Перейти к содержанию

Нозематоз


Рекомендуемые сообщения

17 часов назад, Пахомич сказал:

Це знімок мікроорганізмів вирощений на середовищі. Зразок брався з підмору загиблої сімї. Нозема  може розмножуватись тільки в клітині і в ніякому середовищі. По формі  не відрізнити від спор ноземи.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В анализе погибшей пчелосемьи 

Хочется сравнить пчел  из лучшей группы по зимовке 

И с еле перезимовавших с большим подмором 

IMG-20210514-WA0000.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 16.05.2021 в 20:27, Рудаков Юрий сказал:

В анализе погибшей пчелосемьи 

Хочется сравнить пчел  из лучшей группы по зимовке 

И с еле перезимовавших с большим подмором 

IMG-20210514-WA0000.jpg

То явно виражена нозема. Аналізи з підмору , чи живих?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Пахомич сказал:

То явно виражена нозема. Аналізи з підмору , чи живих?

Погибшие семьи их подмор

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Рудаков Юрий сказал:

Погибшие семьи их подмор

Не  завідую тобі, але нозема то не вирок. Виявляється на  Росії  біда з бджолами. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 15.05.2021 в 09:05, Пахомич сказал:

Це знімок мікроорганізмів вирощений на середовищі. Зразок брався з підмору загиблої сімї. Нозема  може розмножуватись тільки в клітині і в ніякому середовищі. По формі  не відрізнити від спор ноземи.

Що це за мікроорганізми?

Вони ідентифіковані чи ні?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Север сказал:

Що це за мікроорганізми?

Вони ідентифіковані чи ні?

Незнаю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 час назад, Пахомич сказал:

Не  завідую тобі, але нозема то не вирок. Виявляється на  Росії  біда з бджолами. 

У меня две пасеки два точка в 8км друг от друга .

На первом семьи сильнее были и мед там взял основной . Но вымерли сильнее чуть больше 50%.

На втором отводки в основном на ДВ матках плодных . Сила меньше гораздо . 25%примерно отход .

Рядом с вторым точком держит дед 10 12семей у него 3остались 

У него получается отход 70 75%

Против моих 25

 

Вообще по весне воровок не было .

Это признак ,что если что и перезимовало ...то еле еле вышли и слабые .

 

Так может если мои более менее стойкие к ноземе остались .

И ладно ...конкурентов вокруг меньше остаётся ..

Я закармливался оч поздно и недостаточно . Пади было много ..

Засуха была и пчела в зиму не наростились .

Часть осенью слетели 

На два точка минус 10только с осени ..

 

Жестокое такое пчеловодство у меня ...

Холод 

Длительная зима 

Падь 

Нозема 

Вароатоз 

Мещотчатый расплод .

Выжило всего 60%

Включая оч сильно ослабленных .

Из за хорошей жаркой весны всех почти выправил уже 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кстати 90%растут бодро 

Остальные видно ноземой страдают.

Кстати гибели маток в зиму считай что не было 1шт 

Где пчелы более менее ,а матки нет .

Если бы был сильный нозематоз по многим семьям ,то маток тогда погибает зн больше при длительной зимовке или ранней весной 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 часов назад, Север сказал:

Що це за мікроорганізми?

Вони ідентифіковані чи ні?

Снимок ноземы .

Как рисовые зёрнышки при увеличении..

До этого у меня были 2е зимовки отличные ,одна чуть похуже .

Нынче зн хуже на три балла ..

Незн где ноземы нацеплял .

Может здесь уже . Зимуют вторую зиму и зимовка хуже стала и прошл и особенно в последнюю.

Вароатоз тоже неслабый . Буду с ним воевать нынче посильнее чем обычно .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

Любителям промивати забрус в сиропі - таким способом розмножуємо і поширюємо спори ноземи в здорові сім'ї

IMG_20210819_171945.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...

Вчора з товаришем обговорювали обліт і зимівлю. Ну і зачепили весну,березень-квітень, коли вже ніби зимівля закінчена, а бджоли сиплються на очах. Чимало сімей в той час у мене відходить не зрозуміло чому. 

Товариш сказав, що можливо нозематоз. Але ж на вуликах і рамках тільки зрідка видно сліди проносу, ніколи й не думав за нозематоз. Все ж прочитав про хворобу. Практично всі признаки схожі: висипання і загибель сімей весною; важкий розвиток деяких сімей, буває сім'я тільки й приносить меду, що для себе. Ото й усього, що нема слідів калу. 

Що ж робити? Весна скоро, і безпомічно дивитися, як сиплються сім' ї не хочеться. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я при осінньому нарощуванні активно застосовую полин.Це для мене обовязкова процедура.бо в нас серпень все вигорає і якщо привезти  пасіку з кочівлі і не дати нарощування ,то в жовтні не буде кому зимувати.В вашому випадку в першу чергу треба відкинути кліща,можливо падь.Подивитись чи є в гнізді перга,бо в нас це проблема.Попробувати дати медову ситу для стимуляції яйцекладки.Можливо не хватає води.Причин багато ,треба шукати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

38 хвилин тому, бігунець сказав:

Вчора з товаришем обговорювали обліт і зимівлю. Ну і зачепили весну,березень-квітень, коли вже ніби зимівля закінчена, а бджоли сиплються на очах. Чимало сімей в той час у мене відходить не зрозуміло чому. 

Товариш сказав, що можливо нозематоз. Але ж на вуликах і рамках тільки зрідка видно сліди проносу, ніколи й не думав за нозематоз. Все ж прочитав про хворобу. Практично всі признаки схожі: висипання і загибель сімей весною; важкий розвиток деяких сімей, буває сім'я тільки й приносить меду, що для себе. Ото й усього, що нема слідів калу. 

Що ж робити? Весна скоро, і безпомічно дивитися, як сиплються сім' ї не хочеться. 

І великий % таких сімей? 

Чи це точно нозаматоз , можливо варто зробити досліди?

Здається Малихін застосовує пролив сиром з полином , правда перед зимою думаю що можна спробувати і після обльоту.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, бігунець сказав:

Вчора з товаришем обговорювали обліт і зимівлю. Ну і зачепили весну,березень-квітень, коли вже ніби зимівля закінчена, а бджоли сиплються на очах. Чимало сімей в той час у мене відходить не зрозуміло чому. 

Товариш сказав, що можливо нозематоз. Але ж на вуликах і рамках тільки зрідка видно сліди проносу, ніколи й не думав за нозематоз. Все ж прочитав про хворобу. Практично всі признаки схожі: висипання і загибель сімей весною; важкий розвиток деяких сімей, буває сім'я тільки й приносить меду, що для себе. Ото й усього, що нема слідів калу. 

Що ж робити? Весна скоро, і безпомічно дивитися, як сиплються сім' ї не хочеться. 

Більш ймовірно, що нозема Церана, при ній опоношення може бути не помітним. Церана зараз навіть більш поширена, ніж нозема Апіс.

Нозема просто діагностується в любій лабораторії. Якщо є доступ до мікроскопу, навіть шкільного, можна робити аналіз самому.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 02.01.2023 в 07:48, бігунець сказал:

Вчора з товаришем обговорювали обліт і зимівлю. Ну і зачепили весну,березень-квітень, коли вже ніби зимівля закінчена, а бджоли сиплються на очах. Чимало сімей в той час у мене відходить не зрозуміло чому. 

Товариш сказав, що можливо нозематоз. Але ж на вуликах і рамках тільки зрідка видно сліди проносу, ніколи й не думав за нозематоз. Все ж прочитав про хворобу. Практично всі признаки схожі: висипання і загибель сімей весною; важкий розвиток деяких сімей, буває сім'я тільки й приносить меду, що для себе. Ото й усього, що нема слідів калу. 

Що ж робити? Весна скоро, і безпомічно дивитися, як сиплються сім' ї не хочеться. 

Можливо нозема , можливо амебіаз . Дай після обльоту канді з тімолом.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

02.01.2023 в 07:48, бігунець сказав:

Що ж робити? Весна скоро, і безпомічно дивитися, як сиплються сім' ї не хочеться.

Більшість препаратів проти нозематозу містять антибіотик метранідазол. Якщо застосувати навіть до медозбору, то в меді засвітиться.

Я б рекомендував звернутись до Єфіменко Т.М зав відділом хвороб бджіл  інституту бджільництва. Вона спеціалізується на вивчені і лікуванні нозематозу, допоможе придбати безпечні ліки. Заодно підтримаєте нашу науку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 02.01.2023 в 07:48, бігунець сказал:

Вчора з товаришем обговорювали обліт і зимівлю. Ну і зачепили весну,березень-квітень, коли вже ніби зимівля закінчена, а бджоли сиплються на очах. Чимало сімей в той час у мене відходить не зрозуміло чому

Весною не зайве пролити сиропом з полином і деревієм для пригнічення можливої хвороби. Якщо таке з року в рік, то як варіант десь поряд є джерело перезараження через воду (ферма, відстійник, тощо). І ще гарний оздоровчий ефект дає повна заміна гнізда на нову суш.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

33 минуты назад, IvanS сказал:

Весною не зайве пролити сиропом з полином і деревієм для пригнічення можливої хвороби. Якщо таке з року в рік, то як варіант десь поряд є джерело перезараження через воду (ферма, відстійник, тощо). І ще гарний оздоровчий ефект дає повна заміна гнізда на нову суш.

Першим ділом потрібно дослідити бджоли на нозематоз. Якщо це кожного року , то джерело зараження на пасіці (вулики, суш,подушки , кормові рамки). 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як пишеться в інтернеті, нема пасік, де б не була присутня нозема. Чи апіс, чи церана, а то й обидві. Так що профілактика бджола не зашкодить. Надалі ж буду використовувати полин. 

Не те, щоб я відмовлявся від досліджень, я їх проводитиме, та це вже буде в березні. Тоді ж розпочинається осип. Хотілося б трохи упередити прояви хвороби. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 годин тому, бігунець сказав:

Хотілося б трохи упередити прояви хвороби. 

Можна спробувати під час наступного обльоту давати бджолам підсолену воду з настоянкою трави полину чи календули

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, язичник сказал:

Можна спробувати під час наступного обльоту давати бджолам підсолену воду з настоянкою трави полину чи календули

Якщо чесно , то полин незаконо попав в засоби боротьби з нозематозом . Полин лікарська рослина , але він має дуже низьку протигрибкову дію , а нозема це вид грибка. Дуже мало рослин мають сильну протигрибкову дію, щоб використовувати для бджіл. Це часник , лимон, пеларгонія , чебрець.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

1 година тому, Пахомич сказав:

Якщо чесно , то полин незаконо попав в засоби боротьби з нозематозом . Полин лікарська рослина , але він має дуже низьку протигрибкову дію , а нозема це вид грибка. Дуже мало рослин мають сильну протигрибкову дію, щоб використовувати для бджіл. Це часник , лимон, пеларгонія , чебрець.

Але ж це не зі стелі взяли, під цим є наукові дослідження, які доводять ефективність полину.

Правда, як каже Єфіменко, препарати рослинного походження не знищують нозему, а підвищують стійкість організму бджоли до впливу на неї ноземи за рахунок чого продовжується тривалість життя бджоли і бджолосім'я не слабне і одужує.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, Троян сказал:

 

Але ж це не зі стелі взяли, під цим є наукові дослідження, які доводять ефективність полину.

Правда, як каже Єфіменко, препарати рослинного походження не знищують нозему, а підвищують стійкість організму бджоли до впливу на неї ноземи за рахунок чого продовжується тривалість життя бджоли і бджолосім'я не слабне і одужує.

osema — рід грибів. Рід, описаний швейцарським ботаніком Карлом Вільгельмом фон Нагель у 1857 році, містить 255 видів. [1] Більшість комах-паразитів та інших членистоногих, а також найвідоміші види Nosema паразитують на медоносних бджолах, бджолярі їх вважають значною хворобою, що часто призводить до того, що колонія не процвітає навесні, коли вони виходять зі свого періоду зимівлі.[1][2] 

Як полин маючи слабеньку антигрибкову дію може діяти на паразита. Жоден засіб не виліковує поражених бджіл , але не дозволяє розвиватись в кишечнику здорових. Полин проти нозематозу,то мильна бульбашка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 хвилини тому, Пахомич сказав:

Полин проти нозематозу,то мильна бульбашка.

Для такого висновку потрібні грунтовні дослідження.

Препарат "Здорова бджілка" Фіто виготовлений на основі десятка рослинних компонентів, в тому числі і полину.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...