Перейти к содержанию

Омела


miro

Рекомендуемые сообщения

Сьогодні 10 березня 2015 рік, старий яблуневий сад якому понад 50 років вкритий омелою щедро дарує бджолам пилок і нектар,весь сад наповнений гулом бджіл. В літературі описується, що омела квітує в травні місяці, важко пояснювати причини такого раннього цвітіння, але за моїми спостереженнями омела заслуговує уваги поскільки получається вона ранній пилконос і медонос. Було б добре якби ще хтось поділився своїми спостереженнями, щодо омели яка паразитує на інших не плодових деревах, і чи був з них взяток. post-8699-1425973995_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
Сьогодні 10 березня 2015 рік, старий яблуневий сад якому понад 50 років вкритий омелою щедро дарує бджолам пилок і нектар,весь сад наповнений гулом бджіл. В літературі описується, що омела квітує в травні місяці, важко пояснювати причини такого раннього цвітіння, але за моїми спостереженнями омела заслуговує уваги поскільки получається вона ранній пилконос і медонос. Було б добре якби ще хтось поділився своїми спостереженнями, щодо омели яка паразитує на інших не плодових деревах, і чи був з них взяток.
miro, дуже цікаве питання. Я чомусь думав, що до бджільництва омела не має стосунків.Виходить - помилявся! :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні 10 березня 2015 рік, старий яблуневий сад якому понад 50 років вкритий омелою щедро дарує бджолам пилок і нектар,весь сад наповнений гулом бджіл. В літературі описується, що омела квітує в травні місяці, важко пояснювати причини такого раннього цвітіння, але за моїми спостереженнями омела заслуговує уваги поскільки получається вона ранній пилконос і медонос. Було б добре якби ще хтось поділився своїми спостереженнями, щодо омели яка паразитує на інших не плодових деревах, і чи був з них взяток.
miro, дуже цікаве питання. Я чомусь думав, що до бджільництва омела не має стосунків.Виходить - помилявся! :dntknw:
Добровол, власне що не в літературі це знайшов, а бачу на власні очі, сьогодні до речі був хороший день і на омелі кіпіла робота.Спостерігав, що активні бджоли на омелі були зранку,вже ближче обіда почав йти пилок з мать-мачехи.Сусід пасічник спостерігав те саме.Такщо підключаймось до спостереження.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вы уверены что пчелы работают именно на омеле?? Или догадки по звукам?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вы уверены что пчелы работают именно на омеле?? Или догадки по звукам?
впевнений на 100% процентів, оскільки яблуні старі і вкриті омелою знизу до верху, зараз літ припинився бо хороший пилок пішов з козячої верби. ну і що треба сказати омела цвіте в березні на той час ліщина ще не цвіла і омела була єдиним пилконосом. порода бджіл у мене карніка.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 8 months later...

В п'ятницю було зібрання пасічників спілки нашого краю. Так от голова  старшим пасічникам роздав завдання (бланки обстежень) облікувати кількість омели в населених пунктах, яка є паразитом, на предмет її знищення. Для виконання такого надзвичайної важливості заходу називались різні варіанти аж до передвиборних міроприємств...

Не знаю в що вірити. Незручно було вносити корективи. Потрібно детальніше вивчити дане питання та визначитись.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В п'ятницю було зібрання пасічників спілки нашого краю. Так от голова  старшим пасічникам роздав завдання (бланки обстежень) облікувати кількість омели в населених пунктах, яка є паразитом, на предмет її знищення. Для виконання такого надзвичайної важливості заходу називались різні варіанти аж до передвиборних міроприємств...

Не знаю в що вірити. Незручно було вносити корективи. Потрібно детальніше вивчити дане питання та визначитись.

Она действительно опасный и агрессивный паразит. Он способен уничтожить целые лесные массивы. В последнее время она превратилась в настоящее бедствие. А пчелы могут с нее брать разве что сладковатый сок по весне.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В п'ятницю було зібрання пасічників спілки нашого краю. Так от голова  старшим пасічникам роздав завдання (бланки обстежень) облікувати кількість омели в населених пунктах, яка є паразитом, на предмет її знищення. Для виконання такого надзвичайної важливості заходу називались різні варіанти аж до передвиборних міроприємств...

Не знаю в що вірити. Незручно було вносити корективи. Потрібно детальніше вивчити дане питання та визначитись.

Любомир , якось років з двадцять тому доля закинула мене в одне мальовниче село Васильківського району. Я там був перед тим ще на початку своєї юності. І не взнав його. Усі дерева взимку були ніби вічнозелені й не скидали листя. А причиною стала саме омела. Через неї вирізали  тут й знаменитий колись колгоспний сад , кілька старих липових  й кленових лісопосадок , та й взагалі село стало схожим на знамениту класичну картину - " Грачи прилетели"... Але не весняне, а якесь забите, похмуре. А діагноз був один - омела.:hi: Отож можливо твої земляки й не перебільшили...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

можливо твої земляки й не перебільшили...

Дякую за пораду. Будем боротись з омелою значить.[emoji33]

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дякую за пораду. Будем боротись з омелою значить.emoji33.png

так омела паразит і не достаньо вигідний медонос оскільки період цвітіння припадає на дуже раній період весни,але зверніть увагу "кілька старих липових  й кленових лісопосадок ," по моему так підмітив пан ДобровоЛ,  і  я також зауважив, що вражаються старі дерева, то може краще садити молоді ,а ніж зі старими боротись

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

так омела паразит і не достаньо вигідний медонос оскільки період цвітіння припадає на дуже раній період весни,але зверніть увагу "кілька старих липових  й кленових лісопосадок ," по моему так підмітив пан ДобровоЛ,  і  я також зауважив, що вражаються старі дерева, то може краще садити молоді ,а ніж зі старими боротись

А у мене всю молоду акацію вкрила. А от черешня та лісові типа клен, дуб, осика цілі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А у мене всю молоду акацію вкрила. А от черешня та лісові типа клен, дуб, осика цілі.

Можливо є близько якісь рослини, які приваблюють омелюхів- основних поширювачів омели.

Хоча омела досить ефективна лікарська рослина

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можливо є близько якісь рослини, які приваблюють омелюхів- основних поширювачів омели.

Хоча омела досить ефективна лікарська рослина

Если есть трещины на коре, там  она и приживается, прилепаясь семенами с выделений ( помета) омелюхов.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Сегодня специально сфотографировал. На первом фото тополь, лет пять назад на нем был едиснвенный кругляшок омелы. а на втором была когда то шикарная липа.

P1300332.JPG

P1300335.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сегодня специально сфотографировал. На первом фото тополь, лет пять назад на нем был едиснвенный кругляшок омелы. а на втором была когда то шикарная липа.

 

Жесть! У меня напротив дома пару тополей там штук 10 кружков омелы и так лет 20 дальше она не развивается а мирно сосуществует. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Это может быть ошибочное мнение. Омела развивает в это время свое тело внутри дерева, под корой. Она растет, разрастается по всему стволу и скелетным ветвям. И как будто ничего не происходит. а потом бац - все дерево вот такое и его соседи.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В ?10?.?12?.?2015в17:12, Маркіян сказал:

А у мене всю молоду акацію вкрила. А от черешня та лісові типа клен, дуб, осика цілі.

Она попадает с пометом омелюхов, снегирей в щели на коре. От туда и разводится.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, luka сказал:

Она попадает с пометом омелюхов, снегирей в щели на коре. От туда и разводится.

 А точнее её семена.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...