Перейти к содержанию

Короткі Ради-поради пасічникам


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

У цьому році поставив генеманівські решітки(маде ін Франція:umora:).При розширенні сім"ї,підняв у другий корпус закритий розплід,а при відкачці меду побачив чимало трутня:blink:.Але чому дивуватись:трутневий розплід теж був на рамках(і видно не мало).Зараз йому вийти нікуди-знизу решітка,а зверху льотка немає.Питання-це на щось впливає(крім поїдання меду:()?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

41 хвилину тому, Kolyan сказав:

Питання-це на щось впливає(крім поїдання меду:()?

Впливає. Оскільки трутень неможе вийти, то лізе крізь решітку і забиває її, гине у вулику, замість того щоб виконувати своє призначення , нарушає вентиляцію, має бути льоток, щоб трутень міг вийти. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шановні є велика проблема у мене.Вулики 300+145+145.Бджоли не йдуть у магазини,взагалі,ні в одному з 4-ох вуликів.Взяток невеликий.Одного разу був хороший день,бджоли трохи занесли меду у магазин,а потім його забрали у гніздо.

Скажем так.Взяток слабкий,мед складають віночком над розплодом.Скажіть що мені робити?

Ще одне питання.Одна з сімей веде себе дивно.Бджоли 50-100 штук крутяться коло нижнього льотка,чути такий звук наче як гризуть дерево.Але в цілому сім'я поводить себе спокійно,мед носить.

Дякую за відповідь

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Роман Бакун сказав:

Шановні є велика проблема у мене.Вулики 300+145+145.Бджоли не йдуть у магазини,взагалі,ні в одному з 4-ох вуликів.Взяток невеликий.Одного разу був хороший день,бджоли трохи занесли меду у магазин,а потім його забрали у гніздо.

Скажем так.Взяток слабкий,мед складають віночком над розплодом.Скажіть що мені робити?

Ще одне питання.Одна з сімей веде себе дивно.Бджоли 50-100 штук крутяться коло нижнього льотка,чути такий звук наче як гризуть дерево.Але в цілому сім'я поводить себе спокійно,мед носить.

Дякую за відповідь

:IMHO:Передивіться сімю  де пчола кучкується в районі льотка, типу вигрізають на предмет роевих. походу  там скоро будуть запечатані, можете чекать вихід рою.

На перше питання точно не скажу але можете  поексперементувати. Я ставив 145 рамку у гніздо під засів, а потім піднімав її в магазин тільки низ рамки  затуляв імпровізованою фанеркою щоб не тянули трутневі ячейки тай  порожнього місця не має (не переохолоджується гніздо). 

На мою думку  взятку не має тож їм хватає місця у корпусі щоб  зложить те що принесли тай розходують на викормку розплоду. Також та сімя що гризе  льоточок теж  могла зароїтись  (В цей  бевзятковий період  люблять зароїтися, купа пчоли сачкує )  

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, bosik2017 сказав:

:IMHO:Передивіться сімю  де пчола кучкується в районі льотка, типу вигрізають на предмет роевих. походу  там скоро будуть запечатані, можете чекать вихід рою.

На перше питання точно не скажу але можете  поексперементувати. Я ставив 145 рамку у гніздо під засів, а потім піднімав її в магазин тільки низ рамки  затуляв імпровізованою фанеркою щоб не тянули трутневі ячейки тай  порожнього місця не має (не переохолоджується гніздо). 

На мою думку  взятку не має тож їм хватає місця у корпусі щоб  зложить те що принесли тай розходують на викормку розплоду. Також та сімя що гризе  льоточок теж  могла зароїтись  (В цей  бевзятковий період  люблять зароїтися, купа пчоли сачкує )  

 

За ройові маточники ви праві.Вони там є.Але я в тій сім'ї забрав матку кілька днів назад(сім'я агресивна,вирішив матку замінити на ройову),навряд чи вони будуть роїтися.

і ще є таке питання,якщо в мене такі погані взятки підтвердяться(це мій перший рік пасічникування),то можливо мені буде правильніше перейти на лежаки?Як гадаєте?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, Роман Бакун сказал:

 є таке питання,якщо в мене такі погані взятки підтвердяться(це мій перший рік пасічникування),то можливо мені буде правильніше перейти на лежаки?Як гадаєте?

Ну це якщо пасiчникування хоббi 

Всi знають що хоббi дорого коштуе 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Роман Бакун сказал:

Вулики 300+145+145.Бджоли не йдуть у магазини

Мало пчелы, нет взятка. В 99% случаев такие причины.

Если сильно режит глаз что в магазине пчелы не сидят без дела, поставте 300-ю в магазин, пускай даже если она будет стоять в магазине и на пол корпуса в 300-том.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Мико сказав:

Ну це якщо пасiчникування хоббi 

Всi знають що хоббi дорого коштуе 

Ні, Пане Микола,це не хоббі) Хочу бджільництвом заробляти) Просто думаю якщо взятки слабкі,то вигідніше було б тримати лежаки..Але з іншої сторони,це буде ведмежою послугою самому собі,якщо почнуть засівати поля що біля мене медоносами...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, Джаз сказав:

Мало пчелы, нет взятка. В 99% случаев такие причины.

Если сильно режит глаз что в магазине пчелы не сидят без дела, поставте 300-ю в магазин, пускай даже если она будет стоять в магазине и на пол корпуса в 300-том.

Бджоли навіть не йдуть будувати у магазин.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Роман Бакун сказал:

Взяток невеликий

 

5 минут назад, Роман Бакун сказал:

Бджоли навіть не йдуть будувати у магазин.

Вы сами ответили на свой вопрос :) 

 

3 часа назад, Роман Бакун сказал:

Але я в тій сім'ї забрав матку кілька днів назад(сім'я агресивна,вирішив матку замінити на ройову),навряд чи вони будуть роїтися.

Кстати если просто забрали матку (без отводка) и оставили роевые маточники, то запросто могут уйти рои. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, Джаз сказав:

 

Вы сами ответили на свой вопрос :) 

 

Кстати если просто забрали матку (без отводка) и оставили роевые маточники, то запросто могут уйти рои. 

Ну та знаєте як воно..перші роки самостійного бджільництва...Наче знаєш,розумієш.. а якісь сумніви є:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 хвилин тому, Роман Бакун сказав:

Ну та знаєте як воно..перші роки самостійного бджільництва...Наче знаєш,розумієш.. а якісь сумніви є:hmm:

Бджола нейде в магазин, бо недостатня сила сім'ї, підніміть рамку відкритого розплоду в магазин, підуть аж бігом.

Якщо сім'я в ройовому, відбір матки неспасе, треба ще вивести сім'ю з ройового стану, або поділом сім'ї, або метод Демарі, або штучний рій по Таранову. З іншого боку, якщо сім'я слабка, там нема що ділити, це такі бджоли з сильно вираженими  ройовими генами, замініть в сім'ї матку на матку малорійливої  породи, інакше така картина Вас чекає кожного року, коли сім'я ще невелика, а вже хоче в рій.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Роман Бакун сказав:

За ройові маточники ви праві.Вони там є.Але я в тій сім'ї забрав матку кілька днів назад(сім'я агресивна,вирішив матку замінити на ройову),навряд чи вони будуть роїтися.

Ми відхиляємось від теми, але  все ж таки відповім: у Вашому випадку на 90% рій буде. Попробуйте залишити тільки один маточник, але переконайтеся що він "живий"

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, Сергій-апі сказав:

Ми відхиляємось від теми, але  все ж таки відповім: у Вашому випадку на 90% рій буде. Попробуйте залишити тільки один маточник, але переконайтеся що він "живий"

Спасибі за пораду! я заберу печатний розплід в тій сім'ї.Якщо сьогодні буде сонечко

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Роман Бакун сказав:

Спасибі за пораду! я заберу печатний розплід в тій сім'ї.Якщо сьогодні буде сонечко

Потрібно було зразу відбирати матку і 2-4 рамки печатного, залежно від сили сім'ї, і зробити відводочок , який пізніше можна використати або як окрему одиницю, або пустити на підсилення інших сімей. 

Взагалі, слабкі сім'ї ділити неварто,  продуктивно працюють лиш сильні сім'ї,  слабачки в кращому випадку аби собі принесли

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Роман Бакун сказав:

я заберу печатний розплід в тій сім'ї

Забрати печатний розплід це добре, але залишіть максимум два маточники, а краще один. Бо цього року виходили рої навіть із сімей з яких продані пакети...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 хвилини тому, Сергій-апі сказав:

Забрати печатний розплід це добре, але залишіть максимум два маточники, а краще один. Бо цього року виходили рої навіть із сімей з яких продані пакети...

Так і зроблю у найближчий теплий день.Дякую за пораду)))

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я тоже первый год и провожу эксперимент - гнездо на 300 и на 145.

Хоть и силы одинаковые, но при постановке магазина на 300тый пчелы тоже не идут и не строят, а вот 3й корпус на 145 отстраивают.

Читал, что на 300 можно расширять вверх по типу дупла и сделал внизу 7 (1 мед, 1 перга, 3 открытого + 2 вощины) и вверху 7 (5 печатки, 1 перга и 1 мед). Улей на 12р.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

Люди, поделитесь как делать канди. Если просто мед с пудрой мешать, сколько чего ложить? А то в интернете сотни рецептов, и везде разные пропорции, технология и добавки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Люди, поделитесь как делать канди. Если просто мед с пудрой мешать, сколько чего ложить? А то в интернете сотни рецептов, и везде разные пропорции, технология и добавки.
У Ивана Фабро на Ютубе есть. Я делал по его рецепту, мне понравилось.

Надіслано від мого Redmi 4, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, Максим Слобода сказал:

Люди, поделитесь как делать канди. Если просто мед с пудрой мешать, сколько чего ложить? А то в интернете сотни рецептов, и везде разные пропорции, технология и добавки.

Берём пудру и рассыпаем как муку для теста. Добавляем жидкий мёд (как яйца в тесто) и вымешиваем. Месим то тех пор, пока "тесто" плыть перестанет (при этом добавляем или мёд или пудру)  если густое, то мёд, если жидкое, то пудру. Как это плыть не перестанет? Сделать из канди типа шарик и он медленно будет терять форму, значит готово..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо незраджує пам'ять, то на 1 частину рідкого меду 4 частини пудри.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
В 26.04.2018 в 09:31, ДобровоЛ сказав:

В одній темі йшла мова про аскофероз (крейдяний розплід). Він, його спори, є кругом. Один пасічник якось сказав, що поставивши рамку на землю - ви вже й заразили її. І він правий.Так що зараження легко дається . Але він розвивається лише у сприятливих для нього умовах.

Для його видалення  можна й матку замінити. Але, насамперед - почистити вулик, можна промити дно тряпкою з кальціонованою содою, добре утеплити, скоротити, нагодувати разів з три сиропом з антибіотиком відповідно до інструкції. Можна використати санапін та інші засоби.:IMHO:

Забув додати: дуже ефективним є лікування аскоферозу  йодом - на 2 літри сиропу 10 мл. Даванку повторити тричі, або ж до повного одужання. Про це мені розповів один мій давній знайомий пасічник з дуже солідним стажем роботи на колгосній пасіці.:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 02.06.2018 в 18:19, Kolyan сказав:

У цьому році поставив генеманівські решітки(маде ін Франція:umora:).При розширенні сім"ї,підняв у другий корпус закритий розплід,а при відкачці меду побачив чимало трутня:blink:.Але чому дивуватись:трутневий розплід теж був на рамках(і видно не мало).Зараз йому вийти нікуди-знизу решітка,а зверху льотка немає.Питання-це на щось впливає(крім поїдання меду:()?

Трутень молодий без обльоту часто відмирає.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

30 минут назад, ДобровоЛ сказал:

Забув додати: дуже ефективним є лікування аскоферозу  йодом - на 2 літри сиропу 10 мл. Даванку повторити тричі, або ж до повного одужання. Про це мені розповів один мій давній знайомий пасічник з дуже солідним стажем роботи на колгосній пасіці.:ay:

Можна налити у капронову кришку розчин йоду і поставити її на дно вулика під рамки. Йод випаровується. Повторювати через 3-4 дні до одужання

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...