Перейти к содержанию

Осы, шершни


sij

Рекомендуемые сообщения

Цього року шершнів і ос багато не помічав поки що, а ось джмелів- море!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...

Всім привіт! Недавно бачив відео як травлять ос і шершнів з допомогою борної кислоти і м'ясного фаршу, а от рецепт нажаль не запам'ятав, може хто знає, підкажіть, дуже вже багато розвелось

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Nikan сказал:

Всім привіт! Недавно бачив відео як травлять ос і шершнів з допомогою борної кислоти і м'ясного фаршу, а от рецепт нажаль не запам'ятав, може хто знає, підкажіть, дуже вже багато розвелось

Гадаю що 10 гр хватит на пив кило 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я тоже гадаю, але не можу вгадати, :umora:

Дякую! 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, Nikan сказал:

Я тоже гадаю, але не можу вгадати, :umora:

Дякую! 

Если будут брать то дозу не менять если не берут то треба долю фарша додати

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Nikan сказал:

Я тоже гадаю, але не можу вгадати, :umora:

Дякую! 

Попробуйте в начале чистый фарш, а потом уже можно смесь, если брать будут.

Если мне память не изменяет, то мясные приманки весной хорошо берут. А сейчас лучше ловушки использовать.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Фомич сказав:

Попробуйте в начале чистый фарш, а потом уже можно смесь, если брать будут.

Если мне память не изменяет, то мясные приманки весной хорошо берут. А сейчас лучше ловушки использовать.:IMHO:

Я притрусив навгад порошком і забрали за сутки десь 100гр фарша, і оказалось мало

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Nikan сказал:

Я притрусив навгад порошком і забрали за сутки десь 100гр фарша, і оказалось мало

Если попаду к себе на пасеку, надо будет тоже "покормить" фаршем.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

На віддаленій пасіці завелись шершні в 20-рамковом4у лежаку поміж вуликами з бжолами. Коли помітив, то шершнів вже було багато. Льот активніший ніж в більшості бжолосімей, на льотках по 2 сторожі, хотів придивитись ближче і отримав жало в висок. Минуло вже 4 дні, опухоль змістилась на щоку. Враховуючи, що колись мав алергію в видв афілактичного шоку на вжалення бжіл і 2 чи 3 рази побував в реанімації то обслуга 2-х вуликів сусідніх з шершнями справа досить небезпечна. Сьогодні спробував дати мясного фаршу з інсектицидом від бліх на собаках, але не беруть, миску з фаршем поставив перед шершунячим льотком і не беруть.

Хто що може порадити? Сьогодні шершні літали часто парами, ніби парувались молоді матки. А по сусідству з ними тихозамінні високопродуктивні сімї, впевнений в їх стані протягом сезону заглядав мало, тому квартирантів не помітив. Одна матка мала  вже припинити яйцекладку, зате весною ранній потужний старт, от перевірити чи загодувати їх небезпечно бо шершні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене була така сама штука брав балон з газової горілкою й потроху палив їх на прильоті за 2 дня 60 штук наприкінці дня подивився до їх гнізда й спалив його теж

Одного укуса в руку отримав, дійсно болючість й припухлість була

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

32 минуты назад, Alazon сказал:

На віддаленій пасіці завелись шершні в 20-рамковом4у лежаку поміж вуликами з бжолами. Коли помітив, то шершнів вже було багато. Льот активніший ніж в більшості бжолосімей, на льотках по 2 сторожі, хотів придивитись ближче і отримав жало в висок. Минуло вже 4 дні, опухоль змістилась на щоку. Враховуючи, що колись мав алергію в видв афілактичного шоку на вжалення бжіл і 2 чи 3 рази побував в реанімації то обслуга 2-х вуликів сусідніх з шершнями справа досить небезпечна. Сьогодні спробував дати мясного фаршу з інсектицидом від бліх на собаках, але не беруть, миску з фаршем поставив перед шершунячим льотком і не беруть.

Хто що може порадити? Сьогодні шершні літали часто парами, ніби парувались молоді матки. А по сусідству з ними тихозамінні високопродуктивні сімї, впевнений в їх стані протягом сезону заглядав мало, тому квартирантів не помітив. Одна матка мала  вже припинити яйцекладку, зате весною ранній потужний старт, от перевірити чи загодувати їх небезпечно бо шершні.

На горищі збирав якось гніздо в пакет, головне під костюм об'ємне щось одягати щоб не прожалили, гумові рукавиці, взуття, і на голову. Можна вулик плівкою обгорнути звечора чи рано вранці, потім закурити сіркою. Чи паром зварити якщо є парогенератор.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, Жезус сказав:

В мене була така сама штука брав балон з газової горілкою й потроху палив їх на прильоті за 2 дня 60 штук наприкінці дня подивився до їх гнізда й спалив його теж

Одного укуса в руку отримав, дійсно болючість й припухлість була

Там їх багато більше, кажу ж що льот більший як в бжолосімях.

 

6 годин тому, Ivan S сказав:

На горищі збирав якось гніздо в пакет, головне під костюм об'ємне щось одягати щоб не прожалили, гумові рукавиці, взуття, і на голову. Можна вулик плівкою обгорнути звечора чи рано вранці, потім закурити сіркою. Чи паром зварити якщо є парогенератор.

Пасіка віддалена, парогенератора нема. В добавок  ще й той вулик з шершнями стоїть так, що перед льотками схил і ходити там складно. Спробую дихлофосом.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я просто маю страх, бо мав алергію на вжалення бжіл. Ану як знову піде алергічна реакція. Кілька раз в реанімації вже був, і тоді був молодший, організм був сильніший.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Alazon сказал:

Я просто маю страх, бо мав алергію на вжалення бжіл. Ану як знову піде алергічна реакція. Кілька раз в реанімації вже був, і тоді був молодший, організм був сильніший.

Как пришлось мне убирать гнездо шершней у соседке на чердаке. Одевался в два слоя. Верхний слой, плотная теплая кофта и такие же штаны, плотные резиновые перчатки, на голову под маску одел плотную шапку. Нижний слой плотная рубашка и плотные штаны. Рукава и штанины завязал резинками. Жарко было шо капец. :crazy: Но не один не прокусил. Гнездо травил дихлофосом. Прыскал прямо в их гнездо. 

Выглядело гнездо примерно так images?q=tbn:ANd9GcRLjafbPBlhqz7lZbNJqon

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так дихлофос також дієво

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В ютубі є багато відео застосування замість дихлофосу WD-40. Правда то з осами, але думаю і тут піде.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вчора знову навідався на той точок. Фарш шершні певне забрали, бо миска була пуста і були якісь вялі. Одівся добре і дихлофосом знищив всіх. Гніздо було майже на половину лежака, внизу купи мертвих бжіл,. Здивувала величезна кількість розплоду. Воював з ними практично вночі, тому фото не зробив, є лише фото одного коржа з розплодом. Завтра почищу вулика, гляну детальніше.Світлини одного "коржа", причому не найбільшого подаю. Поруч з коржем кришкапятилітрового пластикового відра.

IMG_20220827_212551_7.jpg

IMG_20220827_212559_5.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене на одному з точків багато шершнів. Пасуться на солодкому(сироп відкачані рамки, покинуті рамки). Можливо я й "підорваний" бо давлю їх голими пучками. Находю в цьому якесь підозріле задоволення, поки що отримав одне вжалення. Реакція орг. як і на осини й яд.

На іншому точку ос стільки,що предметно вірішую чим би їх потруїти. Бо трохи пізніше ці шкідливі комахи крастимуть кормові запаси у моїх бджіл. За борну кислоту -дякую, попробую найближчим часом. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Я на одному точку спробував кормити ос фаршем з засобом від кліщів - не беруть.

Наші Шершні це зовсім не проблема. Останнього разу на відкачці знімав кришку з лежака і попутно розірвав їх гніздо (розміром як футбольний м'яч). Один ніби і хотів в руку вжалити, але не встиг. Збивав на льоту потолочиною, хто виживав притоптував на землі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 11 months later...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Сьогодні подивився як боряться з шершнями (Азійський шершень) десь в Азії(так розумію південно-східній). Декілька комах прилетіли поласувати свіжим м'ясом, поки ці валахи набирали сукровицю вдалий азіат прив'язав до , між груддю і черевом маячок з полієтілену. Полетіли в гніздо візуально і з допомогою дрона відслідкували домівку. Прийшли з знаряддям і правильно зодягнені, розкопали спалили загалом побили як дядько кошенят аж трохи розчарувавсь- не бачив битви. Шершні дуже схожі на наших, українських таких як здолав геройський Баскевич і скромний і не геройський я. З власного досвіду, коли в пасічницькому вбранні, сині гумові рукавички на долонях можна йти  на битву без опасінь вжалень. Бувало виходив на бій(застав ворогів зненацька на залишках сиропу) без рукавичок, діставалось зо два вжалення-боляче і довше ніж бджолині але без подальших наслідків. Тобто давив голими руками,штук сім вспів інші потікали, такі ото розваги. 

Інколи згадую статтю в "Укр. пасічникові" де автор стверджуе, що його "домашні" шершні ловлять мух як кішки мишей, тобто розглядае їх як корисних комах. Особисто при зустрічі давлю, такий рефлекс хоч і ніколи не був свідком полювання шершня на бджіл. Те саме із моллю,що наче крилики червоніють очима на вуликах вночі. Дружніх комах в мене двое-бджоли і шмелі(інших не пригадую).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні на одному точку другий раз давав сироп на одному точку. Годую відкритим способом. Колочу на місці в баді. Поки заколотив, то в одній баді вже сироп встелений був осами - трохи зменшив популяцію.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

треба подумати щоб не трохи. У нас цього року чомусь ос не вже і багато.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ще знайшов в іннеті цікавий метод боротьби з осами та шершнями.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...