Перейти к содержанию

Осы, шершни


sij

Рекомендуемые сообщения

Цитата(blek-269 @ 11.8.2011, 22:58) Цитата(Mapet @ 11.8.2011, 22:49) В знайомого пасічника загніздилися шершні в плорожньому вулику. Просить поради... Дихлофосику и закрыть леток , минут через 20 выметай , гдето слышал , гнездо само ихнее хороший антисептик , да и показывали фотку с какого то журналадык если там как пчёлы во время взятка летают... я вот тоже с такой проблемой столкнулся, причём не видел и не слышал, а потом приезжаю а они реально как пчёлы летают... Попробую дихлофосом а там посмотрим, мне ещё советовали кипятком, но для этого надо улей открывать, а страшно.

Найкращий і безпечний спосіб видалення шершнів: розвести димар, щоб було в ньму багато жару, засипати в нього жменьку аміачної селітри і негайно приставити до льотка. Селітра почне шипіти при розкладанні від високої температури з інтенсивним виділенням білого диму. Як припинится розпад селітри (приблизно 10-20 секунд) закрити льоток. Тишина у вулику наступить дуже швидко. Через 5-10 хвилин можете спокійно відкривати вулик очищати, промивати і дезинфікувати. Майте на увазі, що шершні через деякий час можуть прийти до памяті і почнуть оживати. Для подальших дій є різні способи - спалювання або контрольоване дотоптування. Мав нагоду таким чином звільняти від непрошених поселенців ловушку для роїв. Провітривши і промивши її водою установив на сусіднє дерево, через певний час, неділь зо дві, в цю ловушку сів рій.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Три года назад из пластиковых бутылок-ловушек не успевал выкидывать ос. А сейчас уже второй сезон в пластиковые бутылки с разной начинкой не попадает ни одна оса. Подвернулся гель "МУРАВЬЕД" post-1517-1374310105_thumb.jpg Весной один из ульев атаковали муравьи. Помазал пленку под крышей, муравьи исчезли. Сейчас кусок ДСП помазал, положил среди двора - осы аж бьются. Внешне гель похож на мед, но пчелы к нему не подлетают. Преимущество в том, что они несут его в гнездо и кормят расплод. Буду ждать результат...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Преимущество в том, что они несут его в гнездо и кормят расплод. Буду ждать результат...

Мурашки так, вони носять солодощі в гніздо, осиний розплід -мясоїди, тому загинуть тільки ті, що безпосередньо поїдали розчин
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А коли з весни обробляти м`ясо в ловушки, думаю взагалі тоді осів буде обмаль.

Хороша зсилочка. Задопомогою м`яса та муравьєда можна знищувати більше осів. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мурашки так, вони носять солодощі в гніздо, осиний розплід -мясоїди, тому загинуть тільки ті, що безпосередньо поїдали розчин
Кормити розплід буде нікому, "ми прийдемо до перемоги добра над злом" :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Осы глазами пчел и пчеловода

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шершней в этом году столько, сколько я никогда не видел. Лезут внаглую прямо в ульи. Во-время качки кружат вокруг палатки и нападают на зазевавшихся пчел (на лету хватают и валят на землю, там добивают и уносят).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а в нас в цьому році малувато порівняно з минулими, можливо холодна погода винна.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а в нас в цьому році малувато порівняно з минулими, можливо холодна погода винна.
Скоро навалятся на тех кто не занимался ловлей и разрушением гнёзд Я лично трижды чердаки проведал и поставил ловушки для ос Правда только недавно ,так что на конкурс фотографий банок полных ос ,пока не готов :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Осы осами, а вот чем ловить шершней?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
Осы осами, а вот чем ловить шершней?

Шершни также попадают в ловушки, но реже.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А в нас цього року в дні вулика шершні завелися. Дно-сендвіч: знизу дошка, потім наповнення з січеної соломи, а зверху ДВП. Збоку в обв'язці якимось чином утворився отвір десь 30х40 мм - от туди шершні і залітали. Поки ми помітили, то вже їх там було повно і підійти до того вулика і навіть до сусідніх була проблема. А бджоли в тому вулику явно проявляли неспокій, напевно чули загрозу, та не знали де вона. Щоб шершні нападали на бджіл я не бачив, може не полюють, де живуть, а може інші причин... :dntknw: Довго думали що робити(бо трохи боялися, що може є якийсь вихід до вулика), але якось озброїлись балончиком комаховбивчого спрею і куском роздільної решітки, під вечір пішли "на ви". Що найбільше вразило, що чим ближче до сутінок, тим інтенсивніше та наволоч вилітала з вулика(себто з гнізда). Зрозуміли, що польоти до темна не припиняться, скоренько затулили отвір РР, пришпиливши її кнопками і тоді вже пішов в хід спрей - і через решітку всередину кубла, і зовні на тих, що прилітали з поля... Темніло, тому довго не возилися, а пішли додому. Зранку біля того отвору вже не було ніяких признаків життя(шершнів), проте бджоли спокійно собі літали, тож очевидно трутка не проникла до вулика. Дно того вулика ще не розбирали з-за браком часу, тому що там в ньому ще не відомо...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тоже проблема с шершнями. Хватают пчел прям у летка или у поилки и уносят... Где-то тут читал про простой метод: ловушка из пластиковой бутылки и пиво. Пчелы на пиво не идут, а осы и шершни - бегут. Спасибо автору идеи. Советую.

post-2486-1375799837_thumb.jpg

post-2486-1375799889_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пчелы на пиво не идут, а осы и шершни - бегут. Спасибо автору идеи. Советую.

Просто чистое пиво? Надо и себе поставить - видел шершней на пасеке.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Просто чистое пиво?
я налил самое дешевое бутылочное пиво.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Кто как с осами борется, достали уже, лезут прям в леток!! Пока смотрю пчелы справляются, но если будет еще больше, капец..... Ловушки развешаны вокруг, в прошлом году помогало, а в этом и в ловушках полно и так просто задолбали:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заблаговременно все семьи сократил, буквально "затоптал" в один корпус. Если в прошлом году были в двух корпусах - поднимаешь утром крышу, а там под пленкой с десяток ос. А в этом ни одной не видел. Если и пролезет сквозь пчел в леток, то через секунду ее выгоняют. Возле ульев кружат. но вреда не приносят. Разве что в траве собирают старую пчелу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кто как с осами борется, достали уже, лезут прям в леток!! Пока смотрю пчелы справляются, но если будет еще больше, капец..... Ловушки развешаны вокруг, в прошлом году помогало, а в этом и в ловушках полно и так просто задолбали:hi:
В мене осінню 2011-го, оси розбили дві сімї. Решту врятував тільки таким методом: льоток на одну бджолу, ловушки прямо біля льотка по 2ві шт. Радикально, якщо вже бомблять по повній( з льотка оси ідуть на рівні з бджолою), перенести вулик ввечері на інше місце, бажано в дощову погоду. Саме головне, що розносять навіть дуже сильні сімї. :dntknw: в одній сім'ї бджоли пускають їх навіть не звертають уваги. Поряд інша, навіть слабенька сім'я, відбиває напади по повній програмі. З.і. Цього року в мене ос мало, за 300м від мене сусід - каже нема спасу. :blink:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кто как с осами борется, достали уже, лезут прям в леток!! Пока смотрю пчелы справляются, но если будет еще больше, капец..... Ловушки развешаны вокруг, в прошлом году помогало, а в этом и в ловушках полно и так просто задолбали:hi:
В мене осінню 2011-го, оси розбили дві сімї. Решту врятував тільки таким методом: льоток на одну бджолу, ловушки прямо біля льотка по 2ві шт. Радикально, якщо вже бомблять по повній( з льотка оси ідуть на рівні з бджолою), перенести вулик ввечері на інше місце, бажано в дощову погоду. Саме головне, що розносять навіть дуже сильні сімї. :dntknw: в одній сім'ї бджоли пускають їх навіть не звертають уваги. Поряд інша, навіть слабенька сім'я, відбиває напади по повній програмі. З.і. Цього року в мене ос мало, за 300м від мене сусід - каже нема спасу. :blink:
У меня в этом году впервые столько, пока пчелы выгоняют с летка, но вдруг кол-во их еще увеличится!! Поставлю наверное как Вы ловушек еще прям возле ульев! Спасибо!! :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В нас оси докучають як відкриєш вулик але до льотка і блисько не лізуть. Треба тримати не надміру добродушні сімї. Вони стійкі до нападу і ос. А люті тим більше. Проте працювати з ними "одне задоволення". Все має свою ціну, добра бджола легше процювати, люта ніхто не чіпає. Навіть пасічник без потреби. ;-(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В нас оси докучають як відкриєш вулик але до льотка і блисько не лізуть. Треба тримати не надміру добродушні сімї. Вони стійкі до нападу і ос. А люті тим більше. Проте працювати з ними "одне задоволення". Все має свою ціну, добра бджола легше процювати, люта ніхто не чіпає. Навіть пасічник без потреби. ;-(
Не впевнений я, що агресивність бджіл впливає на їх відношення до ос. Якщо я не помиляюсь,то в тих хто тримає середньоруську бджолу, така проблема теж існує.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

в тих хто тримає середньоруську бджолу, така проблема теж існує.

Среднерусские хуже всех защищают свои гнёзда. Душа нараспашку! Вот длиноносые воровки - знают чего можно ждать от соседа и потому всегда начеку. :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кто как с осами борется, достали уже, лезут прям в леток!! Пока смотрю пчелы справляются, но если будет еще больше, капец..... Ловушки развешаны вокруг, в прошлом году помогало, а в этом и в ловушках полно и так просто задолбали:hi:
Как ви делаете ловушки для ос ?, я в пластиковие бутылки наливаю забродившый кампот :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кто как с осами борется, достали уже, лезут прям в леток!! Пока смотрю пчелы справляются, но если будет еще больше, капец..... Ловушки развешаны вокруг, в прошлом году помогало, а в этом и в ловушках полно и так просто задолбали:hi:
Как ви делаете ловушки для ос ?, я в пластиковие бутылки наливаю забродившый кампот :ay:
Я в пляшки наливаю 50г пива і 50г яблучного соку :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

50г пива

наливал я пиво - утопилось десяток мух и все....
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...