Перейти к содержанию

Зимова підготовка. Потрібна допомога


Рекомендуемые сообщения

Колеги пасічники. Я пасічник першого року, це моя перша зимівля. Розкажу що трапилось а ви скажіть наскільки все плачевно. Вирішив сьогодні підгодувати бджіл канді, чи була потреба не знаю але пасіка не біля дому вирішив підстрахуватись. Одже вперше даю канді, відкриваю вулик знімаю потолочину а бджоли всі масово з вулика почали вилазити, я з голими руками получаю штук 5-7 ін'єкцій від бджіл(покусали) до вулика загнати не можу ппц, розлізлися, ложу аби як канді (помняв напевно бджіл ужас) закриваю вулик а він не закривається канді не дає (аж потім колега сказав що його в гарячу воду і розказати). Одним словом жах. Цікавить чи не померзли із зі мого недбальства, і якщо не дай Бог коли ложив канді придусив матку чи виходять другу...з голови не вилазить що мої бджілки загинуть із за моїх кривих рук.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Дмитро Я. сказал:

...з голови не вилазить що мої бджілки загинуть із за моїх кривих рук.

Якщо загинуть то не із за рук, то із за ... голови.

Якщо почали вилазити, зостав відкритими хвилин на 20, від холоду самі в гніздо залізуть. Опісля можна розібратися з кормом, може і класти нічого не треба було б.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, Дмитро Я. сказал:

що мої бджілки загинуть із за моїх кривих рук.

Не вiд рук ,.  а вiд ютубу ,котрий ви дивитесь 

i повторююте дii недолугих бджолярiв 

Я б штрафував за такi ролики 

Кандi потрiбно , як вода на пожежi 

поки не горить  ,  ви ж  не льете воду на горище 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, Дмитро Я. сказал:

(помняв напевно бджіл ужас)

а вони подохнуть , завоняються

i гнити почнуть i цей корм

з тухлятиною iстимуть здоровi бджоли

i теж подохнуть :frusty:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25 хвилин тому, Дмитро Я. сказав:

Цікавить чи не померзли із зі мого недбальства, і якщо не дай Бог коли ложив канді придусив матку чи виходять другу...з голови не вилазить що мої бджілки загинуть із за моїх кривих рук.

Померзнути це навряд, але стрес лишній раз отримали точно. З ютубом треба дуже обережно, там є багато роликів , які відносяться до категорії "ТАК РОБИТИ НЕМОЖНА!",  всю інформацію з ютубу потрібно ретельно відфільтровувати. Перше, ніж робити чергову дурницю, проконсультуйтеся на нашому ж форумі, є спеціально розділ для початківців, і пораду отримаєте, і бджоли непостраждають від шкідливих дій.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ютуб враг номер 1 для пчел в фильмах подкормка зимой .Сейчас там делать нечего все надо било сделать с пополнением кормов в 1 числах сентября :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

34 минуты назад, Дмитро Я. сказал:

закриваю вулик а він не закривається канді не дає 

І скільки ж того канді Ви поклали, що аж вулик не закрився?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, ромео сказал:

І скільки ж того канді Ви поклали, що аж вулик не закрився?

мабуть з невеличкого гарбуза 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Дмитро Я. сказал:

Колеги пасічники. Я пасічник першого року, це моя перша зимівля.  Вирішив сьогодні підгодувати бджіл канді, чи була потреба не знаю але пасіка не біля дому вирішив підстрахуватись.

Ось така частина Вашоі розповіді мала бути тут на форумі!!! 

Але перед тим як давати. канді,  а не після того.

Поради потрібні перед діями, а не після них, коли виправити щось  вже важко або неможливо.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Міхал-69 сказал:

Ось така частина Вашоі розповіді мала бути тут на форумі!!! 

Але перед тим як давати. канді,  а не після того.

Поради потрібні перед діями, а не після них, коли виправити щось  вже важко або неможливо.

 

Наш конек сначала ломать а потом читать инструкцию :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Дмитро Я. сказав:

Колеги пасічники. Я пасічник першого року, це моя перша зимівля. Розкажу що трапилось а ви скажіть наскільки все плачевно. Вирішив сьогодні підгодувати бджіл канді, чи була потреба не знаю але пасіка не біля дому вирішив підстрахуватись. Одже вперше даю канді, відкриваю вулик знімаю потолочину а бджоли всі масово з вулика почали вилазити, я з голими руками получаю штук 5-7 ін'єкцій від бджіл(покусали) до вулика загнати не можу ппц, розлізлися, ложу аби як канді (помняв напевно бджіл ужас) закриваю вулик а він не закривається канді не дає (аж потім колега сказав що його в гарячу воду і розказати). Одним словом жах. Цікавить чи не померзли із зі мого недбальства, і якщо не дай Бог коли ложив канді придусив матку чи виходять другу...з голови не вилазить що мої бджілки загинуть із за моїх кривих рук.

Чоловік просить   допомоги.  а ви ЮТУБ ютуб. Людина ще далеко. Помилки  що перевірить на собі в користь. Більше так не зробить.  

В попередніх постах  є  тре було  робити ще з  осені. В кого  кормів  хватає  - забути до  обльоту.  В кого  менше, або слабачки на контроль  і  то  ще  зарано  до них  заглядати.

:IMHO:  За матку не переживайте  вона  десь там знизу у клубі (вона жива),  більшість  коли  в сімї  все ок вони сидять плотнячком в клубу  і їм  все одно.  У вас  клуб в цій сімї рихлий бджола  збуджена піднялась  занадто  догори (гоне температуру) На мою  думку   саме перше це три речі 1 Мишка (запах будете чути зразу  після відгинання холстика) Хоча  як вас почали вони жалить  то вам  я так зрозумів було не до того. 2. Погнали розплід.  3. Не має корму.  Після цього  ідуть уже   хвороби  і т д. 

Краще перед  тим  як щось робити питайте  на форумі. 

Не лізьте  до  них  зимою  без потреби.  Краще  читайте  теми  на форумі.  Толку  буде  більше.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Давайте уявимо ситуацію. Людина пішла на тонкий перший лід на ставку. І так сталось, що провалився. Гукає на допомогу.

Розумно він зробив, коли пішов туди? Думаю, відповідь очевидна. 

Проте крики почули люди і прийшли на берег. І замість допомоги стали повчати, що "навіщо ти туди поліз", "треба було думати головою".

Підтримуємо гасло: "Спасение утопающих - дело рук самих утопающих"? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 хвилини тому, ромео сказав:

Підтримуємо гасло: "Спасение утопающих - дело рук самих утопающих"? 

А що зараз вже радити? Казати, щоб ще раз заліз глянув чи корми є, чи треба було канді давати?:hmm: Справа зроблена, тепер хіба чекати обльоту, він в нашій місцевості зазвичай на Стрітення, вже недовго лишилось чекати, а тоді вже і помилки виправляти

Поради потрібно наперід просити, а не після 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, ромео сказал:

Давайте уявимо ситуацію. Людина пішла на тонкий перший лід на ставку. І так сталось, що провалився. Гукає на допомогу.

Розумно він зробив, коли пішов туди? Думаю, відповідь очевидна. 

Проте крики почули люди і прийшли на берег. І замість допомоги стали повчати, що "навіщо ти туди поліз", "треба було думати головою".

Підтримуємо гасло: "Спасение утопающих - дело рук самих утопающих"? 

:IMHO: Пан  Дмитро ще тільки одну ногу на лід поставив ...І то не повністю. От ми його і застерігаєм. 

А вулику  -   протриматись до обльоту. Там уже буде легше щось зробити.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, ромео сказал:

Давайте уявимо ситуацію. Людина пішла на тонкий перший лід на ставку. І так сталось, що провалився. Гукає на допомогу.

Розумно він зробив, коли пішов туди? Думаю, відповідь очевидна. 

Проте крики почули люди і прийшли на берег. І замість допомоги стали повчати, що "навіщо ти туди поліз", "треба було думати головою".

Підтримуємо гасло: "Спасение утопающих - дело рук самих утопающих"? 

:IMHO1:Когда когда человек  не спросив совета у тертых людей по подготовке пчел в зиму в сентябре  а на смотревшись ютуба сунет лепешку в улей зимой и после этого  кричит о помощи .Во первых какой можно дать совет когда не видишь что творится в семье а переливать с пустого в порожнее не охота . Плохой результат также результат и я думаю после таких действий человек сделает определенные  выводы для себя а теперь пусть сидят нечего там лазить :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, Міхал-69 сказав:

:IMHO: Пан  Дмитро ще тільки одну ногу на лід поставив ...І то не повністю.

Можливо все обійдеться...З настанням  теплої погоди попросять місцевого досвідченого пасічника допомогти Вам з цією сім'єю...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кілька років тому рятував сім"ю без корму. Сіли за заставною. Послухав - ледь шелестять. Відкрив - меду 0. Де мало бути гніздо - повномедні рамки. Заносив на добу в приміщення. Топив грубку. Вони за ніч перетягли кг 3-4 меду. Спробував відкрити в кімнаті - кинулись як на ведмедя!  Відніс на вулицю. Подимів, переніс рамки з бджолами до медових. Ще більше місяця зимували....

1. За матку не турбуйтесь.

2. Бджоли сядуть на місце.

3. Гніздо разом з канді зверху накрити плівкою.

4. Щоб не було щілин - підіткнути під дашок ганчірками, з"їдять корм - за тиждень поправите на місце.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, Віктор60 сказав:

Можливо все обійдеться...З настанням  теплої погоди попросять місцевого досвідченого пасічника допомогти Вам з цією сім'єю...

Нема там що помагати, має бути все нормально. Бджоли розлізлися по рамках, бо в 99% є розплід, в наших умовах в цей час це нерідкість. Корм в сім'ї ще мав би бути, якщо з осені дано вдосталь, + ще кілограм канді, до обльоту вистачить, а після ревізії буде видно, які повинні бути наступні дії.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, davolodya сказав:

Нема там що помагати, має бути все нормально. Бджоли розлізлися по рамках, бо в 99% є розплід, в наших умовах в цей час це нерідкість. Корм в сім'ї ще мав би бути, якщо з осені дано вдосталь, + ще кілограм канді, до обльоту вистачить, а після ревізії буде видно, які повинні бути наступні дії.

Частково згоден.Але бджолосім'я зазнала невиправданого стресу в несприятливі періоди, то ж добре якщо першочергово її огляне професіонал за сприятливих умов.(моя думка).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Спочатку треба визначити скільки зараз рамок в гнізді , і скільки фактично рамок займають бджоли, та скільки корму  давали восени.

Щоб бджоли не вилітали і не кусали , в даний час треба їх усмиряти димом із димаря. Вони опустяться вниз і тоді спокійно можна покласти розкатаний блін канді.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, dust сказав:

бджоли не вилітали і не кусали , в даний час треба їх усмиряти димом із димаря. Вони опустяться вниз і тоді спокійно можна покласти розкатаний блін канд

Навіщо взимку дим:blink: зараз мороз на вулиці, вистачить на 20хвилин зняти дашок, бджоли самі від холоду поміж рамок опустяться, це в екстренніх випадках, коли дійсто необхідна допомога, в інших випадках нема зараз у вулику що робити.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щоб довго не охолоджувати гніздо, і коли  бджоли не сидять в клубі. А дальше все правильно - без потреби там нема що робити.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, davolodya сказал:

Навіщо взимку дим:blink: зараз мороз на вулиці, вистачить на 20хвилин зняти дашок, бджоли самі від холоду поміж рамок опустяться, це в екстренніх випадках, коли дійсто необхідна допомога, в інших випадках нема зараз у вулику що робити.

Нужно 20 ноября на вхоже на пасеку  повесить табличке не входить убет :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 хвилин тому, dust сказав:

Щоб довго не охолоджувати гніздо, і коли  бджоли не сидять в клубі. А дальше все правильно - без потреби там нема що робити.

Неможна в зимку диму категорично. Дим для бджіл рівносильний пожежі, вони будуть набирати в зобики мед, це інстинкт, кишечник вже і так повний, куди там ще мед пхати? Висновок : взимку дим у вулику = опоношені рамки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Зимова підготовка. Потрібна допомога

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...