Jump to content

Ряст

ДобровоЛ
 Share

Recommended Posts

28 хвилин тому, dacha сказав:

Та не переживайте! В следующем году зацветет , это точно!:IMHO1:

Ті що садив клубнями уже цвіте, а на фото біля основного кущика (праворуч)є маленький росточок-листочок з насінини проріс, то є добре, бо переживав що в моїх умовах він не розсіється.

• Like 1
  • Thanks 1

В 30.03.2020 в 11:32, Макс_Скрипник сказал:

Ті що садив клубнями уже цвіте, а на фото біля основного кущика (праворуч)є маленький росточок-листочок з насінини проріс, то є добре, бо переживав що в моїх умовах він не розсіється.

Сіється і добре в будь-яких грунтах. Бачив його навіть в піщаних грунтах. Але найліпше росте в підстилках листяних.:IMHO:

• Like 3

Зараз до садів бджолам дуже допомагає.

P1560307_240.jpgi.gif

• Like 5

Да, у кого есть возможность даже кочуют на него. Хорошо пчелы на нем укрепляются.:IMHO1:

• Like 1

Гуляв сьогодні по лісу та запримітив зарослі цієї рослинки. Визначив як "Ряст щільний". Коли його копати? Чи може зараз? Чи восени?

Випадково проріс у мене під горобиною: перший рік не цвів, а тепер, на третій, цвіте вже третю неділю 2 суцвіттями і ще додаткові випускає. Осмії до нього постійно навідуються, а оленка навпаки - не їсть. Що примітно, мороз -8 по землі, що падав раніше, та сніг переніс без будь-яких пошкоджень для себе. Таке чудо треба вирощувати :).

• Like 1

• 2 weeks later...
В 23.03.2020 в 02:47, Ысч сказал:

Спробую сфоткати, може спільнота допоможе визначитись, що воно таке.

У мене вся пасіка ним устелена. Не можу визначитись яснотка чи ряст?

На яснотку дуже схоже тільки низькоросле, та й для яснотки ще зарано.

1.thumb.jpg.5a73447de81aae1c0b8c31ad3a082c94.jpg

2.thumb.jpg.ae5c5fc0ee8cf6741e4a42ebf3787235.jpg

• Like 1

6 часов назад, Ысч сказал:

У мене вся пасіка ним устелена.

Який же це рять??))) ряст вже всё -тю-тю... того відцвів..)) На фото яснотка пурпурна. без варіантів. є ще біла яку всі знають і жовта...

• Like 2

P1560510_240.jpgi.gif

такий ряст зараз зацвітає, але від того бджолам не гірше. його теж у мене багато і в час його цвітіння вперше чути запах з вуликів при вентиляціїї.

• Like 2

7 часов назад, Cfif сказал:

P1560510_240.jpgi.gif

такий ряст зараз зацвітає

Ну оце якраз і схоже на яснотку. Така в мене теж є, але вона високоросла (50-70 см), дуже схожа на кропиву, та починає цвісти десь у кінці травня і цвіте майже все літо.

А та що на моєму фото починає цвісти у 20-х числах березня, разом з рястом, і дійсно, вона пурпурового кольору.

• Like 1

7 часов назад, Ысч сказал:

починає цвісти десь у кінці травня

цьому фото вже 3 дні.

7 часов назад, Ысч сказал:

А та що на моєму фото починає цвісти у 20-х числах березня, разом з рястом

У Вас в березні вже і траву треба починати косити?? по рослинності не скажеш що ряст цвіте...

18 часов назад, Ысч сказал:

А та що на моєму фото починає цвісти у 20-х числах березня, разом з рястом, і дійсно, вона пурпурового кольору.

Всьо зрозумів.... це Будра плющевидная. весняна трава медонос але вона цвіте трохи пізніше від рята. вона зараз цвіте ось так. це ж вона??

P1560562_240.jpgi.gif

P1560565_240.jpgi.gif

А ряст зараз вже ось такий:

P1560559_240.jpgi.gif

• Like 4

Будра плющевидная теж хороший медонос, цвів торік аж до кінця акації. А оскільки тут його сплошний ковер то бджоли на ньому було не менше ніж на тій самій акації :).

Помітив що ряст бджілки те ж люблять, закінчив цвісти всього тиждень тому, а почав в березні.

• Like 1

19.04.2020 в 10:52, Ысч сказав:

У мене вся пасіка ним устелена. Не можу визначитись яснотка чи ряст?

На яснотку дуже схоже тільки низькоросле, та й для яснотки ще зарано.

1.thumb.jpg.5a73447de81aae1c0b8c31ad3a082c94.jpg

2.thumb.jpg.ae5c5fc0ee8cf6741e4a42ebf3787235.jpg

А у мене яснотка вже квітує з днів 10. 

20.04.2020 в 19:58, Cfif сказав:

Всьо зрозумів.... це Будра плющевидная. весняна трава медонос але вона цвіте трохи пізніше від рята. вона зараз цвіте ось так. це ж вона??

P1560562_240.jpgi.gif

А ряст зараз вже ось такий:

2 години тому, sitava сказав:

Будра плющевидная теж хороший медонос, цвів торік аж до кінця акації. А оскільки тут його сплошний ковер то бджоли на ньому було не менше ніж на тій самій акації :).

Помітив що ряст бджілки те ж люблять, закінчив цвісти всього тиждень тому, а почав в березні.

Дякуючи вам зрозумів, що то у мене за інвазія.:umora::dntknw: Ніби й бджолам вона подобається, а грядку захаращує. Отож ознайомився, дізнався що то за рослина ? Й відкрив по ній нову тему - виходить непоганий підтримуючий медонос та ще й  ціниться у ландшафтному дизайнерстві... :ay:

http://tochok.info/topic/14875-бурда-плющевидна/

• Like 2

• 1 year later...

Добре видно колір обніжжя з рясту: 

• Like 2
  • Thanks 1