Jump to content

victoru

Активные Пoльзователи
 • Content Count

  254
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

321

1 Follower

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Gender
  Male

General Information

 • Пасека в
  Киевская обл., Бородянський р-н
 • Стаж
  4-7 лет
 • Kоличество семей
  6-10
 • Ульи
  МК 12 дадан
 • Порода пчел
  карпатка и помесная

Recent Profile Visitors

1,309 profile views
 1. А чи це не ви, шановний пане Добровол, літом у щурок стріляли? ))
 2. Доброго дня чи ночі!
  Зверніть будь ласка увагу на репліки користувача brodyaga.
  Мені здається, що це бот. Можливо треба забанити.

   

 3. Есть такие небольшие мусорные пакеты, белые. Они в самый раз для закорма. Во-первых, они хорошо пропаяны внизу, и практически не бывает брака (в отличии от пищевых пакетов). Во-вторых, в самый раз по объему, и по толщине пакета.
 4. Закінчив сьогодні закорм. Роздано в середньому по 9 кг цукру на сімью. Взяток стабільно нульовий. Деякі матки вже закінчили сіяти, деякі ще ні.
 5. Ага, якраз А це шо https://pchelosad.com.ua/global/eshop/item_view/80982 а це шо https://ogorod.ua/shop/10457/magazin/semena-zolotarnika-kanadskogo З тим, що він добре сам розмножується згоден, але ми ще й допомагаємо. Я ви гадаєте, чи були бджоляри які купували і сіяли сімена золотарника навкруги, щоб підвищити медоносність навколишньої території біля пасіки?
 6. Є смисл культивувати усвідомлення і розуміння, що вирощування золотарника може принести більше лиха ніж користі. Може це прозвучить на бджолярському форумі як богохульство, але не одним медом ми живемо. Треба думати і про те, що буде з природою і іншою рослинністю після того як ми бездумно в неї втручаємось. Про аграріїв ми сформували у головах стериотипний образ, а самі іноді буваємо такими ж, - в погоні за наживою забуваємо про більш цінні речі.
 7. Так. В Білорусії на державному рівні навіть видали заборону на його культивування і вирощування. А у нас ...
 8. Мабуть справа в тому, що першими зацвітають квіти на зовнішньому колі голівки. Площа поверхні більша, кількість квітів на голівці більше, і самі квіти крупніші здається, ніж в середині голівки.
 9. Якась фігня з однією сім'єю... В червні була в ройовому стані. Натягнули маточників. Я зробив їм штучне роїння - витрусив на сходні на прильотку. Після цього посадив їх майже на тиждень без рамок. Вперто не починали відбудовувати язики у пустому вулику. Тільки десь на сьомий день голодного режиму з?явився невеличкий язичок. Мене це насторожило. Раніше, зазвичай, на 2-3 день сімья виправлялась. І ще насторожило, що бджоли якось не одним роєм сидять, а по кутках розбились. Після цього вернув їм їхні рамки, які 7 днів стояли в інших вуликах. Через декілька днів заглянув у вулик - знову натягнул
 10. Кажу ж ... Треба усвідомити, що навкруги ця інфекція є завжди. Гарантій немає ніяких що навколо нема інших "очагів". Важливо вміти контролювати її кількисть, не запускати, не допускати спалах хвороби саме у ваших сім?ях (ну і у сусіда). Тобто ваша задача - допомогти вашим сім?ям вибратись зараз, вчасно контролювати кількість цієї інфекції, і забезпечувати стійкий імунітет у майбутньому. Доречі, бджоли що вилупились і не захворіли - це ті, у яких більш стійкий імунітет. Тобто сім?я, яка переболіла, теоретично буде більш стійкою до таких болячок (моя думка).
 11. Ну, то ви даремно віддали ) Восени вони вам точно знадобляться. )
 12. По-перше, треба вияснити та ліквідувати причину. Інфекція чи спори аскосферозу будуть завжди, вони можуть жити годами, і з цим треба змиритись. Я думаю вони є у будь-якому вулику. Питання в кількості цієї інфекції, та в умовах при яких вона розвивається. Аскосфероз, як і інші гриби розвивається якщо у вулику підвищена волога, та понижена температура. Тому, я б зробив би так: 1. Вулики гарно просушити, пропекти феном чи паяльною лампою, замінити холстики, прибрати сміття навколо вулика, біля прильотки. 2. Зробити умови, щоб була нормальна вентиляція біля вулика (викосити траву наприклад).
 13. Можливо рій вийшов з неплодною молодою маткою, тому і не повернувся назад у вулик?
×
×
 • Create New...