Перейти к содержанию

Порівняння вуликів із суцільним дном та з сітчастимм


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

1 час назад, gardener сказал:

В мене дно глибоке (7-8 см) Там де не було сітки такого набудували минулого літа... З сіткою таких проблем не було. Корпуси з дерева.

Такої проблеми не бачив. Вощину тягнули не гірше ніж в другому.

Стал замечать 4 года назад когда сыну собрал его первый улей дадан на глухом дне... Проблема не в том что не строят скорее избегают пользоваться нижней частью рамки... Просто рядом стоят два улья дадан и 10-ти рамочник с сеткой... Когда рамки достаешь там и там заметно в десятке расплод размазан шире и выше а в дадане более кругло вот как-то так.... Да и последний см к нижней планке не пристраивают на сетке а в дадане пристраивают.... Опять же может это породная особенность... Но факт есть...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, Александр К. сказав:

 Проблема не в том что не строят скорее избегают пользоваться нижней частью рамки... 

В мене Рут, їм діватись нікуди.  В дадані може й так...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 хвилин тому, Александр К. сказав:

Стал замечать 4 года назад когда сыну собрал его первый улей дадан на глухом дне... Проблема не в том что не строят скорее избегают пользоваться нижней частью рамки... Просто рядом стоят два улья дадан и 10-ти рамочник с сеткой... Когда рамки достаешь там и там заметно в десятке расплод размазан шире и выше а в дадане более кругло вот как-то так.... Да и последний см к нижней планке не пристраивают на сетке а в дадане пристраивают.... Опять же может это породная особенность... Но факт есть...

Я весною сітку закриваю , розлод від бруска до бруска. Якщо запізнитись з відкриттям то до нижнього бруска пристроять , ще й язиків настроять. 

Якби сітку не закривав , то картина була б схожа як у вас.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, Конструктор сказал:

Для літа 30-40% сітки значно буде краще ніж глухе дно.  :IMHO:

При переїзді дві сімї запарив на такому дні

424105476_10.jpg.20d1552610314c00de62d3cfbe03c118.jpg

Коли почав розбирати це жахіття, рамки майже всі обірвані, на днищі перемішані бджоли разом із медом і воском, вибрав бджіл вийшло 20ти літрове відро з горою це жах (((

1. Якщо сітка не на все дно то сітка повинна стояти під пердньою стінкою днища, всі ми знаємо що, бджоли винтилюють гніздо із гори до низу, тобто видувають гаряче повітря через нижній літок, якщо сітка як на фото то в данному випадку повітря рухаєця по кругу, тобто заходить через сітку і виходить через літок що не допомогає бджолам вентилювати гніздо, а навпаки ЗАТРУДНЯЄ !!!, для того щоб бжоли змогли видути гаряхе повітря яке під потолком, треба дві группи бджіл, де перша група бджіл буде закривати собою сітку, після чого друга група бджіл зможе вигнате повітря та вологу з під потолочини.

2.вікно в днищі не дає гарнтіїї що бджоли не запаряця, при першому хитання вулика бжоли починають хвилюваця в результаті всі йдуть на світло в сторону літка, коли сім"я добра то велика кількість бджіл закриваюсь собою сітку після чого доспуп повітря через вікно днища прекращаєця, а як при переїзді вулики хитаюця то бджоли які пішли на світло через сітку тримаюця за сітку тим самим повністтю блокують доступ повітря через вікно днища, а коли при медозорі спека то бороди висять однакові що на цих дниах що на глухих

І мій висновок, дивлюся ролики на ютубі та свій досвіт і : сітка навіть на все дно але, на плівці вологи багато та так що сосульки висять, під час потеплення лід розтає і вода буде в комірках де почне зацвітать перга, завернути плівку буде прямий сквозняк сітка - верх рамки, весною якщо  сім"я меньша ніж 6-ть рамок і сітка відкрита то розвиток почнеця аж під кінець травня ( в моїх краях ), вощина яка поставлена в корпус із сіткою до нижної планки весною майже ні коли не добудовуть, весною до устойчивого тепла сантиметрів до 5ти з низу рамки майже ні коли не має засіву, при тому сусідній вулик з глухим днищем сіють повністтю, і залишаєця одне, при переїзді не жарко, тут на :IMHO: варто :hmm:чі дійсно варто спочатку вставити сітку в днище, а потім з нею боротися :hmm:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Віталій.В сказав:

При переїзді дві сімї запарив на такому дні

424105476_10.jpg.20d1552610314c00de62d3cfbe03c118.jpg

Коли почав розбирати це жахіття, рамки майже всі обірвані, на днищі перемішані бджоли разом із медом і воском, вибрав бджіл вийшло 20ти літрове відро з горою це жах (((

1. Якщо сітка не на все дно то сітка повинна стояти під пердньою стінкою днища, всі ми знаємо що, бджоли винтилюють гніздо із гори до низу, тобто видувають гаряче повітря через нижній літок, якщо сітка як на фото то в данному випадку повітря рухаєця по кругу, тобто заходить через сітку і виходить через літок що не допомогає бджолам вентилювати гніздо, а навпаки ЗАТРУДНЯЄ !!!, для того щоб бжоли змогли видути гаряхе повітря яке під потолком, треба дві группи бджіл, де перша група бджіл буде закривати собою сітку, після чого друга група бджіл зможе вигнате повітря та вологу з під потолочини.

2.вікно в днищі не дає гарнтіїї що бджоли не запаряця, при першому хитання вулика бжоли починають хвилюваця в результаті всі йдуть на світло в сторону літка, коли сім"я добра то велика кількість бджіл закриваюсь собою сітку після чого доспуп повітря через вікно днища прекращаєця, а як при переїзді вулики хитаюця то бджоли які пішли на світло через сітку тримаюця за сітку тим самим повністтю блокують доступ повітря через вікно днища, а коли при медозорі спека то бороди висять однакові що на цих дниах що на глухих

І мій висновок, дивлюся ролики на ютубі та свій досвіт і : сітка навіть на все дно але, на плівці вологи багато та так що сосульки висять, під час потеплення лід розтає і вода буде в комірках де почне зацвітать перга, завернути плівку буде прямий сквозняк сітка - верх рамки, весною якщо  сім"я меньша ніж 6-ть рамок і сітка відкрита то розвиток почнеця аж під кінець травня ( в моїх краях ), вощина яка поставлена в корпус із сіткою до нижної планки весною майже ні коли не добудовуть, весною до устойчивого тепла сантиметрів до 5ти з низу рамки майже ні коли не має засіву, при тому сусідній вулик з глухим днищем сіють повністтю, і залишаєця одне, при переїзді не жарко, тут на :IMHO: варто :hmm:чі дійсно варто спочатку вставити сітку в днище, а потім з нею боротися :hmm:

 

В моєму комбі дні, борід ще не бачив, запарити теж нереально, тим більше що їду не далеко, в мене 2ін1,сітка є, але вона прикрита фальш дном, щоб небудували в безрамочній пустоті сотів, дно має висоту 15 см, бджіл ввійде достатьно, щоб не гріти гніздо, так би мовити, кімната для віддиху. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, Ворон сказал:

 для віддиху

:rofl:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 хвилин тому, seim сказав:

:rofl:

Ніхто в цьому світі не ідеальний...... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, Lefty сказал:

 З ППСів і ППУ - там без сітки ніяк....

Льоток на всю ширину 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, gardener сказал:

В мене дно глибоке (7-8 см) 

Не таке воно вже й глибоке ;)

38 минут назад, Ворон сказал:

дно має висоту 15 см,

:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, ромео сказав:

Не таке воно вже й глибоке ;)

:umora:

так в нього там кімната відпочинку

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 хвилин тому, ромео сказав:

Не таке воно вже й глибоке ;)

:umora:

Так, дві половинки по 7.5 см, на фото все видно. П/С. Придумав не я, підгледів в колег з журналу "Бджоляр". 

 

7 хвилин тому, gardener сказав:

так в нього там кімната відпочинку

Так, це правда, в нас "западенський" діалект.:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, ромео сказав:

Льоток на всю ширину 

льоток 0,7 см шириною  22 см. Льоток не закриваю і не прикриваю  в таких вуликах 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

52 минуты назад, Ворон сказал:

В моєму комбі дні, борід ще не бачив, запарити теж нереально, тим більше що їду не далеко, в мене 2ін1,сітка є, але вона прикрита фальш дном, щоб небудували в безрамочній пустоті сотів, дно має висоту 15 см, бджіл ввійде достатьно, щоб не гріти гніздо, так би мовити, кімната для віддиху. :hi:

Чому Ви прийшли до такої конструкції дна ?

На скільки я знаю то задум глибоко дна і сітка це  бородьба із кліщем, відстань від дна не дозволяє повернутися на рамки, а сітка допомогає випадати кліщу на вулицю, але фальш дно цю функцію блокує, також глибоке дно це як обманий обєм гнізда щоб зменшити роїння, алеж у Вас знову ж фальш дно, тому :hmm:

Маю десяток отаких днищ, висота здаєця 12см

270039926_12.jpg.038ea60277376164133f9bbb78a42fdf.jpg

і залишок днищ звичаних 

518789959_12.thumb.jpg.ff756aabdbe9622ad97f3a11b9bed61b.jpg

В роєву пору щоб кардинально глибоке дно впливало на роїння я власно не помітив, тобто дві сімї з однаковою силою заходять в роїння майже одночасно що із глибоким що із звичайним дном.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 хвилин тому, Віталій.В сказав:

Чому Ви прийшли до такої конструкції дна ?

На скільки я знаю то задум глибоко дна і сітка це  бородьба із кліщем, відстань від дна не дозволяє повернутися на рамки, а сітка допомогає випадати кліщу на вулицю, але фальш дно цю функцію блокує, також глибоке дно це як обманий обєм гнізда щоб зменшити роїння, алеж у Вас знову ж фальш дно, тому :hmm:

Маю десяток отаких днищ, висота здаєця 12см

270039926_12.jpg.038ea60277376164133f9bbb78a42fdf.jpg

і залишок днищ звичаних 

518789959_12.thumb.jpg.ff756aabdbe9622ad97f3a11b9bed61b.jpg

В роєву пору щоб кардинально глибоке дно впливало на роїння я власно не помітив, тобто дві сімї з однаковою силою заходять в роїння майже одночасно що із глибоким що із звичайним дном.

 

Даний вулик планувався і робився для кочівлі, тобіш, для постійного "житя" на колесах. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

49 минут назад, Ворон сказал:

Так, це правда, в нас "западенський" діалект.

І в нас в центральному суржикомовному краю кажуть "отдихать" ну це ладно слово майже російске, алеж ми ще багото слів коверкаєм, наприклад купуємо "сахарЬ" не цукор на сахар, а саме сахарЬ, ідем робить, не працювать не работать, а семе " робить" і т,д.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, Віталій.В сказав:

І в нас в центральному суржикомовному краю кажуть "отдихать" ну це ладно слово майже російске, алеж ми ще багото слів коверкаєм, наприклад купуємо "сахарЬ" не цукор на сахар, а саме сахарЬ.

В нас кажуть, віддихати, від слова дихати, і говорять цукор, не інакше. :hi:

 

20 хвилин тому, Віталій.В сказав:

Чому Ви прийшли до такої конструкції дна ?

На скільки я знаю то задум глибоко дна і сітка це  бородьба із кліщем, відстань від дна не дозволяє повернутися на рамки, а сітка допомогає випадати кліщу на вулицю, але фальш дно цю функцію блокує, також глибоке дно це як обманий обєм гнізда щоб зменшити роїння, алеж у Вас знову ж фальш дно, тому :hmm:

Маю десяток отаких днищ, висота здаєця 12см

270039926_12.jpg.038ea60277376164133f9bbb78a42fdf.jpg

і залишок днищ звичаних 

518789959_12.thumb.jpg.ff756aabdbe9622ad97f3a11b9bed61b.jpg

В роєву пору щоб кардинально глибоке дно впливало на роїння я власно не помітив, тобто дві сімї з однаковою силою заходять в роїння майже одночасно що із глибоким що із звичайним дном.

 

Глибоке дно, в мене відіграє функцію кімнати відпочинку, при кочівлі, і при жарі, вторік одна сім'я її забудувала стільниками, і забила пергою, правда стільники були чомусь по діагоналі. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

36 минут назад, Lefty сказал:

льоток 0,7 см шириною  22 см. Льоток не закриваю і не прикриваю  в таких вуликах 

В мене 1х35 см. Хіба його недостатньо для вентиляції на стаціонарі? Треба ще діру в днищі?:dntknw:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 хвилин тому, Ворон сказав:

правда стільники були чомусь по діагоналі. :hi:

а рамки як стояли, відносно півдня?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 хвилин тому, gardener сказав:

а рамки як стояли, відносно півдня?

Діагональ була, з півночі на південь, рамки стоять з північного сходу, на південний захід. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Ворон сказав:

Діагональ була, з півночі на південь, рамки стоять з північного сходу, на південний захід. :hi:

Я теж замітив що будують з півночі на південь

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

47 минут назад, ромео сказал:

В мене 1х35 см. Хіба його недостатньо для вентиляції на стаціонарі? Треба ще діру в днищі?:dntknw:

 

А зимою ? Чи у вас ще в криші є вентиляція. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, gardener сказал:

 

Взгляд еще одного коллеги на вопрос который мы обсуждали.

3 часа назад, Віталій.В сказал:

, вощина яка поставлена в корпус із сіткою до нижної планки весною майже ні коли не добудовуть, весною до устойчивого тепла сантиметрів до 5ти з низу рамки майже ні коли не має засіву, при тому сусідній вулик з глухим днищем сіють повністтю, і залишаєця одне, при переїзді не жарко, тут на :IMHO: варто :hmm:чі дійсно варто спочатку вставити сітку в днище, а потім з нею боротися :hmm:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 хвилин тому, Александр К. сказав:

Взгляд еще одного коллеги на вопрос который мы обсуждали.

У мене якось відразу із сіткою не склалося - достатньо було 2 вулика на сітці на все дно перезимувати для експерименту і я відмовився далі розвивати цей напрямок. Попри сітку, дійсно, на плівці маса води. :dntknw: У вертикальних вуликах прийшов до висновку, що вентиляція через верх працює значно краще. Тут, головне, не перестаратися, щоб сквозняку не було через клуб. А сітчасті дна тепер використовую в парі з донними пилковловлювачами влітку. Там вони працюють відмінно. 

  • Подобається 1
  • Дякую 1
  • Здивований 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, ромео сказав:

В мене 1х35 см. Хіба його недостатньо для вентиляції на стаціонарі? Треба ще діру в днищі?:dntknw:

 

 Я коли льотковий  вкладиш виймаю (літом) в деревяних і з очерета, у мене льоток 20х300 стає, в сильну жару бороди висят всеодго (в очеретяних менше в деревяних значно більше, а в ЕППСах (цього року трохи в них знаходилось основних сімей) ну з пригорща під сіткою....

По класиці в ППУ/ППСі  верх - герметичний утеплений,   низ - сітка. В такому варіанті льотка однозначно буде  недостатньо.  У мене є днища до вуликів для відводків, там сітка вставлена  120х300 і льоток 7х220 мм.  для відводків невеликих, нормально. А цього річ,  на таких  днищах, пішли взиму кілька сильних сімей, недавно заглянув туди -  сирість просто капець, довелось добовляти вентиляцію через верх.....

ІМХО, плівку з гнізда в зиму краще зовсім прибирати......

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

33 минуты назад, Женя Циба сказал:

А зимою ? Чи у вас ще в криші є вентиляція. 

Зимою закриті наполовину. В кришках є два отвори по кутках 2х10см...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...