Перейти к содержанию

Сравнение пород в Украине. Практический опыт


Рекомендуемые сообщения

4 часа назад, кузмич сказал:

 

А насчет скрещивания с импортными, так больший урон для УС нанесла карпатка, которую слали и шлют в ареал УС.

За урон УС карпаткой не слышал,тем более метизация дала свои качественные последствия.Лучше с карпаткой нежели с тогодашней кавказянкой.Тот урон отрыгивается еще и сейчас во многих областях Украины.Было время Пилипенко предлагал путем прилития крови чистокровного материала карпатки поднять статус УС,и что?отказались,потому что метизация.А сейчас что?Да хуже нежели было с УС ранее.И все потому что подвозится к украинской не качественный материал(под видом отличных пчел).Последствия понятны,еще долго придется востанавливать УСП.А за карпатскую че переживать,не повредит степной,ведь по родству они ближе,нежели с другими породами пчел.Комуто ведь выгодно,что в Украине нету ничего своего родного,в том числе отечественных пород пчел.Выходит все мы только на подсосе.Но это ведь не так.И нам есть что предложить, и это дело потихоньку набирает оборотов.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Ander сказал:

Но это ведь не так.И нам есть что предложить, и это дело потихоньку набирает оборотов.

Предложил "СВОЕ" человек который продает карнику, :dntknw:Смешно выходит :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, miro сказал:

кузьмич Ви карпатку з карнікою не путайте, адже ареал карпатки і карніки майже один і тей же,тільки різні дві групи пристосовані по різному, і на щастя карніки припала краща доля вона не попала в руки Гайдара

щодо Гайдара, дарма Ви так  .

У Гайдара були прекрасні групи сімей!  і сьогодні , якби Антонович сам займався репродукцією ( або хоч контролював цей процес,  матки були б достойні. 

У  мене на пасіці є  сімї карпатки,  які не поступаються  розрекламованим лініям  тройзеків та пешетців. Вони стоять поряд і я маю можливість порівнювати.

Погоджуюся , дійсно хорошої та стабільної карпатки купити за оголошеннями з Мукачева чи Закарпаття майже неможливо.

Не купуйте де попало, і не ганьбіть  всю карпатку. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

32 минуты назад, Іван Михайлович сказал:

щодо Гайдара, дарма Ви так  .

У Гайдара були прекрасні групи сімей!  і сьогодні , якби Антонович сам займався репродукцією ( або хоч контролював цей процес,  матки були б достойні. 

У  мене на пасіці є  сімї карпатки,  які не поступаються  розрекламованим лініям  тройзеків та пешетців. Вони стоять поряд і я маю можливість порівнювати.

Погоджуюся , дійсно хорошої та стабільної карпатки купити за оголошеннями з Мукачева чи Закарпаття майже неможливо.

Не купуйте де попало, і не ганьбіть  всю карпатку. 

Іван Михайлович не ганьблю карпатку, а кричу гвалт, бо ще трохи і не буде, що ратувати.Відносно Гайдара Ви самі добре сказали були, я особистого нічого не маю.Скажіть будьласка чи не були ці племінні питомники державні і в чиї руки попали і, що з цього вийшло, а багато повірили, що Закарпаття це заповідник, і на цьому багато робили бізнес, то чому тоді Антонович не кричав, треба було дойти аж до такого колапсу, мене цікавить карпатка та про яку ми повідали від Г.А.Аветисяна.Щодо не купуйте де попало, з 2011 року припинив купляти карпатку перейшов на карніку.

Зрештою чи є у Вас намір по реабілітації карпатки, чи плануєте не легку роботу, чи можна надіятись на нашого бакфаста,не мною сказано,дякую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Хадзуми сказал:

Предложил "СВОЕ" человек который продает карнику, :dntknw:Смешно выходит :umora:

Не вырывайте слова с контекста.Вы своими " РАЗНЫЕ ЕСТЬ"больше вреда принесете.А моя карника роднее для карпатки и УСП  нежели Ваши разные.Можете хохотать далее:hi:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Ander сказал:

Не вырывайте слова с контекста.Вы своими " РАЗНЫЕ ЕСТЬ"больше вреда принесете.А моя карника роднее для карпатки и УСП  нежели Ваши разные

А после вашей карники в карпатке кубиталка уже под 3 скачет. У меня тут уже нет чему наносить вред. 20 лет назад УСП уже давала желтых пчел. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Хадзуми сказал:

А после вашей карники в карпатке кубиталка уже под 3 скачет. У меня тут уже нет чему наносить вред. 20 лет назад УСП уже давала желтых пчел. 

Ну да ведь Ваша пасека" В:--------" воздухе,понятно комуж мешать будет.Я с карникой и заметьте с карпаткой  пчел не в Карпатах вожу,и кубитальный индекс подымается там,где он давно упал к нулю.Многие пчеловоды понимают это,потому водят пчелу которая стабильно спокойная и дает прибыль.Поэтому рекомендую внимательно читать темы об этом,а не тролить попусту.Удачи Вам.:wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Ander сказал:

Ну да ведь Ваша пасека" В:--------" воздухе

А ваша тоже в  Западная Украина :wave: 

1 час назад, Ander сказал:

Поэтому рекомендую внимательно читать темы об этом,а не тролить попусту.

Я не троллил Вас, а всего лишь задаю неудобные вопросы. Меня удивляют люди которые критикуют о завозе бакфаста и итальнки в среду обитания УС, при этом сами завозят в среду обитания карпаткии и УС,  карнику и говорят что это нормально. Потому что вам это выгодно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, miro сказал:

кузьмич Ви карпатку з карнікою не путайте, адже ареал карпатки і карніки майже один і тей же,тільки різні дві групи пристосовані по різному, і на щастя карніки припала краща доля вона не попала в руки Гайдара

Михаил , вот я и не путаю , а вот вы попутали.

Ведь очень удобно , отмазываться типа это поти одно и тоже, ведь сиреньки и по морфометрии разброс схож.

По вашему принципу размышления, я пиплу повтираю пару лет что приморская это майже УС.

И, о чудо, ведь и по промерам одинаковы, давайте запряжем приморскую и пиплу вчухаем что это НОРМА !

3 часа назад, Ander сказал:

.А моя карника роднее для карпатки 

Это пиплу вчухали, а вам очень удобно.У вас на западе несколько популяций карпатки, и карника не есть местной.Вы наносите такоц же вред как и я, только признаться не хочется.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, кузмич сказал:

Михаил , вот я и не путаю , а вот вы попутали.

Ведь очень удобно , отмазываться типа это поти одно и тоже, ведь сиреньки и по морфометрии разброс схож.

По вашему принципу размышления, я пиплу повтираю пару лет что приморская это майже УС.

И, о чудо, ведь и по промерам одинаковы, давайте запряжем приморскую и пиплу вчухаем что это НОРМА !

:hmm:я не можу на таку аферу підписуватись, а відносно карпатки і карніки, я не кажу, що це абсолютно одно і те, но ареал походження і родоначальниця порода македоніка від якої і є два типи карніка і карпатка, такщо в мене без "пипли", і вчухання:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, miro сказал:

:hmm:я не можу на таку аферу підписуватись

Как это?

В одной афере вы уже взяли участие!

Даже наверное согласны с тем, что кубиталку карпатки подвели к кубиталке карники.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, кузмич сказал:

Как это?

В одной афере вы уже взяли участие!

Даже наверное согласны с тем, что кубиталку карпатки подвели к кубиталке карники.

 

Ви про що???

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, miro сказал:

Ви про що???

Приравнивание карпатки к карнике, считаю аферой! :-)

Которую все приняли как должное.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, кузмич сказал:

Приравнивание карпатки к карнике, считаю аферой! :-)

Которую все приняли как должное.

правильно кажете ,що рахуєте ( считаю ), власний домисил в якому немає фундаменту, я Вам не забороняю майте свою думку, я оперую доведеними фактами.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, miro сказал:

, я оперую доведеними фактами.

Тогда заведите итальянку, они по морфометрии близки!:-)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Михаил , мы с вами загадили тему.

Давайте я вам сфотаю пчёл от приморской!:-)

Или матку сфотаю УС, красивая , цвета гнилой вишни!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, кузмич сказал:

Тогда заведите итальянку, они по морфометрии близки!:-)

я не про морфометрію, цю тему Ви розпочали і мені самому дивно, що Ви намагаєтесь мені присвоїти чиїсь, чи вами надумані переконання, трішки будьмо уважні хто і що відстоює, взагалі я небачу змислу нашої бла ,бла без головної теми, такщо прошу пана дати ми спокій.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, miro сказал:

 такщо прошу пана дати ми спокій.

Вот и славненько! :-)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Хадзуми сказал:

А ваша тоже в  Западная Украина :wave: 

Я не троллил Вас, а всего лишь задаю неудобные вопросы. Меня удивляют люди которые критикуют о завозе бакфаста и итальнки в среду обитания УС, при этом сами завозят в среду обитания карпаткии и УС,  карнику и говорят что это нормально. Потому что вам это выгодно.

давайте спокійно розберемось що і до чого.  УС дуже споріднена ,і морфологічно теж!. з карпатською.  Ще є живі свідки, які можуть підтвердити, УС появилася за активного сприяння директора інституту ім.Пропоковича, нині покійного, п.Бондарчука. Вгадайте , мету популяризації УС?  Не повірите, потрібно було щоб інститут показував РОБОТУ!  Писалися програми відродження УС, виділялися кошти, народ ходив на роботу  і т.д. Під цю бджолу,  одержано з бюджету немалі кошти. І що ?  Якби не ентузіасти такі як Егошин і ще кілька людей, забул б вже про неї,  як про Поліську. Ореол поширення УС штучно був  "записаний" та  міністерством затверджено в плані  породного районування, а поряд з УС , завжди була карпатка.  А чому ? Та тому що різниці між ними важко побачити. ДНК на той час ніхто не робив, як і тепер і ще невідомо наскільки вони  будуть, і чи будуть?  відрізнятися.  Отже , УС і карпатка  майже однакова бджола. Різницю можна побачити лише в селекційному плані. Але з чим порівнювати? Де еталон УС і де еталон Карпатки?Де той багаторічний науковий селекційний процес  описано, і врешті , ДЕ ТА  ВИСОКОЯКІСНА ВІДСЕЛЕКЦІЙОВАНА УС чи КАРПАТКА?

Беремо карніку та карпатку.  Якщо хтось ще сумнівається, то карпатка теж з родини карніки, і це доведено не один раз. А якщо взяти високогірну Альпійську карніку, та карпатку (навіть з селекційних груп  Паппа, Берцика, Плиски ),  що маємо ?  Морфологія майже однакова, характер поведінки  ідентичний. Я не веду розмову про випадкових маток з Мукачева, я пишу лише про селекційний матеріал до якого маю доступ.

Різниця в кубітальному індексі. То прошу зауважити, европейці , з величезною відповідальністю, стабільно працюють та вдосконалюють свою бджолу, на відміну від спеціалістів  українських наукових установ та пасічників Закарпаття.  На мою думку, саме селекційний процес "змістив" КІ в сторону збільшення. Адже відомо,  карпатка,  ще у 80-х роках попадалася з індексами 2.8- 3.0. На це  не звертали увагу, а дарма. Кому буде цікаво, порівняйте ( можна шляхом візуалізації контурів та геометрії чарунок крил)  крило з великим кубітальним індексом , та малим. Цей момент ( геометрія крила), а також планова селекція,  наділяє европейську карніку рядом  безспірних переваг. Але про це іншим разом.

Тепер про бакфаст. Що спільного у бакфаста та УС???? і до чого в Україні  італійка , яка все своє життя жила в умовах іншого клімату та інших  медозбірних умов?  На початковому етапі схрещувань, можна буде одержати позитив ГКО, але надалі, буде розщеплення та втрата  якісних показників  у місцевих бджіл і у тих , що були привезені та гібридизовані . Це не займе багато часу. Через 3-4 роки , пасічники в окрузі де сьогодні тішаться бакфастом та італьянками, відчують їх вплив. Дай Боже , щоб я помилився. І всі  хто сьогодні придбав бакфастів та італійок, також всі їх сусіди ,стали  щасливими власниками найкращої бджоли в Україні.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Іван Михайлович сказал:

 Через 3-4 роки , пасічники в окрузі де сьогодні тішаться бакфастом та італьянками, відчують їх вплив. Дай Боже , щоб я помилився. І всі  хто сьогодні придбав бакфастів та італійок, також всі їх сусіди ,стали  щасливими власниками найкращої бджоли в Україні.

 

Иван Михайлович , бакфаст уже восьмой год успешно работает в Украине.

А расщепиться может любая порода .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, кузмич сказал:

Иван Михайлович , бакфаст уже восьмой год успешно работает в Украине.

А расщепиться может любая порода .

не заперечую.  Бакфаст вже десятиліття працює в Европі, але чомусь , щорічно матеріал ми  привозимо свіжий з Европи,  а не з України в Европу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Іван Михайлович сказал:

не заперечую.  Бакфаст вже десятиліття працює в Европі, але чомусь , щорічно матеріал ми  привозимо свіжий з Европи,  а не з України в Европу.

Так ви теж чомусь везете карніку з Австрії в Україну, а не карпатку в Австрію... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минуты назад, Хадзуми сказал:

Якщо таку дурню верзе засновник та член так званної ассоціації матководів, то не дай Бог туди потрапити сам дурнем станеш. :wave: Я ці перли навіть коментувати не буду :wave:

Хоча що тут докажеш якщо в людини на Полонині сонях не сіють, ото вони і тішаться своїми карпатками та карніками. 

Висновок, нам можна бо ці бджоли сіренькі, а вам не можна бо ваші бджоли жовтенькі. 

Щоб Вам потрапити в Асоціацію, необхідно трохи книжок почитати, і  навчитися  трута від матки відрізняти, не факт що Вас приймуть.

З Ваших дописів , рівень Ваших знань відомий,  що Ви  можете коментувати?

Сонях  , на жаль , вже  і у нас теж сіють. 

Вчіть географію, у нас на Львівщині немає полонин.

Селекція  бджіл на  сіренькі чи жовтенькі, це  лише для таких розумних як Ви,  куди мені до Вас.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, Хадзуми сказал:

Так ви теж чомусь везете карніку з Австрії в Україну, а не карпатку в Австрію... 

Я привожу селекційний матеріал, якого немає в Україні . Карпатку вожу і в Австрію і в Польщу,  там є інтерес до нашого селекційного матеріалу. Чого не знаєте, не пишіть.  Там не  знають що  я дурний, і пишу дурниці,  а про Вас розумного і не чули і не здогадуються,  що є такий "фахівець" в Україні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

"смешались в кучу кони люди и залпы тысячи орудий слились в протяжный вой"..............перемішали Божий дар з яєшницею.............:blink:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...