Перейти к содержанию

Гриби


владек

Рекомендуемые сообщения

Цьогоріч гриби в Карпатах є. Щойно зібрався зайти до кущів, а звідти чоловік : post-937-1285526479_thumb.jpg як бачите родості немає меж. Спочатку у мене так гірко стало. Та за якусь годину настрій покращився двадцятьма білими. Ну не таких розмірів, та все ж пристойні були. А на полянах всюди цвіте вереск: post-937-1285526695_thumb.jpg Комах правда на ньому не видно бо холодно, та й до села далеко.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цьогоріч гриби в Карпатах є. Щойно зібрався зайти до кущів, а звідти чоловік : post-937-1285526479_thumb.jpg як бачите родості немає меж. Спочатку у мене так гірко стало. Та за якусь годину настрій покращився двадцятьма білими. Ну не таких розмірів, та все ж пристойні були. А на полянах всюди цвіте вереск: post-937-1285526695_thumb.jpg Комах правда на ньому не видно бо холодно, та й до села далеко.
Владек,то не грибник а варвар!!!Справжній грибник гриби з коренем не рве :at:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цьогоріч гриби в Карпатах є. Щойно зібрався зайти до кущів, а звідти чоловік : post-937-1285526479_thumb.jpg як бачите родості немає меж. Спочатку у мене так гірко стало. Та за якусь годину настрій покращився двадцятьма білими. Ну не таких розмірів, та все ж пристойні були. А на полянах всюди цвіте вереск: post-937-1285526695_thumb.jpg Комах правда на ньому не видно бо холодно, та й до села далеко.
Владек,то не грибник а варвар!!!Справжній грибник гриби з коренем не рве :at:
Ви би побачили що роблять так звані грибники в Карпатах- кущі ожини малини пообламувані,купа сміття після них.брак культури :(
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Владек,то не грибник а варвар!!!Справжній грибник гриби з коренем не рве

Так гриб не рвуть його викручують. Тому можна подумати шо гриб вирванийй. Гниль яка остаеться при зризуванны, наносить бильший вред. Так що хто зна хто правий в цьому питанни.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Владек,то не грибник а варвар!!!Справжній грибник гриби з коренем не рве

Так гриб не рвуть його викручують. Тому можна подумати шо гриб вирванийй. Гниль яка остаеться при зризуванны, наносить бильший вред. Так що хто зна хто правий в цьому питанни.
Кожен гриб після дозрівання згниває,коли викине спори,у тому і є його призначення,тобто згнивання заложене самою природою.А між викручуванням і рванням взагалі не бачу жодної різниці,результат той самий.Яка ж бо різниця чи стоматолог вам зуб вирве чи викрутить ;) ну хіба що в останньому випадку буде більше крику :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

.Яка ж бо різниця чи стоматолог вам зуб вирве чи викрутить

До речи зуб саме таки и рветься розшатуванням, а не тягеться як прицип. А вид того що выкручуеться гриб, вреду ниякого не бачу. Вред у тому що писля того як зняли гриб, и починають передирати все довкилля в пошуках другого. Грибни спори також не вични, А там де згнив гриб другого навряд чи знайдете.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сява, має рацію, різниці ніякої. Брати гриби можна по різному, тільки старатись меньше пошкодити грибницю :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сява, має рацію, різниці ніякої. Брати гриби можна по різному, тільки старатись меньше пошкодити грибницю

Ось як мені пояснювали місцеві збирачі чому вони саме викручують білі гриби: При зрізанні залишається достатньо кореня і саме від згнивання останнього гниє ї грибниця, а якщо крутити, вона обривається акуратно. Я в це не вірю. Бо грибна міцелія то велика система "трубопроводів" з багатьма вузлами. Не знаю точно але підозрюю, що в цих місцях саме і виростає гриб. Тому пошкодження одного місця мало впливає на всю систему. Та міцелія має обмежений вік. Десь в районі п"яти років. А потім відмирає. На її місці проростає із спор нова. Тому я , знаходячи старий гриб, обов"язково розчавлюю його та пригортаю мохом та листям. Якщо принесу додому то спори кидаю у відро з водою, подрібнюю, а потім виливаю у сприятливе місце (частіше під смерічкою). За два-три роки в цьому місці з"являються білі. Вони мої, бо піднімати смерекові гілля що лежить на землі, більшість грибарів лінується.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Завидую по доброму, потмучто сам люблю собирать грибы. Да и кушать тоже :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В этом году грибной сезон удался. В закромах, так сказать, есть уже белые, маслята, опята.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

При зрізанні залишається достатньо кореня і саме від згнивання останнього гниє ї грибниця, а якщо крутити, вона обривається акуратно. Я в це не вірю. Бо грибна міцелія то велика система "трубопроводів" з багатьма вузлами. Не знаю точно але підозрюю, що в цих місцях саме і виростає гриб. Тому пошкодження одного місця мало впливає на всю систему. Та міцелія має обмежений вік. Десь в районі п"яти років. А потім відмирає. На її місці проростає із спор нова.

Абсолютно з вами згоден, так все і є, хоча легенд ходить чимало

post-6-1285886472_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Абсолютно з вами згоден, так все і є, хоча легенд ходить чимало

sij натюрморт гарний. Якщо не секрет, де збирані? В напрямку Кам"янки, чи з протилежного боку? І чи не зменшується інтенсивність грибного врожаю? За тиждень (після похолодання) хочу поїхати в гори ще раз погрибарити. :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо не секрет, де збирані? В напрямку Кам"янки, чи з протилежного боку? І чи не зменшується інтенсивність грибного врожаю? За тиждень (після похолодання) хочу поїхати в гори ще раз погрибарити.

Так в напрямку Кам‘янки. Вчора ходив ще раз,багато синяків, є ще білі, але не багато десяток знайшов, почались опеньки. Одним словом через ріку з рюкзаком і сумками заледве перейшов.

post-6-1286097621_thumb.jpg

post-6-1286097631_thumb.jpg

post-6-1286097638_thumb.jpg

post-6-1286097651_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так в напрямку Кам‘янки. Вчора ходив ще раз,багато синяків, є ще білі, але не багато десяток знайшов, почались опеньки. Одним словом через ріку з рюкзаком і сумками заледве перейшов.

Дякую за інформацію. В п"ятницю поїду. :vinny::mf_swordfight::veselo: Це вже онучок додає.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

почались опеньки

В нас ці вже проходять, як що ще буде тепло то в жовтні може бути остання хвиля опеньок(темненькі).
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В нас ці вже проходять,

В Карпатах вони завжди пізніще, як на рівнині. Та ідуть в асортименті з білими, польськими, козарами, тощо. Часто буває наб"ю повен наплечник підпеньками та й напорюсь на білі. Приходиться випорожнюватись та накладати по новому. Справа приємна. Особливо для моєї дружини. Бо у неї всі гриби діляться на дві категорії: білі та песиголовці.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Бо у неї всі гриби діляться на дві категорії: білі та песиголовці.

Мій дід так само ділив гриби. :ah: А для мене найулюбленіші такі собі мухомори які в нас називаються індичками. Смажені в клярі на олії нагадують рибне філе. :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А для мене найулюбленіші такі собі мухомори які в нас називаються індичками. Смажені в клярі на олії нагадують рибне філе. :ay:
Можливо це ті, що в нас називають парасольками (зонтики)?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А для мене найулюбленіші такі собі мухомори які в нас називаються індичками.

Є тільки два істивних мухомори - це рожевий(ніколи нен зустрічав в наших лісах) і мухомор цезаря(теж бачив тільки в довіднику), решта можна їсти тільки один раз. Парасолька взагалі-то дуже на індичку і подібна... ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Без слів!!!

post-1190-1286476519_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Без слів!!!
:ay: Як це чудо можна викручувати.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Ну от пішов останній раз цьогоріч по гриби. Результат - один замерлий білий та торба підпеньок. Все. Сезон закрито. Та в лісі трапилась цікава знахідка: post-937-1287320055_thumb.jpg. Таких конструкцій знайшов кілька. Одна при дорозі, близько автомобільної стоянки, а друга далеко в лісі, в буреломах??? Представляє собою систему лійок, знизу банячок а зверху дашок. Сумарна висота не превищує 1 м. Хто знає для чого цей пристрій поставлено по лісі?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хто знає для чого цей пристрій поставлено по лісі?
Можливо це якісь годівниці
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А що в банячку?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хто знає для чого цей пристрій поставлено по лісі?
Можливо це якісь годівниці
Точно не годівниці :IMHO1: щось дуже підозріле :hmm:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...