Перейти к содержанию

Органічне бджільництво


Рекомендуемые сообщения

Я начинающий. Имею пока только одну дикую семью, которую этим летом пересадил в улей из заброшенного дома. Улей многокорпусный 10-рамочный на рамку 300. Моя основная цель, которую я ставлю перед собой - это не получение меда для продажи, а получение удовольствия от содержания и ухаживания за пчелиной семьей. Как начинающий - сейчас зачитываю много книжек по пчеловодству и смотрю обучающие видеоматериалы, ну и попутно уже наблюдаю и что-то пробую на своей первой семье. Особое внимание у меня вызвала книжка "Пчелы в радость или опыт естественного подхода в пасечном деле", автор Федор Лазутин. Идеи которые описаны в этой книжке, в чем-то резонируют с моим мировоззрением, и отношением к жизни. Но опыта, как я уже сказал, у меня никакого, ни в естественном, ни в "промышленном" пчеловождении. Прошу у опытных пчеловодов, которые имеют или имели отношение к идеям естественного подхода пчеловождения, высказать свое мнение, и поделиться опытом относительно самого подхода. В частности, автор книги убеждает, что теплый однокорпусный улей лежак на узко-высокую рамку (типа украинский) - самый естесвенный и наиболее привычный для пчел, так как больше всего походит по конфигурации на колоду, или дупло - естественное место обитания пчел. Что вы об этом думаете? Прошу высказываться тех, кто читал книгу, и/или имеет реальный опыт в естественном подходе.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я начинающий. Имею пока только одну дикую семью, которую этим летом пересадил в улей из заброшенного дома. Улей многокорпусный 10-рамочный на рамку 300. Моя основная цель, которую я ставлю перед собой - это не получение меда для продажи, а получение удовольствия от содержания и ухаживания за пчелиной семьей. Как начинающий - сейчас зачитываю много книжек по пчеловодству и смотрю обучающие видеоматериалы, ну и попутно уже наблюдаю и что-то пробую на своей первой семье. Особое внимание у меня вызвала книжка "Пчелы в радость или опыт естественного подхода в пасечном деле", автор Федор Лазутин. Идеи которые описаны в этой книжке, в чем-то резонируют с моим мировоззрением, и отношением к жизни. Но опыта, как я уже сказал, у меня никакого, ни в естественном, ни в "промышленном" пчеловождении. Прошу у опытных пчеловодов, которые имеют или имели отношение к идеям естественного подхода пчеловождения, высказать свое мнение, и поделиться опытом относительно самого подхода. В частности, автор книги убеждает, что теплый однокорпусный улей лежак на узко-высокую рамку (типа украинский) - самый естесвенный и наиболее привычный для пчел, так как больше всего походит по конфигурации на колоду, или дупло - естественное место обитания пчел. Что вы об этом думаете? Прошу высказываться тех, кто читал книгу, и/или имеет реальный опыт в естественном подходе.
victoru , Ну, природніше і ближче до дупла все ж вулик Ващенка-Ланстрота. І це однозначно. Український знизу часто буває не до кінця освоєним якраз саме тому, що не повідає цим умовам.. А сама постановка питання дивна, - "опыт естественного подхода в пасечном деле" ... Єстественный - природний . А що, є і штучний підхід у пасічній справі ? :dntknw::umora: Може все ж - органічний підхід? ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вопервых семья ваша не дикая. Во вторых , удовольствия получать с дикой пчелой не получится. Почитайте еще Анастасию.:-)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

victoru , Ну, природніше і ближче до дупла все ж вулик Ващенка-Ланстрота. І це однозначно. Український знизу часто буває не до кінця освоєним якраз саме тому, що не повідає цим умовам.. А сама постановка питання дивна, - "опыт естественного подхода в пасечном деле" ... Єстественный - природний . А що є і штучний підхід у пасічній справі ? :dntknw::umora: Може все ж - органічний підхід? ;)
В книзі декілька різних варіантів вуликів розглядались, в тому числі і вулик Ващенка. Український я взяв як один з прикладів на високу рамку. Термін "естественний" взяв просто з книги (див.назву книги), а взагалі то "органічний" можливо теж підходить. Справа лише у тому, що кожний вкладує в ці поняття. Автор книги в цей підхід вкладує слудуючі принципи. Наведу декілька: - мінімальне вторгнення в життя пчіл (2 рази на рік - весною и в кінці літа) - наближення життя бджіл до природнього (зимовка на вулиці, конструкція вулика наближена до дупла і т..) - не використовувати ліки для пчіл взагалі (мається на увазі, що вони при природньому підході не стануть потрібні). - не використовувати протиройові методи. - розмножувати сім'ї роями. В цьому випадку, відповідаючи на ваше запитання, що є штучний підхід, - це мабуть все те, что протирічить вказаним принципам. Наприклад, штучне запліднення маток - мабуть безумовно штучний підхід.
Вопервых семья ваша не дикая.
Согласен, термин "дикая" употреблен не верно. Да, это наша медоносная пчела, не серая мохнатая :). Нада было написать "одичавшая" :). Я имел в виду, что не купил эту семью в питомнике или у пчеловодов-любителей, а переселил из дикой природы. Семья жила в заброшенном доме в проеме оконной рамы минимум 2-3 года (судя по цвету сот в центре гнезда). Где она жила до этого - не ведомо. При этом, в оконной раме не было стекла. Снаружи окно было заколочено тонким листом металла. Подробности к делу не относятся. Навожу их тут, так как был удивлен, что пчелы нормально зимовали без всякого утепления, огражденные были от улицы слоем металла толщиной 1 мм. Территориально - это Черниговщина. Морозы бывают.
Во вторых , удовольствия получать с дикой пчелой не получится.
Видимо действительно не дикая, потому что я уже получаю удовольствие :)
Почитайте еще Анастасию.:-)
А на счет Анастасии - юмор понял. На всякий случай - улей у меня не из кедра :)), и я не отношусь к фанатам экопоселений и т.п. Я попросил поделиться опытом тех, у кого он есть в озвученном в теле темы подходе. Вопрос по делу был, просьба не захламлять сообщениями, которые к теме не относятся.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вопервых семья ваша не дикая. Во вторых , удовольствия получать с дикой пчелой не получится. Почитайте еще Анастасию.:-)
Ігоре, а може чоловік мазо... бо пробував я укуси поліських...:ah::umora:
В книзі декілька різних варіантів вуликів розглядались, в тому числі і вулик Ващенка. Український я взяв як один з прикладів на високу рамку. Термін "естественний" взяв просто з книги (див.назву книги), а взагалі то "органічний" можливо теж підходить. Справа лише у тому, що кожний вкладує в ці поняття. Автор книги в цей підхід вкладує слудуючі принципи. Наведу декілька: - мінімальне вторгнення в життя пчіл (2 рази на рік - весною и в кінці літа) - наближення життя бджіл до природнього (зимовка на вулиці, конструкція вулика наближена до дупла і т..) - не використовувати ліки для пчіл взагалі (мається на увазі, що вони при природньому підході не стануть потрібні). - не використовувати протиройові методи. - розмножувати сім'ї роями. В цьому випадку, відповідаючи на ваше запитання, що є штучний підхід, - це мабуть все те, что протирічить вказаним принципам. Наприклад, штучне запліднення маток - мабуть безумовно штучний підхід.
Ну, я просто уточнював назви як такі, без втручання у процес. І тут досить суттєва помилка автора книги. Бо кожне слово несе в собі семантику(наповнення), незалежно до того як ми його(слово) сприймаємо особисто кожен. Тож було б "природніше" назвати це явище, що Ви його охарактеризували (з книгою конкретною я не знайомий)- органічний,- це, досить популярний, рух є вже і у нас. Бо "природній" (рос. - естественный), судячи з Ваших характеристик і опису книги, трохи не зовсім те. Вибачайте, victoru, але Ви словом "дикі" просто провокуєте на жарти людей, що добре знайомі з повадками "диких" бджіл... І це їх, дійсно, природні повадки. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

victoru, пчелы у Вас вовсе не дикие а если хотите естественное, пчеловождение отнесите их обратно и больше не трогайте, тогда они будут естественно жить поживать и медок собирать. Начните свое обучение с лекций профессора Кашковского, читайте больше книг: Лангстрота, Рута, Таранова, Тюнина, Кораблева др. а Лазутина пока уберите подальше, через пару лет перечитайте, а пока забудьте. :IMHO1: И самое главное - мнение что дупло это естественно в корне не верно. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

И самое главное - мнение что дупло это естественно в корне не верно.

А если учесть что дупло это в основном вертикальная пустота ,значит любой вертикальный улей просто хлам. :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну, я просто уточнював назви як такі, без втручання у процес. І тут досить суттєва помилка автора книги. Бо кожне слово несе в собі семантику(наповнення), незалежно до того як ми його(слово) сприймаємо особисто кожен. Тож було б "природніше" назвати це явище, що Ви його охарактеризували (з книгою конкретною я не знайомий)- органічний,- це, досить популярний, рух є вже і у нас. Бо "природній" (рос. - естественный), судячи з Ваших характеристик і опису книги, трохи не зовсім те. Вибачайте, victoru, але Ви словом "дикі" просто провокуєте на жарти людей, що добре знайомі з повадками "диких" бджіл... І це їх, дійсно, природні повадки. :hi:
Дякую що виправили. Отже питання про органічний підхід. Пошукав на форумі по слову "органічний" - майже нічого не знайшов. Тож шукаю людей з дозвідом в органічному бджільництві. У кого є досвід - поділіться. Хочеться почути "з перших рук".
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

victoru, пчелы у Вас вовсе не дикие а если хотите естественное, пчеловождение отнесите их обратно и больше не трогайте, тогда они будут естественно жить поживать и медок собирать. Начните свое обучение с лекций профессора Кашковского, читайте больше книг: Лангстрота, Рута, Таранова, Тюнина, Кораблева др. а Лазутина пока уберите подальше, через пару лет перечитайте, а пока забудьте. :IMHO1: И самое главное - мнение что дупло это естественно в корне не верно. :hi:
Отнести обратно - это уже не пчеловождение... У любого дела есть крайности. Я не сторонник крайностей и фанатизма. За совет по книгам - спасибо. А в чем не верность мнения, что дупло это естесственно? Поясните пожалуйста. Суть не в дупле, а в том, что дупла в природе по габаритам обычно более высокие, чем широкие. Это позволяет строить соты более высокие чем 300 мм. Из своего наблюдения: моя семейка в оконной раме отстроила примерно 6 рядов языков. Центральные языки были примерно 50 см в высоту. Совпадает с мнением Лазутина, что в природе пчелы строят более высокие соты, чем позволяет 300 рамка, что позволяет им нормально зимовать.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вопрос по делу был, просьба не захламлять сообщениями, которые к теме не относятся.
Это были советы ,и не обижайте меня :ak::ah: ,называя мои советы хламом :az: А если серьёзно ,зайдите в тему http://tochok.info/forum/index.php?showtopic=338,она мне очень нравится. В этой теме я до войны активно учавствовал :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тож шукаю людей з дозвідом в органічному бджільництві. У кого є досвід - поділіться. Хочеться почути "з перших рук".
Делюсь,если больше не будете обижать меня :af:post-2518-1435861352_thumb.jpg
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

post-2518-1435861462_thumb.jpg ,это борть ,с рамками,для нормального доступа и контроля :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

post-2518-1435861651_thumb.jpg вставляю по одной фотографии,несколько не хотят вставляться :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Видимо действительно не дикая, потому что я уже получаю удовольствие :)
Если вы получаете удовольствие как яpost-2518-1435861955_thumb.jpg,тогда да согласен .А если вы облачаетесь в перчатки ,скафандр,и резиновые сапоги при+30ти ,тогда это уже не в удовольствие. :hi: Сразу поправлюсь,у меня таких семей всего две,и если заметили стоят отдельно ,дабы не провоцировать остальных семей испортить моё наслаждение общения с пчелой.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Отже питання про органічний підхід. Пошукав на форумі по слову "органічний" - майже нічого не знайшов. Тож шукаю людей з дозвідом в органічному бджільництві. У кого є досвід - поділіться. Хочеться почути "з перших рук".
Органічний підхід, на мою думку, це те, кого Ви вважаєте головним у Ваших взаєминах з бджолиною сім"єю. Якщо ви бачите себе слугою,а не володарем, все інше буде вторинним. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вопрос по делу был, просьба не захламлять сообщениями, которые к теме не относятся.
Это были советы ,и не обижайте меня :ak::ah: ,называя мои советы хламом :az: А если серьёзно ,зайдите в тему http://tochok.info/forum/index.php?showtopic=338,она мне очень нравится. В этой теме я до войны активно учавствовал :hi:
кузмич, ни в коем разе не хотел кого либо обижать, тем более вас :) Моя просьба не захламлять относилась ко всем, кто что-то писал не по теме, а не к вам конкретно. Ну, там например, советовали Анастасию почитать и т.п. :) Шутка. Я ведь не советов просил, а попросил поделиться опытом, высказать все "за" и "против" органичного/естественного подхода у тех, кто его реально практикует. За ссылку на колоду - спасибо. Циганова я читал, но обсуждения на форуме не видел. Перечитаю сообщения форумчан. Если вам нравится тема колоды, тогда рекомендую почитать и книгу которая в теме, если не читали. Написала с большой любовью к пчелам. Там тоже от "колоды" все развивается, но рамки все-таки удобнее (и для пчел и для пасечника), так как их после откачки меда можно возвращать в улей, в отличии от колоды. По мнению автора - не нужно быть настолько радикальным, и отказывать от всех достижений цивилизации. Нужно их пересмотреть, и действительно полезные изобретения в пчеловодстве, которые не несут вреда пчелам в органическом пчеловождении - оставить.
Видимо действительно не дикая, потому что я уже получаю удовольствие :)
Если вы получаете удовольствие как яpost-2518-1435861955_thumb.jpg,тогда да согласен .А если вы облачаетесь в перчатки ,скафандр,и резиновые сапоги при+30ти ,тогда это уже не в удовольствие. :hi: Сразу поправлюсь,у меня таких семей всего две,и если заметили стоят отдельно ,дабы не провоцировать остальных семей испортить моё наслаждение общения с пчелой.
Думаю, каждый может получать СВОЕ удовольствие от работы с пчелами. Не обязательно так как вы, с голым торсом. :) Я получаю удовольствие даже от того, что имею возможность (хоть и редко - работа...) по несколько минут посидеть просто рядом с ульем, понаблюдать за пчелой, подумать о жизни. Я еще не могу называть себя пчеловодом, потому что только в этом году завел свою первую семью (или она меня завела, не знаю уж). Но с пчелами дружу с детства. У меня дед был пасечником, я ему помогал с 10-летнего возраста. Тогда не сильно обращал внимание на его "науку", хоть он и рассказывал и показывал много. Теперь вот сижу рядом с ульем и вспоминаю деда. И таких несколько минут "зарядки" мне потом хватает на долгое время. Так что, наслаждения у каждого разные. Но, давайте не отходить от темы :)
Органічний підхід, на мою думку, це те, кого Ви вважаєте головним у Ваших взаєминах з бджолиною сім"єю. Якщо ви бачите себе слугою,а не володарем, все інше буде вторинним. :IMHO1:
Таки да... Согласен на все 100.
Тож шукаю людей з дозвідом в органічному бджільництві. У кого є досвід - поділіться. Хочеться почути "з перших рук".
Делюсь,если больше не будете обижать меня :af:post-2518-1435861352_thumb.jpg
кузмич, это ваше дупло на фото? супер! А в ульях вы держите семьи? Расскажите о положительном/отрицательном своем опыте. Что хорошо, что плохо в таком пчеловождении. Именно по вашему опыту, без книжек. Например, проводите ли вы профилактику от клеща? Если не проводите, - какие результаты. Колодники обычно отказываются от профилактик.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тож шукаю людей з досвідом в органічному бджільництві. У кого є досвід - поділіться. Хочеться почути "з перших рук".
victoru, Ви не проти, якщо у заголовку теми я вкажу і "органічне"?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Органічне бджільництво що це? Це бджільництво яке виробляє органічний мед? Чи це бджільницво в якому бджоли живуть в своєму природному серодовищі? Дайте мені відповідь на це питання. І ще одне органічне бджільництво не має бути варварством. (Як там АПІПОЛ чи що там, нам пропонували раз в два роки закурювати бджіл) Якщо займатись органічним бджільництвом, то треба так, щоб бджоли могли жити тривалий час, отже їх потрібно якимось чином захистити від кліща. Як це зробити, коли бджоли живе в своєму органічному середовищі і звичайно ми неможем використовувати якісь ліки, бо тоді в нас вже не буде органічного бджільництва. Вихід бачу тільки один - термокамера. Але як з дупла витрусити бджіл для того щоб обробить термокамерою? :dntknw: Чи може вважатись органічним обжільництво коли? Бджоли живуть у звичайному вуликові, або вже як дуже хочеться колуду то нехай, головне щоб була рамка, яку можна витягти. Рамку можна будь яку лише щоб її можна витягти було з житла бджіл. Для чого її витягати? Для того щоб можна було обробить бджіл в термокамері. Бо якщо необроблять від кліща рано чи пізно сімя загине. Замість вощини давати невеликі її полоски. І ще одне, якщо вище описаний вулик поставити наприклад на моїй пасіці, де луків майже немає, а поля тровляться по 120 раз на сезон і ще сіють ГМО. То явно це вже буде не органічне бджільництво. Для заняття органічним бджільництвом потрібно розмістити пасіку там де в радіусі льоту бджіл небуде полів в які вносять всяку там хімію.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо займатись органічним бджільництвом, то треба так, щоб бджоли могли жити тривалий час, отже їх потрібно якимось чином захистити від кліща. Як це зробити, коли бджоли живе в своєму органічному середовищі і звичайно ми неможем використовувати якісь ліки, бо тоді в нас вже не буде органічного бджільництва. Вихід бачу тільки один - термокамера. Але як з дупла витрусити бджіл для того щоб обробить термокамерою? :dntknw:
По вашому виходить, що бджоли у природі уже жити самостійно не можуть. Але ж на практиці ми знаходимо гнізда бджіл, що роками живуть по дуплах у лісі, чи як оце мої - у закинутій старій хаті. Їх там ніхто не обробляє.
Чи може вважатись органічним обжільництво коли? Бджоли живуть у звичайному вуликові, або вже як дуже хочеться колуду то нехай, головне щоб була рамка, яку можна витягти. Рамку можна будь яку лише щоб її можна витягти було з житла бджіл. Для чого її витягати? Для того щоб можна було обробить бджіл в термокамері. Бо якщо необроблять від кліща рано чи пізно сімя загине. Замість вощини давати невеликі її полоски.
Я думаю можна вважати це за органічне бджільництво. Нічого поганого в рамці нема.
І ще одне, якщо вище описаний вулик поставити наприклад на моїй пасіці, де луків майже немає, а поля тровляться по 120 раз на сезон і ще сіють ГМО. То явно це вже буде не органічне бджільництво. Для заняття органічним бджільництвом потрібно розмістити пасіку там де в радіусі льоту бджіл небуде полів в які вносять всяку там хімію.
Взагалі то ви праві (судячи з того, як класифікують органічне бджільництво у світі). Все вірно, але те що поля травляться - я вважаю це поки що нездоланною перешкодою як для себе, так і для більшості бджолярів. Це треба вважати як частина того середовища, в якому і я, і ви, і бджоли вимушені жити. І якби бджоли жили у природному дуплі в цій же місцевості, то теж би стикалися з цією самою проблемою - з потравленими полями. Думаю, що тут важливе трохи інше, - те як самі бджоляри ставляться до бджіл і наскільки максимально природнє середовище для них роблять, і у вуликах і в дуплах. Можна мати дупло і заморити бджіл своєю "турботою" до смерті.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

victoru а скільки приблизно років живуть бджоли в тій старій хаті? І яка відстань до найближчої пасіки?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

victoru а скільки приблизно років живуть бджоли в тій старій хаті? І яка відстань до найближчої пасіки?
Мені важко точно сказати, бо я початківець, але судячи по бурому кольору сот середніх язиків в гнізді - не менше ніж 2 роки. Саме гніздо було знайдено минулої зими (наприкінці зими). До найближчої пасіки скільки - не можу сказати. В тому селі пасік немає ні в кого, а в сусідніх селах - не знаю. Найближче інше село - 3 км. Тобто в радіусі 3 км пасік немає точно, а що далі - не знаю.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

victoru а скільки приблизно років живуть бджоли в тій старій хаті? І яка відстань до найближчої пасіки?
Мені важко точно сказати, бо я початківець, але судячи по бурому кольору сот середніх язиків в гнізді - не менше ніж 2 роки. Саме гніздо було знайдено минулої зими (наприкінці зими). До найближчої пасіки скільки - не можу сказати. В тому селі пасік немає ні в кого, а в сусідніх селах - не знаю. Найближче інше село - 3 км. Тобто в радіусі 3 км пасік немає точно, а що далі - не знаю.
Ввашому випадку вважаю що може декілька років прожити без обробки від кліща. Як на моїй пасіці де в радіусі 1,5 км. ще 6 пасік загальною кількістю близько 200 сімей то тут без обробки 2 роки не більше. Вам можна просто контрулювати закліщованість сімї (методом Гайдара наприклад). І обробляти лише коли буде закліщованість.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дякую що виправили. Отже питання про органічний підхід. Пошукав на форумі по слову "органічний" - майже нічого не знайшов. Тож шукаю людей з дозвідом в органічному бджільництві. У кого є досвід - поділіться. Хочеться почути "з перших рук".
Всім привіт. Ці питання час від часу порушуються на форумі, і є навіть теми, якщо гарно пошукати, але все поки що більше в теорії і загального захоплення не спостерігається. Я теж цим цікавлюсь і теж поки що на стадії вивчення. На мою думку, колода, це така екзотична штука, толку від якої, окрім естетичної, ніякої. В країнах, де немає дерев з дуплами, бджоли селяться в скелях. Тому благоговіння перед колодою мабуть перебільшене. І ще, як правильно вже зазначили, органічне бджільництво не можливе без органічного землеробства і взагалі поважного ставлення до природи. На жаль, у нас в країні ставлення до природи варварське, на першому місці побільше урвати наживи будь-якою ціною (наприклад, розкопати бурштин і залишити після себе пустелю, вивести труби в річку і злити гидоту, тупо вирубати ліс і продати, зняти чорнозем і продати, намити штучні береги і побудувати котеджи, насипати сміттєзвалищ де завгодно, економити на очисних фільтрах і спорудах, платити хабарі еко-чиновникам, брати ці хабарі). Я ще пам'ятаю, як на полях серед пшениці росло безліч польових квітів, зараз використовують таку хімію, що посіви чисті, без жодної зайвої травинки, а ще соя навкруги, сотні, тисячі гектарів. При цьому радісно рапортують, ми готові відправити на експорт стільки-то, ля-ля-три рубля... Отже, я цього року вирішив обійтися без вощини для початку. Зробив рамки двох варіантів: post-1893-1436024225_thumb.jpg post-1893-1436024259_thumb.jpg Вірніше другий варіант мені зробили за розмірами по книжці (у мене верхня планка 10 мм), тому я його трохи змінив для надання трикутної форми в перетині. Будують обидва варіанта досить непогано, як трутові так і бджолини, дріт теж без проблем вбудовують, якщо вулик стоїть рівно. На мою думку, не дуже розумно примушувати бджолу будувати тільки бджолині стільники, тому я вирішив їм не перешкоджати робити, що вони хочуть. При нагоді зроблю фото відбудованих рамок, засіяних і занесених медом. Надалі буду обходитись без вощини, а віск продавати. Навіщо робити бізнес комусь, якщо можна зробити собі? :) Ну і взагалі великий шмат роботи ніби відпадає. А щодо лікування, поки не готовий до скасування. Якось трохи страшно, у мене і так зимівля поки не надто ідеально виходить. Кілька корисних ресурсів по темі: Сайт - це хтось переклав статті Майкла Буша і зробив сайт. Я теж дещо переклав тут і розміщав це на форумі. Майкл Буш - це відомий американський бджоляр-органік (http://www.bushfarms.com/bees.htm). Форумчанин cerezha розвивав цю тему і розповідав про американських органіків, подивіться його тему Пчеловодство от Cerezha (США) тут. Всім удачі. :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Арій-Укроп, дуже дякую що написали. Діліться своїм досвідом. Дуже цікавлять такі питання: - як часто ви заглядуєте в гніздо і втручаєтесь в життя бджіл; - чи використовуєте протиройові методи (якщо так - які саме, а якщо ні, то які результати); - як саме розширюєте гніздо; - як часто качаєте мед; - збираєте гніздо на зиму, чи дозволяєте зробити це бджолам самостійно; - скільки меду залишаєте на зимівлю - чим саме робите профілактику (або лікування) від вароа. Взагалі цікаві всі спостереження від тих, хто має можливість порівняти органічні методи з традиційними.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

кузмич, это ваше дупло на фото? супер! А в ульях вы держите семьи? Расскажите о положительном/отрицательном своем опыте. Что хорошо, что плохо в таком пчеловождении. Именно по вашему опыту, без книжек. Например, проводите ли вы профилактику от клеща? Если не проводите, - какие результаты. Колодники обычно отказываются от профилактик.
Отвечу коротко ,(нет времени) хотя именно в этой теме хочется зависнуть! :az: -Это не дупло ,это борть,брал трухлявую болванку и дорабатывал бензопилой. -Пасека содержится в ульях РУТ (230 рамка) -профилактика (против клеща)проводится обязательно ,стандартными методами. -мёд отбираю только с языков,гнездо не трогаю. -самозаселяется роями. -второй год не перезимовали по техническим причинам. -борть приспособлена к разноразмерным рамкам,соответственно каждая рамка только в определённом месте(это минус) -высота рамки 520мм(наващиваются -откачка рамок не возможна (минус)изза габаритов) собственно борти у меня не для мёда -верх борти фанера и пенопласт -зимой в утеплении борти обнаруживаются мыши,я их травлю ,и приходится контролировать наличие отравы.(минус) -маток заселяю породистых Из плюсов,это вид борти ,вообщим нравится мне видеть пчелу именно в борти и обязательно с крышей из камыша. :ay: А также мечта построить флигель(домик 30м/кв ) накрыть камышом и провести в нём встречу точковцев. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • ромео changed the title to Органічне бджільництво

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...