Перейти к содержанию

Липа мелколистая


sij

Рекомендуемые сообщения

В одному місці,біля річки,росте 3 мілколисті липи метрів по15 заввишки.Так ось усі 3 квітнуть по черзі(одна одну не затіняють).Мабуть є сенс назбирати насіння і спробувати їх розмножити таким чином.Чи унаслідують майбутні деревця термін цвітіння батьківських дерев?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В одному місці,біля річки,росте 3 мілколисті липи метрів по15 заввишки.Так ось усі 3 квітнуть по черзі(одна одну не затіняють).Мабуть є сенс назбирати насіння і спробувати їх розмножити таким чином.Чи унаслідують майбутні деревця термін цвітіння батьківських дерев?
Долго же придётся ждать результат из семечки
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Долго же придётся ждать результат из семечки
Выше я написал,что сажу саженцами разных размеров,только вот можна бы было попробовать и такой вариант с липой одного вида но с разным сроком цветения....или сроки цветения от маточника к саженцу не передадуться?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Різні види лип можуть перезапилитися, і насіння буде гібридним. Тобто, насіння не гарантує повторення материнських ознак. Краще розмножувати весною здеревянілими живцями- 100% повторення материнських ознак

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 10 months later...
Різні види лип можуть перезапилитися, і насіння буде гібридним. Тобто, насіння не гарантує повторення материнських ознак. Краще розмножувати весною здеревянілими живцями- 100% повторення материнських ознак

язичник, а що,земляче, й такий варіант розмноження лип можливий? Я думав на таке здатні лише верби... :ah:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...

природний розплідник " дит.сад" липи. перший раз висаджував липу, приймається на весні дуже чудово :ay: , 95% приживаємості IMG3108JPG_5973285_12068828.jpg IMG3110JPG_7161475_12068922.jpg IMG3111JPG_3282767_12068955.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 5 километрах от одного из точков массив мелколистной липы, при заготовке которой на зиму и задевании веток лился дождь нектара в том году. На самом точке липы маловато, повырубывали местные :ak: Подвозить стермновато, могут слететь назад, вот и думаю накопать 2-2.5 саженцев и посадить на склоне горы и вдоль речки такой величины саженцы приживаются или проблематично?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 5 километрах от одного из точков массив мелколистной липы, при заготовке которой на зиму и задевании веток лился дождь нектара в том году. На самом точке липы маловато, повырубывали местные :ak: Подвозить стермновато, могут слететь назад, вот и думаю накопать 2-2.5 саженцев и посадить на склоне горы и вдоль речки такой величины саженцы приживаются или проблематично?
Я так понял,что 2-2.5 это метров :) .Я посадил этой осенью-принялись все :ole_ole:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я так понял,что 2-2.5 это метров :) .Я посадил этой осенью-принялись все :ole_ole:
Да м. пропала :) Осенью буду пробовать.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 5 километрах от одного из точков массив мелколистной липы, при заготовке которой на зиму и задевании веток лился дождь нектара в том году. На самом точке липы маловато, повырубывали местные :ak: Подвозить стермновато, могут слететь назад, вот и думаю накопать 2-2.5 саженцев и посадить на склоне горы и вдоль речки такой величины саженцы приживаются или проблематично?
Если подвозить за 5-ть км, то не слетят :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...
вот и думаю накопать 2-2.5 саженцев и посадить на склоне горы и вдоль речки такой величины саженцы приживаются или проблематично?

Кривич, Це добра ідея. Але прибуток з неї матимете років отак через 10- 15. Раніш липа нічого не дасть, це не акація-скороспілка.
В Ужгороді дуже багато лип - широколистих і дрібнолистих ( і найдовша в Європі липова алея на набережній ріки), але недалеко біля мене є одна -єдина на всю округу - Пірамідальна липа (такі ростуть на Далекому Сході ) По формі вона нагадує ялинку і дуже-дуже медоносна :)
Липа это не только хороший медонос - это и ценное лекарственное растение ( простатит лечит хорошо !) , и древесина на рамки и улья! Высаживайте липу пчеловоды!!! Каждый год по 5 деревьев- не сложно, за 10 лет - это уже 50 деревьев! Во :ae: И меду будет больше. :wave:
Сьогодні спеціально сходив в одне місце, щоб зазняти, як в штамбі біля липи ростуть маленькі деревця від насіння, що при обкопуванні дерев весною сіється там. Це готова дармова шкілка для вирощування саджанців у містах - у зелених зонах, парках, алеях. Тільки треба вчасно їх викопати й пересадити, пока їх весною знову не перекопали. Тільки після посадки їх треба хоч на протязі перших двох - трьох тижнів поливати. post-6465-1423081556_thumb.jpg
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 8 months later...
Сьогодні спеціально сходив в одне місце, щоб зазняти, як в штамбі біля липи ростуть маленькі деревця від насіння, що при обкопуванні дерев весною сіється там. Це готова дармова шкілка для вирощування саджанців у містах - у зелених зонах, парках, алеях. Тільки треба вчасно їх викопати й пересадити, пока їх весною знову не перекопали. Тільки після посадки їх треба хоч на протязі перших двох - трьох тижнів поливати.
це відростки від коріння яке пускає коріння, а не від насіння, теж відкопував й відрубував від основного дерева, приживаються але не так, як від окремо пророшшого насіння. ось з насіння:
природний розплідник " дит.сад" липи. IMG3108JPG_5973285_12068828.jpgIMG3110JPG_7161475_12068922.jpgIMG3111JPG_3282767_12068955.jpg
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні спеціально сходив в одне місце, щоб зазняти, як в штамбі біля липи ростуть маленькі деревця від насіння,
це відростки від коріння яке пускає коріння, а не від насіння, теж відкопував й відрубував від основного дерева, приживаються але не так, як від окремо пророшшого насіння.
А я думав , що від насіння. Бо таке ж колись накопував під амурською липою. Пересаджував. Тепер там - великі дерева. Але я звідти вже переїхав. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Теж хочу розсадить трохи липи, в нас її практично немає. Знайшов відростки від кореня накшталт тих, що показав пан Добровол. post-2575-1425130690_thumb.jpg Питання, коли найкраще відщеплювати і садить?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Теж хочу розсадить трохи липи, в нас її практично немає. Знайшов відростки від кореня накшталт тих, що показав пан Добровол. Питання, коли найкраще відщеплювати і садить?
ВАДОС ,Та можна вже й зараз. Ніби морозів сильних не обіцяють. Тільки не забудьте поливати при сильних посухах, допоки добре не вкоріняться. Можна під саджанцями грунт замульчувати - тирсою, листям чи просто бур"яном.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Теж хочу розсадить трохи липи, в нас її практично немає. Знайшов відростки від кореня накшталт тих, що показав пан Добровол. Питання, коли найкраще відщеплювати і садить?
ВАДОС ,Та можна вже й зараз. Ніби морозів сильних не обіцяють. Тільки не забудьте поливати при сильних посухах, допоки добре не вкоріняться. Можна під саджанцями грунт замульчувати - тирсою, листям чи просто бур"яном.
Взяти землі з глиною пополам залити водою розмішати до сметаноподібної консистенції занурити в цюю сметану коріння дерева (кореневу шийку бажано не чіпати, навіть не лити на неї воду - там своя мікрофлора) потім садити в ямку. Така обробка дає контакт ворсинок кореню з грунтом підтягує вологу + глина добре тримає вологу. Так осінню2012 саджав 150 лип такого ж походження. Прижились 85% більше сотні. Потім пацани 2 роки підряд підпалювали траву і все згоріло та всохло. Одна липка вижила - на згадку. От таке :( . Брежіть лип, ліс, себе і Україну. :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Теж хочу розсадить трохи липи, в нас її практично немає. Знайшов відростки від кореня накшталт тих, що показав пан Добровол. Питання, коли найкраще відщеплювати і садить?
ВАДОС ,Та можна вже й зараз. Ніби морозів сильних не обіцяють. Тільки не забудьте поливати при сильних посухах, допоки добре не вкоріняться. Можна під саджанцями грунт замульчувати - тирсою, листям чи просто бур"яном.
Взяти землі з глиною пополам залити водою розмішати до сметаноподібної консистенції занурити в цюю сметану коріння дерева (кореневу шийку бажано не чіпати, навіть не лити на неї воду - там своя мікрофлора) потім садити в ямку. Така обробка дає контакт ворсинок кореню з грунтом підтягує вологу + глина добре тримає вологу. Так осінню2012 саджав 150 лип такого ж походження. Прижились 85% більше сотні. Потім пацани 2 роки підряд підпалювали траву і все згоріло та всохло. Одна липка вижила - на згадку. От таке :( . Брежіть лип, ліс, себе і Україну. :ay:
А я свої деревця обкопував восени від бур"янів, щоб не згорали разом з ними. Але то були не липки. У мене довкола пасіки - пісок. Тож замість лип висадив уже цілий ліс акації. Розову теж почав розводити.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Теж хочу розсадить трохи липи, в нас її практично немає. Знайшов відростки від кореня накшталт тих, що показав пан Добровол. Питання, коли найкраще відщеплювати і садить?
ВАДОС ,Та можна вже й зараз. Ніби морозів сильних не обіцяють. Тільки не забудьте поливати при сильних посухах, допоки добре не вкоріняться. Можна під саджанцями грунт замульчувати - тирсою, листям чи просто бур"яном.
Взяти землі з глиною пополам залити водою розмішати до сметаноподібної консистенції занурити в цюю сметану коріння дерева (кореневу шийку бажано не чіпати, навіть не лити на неї воду - там своя мікрофлора) потім садити в ямку. Така обробка дає контакт ворсинок кореню з грунтом підтягує вологу + глина добре тримає вологу. Так осінню2012 саджав 150 лип такого ж походження. Прижились 85% більше сотні. Потім пацани 2 роки підряд підпалювали траву і все згоріло та всохло. Одна липка вижила - на згадку. От таке :( . Брежіть лип, ліс, себе і Україну. :ay:
А я свої деревця обкопував восени від бур"янів, щоб не згорали разом з ними. Але то були не липки. У мене довкола пасіки - пісок. Тож замість лип висадив уже цілий ліс акації. Розову теж почав розводити.
Добровол, Живець дякую за поради, обовязково скористуюсь ними. Зараз трохи мряка і прорваться туди неможу нажаль. Буду чекать поки протряхне (руки вже шечуться).
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні зробив розплідник липок. Думаю хай вкоріняться, а потім буду розселять. post-2575-1426085638_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні зробив розплідник липок. Думаю хай вкоріняться, а потім буду розселять.
наснага розпирає - знайоме відчуття. Хай приживуться і удачі та щоб меду з них діждати та й їх пережить. :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні зробив розплідник липок. Думаю хай вкоріняться, а потім буду розселять.
ВАДОС. Аж душу радує! Тільки не забувайте за полив десь надвечір у спеку. Бо в такому віці вони ще дуже чуйні до посухи. А я теж сьогодні пройшовся довкола пасічних угідь. Десь із три тисячі гривнів цьогоріч пустив на медоноси,- синяк, буркуни, біла конюшина ну і найбільше - мордовника шарголового розсіяв. А от липу дрібнолисту не садив,- пісок у мене довкола. У лісі є її кілька екземплярів,- то вона майже така , як і десять років тому. Майже не росте у цих пісках, на відміну від сосен та ще моїх акацій...
Сьогодні зробив розплідник липок. Думаю хай вкоріняться, а потім буду розселять.
наснага розпирає - знайоме відчуття. Хай приживуться і удачі та щоб меду з них діждати та й їх пережить. :ay:
Живець, пережить, як оту найстарішу липу, що біля Десятинної церкви у Києві? Їй же років та років...і не одна сотня.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Будим підвищувать медопродуктивність району і покращувать екосистему, хто як не ми.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Народ чтобы меда была больше надо не лениться и каждый год сажать. Вот нашел саженцы Липы по нормальной демократической цене http://prom.ua/p15533218-prodazha-lipa-melkolistnaya.html.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

есть у кого то контакты где можно приобрести такую ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні зробив розплідник липок. Думаю хай вкоріняться, а потім буду розселять. post-2575-1426085638_thumb.jpg
а как вы розплідник делаете ?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...