Jump to content
ДобровоЛ

Останні акорди у підготовці до зимівлі.

Recommended Posts

Вже завершено підгодівлю, тимчасово прибрано утеплення, скорочено гнізда. Що і як далі маємо робити. Поради початківцям.

• Like 1

Щойно обробив перший раз біпіном з 'Росинки' порамочно. Десь у третини сімей ще був наявний розплід. В основному це пізні матки. Пробую перевірити теорію Рахматуліна. І вже це не є гарним фактором. Пару маток пізнього виведення у мене вийшли були з цієї зими. І того бурхливого весняного розвитку, на який він вказував, у мене теж не було. :dntknw:

Для початківців - щодо обробки від Вароа -  біпіном від кліща потрібно обробляти , коли у сім'ях вже відсутній розплід. Так ефективність цієї процедури значно підвищується.:IMHO:

Щодо льотків. Вони зараз повинні бути відкриті для одночасного проходу не більше трьох бджіл. Це щоб захистити сім'ї від нападів та ос.

Edited by ДобровоЛ
  • Like 1

При зимівлі на вулиці утеплення зараз повинно бути зняте аж до постійного похолодання - приблизно до початку грудня. Це тому , щоб клуб не піднявся вгору і матки припинили яйцекладку.

• Like 1
1 час назад, ДобровоЛ сказал:

Для початківців - щодо обробки від Вароа -  біпіном від кліща потрібно обробляти , коли у сім'ях вже відсутній розплід.

1 час назад, ДобровоЛ сказал:

обробив перший раз біпіном з 'Росинки' порамочно. Десь у третини сімей ще був наявний розплід.

:rofl:

:ay:

• Haha 4
28 хвилин тому, ромео сказав:

Я ті рамки з дуже малою кількістю останнього розплоду вилучив у окрему  сім'ю, яку оброблятиму пізніше .  :ae: :wave:

Це як варіант. 

Edited by ДобровоЛ
  • Like 4
2 години тому, ДобровоЛ сказав:

Щойно обробив перший раз біпіном з 'Росинки' порамочно. Десь у третини сімей ще був наявний розплід. В основному це пізні матки. Пробую перевірити теорію Рахматуліна. І вже це не є гарним фактором. Пару маток пізнього виведення у мене вийшли були з цієї зими. І того бурхливого весняного розвитку, на який він вказував, у мене теж не було. :dntknw:

Для початківців - щодо обробки від Вароа -  біпіном від кліща потрібно обробляти , коли у сім'ях вже відсутній розплід. Так ефективність цієї процедури значно підвищується.:IMHO:

Щодо льотків. Вони зараз повинні бути відкриті для одночасного проходу не більше трьох бджіл. Це щоб захистити сім'ї від нападів та ос.

Я теж пробував по методу Рахматуліна пдсаджувати матку через кормушку. Результат: мінус матка. Висновок: менше кого слухай, а роби те, що в тебе роками працює. Такі от висновки...

• Like 7
  • Thanks 1
  • Haha 1
45 минут назад, ДобровоЛ сказал:

Я ті рамки з дуже малою кількістю останнього розплоду вилучив у окрему  сім'ю

сильна, мабуть, получилася? :hmm::ah:

• Like 5
1 година тому, ДобровоЛ сказав:

При зимівлі на вулиці утеплення зараз повинно бути зняте аж до постійного похолодання - приблизно до початку грудня. Це тому , щоб клуб не піднявся вгору і матки припинили яйцекладку.

Бджоли в мене зимують у трьох 145 корпусах. Один нижній "буферний" оскільки дно сітка, щоб не "гуляв" вітер. Я залишаю в ньому рамки знову ж таки для протидії завихренням вітру. Мені дуже подобається коли бджоли сідають в клуб так, що їх не видно у верхньому корпусі. Я вважаю, що це для них краще,   але бджоли так не думають. Вони створюють клуб таким чином, що знаходяться одночасно і в верхньому корпусі. Різниці в зимівлі не бачу. Сімей які не сідають у верхній корпус 3-7, рік на рік не приходиться.P.S. Зняти утеплення я не можу в кришу вмонтовано 50мм полістиролу, не стільки для зими як для літа:)

• Like 4
2 години тому, ромео сказав:

сильна, мабуть, получилася? :hmm::ah:

То аварійна, спеціально для цього виділена.

2 години тому, Шульц сказав:

Бджоли в мене зимують у трьох 145 корпусах. Один нижній "буферний" оскільки дно сітка, щоб не "гуляв" вітер. Я залишаю в ньому рамки знову ж таки для протидії завихренням вітру. Мені дуже подобається коли бджоли сідають в клуб так, що їх не видно у верхньому корпусі. Я вважаю, що це для них краще,   але бджоли так не думають. Вони створюють клуб таким чином, що знаходяться одночасно і в верхньому корпусі. Різниці в зимівлі не бачу. Сімей які не сідають у верхній корпус 3-7, рік на рік не приходиться.P.S. Зняти утеплення я не можу в кришу вмонтовано 50мм полістиролу, не стільки для зими як для літа:)

Я 145 не маю і сітки в днищі теж. У мене ж вказано 300 і 230.

Якось - давно вже - весною мав таку ситуацію - клуб вгорі, над ним пусто, а внизу  повно меду. Ще б трохи і мав би мінус один. І сталося б це через верхнє утеплення. Саме через нього клуб  у багатокорпуснику і перемістився вгору, де тепліше. З тих пір з жовтня й майже до самого грудня верхнє утеплення я прибираю. :IMHO:

• Like 4

Контроль обробки біпіном: виявив два кліща . Не знаю, чи то полоски спрацювали, а чи біпін неякісний. Буду все ж надіятися на найкраще, на те, що все добре спрацювало.:ay:

Edited by ДобровоЛ
  • Like 2

Пока розплід незначний - десь на половинку долоньки - виявив лише у 15 відсотків сімей.  Майже усі вони мають серпневих цьогорічних маток. :dntknw:

Edited by ДобровоЛ

Аккорды? Аккорды минорные. На дворе лето, пчелы в поле. Что делать? Обнять и плакать. Ждать похолодания, потом оставшиеся 3 жмени пчелы ссыпать в один улик, забрать медовые рамки и записываться на пакеты и матки.

• Confused 1
15.10.2020 в 13:30, ДобровоЛ сказав:

Контроль обробки біпіном: виявив два кліща . Не знаю, чи то полоски спрацювали, а чи біпін неякісний. Буду все ж надіятися на найкраще, на те, що все добре спрацювало.:ay:

може і жодного кліща не впасти, а може і 20 (як у мене). Для якісного визначення треба брати кілька штук :IMHO:

• Like 1
  • Thanks 1
2 хвилини тому, Олександр Коваль сказав:

може і жодного кліща не впасти, а може і 20 (як у мене). Для якісного визначення треба брати кілька штук :IMHO:

Це правильне твердження. Проте я обробляв їх усі однаковісінько. Тому й вирішив проконтролювати одну. Але, якщо впало пару кліщів, значить - усе спрацювало . Тобто й полоски і біпін.  :ay::IMHO:

• Like 2
46 хвилин тому, Олександр Коваль сказав:

Олександре, а полоски ви у тій сім'ї використовували перед цим? :ah:

14.10.2020 в 20:32, Яцков Андрій сказав:

Я теж пробував по методу Рахматуліна підсаджувати матку через кормушку. Результат: мінус матка. Висновок: менше кого слухай, а роби те, що в тебе роками працює. Такі от висновки...

Та я у цьому теж давно вже переконався. І це однозначно. Свої переконання мені вже пізно змінювати, та й перевірені вони вже кількома десятиріччями. Але то була спроба потроху перевірити власноруч його 'теорію', особливо з пізніми матками. А чому б і ні?  :ah:

Edited by ДобровоЛ
  • Like 1
4 години тому, ДобровоЛ сказав:

Олександре, а полоски ви у тій сім'ї використовували перед цим? :ah:

авжеш, проте там міг бути ще розплід :IMHO:

в фейсбуці і йутубі промоутери скабатоксу агресивно мусують думку, що полоски ефективні 7-10 днів, можливо, в їхніх словах є зерно правди

хоча може бути таке, що в той вулик попали пластини "таміфлю" (назву змінено!) з браком

• Like 2
1 година тому, Олександр Коваль сказав:

авжеш, проте там міг бути ще розплід :IMHO:

в фейсбуці і йутубі промоутери скабатоксу агресивно мусують думку, що полоски ефективні 7-10 днів, можливо, в їхніх словах є зерно правди

хоча може бути таке, що в той вулик попали пластини "таміфлю" (назву змінено!) з браком

А я використовував 'Варостоп' болгарський.

• Like 1

сьогодні поїду і поставлю останній акорд -заберу маломедки з гнізда і оброблю скабатоксом,при умові що вийшов розплід,який в половині пасіки перекинув на край гнізда.

• Haha 1
14 годин тому, ДобровоЛ сказав:

Та я у цьому теж давно вже переконався. І це однозначно. Свої переконання мені вже пізно змінювати, та й перевірені вони вже кількома десятиріччями. Але то була спроба потроху перевірити власноруч його 'теорію', особливо з пізніми матками. А чому б і ні?  

14.10.2020 в 20:32, Яцков Андрій сказав:

Я теж пробував по методу Рахматуліна пдсаджувати матку через кормушку. Результат: мінус матка. Висновок: менше кого слухай, а роби те, що в тебе роками працює. Такі от висновки...

Я по цьому методу матку тримав тиждень в кліточці, за цей час максимальоно закормлював сиропом . Таким способом розплоду було мінімум , але всеодно він був , навіть у тих сімях де до заміни розплоду вже не було зовсім.

• Like 1
2 години тому, Конструктор сказав:

Я по цьому методу матку тримав тиждень в кліточці, за цей час максимальоно закормлював сиропом . Таким способом розплоду було мінімум , але всеодно він був , навіть у тих сімях де до заміни розплоду вже не було зовсім.

А мій колега вихвпляє саме цей метод підсадки маток - через кормушку. Сам я ним не користуюся. Найчастіше - це три доби під ковпачком. Потім крапну на матку медком, якщо то молода, щоб менше бігала - і все.:ay:

2 години тому, wwlo сказав:

сьогодні поїду і поставлю останній акорд -заберу маломедки з гнізда і оброблю скабатоксом,при умові що вийшов розплід,який в половині пасіки перекинув на край гнізда.

А що то за звір такий - скабатокс і як він діє ? :ah::dntknw:

Edited by ДобровоЛ
3 години тому, ДобровоЛ сказав:

А що то за звір такий - скабатокс і як він діє ? :ah::dntknw:

гугля немаєте?

• Like 1
28 хвилин тому, gardener сказав:

гугля немаєте?

Та цікавить же саме - ''Як він діє?'' З вуст випробовувача онного.:umora::wave:

Edited by ДобровоЛ
  • Like 1