Перейти к содержанию

Весна-Лето 2010


sij

Рекомендуемые сообщения

Дабы семья весной не пропала с голода,надо осенью подсуетиться.Сформировать гнездо,обеспечить кормом,устроить вентиляцию.Об остальном пчелы сами побеспокоятся,если летки затенены и на пасеке тишина,то "царствуй,лежа на боку..."

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чего много, чего мало?

Меда в улье.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Весна як весна, головне щоб літо було на літо подібне. У нас зараз +1*, хоча ніч була морозна.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Березень 4. Підсніжники 11. Проліски 18. Ряст, Калюжниця, анемона жовтецева. 20. Медунка. Це за 2008 рік а зараз поки сніг зійде і тепло настане :dntknw: березень цей рік Число місяць Тепмпература Температура вдень вночі Особливі відмітки Проведені пасічні роботи 1.03 +2 2.03 +6 На сонці +18 (Облет) Почистив від підмору 3.03 +4 4.03 +2 5.03 -1 6.03 -2 Сильний сніг до 40 см. 7.03 -2 8.03 +1 -12 9.03 -1 -8 10.03 +8 -14 На сонці +21 Розчистив точок від снігу 11.03 +2 -5 ніяк таблицю не виходить всунути як вийшло сорі

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

, до +13 в ульи не заглядывает.

Это крайность ни кому не нужна. Лучше посмотреть и если нужно помочь. Да и самому спокойней.
Ось при +2 дав деяким сім'ям канді і..... втратив спокій(спровокував вихід на обліт, багато захололо).post-637-1268402018_thumb.jpg А цих не трогав - спокійні вони і я.post-637-1268402043_thumb.jpg Так що книжка правильно пише - до обльоту не чіпай.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Статья от начальника Укргидрометеоцентра касательно погоды на ближайшие недели: ..."После 25 марта ожидается приход тепла в Украину, однако стремительного повышения температуры воздуха не будет. Об этом сегодня сообщил начальник управления Гидрометцентра Николай Кульбида. По оценкам Гидрометцентра, в целом зимний характер погоды сохранится в большинстве регионов Украины до 25 марта. "После 25 марта будет только начало весенних процессов, и говорить о бурном развитии весенних процессов в этот период не приходится"...- отметил Кульбида."

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Наблюдения за погодой веду больше 10 лет. В наших краях первое тепло и настоящее поступление в улей обножки (называю - вагонными поставками) приходится на период с 21 по 30 марта. А чаще всего 25-28 числа. Причем суровость или мягкость зимы не влияет напрямую на эти сроки. То же касается и цветения садов. Абрикос "гуляет" в диапазоне 12-18 апреля, а вот вишня уже более стабильна - 23-25 апреля. Не знаю как в этом году будет, но, невзирая на происки империализма, весна неизбежна, как восход солнца. :umora::IMHO1: И по поводу 14*С. Если Вас мучат сомнения, то не ждите. В любую погоду дайте на ночь пакетик канди, пасты или просто мед положите сверху. У меня были случаи голодной смерти самых сильных семей застывших при длительном похолодании на расплоде при наличии кормов на краю гнезда. С тех пор ," невзирая на плохие погодные условия" даю всем зная о наступлении длительного похолодания .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я от що подумав:Напевно наша біда в тому,що ми на зиму залишаєм надто широкі гнізда і радуєм самі себе що мовляв сімї пішли в зиму на 8-9рамках,в той час як клуб займає як правило 4-6 рамок.А проблема в тому,що корм розпорошується по всїх рамках і весною крайні рамки стають недоступними для бджіл,які тримаються клуба і сімя може загинути від голоду.Тому думаю якщо корм сконцентрувати на 5-6 рамок то весною відпадуть безліч проблем з підгодівлями... :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я от що подумав:Напевно наша біда в тому,що ми на зиму залишаєм надто широкі гнізда і радуєм самі себе що мовляв сімї пішли в зиму на 8-9рамках,в той час як клуб займає як правило 4-6 рамок.А проблема в тому,що корм розпорошується по всїх рамках і весною крайні рамки стають недоступними для бджіл,які тримаються клуба і сімя може загинути від голоду.Тому думаю якщо корм сконцентрувати на 5-6 рамок то весною відпадуть безліч проблем з підгодівлями...

підтримую . Порадбте як це зробити? якщо не має достатньо рамок повністю залитих медом. Якщо розпечатати рамки з приблизно 2-2.5 кг еорму за заставною дошкою то бджоли переносячи корм витрачають його частину тобто корм витрачаеться задарма чи я не прав? :dntknw: чи загодовувати сахаром що порадите? :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я от що подумав:Напевно наша біда в тому,що ми на зиму залишаєм надто широкі гнізда і радуєм самі себе що мовляв сімї пішли в зиму на 8-9рамках,

Особисто я восени (як правило листопад) у безвітряну погоду обережно оглядаю сім'ї згори. Зайві рамки з країв прибираю. Бувало що з окремих сімей через погоду забрати не встигав - то як на мене це позначалося лише на самих рамках що "зацвітали" з країв. Сім'ї ж зимували (сильні сім'ї). Хоч повторюю широкі гнізда лишалися не умисно.
час як клуб займає як правило 4-6 рамок

Ви знаєте, 4 вулички - це відводок, який нераціонально використовує корм і самостійно не зимує
підтримую . Порадбте як це зробити? якщо не має достатньо рамок повністю залитих медом. Якщо розпечатати рамки з приблизно 2-2.5 кг еорму за заставною дошкою то бджоли переносячи корм витрачають його частину тобто корм витрачаеться задарма чи я не прав?

Ну чому - це правильний шлях. І витрачається корм для того, щоб підтримати життєдіяльність бджоли на відміну від переробки цкрового сиропу. При цьому бджоли інтенсивно зношуються . Є ще один спосіб. Правда я його не використовував. Відомо, що зимівля на цукрових запасах йде добре, але при цьому бджоли зношуються при заготівлі такого корму. На пасіці відбирають сім'ї незначної продуктивності, які призначають на заготівлю цукрових рамок. Тобто їм упродовж усього сезону дають цукровий сироп, який вони переробляють і запечатують. Запечатані рамки забирають на збереігання щоб роздати сім'ям при формуванні зимових гнізд. Такі сім'ї думаю періодично слід підсилювати зрілим розплодом. Можливо хтось так працює?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Наблюдения за погодой веду больше 10 лет. В наших краях первое тепло и настоящее поступление в улей обножки (называю - вагонными поставками) приходится на период с 21 по 30 марта. А чаще всего 25-28 числа. Причем суровость или мягкость зимы не влияет напрямую на эти сроки. То же касается и цветения садов. Абрикос "гуляет" в диапазоне 12-18 апреля, а вот вишня уже более стабильна - 23-25 апреля. Не знаю как в этом году будет, но, невзирая на происки империализма, весна неизбежна, как восход солнца. :umora::IMHO1: И по поводу 14*С. Если Вас мучат сомнения, то не ждите. В любую погоду дайте на ночь пакетик канди, пасты или просто мед положите сверху. У меня были случаи голодной смерти самых сильных семей застывших при длительном похолодании на расплоде при наличии кормов на краю гнезда. С тех пор ," невзирая на плохие погодные условия" даю всем зная о наступлении длительного похолодания .
Плностью поддерживаю,лучше перестраховаться чем потерять семьи.Семьям которые зимуют на воле даю канди с нозимоцидом под холстик ближе к клубу 1,5кг.Тем которые зимуют в помещении полномедные рамкки снебольшим количеством перги поверх клуба на колышки ,а так у половины семей уже есть расплод а тепла не видать до 25 марта согласно метео бюро :(
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я от що подумав:Напевно наша біда в тому,що ми на зиму залишаєм надто широкі гнізда

Так. В мене сім"я, та що загинула, пішла в зиму на 12ти рамках. Тепер я в зиму більше 8-9 рамок навіть в найсильніших сім"ях не залишаю.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо розпечатати рамки з приблизно 2-2.5 кг корму за заставною дошкою то бджоли переносячи корм витрачають його частину тобто корм витрачаеться задарма чи я не прав?

Завжди так роблю, переношу всі зайві рамки за заставну, поки в гнізді не залишиться 10 і менше рамок. Великих втрат при цьому не помічав. Хоча інколи в дуже великих сім‘ях, частина бджіл переселяється за заставну, тому приходиться частину рамок повертати назад в гніздо
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сімейка на 3 рамках, ну майже, перезимувала :ay: , а на 7 пішла у вічність :ak: ще на початку зими. Парадокс :dntknw: .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Завжди так роблю, переношу всі зайві рамки за заставну, поки в гнізді не залишиться 10 і менше рамок. Великих втрат при цьому не помічав. Хоча інколи в дуже великих сім‘ях, частина бджіл переселяється за заставну, тому приходиться частину рамок повертати назад в гніздо

І я так роблю. Але тамтого року осінь була багата і переносити щось не хотіли. Ну от в одному вулику двокорпусному) я й залишив чотири майже повномедні за заставнею на горі та й ще внизу було кілька, а тепер глянув: сім"я перейшла та й загинула від голоду . Пів відра мертвих.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

бджоли переносячи корм витрачають його частину тобто корм витрачаеться задарма чи я не прав? чи загодовувати сахаром що порадите?

Якщо є мед то навіщо підгодівля? Переносячи мед витрати останнього мінімальні (розплоду в цей осінній час мало). А якщо меду мало, то треба годувати. Відносно "зношування". Готуйте сороп за кілька днів до роздачі, та кожного дня підігрівайте до 70 градусів (обов"зково додайте оцтової, чи лимонної кислоти). В такому разі одержите інвертований розчин (тобто цукор розщепиться на глюкозу та фруктозу відсотків на 80%) і бджоли споживаючи такий корм практично не зношуються.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Відносно "зношування". Готуйте сороп за кілька днів до роздачі, та кожного дня підігрівайте до 70 градусів (обов"зково додайте оцтової, чи лимонної кислоти). В такому разі одержите інвертований розчин (тобто цукор розщепиться на глюкозу та фруктозу відсотків на 80%) і бджоли споживаючи такий корм практично не зношуються.

В одной из последних книг В.Н. Корж доказал, что перерабатывая сироп в безвзяточное время, пчелы совершенно не изнашиваются. Более того, добавка кислот к сиропу скорее принесет вред чем пользу.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цитата(владек @ 13.3.2010, 18:10) Відносно "зношування". Готуйте сороп за кілька днів до роздачі, та кожного дня підігрівайте до 70 градусів (обов"зково додайте оцтової, чи лимонної кислоти). В такому разі одержите інвертований розчин (тобто цукор розщепиться на глюкозу та фруктозу відсотків на 80%) і бджоли споживаючи такий корм практично не зношуються. В одной из последних книг В.Н. Корж доказал, что перерабатывая сироп в безвзяточное время, пчелы совершенно не изнашиваются. Более того, добавка кислот к сиропу скорее принесет вред чем пользу.

Так кому верить?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Более того, добавка кислот к сиропу скорее принесет вред чем пользу.

Кислоты (лимонную или уксусную) добавляют для предотвращают кристаллизации кормовых запасов при их переработке пчелами из сахара. Натуральный мед содержит органические кислоты (0.12-1.2 %) яблочную, глюконовую, лимонную (их наибольше) винную, молочную, щавелевую, бензойную, янтарную, малоновую. Уксусная кислота может образовываться при закисании меда.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кислоты (лимонную или уксусную) добавляют для предотвращают кристаллизации кормовых запасов при их переработке пчелами из сахара.

Сахарный мед не кристаллизуется совсем.
Натуральный мед содержит органические кислоты (0.12-1.2 %) яблочную, глюконовую, лимонную (их наибольше) винную, молочную, щавелевую, бензойную, янтарную, малоновую.

А кислоты в мёде - это продукт жизнедеятельности, так сказать, пчелы. В кислый сироп пчелы могут не добавлять диастазу. Вот о чем речь.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так кому верить?

Бортнику! :wave:
Я всего лишь озвучиваю мнение специалистов. Хотя иногда и не разделяю их мнение. Но в данном случае - согласен.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Более того, добавка кислот к сиропу скорее принесет вред чем пользу.

Питання неоднозначне. Десь на Форумі не так давно я переказував роботу Коржа. Але є немало публікацій де додавання кислот робиться саме для інвертування цукру без урахування інших аспектів.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Але є немало публікацій де додавання кислот робиться саме для інвертування цукру без урахування інших аспектів

А что должны пчелы в таком случае делать, если им инвертировать уже нечего? :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

додавання кислот робиться саме для інвертування цукру без урахування інших аспектів.

В меді знаходиться надлишок ферментів, необхідних для розщеплення сахарози на прості цукри, тому краще замість кислот рекомендується восени до цукрового сиропу додавати частину меду.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

Гость
Эта тема закрыта для публикации ответов.
×
×
  • Создать...