Перейти к содержанию

Фундук.


Lefty

Рекомендуемые сообщения

На весні 2017 посадив 12 саженців фундука . Місце - після 12 години дня напів тінь від сусідського будинку. Перші врожаї були по жменці- пригоршні .... Цього року вже ось такий. 

signal-2022-09-04-19-33-04-241-1.jpg

signal-2022-09-04-19-33-04-241.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Lefty сказав:

На весні 2017 посадив 12 саженців фундука . Місце - після 12 години дня напів тінь від сусідського будинку. Перші врожаї були по жменці- пригоршні .... Цього року вже ось такий. 

signal-2022-09-04-19-33-04-241-1.jpg

signal-2022-09-04-19-33-04-241.jpg

Супер! Я теж посадив 2 шт. один має залене листя другий темно-червоне і плоди теж гарні , правда дозрілих ще не встиг побачити , бо живуть спритніші за мене господарі - білки штуки 3 бачив разом , але іх мабуть і більше от і пожинають плоди. Можливо більше потрібно було садити , щоб і мені щось дісталось , або білок стане ще більше.:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 хвилин тому, Конструктор сказав:

Супер! Я теж посадив 2 шт. один має залене листя другий темно-червоне і плоди теж гарні , правда дозрілих ще не встиг побачити , бо живуть спритніші за мене господарі - білки штуки 3 бачив разом , але іх мабуть і більше от і пожинають плоди. Можливо більше потрібно було садити , щоб і мені щось дісталось , або білок стане ще більше.:)

Розповідала дружина що до нас теж білка була  внадилась.  Хоч будинок майже в центрі чи малого селеща, але є недалеко кілька місць де ці звірки мешкають. Загалом якщо поруч ліс  то не впевнений що Вам щось залишеться  з тих двох деревця. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

57 хвилин тому, Lefty сказав:

Розповідала дружина що до нас теж білка була  внадилась.  Хоч будинок майже в центрі чи малого селеща, але є недалеко кілька місць де ці звірки мешкають. Загалом якщо поруч ліс  то не впевнений що Вам щось залишеться  з тих двох деревця. 

Ліс не так і близько , але місцевість мабуть для них підходяща , ще з дитинства пам'ятаю що вони були , можна сказати - корені жителі .:)  Хай їдять , мені не шкода. Вони і сусіду помогли , в комені жили і запакували його лушпинням мого фондука.:umora:йому було весело.:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Lefty сказав:

На весні 2017 посадив 12 саженців фундука . Місце - після 12 години дня напів тінь від сусідського будинку. Перші врожаї були по жменці- пригоршні .... Цього року вже ось такий. 

Який сорт садили? У мене теж є десяток кущів, які посадив позаминулого року.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

34 хвилини тому, Sanich сказав:

Який сорт садили? У мене теж є десяток кущів, які посадив позаминулого року.

Каталонський і барселонський ( вони є запилювачами один для одного) . Перші горіхи зявились наче як на 3 чи то на 4 рік. Формував у штамбовій формі (не кущем), подібно до того як вирощують в промислових насадженнях. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

50 минут назад, Sanich сказал:

Який сорт садили? У мене теж є десяток кущів, які посадив позаминулого року.

Сорт не главное.. Лещина еще бывает долго приживается у меня три года сидела..... Потом пообещал что выкопаю и процесс пошел...

3 часа назад, Конструктор сказал:

Супер! Я теж посадив 2 шт. один має залене листя другий темно-червоне і плоди теж гарні , 

А плоди часом не різні за формою?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Lefty сказав:

Каталонський і барселонський ( вони є запилювачами один для одного) . Перші горіхи зявились наче як на 3 чи то на 4 рік. Формував у штамбовій формі (не кущем), подібно до того як вирощують в промислових насадженнях. 

У мене теж каталонської 9 кущів і 1 кущ якоїсь іншої, бо барселонскьої у продавця не було. Ще не цвітуть. Садив дворічними саджанцями. Недалеко посадка багата на ліщинові насадження, то, сподіваюся, що проблем із запиленням не виникне.

1 година тому, Lefty сказав:

Формував у штамбовій формі (не кущем), подібно до того як вирощують в промислових насадженнях. 

Можна якусь інструкцію коротку що то є таке? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

59 хвилин тому, Александр К. сказав:

плоди часом не різні за формою?

Чесно кажучи не звернув уваги , ще як зелені то є , а потім білки їх розмітають  в раз.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Конструктор сказал:

Чесно кажучи не звернув уваги , ще як зелені то є , а потім білки їх розмітають  в раз.

Я стою на краю лiса але чомусь бiлки не чипають...

Маю таку думку що те що с червоним листям то фундук а с зеленим лещiна...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Александр К. сказав:

 

Маю таку думку що те що с червоним листям то фундук а с зеленим лещiна...

ні

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Александр К. сказав:

Я стою на краю лiса але чомусь бiлки не чипають...

Маю таку думку що те що с червоним листям то фундук а с зеленим лещiна...

ТО все  фундук, з червоним литьям то окрема  лінія кулінарних сортів

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, Николай S сказал:

ТО все  фундук, з червоним литьям то окрема  лінія кулінарних сортів

 

20221003_093213.jpg

И то и то фундук?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я не великий знавець цієї справи, просто поруч з пасікою закладено декілька га різних сортів то інколи спілкуюсь з власником.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Николай S сказал:

Я не великий знавець цієї справи, просто поруч з пасікою закладено декілька га різних сортів то інколи спілкуюсь з власником.

Я токаж не дуже знаюсь на фундуке. Та с дитинства у лісі що поряд росла лещіна плоди були як на фото ті що зверху а література пише що горіх що знизу то фундук.. :dntknw:

Може хто підкаже де що?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, Александр К. сказав:

 

 

И то и то фундук?

так. Його є різні форми. Фундук це та ж сама ліщина, тільки окультурена. Як яблуні дички і культурні сорти.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

02.10.2022 в 19:42, Sanich сказав:

Можна якусь інструкцію коротку що то є таке? 

Формується не кущем а у вигляді дерева ( стовбур, на ньому формуємо 4-6 склетових гілок, на них  напів склетові ітд.), штамб ( стовбур) низький тобто від землі до першої скетової гілки  +-  40 см. Паросль 2-3 рази на сезон видаляю ( це особливо важливо в перші роки, коли молоді деревця ще не окріпли) 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 хвилин тому, Lefty сказав:

Формується не кущем а у вигляді дерева Паросль 2-3 рази на сезон видаляю 

Зі слів товариша, у якого сортова ліщина мешкає вже років з п'ятнадцять, формування куща деревом провокує вищий ріст, зниження врожайності і рясний ,,врожай'' паростків. Тобто, замість горіхів всеньке літо ріжемо дубці ліщини. Оптимально для куща ліщини 4-5 повноцінних плодових пагонів, з яких кожного року вирізається один найстаріший, а натомість залишається один молодий на відновлення

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, язичник сказав:

Зі слів товариша, у якого сортова ліщина мешкає вже років з п'ятнадцять, формування куща деревом провокує вищий ріст, зниження врожайності і рясний ,,врожай'' паростків. Тобто, замість горіхів всеньке літо ріжемо дубці ліщини. Оптимально для куща ліщини 4-5 повноцінних плодових пагонів, з яких кожного року вирізається один найстаріший, а натомість залишається один молодий на відновлення

Можливо, проте, коли розбирався в питані вирощування фундука, так стосовно урожайності, та меншій захворюваності краще саме штамбова форма. Доречі  промислові насадження Турції, Іспанії  тай у нас - це штамбове формування.... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, Lefty сказав:

Доречі  промислові насадження Турції, Іспанії  тай у нас - це штамбове формування.... 

Промислові насадження на рівнинах умовно- штамбові на 2- 4 штамба, бо на одному штамбі менша продуктивність і більші витрати. А на пагорбах, а це більшість площ горішників в Туреччині і Іспанії, бо рівнини зайняті більш продуктивними культурами, культивується природня кущова форма ліщини. Промислові насадження це багато хімії і отрути. А для власного садка краще безпроблемного волоського горіха природа не придумала. Хіба, горіх Чекалкіна- ксантоцерас може конкурувати. На відміну від ліщини, на них ніколи не бачив попелиць і паді у вуликах, відповідно

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 04.10.2022 в 18:18, язичник сказал:

 Хіба, горіх Чекалкіна- ксантоцерас може конкурувати. На відміну від ліщини, на них ніколи не бачив попелиць і паді у вуликах, відповідно

Доброго дня. У Вас горіх Чекалкіна цвіте ? Бачив відео у нього шикарні суцвіття. Цікаво чи бджола на них працює ? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, СерП сказав:

Доброго дня. У Вас горіх Чекалкіна цвіте ? Бачив відео у нього шикарні суцвіття. Цікаво чи бджола на них працює ? 

У колеги в сусідньому райцентрі є кілька дерев. Добре відвідується бджолами, але, можливо, впливає близькість вуликів

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

02.10.2022 в 13:35, Lefty сказав:

На весні 2017 посадив 12 саженців фундука . Місце - після 12 години дня напів тінь від сусідського будинку. Перші врожаї були по жменці- пригоршні .... Цього року вже ось такий. 

signal-2022-09-04-19-33-04-241-1.jpg

signal-2022-09-04-19-33-04-241.jpg

в кума пару кущів червонолистого фундука, горіхів постійно багато, але дуже багато вражених якимось жучком, горіхи без ядра, хто підкаже чим йому обробляти?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, СЄРЖ сказав:

в кума пару кущів червонолистого фундука, горіхів постійно багато, але дуже багато вражених якимось жучком, горіхи без ядра, хто підкаже чим йому обробляти?

Будь-яким інсектицидом, що використовуємо для обробки саду/городу, бажано системником - це трохи продовжить період захисту. Шкідників багато, найбільш небезпечний з них - горіховий довгоносик

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, СЄРЖ сказав:

в кума пару кущів червонолистого фундука, горіхів постійно багато, але дуже багато вражених якимось жучком, горіхи без ядра, хто підкаже чим йому обробляти?

Добрий відлякуючий засіб від шкідників пилюка з листя міцного тютюну або махорки. Навіть колорадського жука відлякує. Єдина морока- обробляти після кожного дощу

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...