Перейти к содержанию

Моя перша зимівля. Поради початківцям


Рекомендуемые сообщения

В 06.03.2017 в 19:12, Mihail-ves сказав:

Я інтуїтивно дійшов до цього і так роблю, а виходить це вже давно випробувано і навіть опубліковано. Значить я на привальній дорозі.

Цікаво те, що й я до цього ще колись давно сам дійшов. Ну, а вже згодом теж вичитав про те, що я винайшов велосипед...:umora::evrika:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 хвилини тому, Петрович 49 сказав:

Ризикова метода для ранньо весняного періду.:IMHO: Звісно, я не заперечую збереження тепла і, відповідно, прискорений розвиток сім"ї. Сумніви ось в цьому тведженні:

 

Стан то можна вважати активним, але при значному похолоданні бджоли залишаться в гнізді гріти рзплод, за заставну дошку за кормом можуть не підти. Використають мед над головою і що далі... Ви ж знаєте,  бджоли неохоче рухаються поперек рамок, а тут на шляху дошка. Про отвори для проходу Ви не згадуєте. А внизу холодне повітря.

Плюс до того, тривале перебування рамок з соняшниковим медом за межами гнізда приведе до його кристалізації.

 Абсолютно ніякого ризику. Так роблю вже не один десяток років.А ви, Петровичу,  очевидно, не врахували те, що як тільки ви скоротите так гніздо , бджоли моментально почнуть переносити корм поближче до розплоду. За пару днів запасів на тиждень перенесуть, склавши все надзвичайно компактно. І це буде гарною стимуляцією матці для  кладки. Повірте, дурниць я ніколи не рекомендую. Сам сотні разів перевірю, а вже потім можу й порадити. А цьому методу без малого сртня років! Отож -  спробуйте,- потім ще й подякуєте. Я так змушений був робити для прискорення весняного розвитку, оскільки на стаціонарі акація у мене - основний взяток. :ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 минут назад, ДобровоЛ сказал:

А чи не поспішили ви з розширенням?

Зважував всі "за" і "проти", радився з небесною канцелярією.:)  Розширення не зачне 1-2 рамки, в сильних сім"ях. Це ж не те, що системі БК корпус добавляється. Похолодання в такому випадку не призведе до "обтяжливих" наслідків. За сприятливих умов сім"ї розвиватимуться, не відчують тісноти, не виникне думка зароїтися. Хоча б до акації...

Ну і головне, я рідко відвідую пасіку - "пасічник вихідного дня". Треба з огляду на перспективу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

37 минут назад, ДобровоЛ сказал:

Так роблю вже не один десяток років.А ви, Петровичу,  очевидно, не врахували те, що як тільки ви скоротите так гніздо , бджоли моментально почнуть переносити корм поближче до розплоду.

Жодних сумнівів в тому, що Ви освоїли методу. Коли саме починаєте?  Ви рамки розпечатуєте, а в мене на це ні часу немає, ні бажання. Та й акацію вирубують.:ak:

 

45 минут назад, ДобровоЛ сказал:

За пару днів запасів на тиждень перенесуть,

Відвідую пасіку раз на два тижні. Ранньої весни - рідше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 хвилин тому, Петрович 49 сказав:

Жодних сумнівів в тому, що Ви освоїли методу. Коли саме починаєте?  Ви рамки розпечатуєте, а в мене на це ні часу немає, ні бажання. Та й акацію вирубують.:ak:

 

Відвідую пасіку раз на два тижні. Ранньої весни - рідше.

У мене теж саме - рубають. А я й далі саджу. Може все ж вдавляться, прокляті?:refery::hunter:

 Правда , я маю змогу перебувати на пасіці постійно. По вихідних я доглядав їх раніше.

А скорочую я їх зразу ж після очисного обльоту. Цього року не вдалося це зробити із за моєї відсутності.:dntknw:  А після скорочення за Бліновим, - лишаю їх так днів на 25-30. Інколи й розпечатую по піврамки меду за заставною. Вже два сезони став утепляти ще й плівкою. Теж  чимало + помітив від неї. Але тільки у сезон. У мене дно без сіток, тож зимують без плівок. Скорочення витрат меду й сили бджіл на утримання тепла - це прекрасний прийом. А про роїння я мочу, бо за останні роки важко мені й пригадати таке.  Я вже літній, щоб по деревах лазити...У мене зараз баки голандських заводчиків. А про їх роїння я навіть і не чув...

 Отож метод Блінова для початківців - не лишній.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 07.03.2017 в 20:58, ДобровоЛ сказал:

У мене теж саме - рубають. А я й далі саджу. Може все ж вдавляться, прокляті?:refery::hunter:

 Правда , я маю змогу перебувати на пасіці постійно. По вихідних я доглядав їх раніше.

А скорочую я їх зразу ж після очисного обльоту. Цього року не вдалося це зробити із за моєї відсутності.:dntknw:  А після скорочення за Бліновим, - лишаю їх так днів на 25-30. Інколи й розпечатую по піврамки меду за заставною. Вже два сезони став утепляти ще й плівкою. Теж  чимало + помітив від неї. Але тільки у сезон. У мене дно без сіток, тож зимують без плівок. Скорочення витрат меду й сили бджіл на утримання тепла - це прекрасний прийом. А про роїння я мочу, бо за останні роки важко мені й пригадати таке.  Я вже літній, щоб по деревах лазити...У мене зараз баки голандських заводчиків. А про їх роїння я навіть і не чув...

 Отож метод Блінова для початківців - не лишній.:IMHO:

Счастливый вы человек, коли так...:IMHO1:

В 07.03.2017 в 19:32, ДобровоЛ сказал:

Кожному - своє. :IMHO:

А чи не поспішили ви з розширенням?:ah:

 

В 07.03.2017 в 18:20, Петрович 49 сказал:

Якщо зимівля благополучна і гніздо осінню відповідає кількості бджоли, то весною така операція зайва. Коли є вільні від бджоли рамки (крім крайніх напіввуличок) треба видалити лишок. (пусті, маломедки). Обов"язково переглянути сім"ю, бо "вид зверху" часто буває оманливим.- бджоли вгорі багато, а низ рамок порожній.

Мені цього року доводилося як скорочувати, так і розширювати.

Зі святом Вас!:ax:

Та какое там сейчас расширение? Побойтесь Бога! :frusty:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 11.03.2015 в 10:52, Leopold сказал:

Ну ось, наче б то пережив мій єдиний вулик першу зиму. Відкрив у минулі вихідні тільки для того, щоб покласти корм- цукровий сироп. Бджоли були дуже цим невдоволені, декілька навіть встигли вилетіти, за ті півхвилини, що я клав пакета, потім весь час гули. Огляд не робив. Через плівку було видно трохи капель вологи по куткам вулика. Відкрив ширше льотки. Потеплішає, тоді огляну детальніше і буду детальніше відписуватись.

Всёравно леток сейчас на 3-4 пчелы. А делать более не стоит.:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, dacha сказав:

Счастливый вы человек, коли так...:IMHO1:

 

Та какое там сейчас расширение? Побойтесь Бога! :frusty:

На рахунок розширення - повністю згоден!:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Поставила прилетковую поилку с водой.Не знаю как в улье,а снаружи берут хорошо из малюсенькой бороздочки.Сироп,конечно,не поставишь так,а для воды замечательно.Цена вот только кусается - 35 грн.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 07.03.2017 в 21:58, ДобровоЛ сказал:

У мене теж саме - рубають. А я й далі саджу. Може все ж вдавляться, прокляті?:refery::hunter:

Ви мені старий анекдот нагадали .

Збори в колгоспі . Голова виступає з докладом .

- В позапрошлому році , ми посадили 50 гектарів картоплі - жук з,їв . В прошлому році , ми посадили 100 гектарів картоплі - жук з,їв . В цьому році
, ми садимо 200 гектарів картоплі - нехай подавиться гад !!!:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 година тому, vovchik v сказав:

Ви мені старий анекдот нагадали .

Збори в колгоспі . Голова виступає з докладом .

- В позапрошлому році , ми посадили 50 гектарів картоплі - жук з,їв . В прошлому році , ми посадили 100 гектарів картоплі - жук з,їв . В цьому році
, ми садимо 200 гектарів картоплі - нехай подавиться гад !!!:)

Точно! Я й цей анекдот і мав на увазі. Тільки там про довгоносика йшлося і про буряки !:ay::umora: Старий анекдот. Тоді ще про короладо й не чули... А довгоносик буряки цукрові добре нищив. Нас навіть зі школи посилали копати від них рівчаки по краях поля  цукрових буряків .

Якщо ми всі пасічники та хоча б по десяток акацій насадимо та й не один рік - ліс виросте!:IMHO:

В 14.03.2017 в 19:30, НадеждаЛ сказав:

Поставила прилетковую поилку с водой.Не знаю как в улье,а снаружи берут хорошо из малюсенькой бороздочки.Сироп,конечно,не поставишь так,а для воды замечательно.Цена вот только кусается - 35 грн.

Якщо поглянути на рахунки за квартплату, яку я принципово вже з півроку й до рук не беру, - то це копійки...:ay::umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 14.3.2017 в 01:40, dacha сказал:

Та какое там сейчас расширение? Побойтесь Бога!

З Богом в злагоді. Це погляд з моєї дзвіниці. В переважній більшості випадків зараз розширювати не треба. Скоріш треба скорочувати. Зважаючи на Ваш стаж Ви зробите те, що потрібно. Щоб захистити свої дії, викладу їх логіку.

Візьмемо сім"ю, що пішла в зиму на 10-12 рамках добре обсижених бджолою. З молодою маткою. Під час весняного огляду маємо стакан підмору (1/2 рамки бджоли) і 2-3 напіврамки розплоду. По краях медові рамки - без них ніяк, бо саме зараз активне споживання. Далі будуть відбуватися два взаємообернені процеси - відхід зимувалої бджоли і народження молодої. Не берусь стведжувати, який процес переважає саме в цю пору (бджола гине в польоті, а погода не льотна), але в підсумку прцес розвитку візьме гору. Отже, матка повинна мати достатньо місця для своєї діяльності. Інакше засів трутових комірок по периферії гнізда і наближення до ройового стану. Звісно, треба брати до уваги розширення площі під зісів за рахунок поїдання меду. Тут багато що залежить від погодних умов, приносу пилку, нектару і води. Останнє, мабуть, найважливіше. То ж краще запас "вольності", ніж "медовий полон" матці.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Петрович 49 сказал:

З Богом в злагоді. Це погляд з моєї дзвіниці. В переважній більшості випадків зараз розширювати не треба. Скоріш треба скорочувати. Зважаючи на Ваш стаж Ви зробите те, що потрібно. Щоб захистити свої дії, викладу їх логіку.

Візьмемо сім"ю, що пішла в зиму на 10-12 рамках добре обсижених бджолою. З молодою маткою. Під час весняного огляду маємо стакан підмору (1/2 рамки бджоли) і 2-3 напіврамки розплоду. По краях медові рамки - без них ніяк, бо саме зараз активне споживання. Далі будуть відбуватися два взаємообернені процеси - відхід зимувалої бджоли і народження молодої. Не берусь стведжувати, який процес переважає саме в цю пору (бджола гине в польоті, а погода не льотна), але в підсумку прцес розвитку візьме гору. Отже, матка повинна мати достатньо місця для своєї діяльності. Інакше засів трутових комірок по периферії гнізда і наближення до ройового стану. Звісно, треба брати до уваги розширення площі під зісів за рахунок поїдання меду. Тут багато що залежить від погодних умов, приносу пилку, нектару і води. Останнє, мабуть, найважливіше. То ж краще запас "вольності", ніж "медовий полон" матці.:IMHO:

При таких погодных условиях семью надо сжать до 7 8 улочек из них должно быть три медовых и все будит окей 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, tolik2362 сказал:

При таких погодных условиях семью надо сжать до 7 8 улочек из них должно быть три медовых и все будит окей

Ну і якщо їм буде потрібно місце під засів то вони мед рознесуть і матка піде на цю медооооову рамку.
 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, tolik2362 сказал:

При таких погодных условиях семью надо сжать до 7 8 улочек из них должно быть три медовых и все будит окей 

Непередбачувана порада! Тобто,  сім"ю,  що зараз займає 9-11 вуличок, Ви радите  "сжать" до 7-8?! Куди діватися решті бджіл? Звисати на нижніх брусках рамок, як це буває в ройову пору. Спочатку буде пожвавлений розвиток за рахунок скупчення, а потім "окей" прогнозовано закінчиться ройовим станом,  якщо вчасно не розширити. Мені такі ризики зайві. А тепло буде - мені обіцяли. :)

 

2 часа назад, igorstep сказал:

Ну і якщо їм буде потрібно місце під засів то вони мед рознесуть і матка піде на цю медооооову рамку.

Куди "рознесуть"??? В верхніх кутках рамок по центру мед ще є, крайні повномедні запечатані. З"їдять скільки треба, ото і  ввесь простір матці  для маневру. До того ж,  кудись треба дівати  принесений пилок, а його надлишки скоро з"являться.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Останні роки ніколи не скорочую гнізда після зимівлі. Хіба що катастрофічне ослаблення сім'ї. Але таких одиниці. 

Вважаю це марною працею. Скорочуй, а через місяць (+-) - став назад. Який смисл у зайвій роботі?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, ромео сказал:

Останні роки ніколи не скорочую гнізда після зимівлі. Хіба що катастрофічне ослаблення сім'ї. Але таких одиниці. 

Вважаю це марною працею. Скорочуй, а через місяць (+-) - став назад. Який смисл у зайвій роботі?

Это не лишняя работа зато тепловой режим будет нормальный в семье болячек будет меньше роз плод трутневый в моем случае выкидывать не будут а через десять дней когда выйдет печатный раз плод можно заполнить 10 рамочный корпус до конца а на клен можно уже будет кинуть 145 корпус и с этого момента в гнезде не чего  делать ............:hi::hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Петрович 49 сказал:

Непередбачувана порада! Тобто,  сім"ю,  що зараз займає 9-11 вуличок, Ви радите  "сжать" до 7-8?! Куди діватися решті бджіл? Звисати на нижніх брусках рамок, як це буває в ройову пору. Спочатку буде пожвавлений розвиток за рахунок скупчення, а потім "окей" прогнозовано закінчиться ройовим станом,  якщо вчасно не розширити. Мені такі ризики зайві. А тепло буде - мені обіцяли. :)

 

Куди "рознесуть"??? В верхніх кутках рамок по центру мед ще є, крайні повномедні запечатані. З"їдять скільки треба, ото і  ввесь простір матці  для маневру. До того ж,  кудись треба дівати  принесений пилок, а його надлишки скоро з"являться.:IMHO:

С вашими пчелами может и нельзя а с моими можно потому как сейчас пчелы больше отходит чем лупеться а вот когда пчелы повиснут с низу на рамках хорошей гроздью тогда можно и роз ширить гнездо не нарушая теплового режима хотя в ваших ульях у видеть эту гроздь не реально а у меня вынял летковый вкладыш и видно кого расширить а кого и не надо :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 8 months later...

На скільки днів (приблизно) вистачає 1кг канді?В зиму зібрані на 5 і 7 рамок.Перша зимівля =перший раз у перший клас.Є хвилювання за корма-вистачить не вистачить.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, Олександр Д сказав:

На скільки днів (приблизно) вистачає 1кг канді?В зиму зібрані на 5 і 7 рамок.Перша зимівля =перший раз у перший клас.Є хвилювання за корма-вистачить не вистачить.

А скільки кормів в кожній із рамок, або в середньому в рамці? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Десь по половині рамки точно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, Олександр Д сказав:

Десь по половині рамки точно.

Ну то до середини лютого немає чого турбуватися. :IMHO: Взагалі, загибель сімей через недостатню кількість кормів - це анормальне явище. Потрібно взагалі не дивитися до бджіл, щоб таке сталося. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Та всеж,на скільки днів(приблизно)вистачає 1кг канді?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, Олександр Д сказал:

Та всеж,на скільки днів(приблизно)вистачає 1кг канді?

От недели до месяца

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, Олександр Д сказал:

Та всеж,на скільки днів(приблизно)вистачає 1кг канді?

По-моему где-то средний расход 30 грамм в сутки зимой.Такая цифра запомнилась,могу и ошибаться.

На месяц 1 кг должно хватить.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...