Перейти к содержанию

Все для початківця


sij

Рекомендуемые сообщения

1 час назад, AntonUa сказал:

второго прошло время + появился сомнительны засев. 

Я теж після первака оставив 1 матку їхню і не дивився туда 10 днів ,оказалось матка пропала і начали трутовіти - розбив їх по пасіці ,а тим шо злетіли дав вощину і неплодку ,облетілась,працюють ,пізніше підсилю і підуть в зиму

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 годин тому, AntonUa сказав:

Через неделю узнаю точно, сеяла матка пчелиный расплод или все же посев был трутовки. 

Антоне , навіть й не сумнівайтеся - так як ви описали сіють точно трутівки. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, ДобровоЛ сказав:

Антоне , навіть й не сумнівайтеся - так як ви описали сіють точно трутівки. :IMHO:

Надія завжди помирає останьою, любий досвід, на вагу золота. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 01.07.2022 в 16:28, AntonUa сказал:

Помогите пожалуйста понять, где я промахнулся. 

Ситуация такая. Семья из семьи вышел рой ( когда точно не знал). Перебрал семью. Нашел молодую матку, после этого удалил все маточники. Раз в 5-6 дней проверял на засев, его небыло. 

24.06. появился засев. Но он был странным, то одно яйцо четко по центру ячейки, то два яйца, то яйцо под стенкой. Решил поставить рамку с расплодом разного возраста. Итог. На рамке потянули маточнике, а из семьи опять вышел рой:(.

Шо я сделал не по фен-шую?:hmm:

Не смотря на то что, дождь то идёт, то нет. Глянул я эту семью. 

Итог печальный. Засев таки трутовый. От маточника, который я оставлял и следа нет. Пересмотрел все рамки. Молодой матки тоже нет. Но уже есть маточники на трутневом засев :ak:. Вот и что с этой семьёй делать. Струсить ее где-то подальше от основных семей. Или же через газету сверху поставить слабую семьи. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, AntonUa сказав:

Не смотря на то что, дождь то идёт, то нет. Глянул я эту семью. 

Итог печальный. Засев таки трутовый. От маточника, который я оставлял и следа нет. Пересмотрел все рамки. Молодой матки тоже нет. Но уже есть маточники на трутневом засев :ak:. Вот и что с этой семьёй делать. Струсить ее где-то подальше от основных семей. Или же через газету сверху поставить слабую семьи. 

Рамки заберіть, в поставте сім'ю в темне холодне місце (на деякий час), потім об'єднайте через газету. Я об'єдную через сітку, в темне місце не заносячи

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Олександр Коваль сказал:

Рамки заберіть, в поставте сім'ю в темне холодне місце (на деякий час), потім об'єднайте через газету. Я об'єдную через сітку, в темне місце не заносячи

У меня пасека стоит в тени густого сада. 

Вы объединяет трутовку с нормальной семьёй или наоборот?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому, AntonUa сказав:

Не смотря на то что, дождь то идёт, то нет. Глянул я эту семью. 

Итог печальный. Засев таки трутовый. От маточника, который я оставлял и следа нет. Пересмотрел все рамки. Молодой матки тоже нет. Но уже есть маточники на трутневом засев :ak:. Вот и что с этой семьёй делать. Струсить ее где-то подальше от основных семей. Или же через газету сверху поставить слабую семьи. 

      @AntonUa ,  Антоне, я ж тобі писав, що то точно трутовочний посів.:dntknw:

       А маточник який був - розгризений з боку чи може все ж таки матка там вийшла? По поведінці бджіл можна визначити її наявність.

   Матка молода нищить лише печатні маточники , незапечатані вона не зачіпає. А молоду матку найти не так то й просто. Вона могла б бути й на обльоті у той момент, коли ви оглядали сім'ю. А може де й ховатися між планками рамок. У мене якось була одна така вже мічена, яку я бачив за сезон лише тоді, коли мітив...:dntknw::umora: Так що у бджільництві винятків значно більше, ніж у англійській мові. Цитата моя.:al:

Тож не поспішай. Все одно постав пару рамок засіяних з інших сімей для контролю та щоб не збільшувалося трутівок .

Ну, а якщо переконаєшся, що матки немає, :IMHO:ліпше приєднай до іншої слабої сім'ї з хорошою маткою. Для цього до тієї сім'ї підстав широку дощечку перед льотком з розривом см 2-3 (я використовую рознос з їдальні). Ту віддаль робочі бджоли успішно минають, а трутівкам то ніяк перешкоду ту не подолати. Обприскай обидві сім'ї з Росинки водичкою з добавленням м'ятної олії чи  ішої пахучої настоянки (в аптеці є) і висип трутову сім'ю на дошку, поставлену трохи під вуглом вгору до льотка, скористайся щіткою та димарем для підганяння до льотка. А  вулик трутівки тимчасово  прибери з пасіки на тиждень. Матку у сім'ї перед цим все ж на всякий випадок на пару днів посади під ковпачок.:IMHO:

Успіхів тобі !:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

53 хвилини тому, AntonUa сказав:

У меня пасека стоит в тени густого сада. 

Вы объединяет трутовку с нормальной семьёй или наоборот?

ставлю зверху нормальну, в мене є запас відводків з облітаними дочками від правильних мам. Життя навчило, що запас треба завжди мати

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, ДобровоЛ сказал:

      @AntonUa ,  Антоне, я ж тобі писав, що то точно трутовочний посів.:dntknw:

       А маточник який був - розгризений з боку чи може все ж таки матка там вийшла? По поведінці бджіл можна визначити її наявність.

   Матка молода нищить лише печатні маточники , незапечатані вона не зачіпає. А молоду матку найти не так то й просто. Вона могла б бути й на обльоті у той момент, коли ви оглядали сім'ю. А може де й ховатися між планками рамок. У мене якось була одна така вже мічена, яку я бачив за сезон лише тоді, коли мітив...:dntknw::umora: Так що у бджільництві винятків значно більше, ніж у англійській мові. Цитата моя.:al:

Тож не поспішай. Все одно постав пару рамок засіяних з інших сімей для контролю та щоб не збільшувалося трутівок .

Ну, а якщо переконаєшся, що матки немає, :IMHO:ліпше приєднай до іншої слабої сім'ї з хорошою маткою. Для цього до тієї сім'ї підстав широку дощечку перед льотком з розривом см 2-3 (я використовую рознос з їдальні). Ту віддаль робочі бджоли успішно минають, а трутівкам то ніяк перешкоду ту не подолати. Обприскай обидві сім'ї з Росинки водичкою з добавленням м'ятної олії чи  ішої пахучої настоянки (в аптеці є) і висип трутову сім'ю на дошку, поставлену трохи під вуглом вгору до льотка, скористайся щіткою та димарем для підганяння до льотка. А  вулик трутівки тимчасово  прибери з пасіки на тиждень. Матку у сім'ї перед цим все ж на всякий випадок на пару днів посади під ковпачок.:IMHO:

Успіхів тобі !:ay:

Матки точно нет, так как сегодня при осмотре нашел и мисочки с двумя личинками и запечатанный маточник на горбатом росплоде.

Ладно, буду что-то сегодня делать, так как на пасеку смогу потом приехать только через 2 неделе.

Фигово, когда пасекой можно заниматься, только на выходных.:(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 годин тому, AntonUa сказав:

Матки точно нет, так как сегодня при осмотре нашел и мисочки с двумя личинками и запечатанный маточник на горбатом росплоде.

Ладно, буду что-то сегодня делать, так как на пасеку смогу потом приехать только через 2 неделе.

Фигово, когда пасекой можно заниматься, только на выходных.:(

Переходьте на пенсію ! У брата 80 бджолородин, а ще теж працює головним інженером ....:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цього року одна сімейка (вихователька) "відпустила" роя в сусідній вулик. У цій сімї молода матка не вернулась з обльоту, і звісно я не доглядів і вони стали трутовками. Почали сіяти і навіть появилась личинка. Нічого не захотів мудрувати, просто забрав засіяні рамки і підсадив плідну матку з випуском через канді. Зараз вони вже носять мед. Але мені легше, матки вільні є завжди.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 годин тому, Mihail-ves сказав:

Цього року одна сімейка (вихователька) "відпустила" роя в сусідній вулик. У цій сімї молода матка не вернулась з обльоту, і звісно я не доглядів і вони стали трутовками. Почали сіяти і навіть появилась личинка. Нічого не захотів мудрувати, просто забрав засіяні рамки і підсадив плідну матку з випуском через канді. Зараз вони вже носять мед. Але мені легше, матки вільні є завжди.

:ay: Казали колись у нас, що багатому та вдачливому й сам нечистий люльку качає !  :umora: :wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...