Перейти к содержанию

Здраствуйте,я только начинаю заниматься пасекой у меня вопрос: обизательно ли нужна суш для начала? Или поставить вощину и они сами вытянут?


Юра Пчеловод

Рекомендуемые сообщения

До субботы время есть 

Можно и подгорок 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, ромео сказал:

Скажіть, постраждали саме сім'ї карніки? чи місцеві так само?

Точніше скажу після першого огляду, здаєця залишилось 7 сімей карпатки і 2 сімї карніки, в липні було карпатки близько 12 - 15 сімей, карніки 35 - 40 сімей.

Саме не приємне що придбав таки територію під пасіку 

1172431173_01.thumb.jpg.2a8af2cd92ccdfa10cac9d5bc798ddf3.jpg

1807330256_02.thumb.jpg.ab9ed736df2e289544042cfcbcc2d8c0.jpg

Трішки облагородив

1210386583_01.thumb.jpg.6a398fa63821d5acdff3cac19619e0d6.jpg

1546232233_02.thumb.jpg.8020e34df11136dbc739d269986b7885.jpg

Походного вагончика зробив

1879757430_.thumb.jpg.3677cbca6ed36d0a1ab5c52040617179.jpg

1413017162_01.thumb.jpg.2fa7d1baa33cab1964e20fdbf29c683d.jpg

А доведеця все з початку.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Да ! Пасічники лінивий народ! Всі хочуть , щоб  їх годували з ложички . В темі  " Нозиматоз"  виложено роботи Ренді  Олівера на 300ст. прочитай ,проаналізуй і виконай рекомендації. Цеж потрібно прочитати і подумати , лайки ставити простіше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Пахомич сказал:

Да ! Пасічники лінивий народ! Всі хочуть , щоб  їх годували з ложички . В темі  " Нозиматоз"  виложено роботи Ренді  Олівера на 300ст. прочитай ,проаналізуй і виконай рекомендації. Цеж потрібно прочитати і подумати , лайки ставити простіше.

Напевно це до мене :hmm:в мене голова скоро лусне від прочитаного, тільки трішки не можу звязати нозематоз до того що в середу подиркотів дельтоплан, а в пятницю отака картина, через тиждень пів пасіки застелило мертвою бджолою

632593129_.thumb.jpg.3b71f1c7b8d11695f691ebaa9ca0ad1e.jpg

1072011049_1.thumb.jpg.cadb81e81beb0b4dce36c6318660f547.jpg

1945343059_2.thumb.jpg.6c2a0fad1815f1ee380e507149fe4f63.jpg

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, Віталій.В сказал:

Напевно це до мене :hmm:в мене голова скоро лусне від прочитаного, тільки трішки не можу звязати нозематоз до того що в середу подиркотів дельтоплан, а в пятницю отака картина, через тиждень пів пасіки застелило мертвою бджолою

632593129_.thumb.jpg.3b71f1c7b8d11695f691ebaa9ca0ad1e.jpg

1072011049_1.thumb.jpg.cadb81e81beb0b4dce36c6318660f547.jpg

1945343059_2.thumb.jpg.6c2a0fad1815f1ee380e507149fe4f63.jpg

 

Пролетів І шо він обробляв ядами?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Пахомич сказал:

Пролетів І шо він обробляв ядами?

Десикант це по Вашому не яди ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, Віталій.В сказал:

Десикант це по Вашому не яди ?

Та травонули вас! Ні на якій сторінці ніякої книжки всі ситуації не передбачуть. А на рахунок іншої породи, Карніки Пернер чи будь-якої іншої, то просто треба пристріляться до особливостей. Нова бджола - нові повадки! Ну і кліщ, пташки в останні роки лютують несамовито...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Давненько, років зо двадцять тому стояв точок на пізньому соняхую. Цвітіння закінчилось, по краях доцвітали рослини, що проросли пізніш. В такій ситуації поле було оброблене з мотодельтоплана десикантом(так думаю, бо навіщо чим іншим), жодних ознак токсикоза в сім'ях не помітив. Думати, бджоли квітки соняха не відвідували, а хім . препарат не інсектіцид отруення не повинно бути. Теж теоретично , можливе накладання негативних факторів(хімічні препарати, посуха, хвороби) призвели до загибелі сімей. В наших краях в багатьох почано з бджолами, чому б бути добре коли з осені обсипались.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, Винодел сказал:

жодних ознак токсикоза

В нас теж кожного року десикацію роблять до 6,00 проблем не було, в тім році дельтоплан літав близько 13,00  той рік взагалі був унікальний, з весни холодно близько пів сотні щурок не зважаючи на те що пасіка стояла по серед села жила на пасіці, далі посуха і голодовка віддав 120 медових рамок і 10 мішків цукру, далі виїхав на сонях що правда тону меду качнув і відразу після відкачки почалися сюрпризи і до грудня втратив 75% пасіки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Avgust Vadim Poltava сказал:
1 час назад, Віталій.В сказал:

Десикант це по Вашому не яди ?

Та травонули вас! Ні на якій сторінці ніякої книжки всі ситуації не передбачуть. А на рахунок іншої породи, Карніки Пернер чи будь-якої іншої, то просто треба пристріляться до особливостей. Нова бджола - нові повадки! Ну і кліщ, пташки в останні роки лютують несамовито...

Протраву як раз і підтвержує те що сипонулась карніка 

в звязку з природними відміностями кожна порода предпочитає свої взятки , от карніка і взяла яд найбільше

інші або нелітали , або літали в інше місце :IMHO:

Був рік що весною перед льотками вигорнули бджолу по пару стаканів , десь штук 5 сімей ,

як оказалось всі 5 карніка в інших небуло жодної дохлої бджоли ,

це виборочна протрава звязана з відвідуванням виборочних медоносів які тровили 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Пахомич сказал:

Пролетів І шо він обробляв ядами?

Кроме того, десиканты обладают акарицидными и инсектицидными свойствами, что дает возможность предотвратить воздействие вредителей при хранении урожая. Применение десикантов позволяет исключить необходимость подсушивания семян и плодов после уборки — за счет действия вещества влага перестает поступать в наземные части растений почти сразу после опрыскивания.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Віталій.В сказал:

тільки трішки не можу звязати нозематоз до того що в середу подиркотів дельтоплан, а в пятницю отака картина, через тиждень пів пасіки застелило мертвою бджолою

:ak:

Я ни к чему не призываю, но... В каждой шутке есть только доля шутки...

Цитата

Чукча говорит: "Однако, в горах большая птица появилась, людей таскает!
Чукча три раза стрелял, прежде чем человека выпустила. Дельтаплан называется!"

 

  • Подобається 1
  • Дякую 1
  • Ха-Ха 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Віталій В.  у паспорті матки написано  матка Пернер і трутні Пернер ????

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 годину тому, цыганок сказав:

Много в кого осенью  слетело  по пол пасек . За зимовку вообще молчу . Не один пчеловод которого знаю не сказал  что семьи зашли в зиму  сильными . На опыт пчеловодов тоже грешить не буду так как большинство пчелами занимаются не один десяток год . И это не только в нашем районе . В соседних районах тоже самое . У меня тоже две семьи  с одного точка куда то  драпанули . Но я грешу на клеща . Дохрена  его было на этом точке . В зиму тоже ушли в среднем на две улочки меньше обычного . Правда у меня  все были на подсолнухе .

Пісьля відкачки меду, відразу підкинів під не трогане даданівське гніздо по 145 магазину з мокрою сушиною  і поставив полоски, до кінця вересня залишався  в лісополосі, пісьля соняху переключились на болото з золотарником, вже дома  двічі стріляв пушкою, в зиму пішли як ніколи сильними на чистому соняху....:hi: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 годину тому, цыганок сказав:

Правда у меня безпрерывный  взяток был почти три месяца , может от этого семьи и просели . И касается это не только карники . 

Мої корпусні рути на кочовому візку  цього року прекрасно перезимували на соняшнику без жодної осінньої  підкормки .:ay:

Та й ще й в запасі чимало повномедних лишилося. З лежаками, що безвиїзно простояли на стаціонарі справи значно гірше.

95 відсотків у мене баки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Valik740 сказал:

Віталій В.  у паспорті матки написано  матка Пернер і трутні Пернер ????

Матки вільного спарювання від матки Ш//З ,

767239632_1.thumb.jpg.1664f20a3c9a254c3b1458e8d8baee69.jpg

 в мене була карпатка в сусідів ще якась порода, але 7 - 8 сімей із 10ти карніки сильно відрізнялись від карпатки, намагаюся при виводі маток трутня нарощувать в тих сімях які мені потрібні, в 300ту рамку ставлю до нижньої планки рутовську вощину в результаті  в вибраних сімях  3 - 4 рамки де по 1/3 комірок трутових.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, AVA сказал:

інші або нелітали , або літали в інше місце 

Я про це і не подумав, а Ви скоріш за все праві на 100% !!! В 2020р  Карпатка меду дала мало по гнізду і все, де стояло по два корпуси ще більш меньш, а в магазини карпатка взагалі не пішла гніздо заливали тягли язики, а в магазини не йшла, одним словом як би не карніка меду скільки не взяв би, карніка позаливала і другі корпуса і по два магазина.

Дякуючи Вашій підсказкі нарисовуєця така картина : коли зробили обробку карніка як бджола відзивчива на взяток натягла отрути, в результаті сильний осип бджоли і сімї ослабли, + до цього характерність карніки слабого захисту добре розбомбили оси, + до цього кліщ , + отрута в кормах на яких пішли в зиму.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я звісно співчуваю такій втраті, тому що праці було вкладено багато. І тут багато виникло версій. Дельтоплан, вощина, кліщ, порода карніка, отруєний корм... Я не претендую на істину, але мені здається, що забагато було мавріка, тактіка і біпіна. На форумі я не раз про це говорив. Все, що ми туди заливаємо, а ви пишете, що лили реально багато, з передозом, воно має свої негативні наслідки. Ми обираємо менше зло: потравити кліща з мінімумом шкоди бджолам. Рівень цих отруйних речовин повинний бути в строго визначеній сублетальній дозі. Вони мають здатність накопичуватись роками, розпадаються на інші складові, з'єднуються в нові комбінації. В бджолосім'ї комунікація побудована на хімічних сигналах (і це ще ми не все знаємо і розуміємо), А ми ще вносимо туди слонячи дози токсичної отрути. Тому вони і тікають світ за очі, бо у вулику неможливо жити. Ви могли перестаратись з травлею кліща. Про це ніхто не думає, бо вважають, що роблять бджолам добро, а це не добро, а менше зло. Якби ви взагалі їх не обробили, не факт, що втрати були би більші, ви ж кажете, що осип була незначна. :IMHO:Треба припинити ці багаторазові поливання і обкурювання важкою хімією. Візьміть щавельку, якісь екологічні полоски...

Дельтоплан це теж дуже погано. У мене кожного року в серпні десь протягом тижня літає вертоліт, майже щодня опівдні. Я бачив його зблизька. Летить на малій висоті і поливає отрутою все, що там понасівали ті недороблені аграрії. Це поливання взагалі абсурд і варварство. Пасіка в радіусі активного льоту. Бджола сиплеться з різних сімей по різному. Я не знаю, скільки їх падає в полі, якщо вони йдуть перельотом. Соняшник цвіте поряд з оброблюваними полями. Сім'ї літають активно і поповнюються за рахунок розплоду. Звісно, слабнуть, потім всю осінь відновлюються. Цукру завжди давав мінімум і не всім, не люблю годувати, коли кошмарять оси, спека і злодійки. 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 часа назад, Віталій.В сказал:

А доведеця все з початку

Может недоброжелатели паскудничают?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Макарыч57 сказал:

Может недоброжелатели паскудничают?

Врядли :hmm:, заяву то в 2020г году на меня написали с подписями двух соседей но не думаю что у них хватит ума что нибуть начудить по хуже.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Arius сказал:

але мені здається, що забагато було мавріка, тактіка і біпіна.

Можливо частково Ви праві, я не думаю що було таке страшне  насищення амітрази чі тауфлювалінату, тільки в 2020р використав 30кг вощини це більше як 300та рамок на 52 сімї, відразу після відкачки формую гніздо яке вже буде йти в зиму, на моєму досвіді якщо дуже мішані рамки світлі та темні в одному гнізді то клуб не рідко переходить на темні рамки особливо якщо темна рамка з південої сторони, щоб зміщення клубу не було  гніздо формую на максимально світлих рамках ез темних, відповідно більшість цих рамок обробку бачуть перший раз.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 часа назад, Віталій.В сказал:

заяву то в 2020г году на меня написали с подписями двух соседей

Розкажіть детальніше - чому писали і чим закінчилось!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 13.03.2021 в 21:08, asot сказал:

Розкажіть детальніше - чому писали і чим закінчилось!

Сусід вирішив що пуп землі та не погодивши зі мною зробив стьок із своїх будов до мене в двір, я вирішив побудувати в тому місці навіс для зберігання корпусів коли сусід ліпив кришу його попередив а літом попросив повирнути кришу щоб з його криш не тикло до мене в двір, сусід запевнив що я дурак і він все побудував правильно, для вияснення меж я привіз землеупорядковця який наполегливо затвердив, або сусід по доброму повертає кришу щоб до мене в двір не текла вода, або прибирає всі постройки як до межі повинно бути не меньше метра, розрахунок сосіда був на те що я буду мовчать бо в мене пасіка, хоча я всим сусідам казав що пасіка в мене в дома тимчасово до поки я знайду підходящий участок, напевно вони не вірили тому сусіда дружина на мене образилася написала заяву і попросила двох подруг підписати, в заяві було що, бджоли заїдають, септик хоча і викопаний на відстані 2х метрів дів межі але на її думку теж  дуже близько, літній душ теж близько, циркулярною задиринчав всих сусідів до низя !!! сусіди так сильно хотіли нагадить що не поняли що я всю пасіку вивіз на кочовку 5того липня, а заяву настрочили 12того липня, в перших числах серпня приїхала до мене комісія із виконавчої служби, на той час пасіка уже стояла на другому участку, з початку поцікавилися документами на пасіку, в мене і паспорт на пасіку і оператора ринка єсть, далі зайшли в двір де стояла пасіка листи металу я вже зняв але стовпи та прожилини були де видно яка була висота забора, один із членів комісії й каже : документи всі впорядку, пасіка огорожена даремно я прибрав пасіку ніхто нічого не зробив би мені, коли я прибирав пасіку я і не знав що на мене заява написана просто прибрав пасіку як мені дуже не зручно дома робить із бджолами а основне в дружини алергія на вжалення, далі комісія уточнили коли я виїхав на кочовку сильно возмущалися що заява написана в той час коли бджіл не було, а моєму сосідові сказали що це все що він понастроював треба прибирать і ці всі постройки стоятимуть до тих пір поки я напишу заяву. Чим закінчилося для сусіда я не знаю на мою думку наврядчи ці покатушки комісії виконавчої служби будуть даремні, за септик та літній душ ніхто не згадав, а на рахунок циркулярки участковий громади запевнив що із 7;30 і до 22;30 ремонт, музика тощо, ні який суд мені не заборонить робить, до заяви я ні в якому разі не включав станок після 18;00 то зараз сміло запускаю і в 21;00 що правда рідко але буває, кришу із скрипом зубів сусід повернув до себе в двір.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дякую! Поки пасіка біля дому тому деякі нюнси маю ,доки не знайду якесь місце то :

2 часа назад, Віталій.В сказал:

 я буду мовчать бо в мене пасіка

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минут назад, asot сказал:

Дякую! Поки пасіка біля дому тому деякі нюнси маю ,доки не знайду якесь місце то :

 

На скільки я помітив то більш залежить не скільки сама пасіка як відносини сусідів на що впливає  такі подробиці як разом працюва і чі куми та разом при союзі випивали і т.д, я за них молодший на 7 - 20 років то клюють тільки  мене, через двір стоїть 10ть вуликів + племінник туди привіз 15 сімей ніхто за неї не згадує, а якщо де кого вжалять або літають по дворі то тільки мої бджоли і що моя вся пасіка на кочоці слухать ніхто не хоче.

Одне скажу що пригощати медом до дурна трата, я давав по 3 бутиля меду а толку ніякого, правильніше буде той мед витратити на реєстрацію та огорожу тоді точно ніхто нічого не зробить хоча і дуже кортітиме.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...