Перейти к содержанию

Здраствуйте,я только начинаю заниматься пасекой у меня вопрос: обизательно ли нужна суш для начала? Или поставить вощину и они сами вытянут?


Юра Пчеловод

Рекомендуемые сообщения

21 годину тому, Юра Пчеловод сказав:

В мене сусід почав з 10 пакетів а зараз в нього 120 сімей)

 

22 години тому, Юра Пчеловод сказав:

Взяток буде!

Надіятись на успіх звичайно це добре, але будьте готові, що фортуна не завжди буде до Вас передом, інколи може бути боком, буває  спиною і навіть ж...ю, для створення пасіки 100+ без досвіду, стажу може піти трохи більше часу чим плануєте, як мінімум готуйтесь років 5 жити без доходу з пасіки, лише затрати....бажаю успіхів:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

38 минут назад, Konstantin_77 сказал:

А теперь подумайте, какое количество семей перезимует у начинающего пчеловода?

Ну так а Вы что делаете на форуме? Помогите начинающему советом, может быть у него и получится, а мне провокационные вопросы задавать не надо. Я за него думать, а тем более что то делать, не собираюсь. Могу дать совет: найти совдеповский справочник пчеловода для высших и средних учебных заведений и проштудировать его с карандашом в руке, а потом приниматься за дело.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

57 минут назад, Гурович сказал:

Всё точно. За 1 сезон из 10 пакетов можно пустить в зиму 10 сильных и 12 средних семей. С весны они все работают в полную силу и являются донорами для отводков. Из 22 перезимовавших в зиму можно пустить ещё 28 семей, ну это так, чтобы без слабышей. Но если поддерживающего нет - нужен сахар, иначе никак. Ну а на 3 сезон из 50 как раз 70 и получается. В результате 120 в зиму, но расходы во время такого расширения будут превышать доходы. Если хочется работать в +, то расширятся придётся не так быстро, заодно и опыта можно поднабраться.

Гов гов гов а ви порахуваои скільки мішків цукру потрібно для вашої теорії розвитку чи це так думки в слух без привязки до місця знаходження автора теми . Чи лінь включити гугел мапс і подивитись де знаходиться село автора без врахування його сусіда з 120 шт . Бдж. уявімо що це аравда.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 минут назад, uam_63 сказал:

Гов гов гов а ви порахуваои скільки мішків цукру потрібно для вашої теорії розвитку чи це так думки в слух без привязки до місця знаходження автора теми . Чи лінь включити гугел мапс і подивитись де знаходиться село автора без врахування його сусіда з 120 шт . Бдж. уявімо що це аравда.

Я же написал, что думать за кого нибудь не собираюсь, а Вы опять-  за рибу гроші:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Відповідаю на питання автора теми, керуючись власним досвідом. (2018 році стояло аналогічне питання).

Для себе ТОДІ* відповів так потрібна 2-3 на одиницю + медова. Але суш брав у знайомого де точно знаю, що бджоли здорові і антибіотиками людина не грається. На меті стояло отримати сильні сім'ї на окацію. 

* на сьогодні в лотерею не грав би**

** пакети брати в середені другій половині травня, а не на початку, на зекономлені кошти взяв би цукор, і вощиною розвивав сімї.

Чому сьогодні  вчинив би саме так:

- Окація тю-тю. Спішити нема чого

- минули холода, можна спокійно давати вощину не боятись переохолодити гніздо. На сонях сім'я буде нормальної сили ( за умови нормальних бджіл)

- економіка і здоровий глузд каже, що чужі рамки в вулик сунути не варто. 

Виключно моя думка без претензій на істину.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щодо темпів розмноження та медопродуктивності трошки грався опишу власний досвід.

Умови експерименту однакові 12 рам дадани +145(крім двухрамочних нуків у 4 варіанті еппс ), план по вощині 14 дадана.  погрішність (облік в рамках, походження маток, трутфон + суб'єктивний фактор неодночасність проведення операцій із сім'ями) сім'ї на стаціонарі

- 3 сім'ї залишено в якості орієнтиру розплід не трогав

Результат за сезон

Мед 108 шт 145-х на вскидку 54 кг на сімю 

Пилок - припинив збір не знайшов куди дівати робота ради роботи не цікаво. Для себе заготовив

Вощина 42 перерахунок  дадан

 в зиму 3 одиниці клуб 6-7

 

Варіант 1

- від 2 сімей в кінці травня кінець окації( повісила вуха) смикнув по 2 рамки розплоду в збірний відводок, підсадив плідну матку, через тиждень від цих сімей смикнув ще по рамці  і підкинув у відводок.

Результат по сезону

 мед 108 шт.,145х

вощина 42 (будують краще, менше трутової.)

Працювати легше ніж із конрольною, менше ройової напруги.

  в зиму 3 одиниці клуб  6-7 рам

 

Варіант 2 

- від  2-х сімей після окації, початок червня, зроблено відводки на їх плідну матку  по 4  рамки, в основні сім'ї дано маточник на виході. 

Мед 96 шт 145

Вощина 46

В зиму 4 одиниці Клуб  6-7

 

Варіант 3

2 сім'ї до окації, середина травня поділено на пів льоту на плідних маток(Куплені на західній),    перед цвітінням липи  друга декада червгя ще раз поділено на пів льоту На плідні свої.  

Мед 96 шт 145х ( сонях іншого нічого не бачив) в зиму догодовував

Вощина 56

В зиму 8 одиниці  клуб 6-7

 

Варіант 4 

2 сім'ї, в середині травня відбирав матку з 2ма рамками у відводок,  давав 1 серію прививки, кінець травня кожна сім'я розбивалась на 5 відводків-нуклеусів  з них 4  по 2 рамки і 1 відводок на льотну бджолу, що вернеться у вулик. 

Мед не качав був весь в гніздових маломедках.

Вощина 40

В зиму 12 шт  з них 4 шт 5-6

8 шт 3-4 (В зиму не пускав використав для заміни маток в інших сімях)

Висновок який зробив для себе

Із названих кращий варіант це 1 від двох сімей спокійно можна формувати третю, менше роботи, турбот із роїнням,  нема напрягу із сушю, тарою. Гарний вихід по меду. Але є клопіт із зміною маток в сім'ях. 

При відсутності раннього взятку можна пробувати поділ на пів льоту з подальшим об'єднанням на головний 

*Якби робив цей експеремент в минулому році не впевнений, що результати повторились.

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Починав без суші. Але купував сім"ї на 7-ми рамках. Нормально обійшлося. Особливо, коли вчишся, то це не напружує.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 хвилин тому, Sanich сказав:

Починав без суші. Але купував сім"ї на 7-ми рамках. Нормально обійшлося. Особливо, коли вчишся, то це не напружує.

Я починав з двох роїв без суші, садив на голу вощину, але тоді ще щось трохи сіяли медодайне, зараз, зернові, ріпак, соя, цук.буряки, гречка раз в 6 років,от і вся радість зараз. :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, Ворон сказав:

Я починав з двох роїв без суші, садив на голу вощину, але тоді ще щось трохи сіяли медодайне, зараз, зернові, ріпак, соя, цук.буряки, гречка раз в 6 років,от і вся радість зараз. :hmm:

Це точно. Коли я починав, то за 100м було поле гречки гектар 100. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

52 хвилини тому, слава 1987 сказав:

Щодо темпів розмноження та медопродуктивності трошки грався опишу власний досвід.

Умови експерименту однакові.......

 

 

 На початок травня вже визначені сім"ї з яких толку на акації не буде і вони йдуть на розформування, хочете вірте, хочете ні але такі на пасіці завжди знайдуться, посилюється контроль на закладку маточників за матками старше року та всіма групами сімей які першу весну на пасіці як тестові, як тільки появився печатний трут роблю першу партію  прививок, з розрахунку розформувати на відводки третину від всієї пасіки, зазвичай  до початку цвітіння акації 25.05. молоді матки  в відводках починають сіяти а не облетівшихся під"єдную до інших. Другий раз відводки формуються , знову на неплідках, відразу пісьля закінчення цвітіння акації, цього разу якщо нема кандидатів на повне розформування то  ослаблюю робочі сім"ї відбираючи частину гніздових рамок, в залежності від ситуації можу також підсилити першу партію відводків.   Темпи розмноження можуть бути  різні в залежності від цілей, ніколи не ставив собі мети і працювати виключно на розширення, все можна спланувати буде і мед і заміна старих маток та приріст  пасіки.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, Гурович сказал:

Нормально там мёд собирается начиная со 2го сезона.

Да но расходы на увеличение съедят этот доход поэтому в целом будет минус... Все же надо купить по ускоренному варианту... Да и если будет год как прошлый то можно и не выйти на заданное число... :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

35 минут назад, Николай S сказал:

 все можна спланувати буде і мед і заміна старих маток та приріст  пасіки.:hi:

Да но если с 10 до 120 семей своими силами без доп.суши и отводков то план тут один и надо еще бубен прикупить чтоб с ним скакать вокруг...:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Александр К. сказал:

Да но расходы на увеличение съедят этот доход поэтому в целом будет минус... Все же надо купить по ускоренному варианту... Да и если будет год как прошлый то можно и не выйти на заданное число... :IMHO1:

А Вы как хотели? За 3 сезона из 10 пакетов сделать 120 семей и ещё в + быть? Тогда жить нужно на экваторе, там зимы нет и постоянно что то цветёт. Здесь только в ульи, рамки и вощину нужно вложить около 200 штук, не считая остальных затрат. При таких темпах роста пасеки в + можно выйти только после 4 сезона и то в случае нормальной цены на мёд. А то и ещё сезон придётся работать, чтобы вложенное отбить. СХ  - это зона повышенных рисков, здесь можно как хорошо заработать за 1 сезон, так и разориться.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 хвилин тому, Александр К. сказав:

Да но если с 10 до 120 семей своими силами без доп.суши и отводков то план тут один и надо еще бубен прикупить чтоб с ним скакать вокруг...:IMHO1:

Бубна желательно вместе с шаманом:crazy:,.................... я в своё время, имея десяток  семей и стажа   более 25 лет решил из розряда любителей с дедовскими технологиями перейти чуть выше.... и сразу фортуна повернулась ж....:umora:, причём очень резко, откинув меня на пару лет назад, именно тогда когда думал вот вроде цель  уже почти достигнута:dntknw:......но дорогу осилит идущий,................ сегодня дальнейшее расширение  не планирую пока не буду иметь запаса медовых корпусов с сушью и многого другого--- манипулятора на авто, нового помещения для откачки........с  складом, гаражом   

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 минут назад, Николай S сказал:

Бубна желательно вместе с шаманом:crazy:,.................... я в своё время, имея десяток  семей и стажа   более 25 лет решил из розряда любителей с дедовскими технологиями перейти чуть выше.... и сразу фортуна повернулась ж....:umora:, причём очень резко, откинув меня на пару лет назад, именно тогда когда думал вот вроде цель  уже почти достигнута:dntknw:......но дорогу осилит идущий,................ сегодня дальнейшее расширение  не планирую пока не буду иметь запаса медовых корпусов с сушью и многого другого--- манипулятора на авто, нового помещения для откачки........с  складом, гаражом   

Все верно в первую очередь помещения, оборудование... А потом уже и дальше а не как некоторые мед сдают чтоб было где делать новые улья... :az:

53 минуты назад, Гурович сказал:

А Вы как хотели? За 3 сезона из 10 пакетов сделать 120 семей и ещё в + быть? Тогда жить нужно на экваторе, там зимы нет и постоянно что то цветёт. Здесь только в ульи, рамки и вощину нужно вложить около 200 штук, не считая остальных затрат. При таких темпах роста пасеки в + можно выйти только после 4 сезона и то в случае нормальной цены на мёд. А то и ещё сезон придётся работать, чтобы вложенное отбить. СХ  - это зона повышенных рисков, здесь можно как хорошо заработать за 1 сезон, так и разориться.

Вы написали что мед будет я и дописал более развернуто... А цели у меня такой нет это к автору темы... :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 28.02.2021 в 19:27, Юра Пчеловод сказал:

В мене сусід почав з 10 пакетів а зараз в нього 120 сімей)

Не гоните лошадей , а то останетесь без коней и пойдете дальше пешком . Позанимайтесь с тем количеством  пчел которое есть у вас сейчас , набейте руку и глаз . Вкурите  основы пчеловодства . А стартануть с сотни семей без опыта это , даю вам 100% гарантию, будет полный фиаско . Не спешите . Когда постигните  самое главное в пчеловодстве тогда хоть тысячу семей заводите , были б деньги на старт .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, цыганок сказал:

Когда постигните  самое главное в пчеловодстве тогда 

Наконец то поймёте , во что вы вляпались 

Но вложенных денег уже не вернуть 

  • Подобається 1
  • Дякую 1
  • Ха-Ха 11
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Мико сказал:

Наконец то поймёте , во что вы вляпались 

Но вложенных денег уже не вернуть 

Романович не пугайте людей , и так уже все по Польшах  розехались :) .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, цыганок сказал:

Романович не пугайте людей , и так уже все по Польшах  розехались :) .

Я не пугаю , а говорю правду 

Булатов в Германии по 6 евро в час зарабатывал

на самых подсобных работах ,

а его жена в доме работает и 13 евро в час получает 

Так что есть денежки , что бы маток выводить и пасичниковать летом 

А зимой опять на заработки ,иначе не прожить 

Лучше у Надежды , сестры Тюркина ,спросите ,

почему готовую пасеку со всем необходимым бросила ,и стажем 25 лет 

и за два месяца в Германии зарабатывает годовой доход с пасеки 150 +

Она об этом писала здесь на форуме 

Сам бы уехал , но не выездной 

 

  • Подобається 2
  • Дякую 1
  • Здивований 1
  • Сумно 2
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, Мико сказал:

Наконец то поймёте , во что вы вляпались 

Но вложенных денег уже не вернуть 

Я все жду ну коли все закінчится 

Був період по селі масово строїли свининці десятки свиней було по дворах , пройшли 

Потім масово почали розводить корів , також по декілька штук було на двір , пройшли 

Зараз пішли бджоли , коли ?:umora:

  • Подобається 2
  • Ха-Ха 1
  • Сумно 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, цыганок сказал:

и так уже все по Польшах  розехались

Чем больше уедет ,тем просторнее остальным ,

с пасеками по посадках будет 

А то тут пишут , что по 500  семей на село развелось ,

а в селе три хаты 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, AVA сказал:

Я все жду ну коли все закінчится 

Зараз пішли бджоли , коли ?:umora:

Пару урожайных лет ,чтобы спины поломались 

и цена закупки 0,7 $ 

и всё наладится 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, Мико сказал:

Чем больше уедет ,тем просторнее остальным ,

с пасеками по посадках будет 

А то тут пишут , что по 500  семей на село развелось ,

а в селе три хаты 

З колегою порахували вийшло 500 сімей тільки в одному краю села біля його точка в радіусі 1.5 км , вичисляли де він кліща так хватає , свою сотню нерахував , це типу за ним і біля нього 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, AVA сказал:

З колегою порахували вийшло 500 сімей тільки в одному краю села біля його точка в радіусі 1.5 км , вичисляли де він кліща так хватає , 

Ваши сообщения и имел ввиду 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Мико сказал:

 

Сам бы уехал , но не выездной 

 

Вы чё  Романович под санкции  попали :umora: ?  Боятся буржуи  что и ихних пчеловодов вы отправите по миру :umora: . Ох и Романович . Диверсант :umora:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...