Jump to content

Помогите новичку

nrj3355
 Share

Recommended Posts

10 минут назад, Иосифович сказал:

Плчему нельзя? Можно. Но и напороться на хвори и непорядочного пчеловода - тоже легко.

Вовка боятись в лiс не ходити. Думаю порядочных всеж бiльше.

• Like 1

1 хвилину тому, Скляренко сказав:

а то нічого готовий чекати))))

То Ви готові чекати, а бджоли чекати небудуть, потрібно десь розплід вирощувати і мед з пергою складати,  суш- це для бджіл житло. 

• Like 1

Приготуйте рамки з вощиною і все буде гаразд.

а скільки повинно бути рамок з вощиною і скільки з готовою сушю? На один вулик наприклад 8 рамочний.

4 минуты назад, Скляренко сказал:

а скільки повинно бути рамок з вощиною і скільки з готовою сушю? На один вулик наприклад 8 рамочний.

Відповідь на це питання можлива лише тоді, коли Ви скажете, коли плануєте придбати бджоли і які...

5 хвилин тому, Скляренко сказав:

Без обід, але читайте літературу, бо так у двох словах важно все пояснити.

3 хвилини тому, Скляренко сказав:

Купите бджолопакет, там вже буде 4 рамки , решту будете підставляти вощину, за літо відбудуєте. Вощину будують на взятку, за сезон можуть відбудувати рамок 15-20, в перерахунку на 300, все залежить від бджіл і Ваших правильних дій

• Thanks 1

10 минут назад, Сергій-апі сказал:

Без обід, але читайте літературу, бо так у двох словах важно все пояснити.

я не обіжаюся, читаю звісно літературу. Я початківець тільки, все ще дуже розмито.

• Like 2

28 минут назад, Сергей 2014 сказал:

Вовка боятись в лiс не ходити. Думаю порядочных всеж бiльше.

Да, согласен, порядочных значительно больше. Только не все продают сушь - не выгодно, и другой -третий тоже сушь не продают.. А вот если пасека умерла - продают все, и сушь тоже, и не важно от чего пасека умерла. И таких примеров куча. Вот и не могу советовать купить сушь. Я ему советовал познакомиться с ближайшим пчеловодом по поводу пчел. Так возможно там и вопрос суши можно-бы решить.

• Like 3

спасибо попробую рядом найти у себя в районе пасечника

Є в інтернеті курси бджолярства. Також є кілька більше-менш нормальних відео від практиків, де розжовується біологія бджоли та основи бджільництва. З цього і почніть. Принаймні я так зробив чотири сезони тому. Кілька місяців вивчення теорії, книжки, відео.  Потім купив два пакета.  Це був мій перший раз, коли я блтзько бачив рамку з бджолою, і взяв її в руки...Було страшно:umora:. Все занотовував в журнал... Зараз  коли його передивляюсь, розумію, що бджола дуже винослива комаха.  Перші місяці я весь час щось "шукав" в тих вуликах, з обов"язковим знаходженням матки... бджілки все це  якось пережили, і з двох пакетів в зиму в мене пішло  6  сімей, які успішно перезимували. і наступного сезону я з ними вже кочував і отримав товарний, як для мене на той час, мед. Читайте, дивіться, аналізуйте... Потім купіть бджіл, і здобувайте практику. За один день  ніхто ще бджолярем не став. Як казав колись один людоїд, чи то йому тільки приписали такі слова - "вчитись, вчитись і вчитись"...

• Like 1

1 минуту назад, Скляренко сказал:

спасибо попробую рядом найти у себя в районе пасечника

У Вас есть вариант не торопиться покупать пакет ранней весной 3+1, а чуть позже к концу мая купить пакет на 6 рамок. Это будет почти та же стоимость, но тогда у Вас совсем не будет проблем с сушью.

8 минут назад, Володимир Джос сказал:

Є в інтернеті курси бджолярства. Також є кілька більше-менш нормальних відео від практиків, де розжовується біологія бджоли та основи бджільництва. З цього і почніть. Принаймні я так зробив чотири сезони тому. Кілька місяців вивчення теорії, книжки, відео.  Потім купив два пакета.  Це був мій перший раз, коли я блтзько бачив рамку з бджолою, і взяв її в руки...Було страшно:umora:. Все занотовував в журнал... Зараз  коли його передивляюсь, розумію, що бджола дуже винослива комаха.  Перші місяці я весь час щось "шукав" в тих вуликах, з обов"язковим знаходженням матки... бджілки все це  якось пережили, і з двох пакетів в зиму в мене пішло  6  сімей, які успішно перезимували. і наступного сезону я з ними вже кочував і отримав товарний, як для мене на той час, мед. Читайте, дивіться, аналізуйте... Потім купіть бджіл, і здобувайте практику. За один день  ніхто ще бджолярем не став. Як казав колись один людоїд, чи то йому тільки приписали такі слова - "вчитись, вчитись і вчитись"...

дякую

• Like 1

а яку вощину беруть зараз? Яка більш менш хороша?

13 часов назад, Скляренко сказал:

Всем привет, помогите начинающему пчеловоду. Хочу купить и пчел и улья. На весну 2019.Буду благодарен кто поможет советом какие пчелы выбрать по породе. Хочу взять 1 комплект рогатого улья , два дна и две крыши, корпус 6 штук. Получиться 2 улья полноценных. Я из Черкаской обл. Черкаский район, 

Как переносите укусы пчел?

Сложно начинать с одной семьи(желательно из 2-3).

Местные - больше укусов, сложнее работать, тем более начинающему. Но они очень вероятно будут роится а это может сыграть на руку(сильно отстраивают суш), если не уследите - потеряете. Связывайся с одним типом рамок.

Посмотрите альпийский улей.  

Укусы пчел как переношу? Ну сложно сказать не кусали еще, а так то раз в стопу укусила то опухла нога.  

Я думаю с 2 бджолопакетов начать. Вот и подсчитываю сколько чего надо, чтобы было под рукой на первое время.

Сильно отстраивают суш если не уследите потеряете, а что нужно делать в этом случае ?

20 хвилин тому, Скляренко сказав:

Укусы пчел как переношу? Ну сложно сказать не кусали еще, а так то раз в стопу укусила то опухла нога.  

Треба посадити бджолу на руку,щоб вона вжалила і подивитися яка буде реакція шкіри протягом 10-15 хвилин.

22 хвилини тому, Скляренко сказав:

Я думаю с 2 бджолопакетов начать. Вот и подсчитываю сколько чего надо, чтобы было под рукой на первое время.

бджолопакетів можете купити 2-3.А вуликів бажано більше,хоча би 4-5.Так як у випадку роїння вам буде необхідно мати запасні вулики.Роїння це процес при якому сім'я бджіл прагне розділитися на дві.І щоб не втратити половину бджіл,Вам необхідні запасні вулики.
На перший час Вам необхідно
Вулики
Рамки
дріт
вощина
каток-шпорце чи електронавощувач
Лицьова сітка а краще костюм
Стаместка

29 хвилин тому, Скляренко сказав:

Сильно отстраивают суш если не уследите потеряете, а что нужно делать в этом случае ?

Форумчанин,скоріш за все мав на увазі роїння і своєчасне розширення(треба вчасно підставляти рамки з вощиню бджолам,або робити відводок в інший вулик)

Може я трохи не зрозуміло написав,то перепитуйте.Буду радий допомогти.
Якщо у Вас прямо багато запитань то можете написати у приватні повідомлення чи навіть подзвонити мені.Так як я цього року теж завів бджіл,то ваш початковий шлях пройшов))))

21 минуту назад, Скляренко сказал:

а что нужно делать в этом случае ?

Поймать рой.

Приблизительно в начале июня пчелы - роятся. Зависит это от многих факторов (порода, жара, взяток, теснота в улье...). Если их поймать то можно высыпать на голую вощину и они быстро построят соты. А если Вы будете возле улья только на выходных то скорее всего рой полетит. 

Пчеловоды стараются избегать роения потому что это хлопотно и много рисков.

Смотрите много видео. Читайте книги. Спрашивайте.

4 хвилини тому, Роман Бакун сказав:

Форумчанин,скоріш за все мав на увазі роїння і своєчасне розширення(треба вчасно підставляти рамки з вощиню бджолам,або робити відводок в інший вулик)

Без образ для колеги-початківця, але думаю, що наступне запитання буде - звідки знати, що вже час підставляти рамки.

6 хвилин тому, Роман Бакун сказав:

На перший час Вам необхідно
Вулики
Рамки
дріт
вощина
каток-шпорце чи електронавощувач
Лицьова сітка а краще костюм
Стаместка

А ще:

ніж

медогонка

димар

рамконіс

подушки утеплення

• Like 1

1 хвилину тому, Сергій-апі сказав:

Без образ для колеги-початківця, але думаю, що наступне запитання буде - звідки знати, що вже час підставляти рамки.

Ну на це є лише одна відповідь,уперто читати книжки,хоча б загальні основи і шукати практику,щоб з першого сезону не гробити своїх бджіл

Тільки що, Сергій-апі сказав:

А ще:

ніж

медогонка

димар

рамконіс

подушки утеплення

Медогонка?Для 2-3 вуликів?
Навряд чи такі фінанси має початківець) Я он 5 вуликів маю а медогонки ще ні))) Бо фінанси не дозволили

• Like 1

39 хвилин тому, Скляренко сказав:

думаю с 2 бджолопакетов начать. Вот и подсчитываю сколько чего надо, чтобы было под рукой на первое время.

На 2 пакета треба 2 вулики з комплектом рамок, приблизно 3кг вощини, з найнеобхіднішого, маска, димар, стамеска. Купіть або зробіть самі ящик-рамконос, також треба думати про медогонку. 

Роїння боятися непотрібно. Пакети практично нерояться, за рідким вийнятком. Можна зразу купувати малорійливих бджіл, тоді ще простіше.

19 хвилин тому, Роман Бакун сказав:

Я он 5 вуликів маю а медогонки ще ні)

Поділіться досвідом, як добуваєте мед з рамок?

19 хвилин тому, Роман Бакун сказав:

Медогонка?Для 2-3 вуликів?
Навряд чи такі фінанси має початківець) Я он 5 вуликів маю а медогонки ще ні))) Бо фінанси не дозволили

А як без неї? Необов'язково купувати дорогу нову велику, є варіанти і подешевші. Залишити мед для зимівки незавжди підходить, є види меду, що для зимівки негодяться

• Like 1

1 хвилину тому, Сергій-апі сказав:

Поділіться досвідом, як добуваєте мед з рамок?

Будете сміятися.З кількох рамок зрізав стільник і віджимав.Але то було вимушено,так як міль попортила рамки.От так я мед з них рятував.А інші рамки просто стоять з медом.Не було в кого відкачати.То я мед майже весь бджолам на зиму лишив.А тих 10-12 рамок які з медом,то на весну стоять.Може як підкормка,а може у відводки підуть.
Але без медогонки то погано 100%

• Like 1