Jump to content

sitava

Активные Пoльзователи
 • Content Count

  174
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

245

1 Follower

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Ясногородка, Макарівський р-н, Київщина

General Information

 • Пасека в
  Ясногородка, Макаровський р-н, Київщина
 • Стаж
  4-7 лет
 • Kоличество семей
  6-10
 • Ульи
  лежак
 • Порода пчел
  кавказянка

Recent Profile Visitors

1,138 profile views
 1. На огляд висталяю цікавий досвід любительського джільництва. Сподіваюсь автор, якщо зустріне це посилання тут, не буде проти. Вважаю це щонайменше цікавий спосіб ознайомлення з життям сім'ї, зацікавлення дітей
 2. Чого нема того нема.. Доведеться відмовитись від дерези. А я вже думав привезти з батькіщини, з хмельниччиини, трохи, на пробу. Ще посподіваюся на сніжноягідник, вроді теж цвіте довго дуже, до заморозків майже, а от чи так і медуватиме не відомо.
 3. У мене посаджено вздовж огорожі пасіки шипшина, через 30см кущ, близько 30м. Кущі розрослися і коли цвітуть бджіл на них дуже багато, збирають пилок. Нектар щоб збирали теж не помічав. А от дереза, не зважаючи на її невибагливість, чомусь не хоче рости. Пару кущиків спеціально посадив: і годжі, і дерези, для заготівлі живців, але вони не живуть, а мучаться і це при догляді.. Не всюди таки вона може рости, шкода.
 4. Я вільху чорну посадив і ще підсіваю кульбабки та мати-й-мачуху. Вільха пилок дає трохи весною та клей на прополіс, ажурну легку тінь. Кульбабки теж хороші, весною бджілкам саме те. Буває цвітуть по трохи і пізніше. Ще б посадив вербу козячу, але щось немає де.
 5. Мої теж амброзію почали носити і ще вечером вилітають на Енотеру. Вчора з подивом побачив - добрі сутінки, досить погано видно, але бджоли летять гружені пилком та нектаром мов бомбовози. І нектаром Енотери пахне з вулика.
 6. Ну прямо полів цілих немає, але вздовж доріг, стежок, просто по пустирях - трохи є. А на пісіці підсівать треба.. Ще б не заважала та біла ромашка, яка заполонила все(мабуть щось прийдешнє).
 7. Мені здається дуже не дооціненна рослина як медонос-пилконос. Для пасіки ідеальна рослина, дає багато пилку і зацвітаючи в кінці червня цвіте вже аж до морозів. Причому і відвідується до морозів, лиш би погода льотна була.
 8. +22,5, зрання по вітерцю заполвзято летять. На соняху бджіл теж не побачив, зато щоранку спостерігаю на цикорію та осеті, продовжують відвідувати серпію, дику моркву
 9. Ваточник, коровяк відцвіли майже, бджілки переключились на осет та будячки (серпій), зранку купаються в цикорію, трохи відвідують дику моркву.
 10. Другий день висока температура вдень та висока вологість, бджілки не летять нікуди, лише за водою. Ганяють повітря в вулику, але з високою вологістю це не допомагає. Вчора в другу половину дня і сьогодні на пасіці стояв "паровий туман", прошли дрібні дощики, але потім цей туман лише згустішав. Дуже важко їм, а допомогти нічим. Вимита підлога в обід(плитка) висохла лише близько 20-00...
 11. +35, але бджілки кудись летять у ліс. Ранком о 6 несамовито щось носили, а зараз потихеньку.
 12. Сьогодні з подивом зранку спостерігав просто массу бджіл на квітучій петрушці (десь півсотки)... збирали пилок...
 13. Старий мед по другу сторону лежака. По дві рамки так і стояло, важкі, використаю на відводки. Хіба що залишилось багато меду на гніздових рамках, вони його виковиряли і перенесли на бічні, таке буває? Верх гніздових рамок був теж з медом, але мало печатаним. Не можу сказати звідки вони його взяли, самому дивно. Зимували без сиропу, на своїх запасах. п.с. Це відноситься лише до кавказянки, у УС качати нічого. Точки рознесені, покрасти у УС не могли. тільки прошу, я не агітую за цю породу, і не знаю наскільки вона у мене породна. Скоріше якийсь збіг.
 14. Ще пару тижнів назад писав що вже тоді було по 3-4 рамки печатного меду. І це лише після верби та рясту. Рік вдалий. Мусів качати бо впереді ще акація і фруктові цвітуть.
 15. І не даремне, так рано заборонено шуміти. Міг би й викликати поліцаїв.
×
×
 • Create New...