 дні тому матка була жива. Перевірте через 4 дні.
можливо дурне питання і не в тему: "як я маю відрізнити маточник тихої зміни від ройового?"
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Для timoncikk. Я делаю отводок на старой матке на 3-4 рамки в период цветения садов, когда семья находится на 12-14 рамках приблизительно. В отводок можно ссыпать еще пару рамок пчелы, если работы производить на одном точке ( часть летной пчелы вернется на старое место) Старая матка, попав в новый улей, переживает другую молодость. А основная семья выводит себе новую матку. Можно от старой матки отбирать засев (лишний) и подставлять в основную семью для поддержания ее в "тонусе", а затем печатный на выходе подставлять в отводок. Таким образом выравниваются семьи. Перед главным взятком можно ликвидировать старую матку и объединить семьи в медовик. Вы избежите роения, получите мед и семью с молодой маткой. Или две семьи, если хотите увеличить пасеку. Старую матку можно заменить на маточник из основной семьи (их там будет предостаточно). :hi:
Вот ещё хочу спросить 3-4 рамки с на старой матке - какие можно (нужно) брать с улья?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

можливо дурне питання і не в тему: "як я маю відрізнити маточник тихої зміни від ройового?"

Ні, питання не дурне. У себе іноді теж непросто відрізнити тиху зміну від роїння в окремих сім'ях. Відрізняю, найперше, за кількістю маточників (маточників тихої зміни 1-2 іноді до 5). Іще маточники тихої зміни, як на мене, вирізняються досконалими формами, ідеальністю. Кажуть "як на картинці". Але так буває не завжди.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ні, питання не дурне. У себе іноді теж непросто відрізнити тиху зміну від роїння в окремих сім'ях. Відрізняю, найперше, за кількістю маточників (маточників тихої зміни 1-2 іноді до 5). Іще маточники тихої зміни, як на мене, вирізняються досконалими формами, ідеальністю. Кажуть "як на картинці". Але так буває не завжди.

ТЗ часто на медовий тягнуть
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ТЗ часто на медовий тягнуть

Ви маєте на увазі тягнуть на медовій рамці? Так я забув додати, що маточники ТЗ розміщені на останніх рамках, тоді коли ройові - скрізь
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Всем привет. У меня вопрос по поводу отводков (пакетов),если делать отводок на рамку 230 из улья на рамку 300: как поступить в этой ситуации?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

делать отводок на рамку 230 из улья на рамку 300: как поступить в этой ситуации?
Можно двумя способами. Под один корпус на 230 ставится подкрышник-таким образом появляется возможность поставить рамки на 300. И потом постепенно подставлять рамки с вощиной на 230. Можно более радикальным методом посадки на одну вощину. В этом случае расплод отдается двум другим семьям. Потом вторую семью садят тоже на одну вощину, расплод в третью. Ну а третью уже по первому варианту постепенной подстановкой вощины.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

В мене вулики українські. Маю купляти сьогодні відводки на рамках Дадана. Як мені їх краще поставити в свої вулики і що робити, щоб сім’ї добре розвивались? Бо досвіду ніякого, вперше бджоли завожу. Дякую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дякую за активну підтримку... ))) Засада в мене... Рамки по ширині не влізали, поклав їх трішечки косо... Піде? І ще... Як повернути рукам природній вигляд? ))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене вулики українські. Маю купляти сьогодні відводки на рамках Дадана. Як мені їх краще поставити в свої вулики і що робити, щоб сім’ї добре розвивались? Бо досвіду ніякого, вперше бджоли завожу. Дякую.
Струшуєте бджіл, обрізуєте плечики, прибиваєте рейку, ставите в вулик верхньою частиною назад :) Потім, якщо є взяток, то підставляєте поступово рамки з вощиною, при цьому намагаючись надмірно не розширити гніздо ( крайні рамки з зовнішнього боку повинні обсідати бджоли). ПРиблизно це буде по 1-3 рамки в тиждень, залежить від матки, взятку, погоди і т.д. І слідкуєте, щоб на крайніх рамках не було розплоду, якщо на якійсь з"явився- ставите за нею рамку, щоб прикрити розплід. Якщо взятку нема- підставляєте відбудовані соторамки і підгодовуєте 3 рази на тиждень по 0,5 літра сиропу 1х1.
Дякую за активну підтримку... ))) Засада в мене... Рамки по ширині не влізали, поклав їх трішечки косо... Піде? І ще... Як повернути рукам природній вигляд? ))
Вибору в вас нема, отже -піде :baby: Головне, щоб вони були паралельні и між ними простір приблизно 10-12 мм ПРи першій нагоді, коли відбудуєте українські рамки, бувші даданівські перетопите на віск. Щодо рук.. в майбутньому- більше диму, в особливо тяжких випадках- нарукавники і гумові рукавиці. )
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Струшуєте бджіл, обрізуєте плечики, прибиваєте рейку, ставите в вулик верхньою частиною назад :)
Треба ж... Як просто! А я тесля за фахом і... :(
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Головне, щоб вони були паралельні и між ними простір приблизно 10-12 мм
В мене одні подходять по ширині, інші ні. Ті, що підходять поклав прямо, інші косо... Не піде?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не піде, потрібно, щоб рамки стояли паралельно і відстань була однакова між ними.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну... знач... переробим... :angry:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну... знач... переробим... :angry:
На рахунок рук. Зразу після укусів натирайте валідолом, а перед тим як іти до бджіл натерайте оцетои або мятою. :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

...перед тим як іти до бджіл натерайте оцетои або мятою. :ay:
Дякую.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а краще їх не злить

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я взагалі людина спокійна, просто віз їх перед цим в машині 33 км.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не піде, потрібно, щоб рамки стояли паралельно і відстань була однакова між ними.
Переробив... Але знову трохи постраждав... На цей раз обличчя... Якось позалазили попід маску... Остання сім’я... злюща така... Чи це того, що їх багато (більше, ніж в інших сім’ях)? Чи це може я такий невдаха?.. :( Чи може тому, що без димаря працював? Не можу ніяк його запалити нормально... Назавтра планую мати обличчя сенбернара )))
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не можу ніяк його запалити нормально... Назавтра планую мати обличчя сенбернара )))
Ты распали его хорошо пусть прогорит!(почти как костер) я сам долго тренировался! :baby:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Свод,, Ви відкрили вулик, виймали рамки, струшували бджіл, ті рамки підганяли і ставили назад... І це все без димаря? Так тут і сама лагідна сім"я не витримає такого... ;) До речі, може бути що не остання злюща, а охоронці з попередніх її спровокували на агресію.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Свод,, Ви відкрили вулик, виймали рамки, струшували бджіл, ті рамки підганяли і ставили назад... І це все без димаря? Так тут і сама лагідна сім"я не витримає такого... ;) До речі, може бути що не остання злюща, а охоронці з попередніх її спровокували на агресію.
А що?.. Крім мене ще ніхто так не робив? Знову я зі своєю сміливістю горя наробив... :( В мене тепер очі, як в цього смайла, тільки по-горизонталі. :( Не розумію як вони попід маску позалазили?.. :helpme:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доречі питання... Струшуючи бджіл з рамки можна бути впевненим, що матка залишилася в вулику чи ні?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якось позалазили попід маску.

Одягаю білий гольф з високим коміром, який тісно облягає шию, а потім маску, зав"язки якої стягуються на шиї поверхи коміра.
Не можу ніяк його запалити нормально..

Трухляве дерево розпалюю на газовій плиті.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...