Перейти к содержанию

Зарубежное матководство. Современные реалии развития


pr1zZ

Рекомендуемые сообщения

3 часа назад, Укроп сказал:

Пане Леонід та не дивіться Ви на те який колір маток дає Ваша матка, головне щоб від неї матки були продуктивні. У мене є 366 Дайхмана( Денис подарував) то вона дає маток темних як карніка, зате матки бомбезні бджола від них продуктивна. І мені по барабану який колір матки. Є в мене Бакфаст ІО від Левандовського, матка також дає маток і жовтих,і темних як карніка. Так ті що темні мені подобаються набагато більше. Для мене абсолютно немає різниці який колір у матки, головне щоб був результат у вулику

Дякую, Укропе!:az:Та я на колір маток майже ніколи не звертав уваги, добре знаючи, що саме колір маток абсолютно нічого не несе в собі. Десь про це й у Руттнера читав. Він же не є визначальним. Ну, а ось вже колір її бджілок - серед характеристик інколи й проскакує, хоч визначальним є лише ГКО . Просто вивчаючи бакфаст - першу породу бджіл, виведену людиною, звернув на це увагу. Артем (Паланочка) якось про це теж писав. Та й деякі  інші бакфастники при спілкуванні про це повідомляли. Тож хочу взнати, чи ж увесь "замшевий" бакфаст має таку властивість: народжувати десь третину маток чуть темнішими ?...:dntknw: Щоб не виникало лишніх запитань, повторюсь і тут:  Робочі бджоли абсолютно як  близнюки! :ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Sanich сказал:

Це називається нестійка передача ознак. Якщо матка не дає однорідних маток, то виводити дочок від такої матки я не рекомендував би. :IMHO:

Мова суто про бакфаст. З іншими породами про це й не обмовився б. А бакфаст - це перша штучна порода, виведена людьми. А саме на колір маток не потрібно звертати увагу, про це повідомляло  чимало науковців , в т.ч. й сам Руттнер.

А колір маток ні на що не впливає.:IMHO: Мова ж не йде про робочих бджіл. Робочі бджоли абсолютно як  близнюки! :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Іван Михайлович сказал:

Таких маток використовувати для репродукції НЕ МОЖНА!  В різний період часу, протягом сезону, така матка буде давати різну бджолу.  В цілому сім"я може бути дуже продуктивна, але одержані від неї матки будуть давати зовсім іншу робочу бджолу і утворені сім"ї  можуть НЕ наслідувати ГКО сімЇ родоначальниці.

 Іване Михайловичу, повторюю : мова йде саме про колір маток бакфастНе про карніку чи карпатку й не про робочих бджіл. Робочі бджоли абсолютно як  близнюки! А родоводи моїх маток одні з найстаріших,- з 1963 року, перевірені. Прошу, це не якийсь там лівак. :ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, ДобровоЛ сказал:

 Іване Михайловичу, повторюю : мова йде саме про колір маток бакфастНе про карніку чи карпатку й не про робочих бджіл. Робочі бджоли абсолютно як  близнюки! А родоводи моїх маток одні з найстаріших,- з 1963 року, перевірені. Прошу, це не якийсь там лівак. :ay:

я й не сперечаюся, і не піддаю сумніву щодо родоводів Ваших маток.

якщо вся бджола  колонії,  не залежно від породи, однотипна, тоді чому матки повинні  морфологічно відрізнятися ?

Відповідь. Тому що в  цій групі (породі) замішано інших далеких родичів,  з геном який колись визначав інші морфологічні ознаки. В наслідок багатоступеневих  селекційних комбінацій, ці гени  були частково замінені іншими генами,  що відповідали за спадкові морфологічні ознаки, але щось завжди залишається в генетичному наборі. Ці  залишкові гени можуть  проявитися в майбутніх поколіннях, при появі інших комбінаційних генів , що сприяють відновленню неактивного гена спадкової ознаки. 

Так можна пояснити появу маток з нетиповим для раси морфологічним окрасом. Катастрофи немає, головне ГКО.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минуты назад, Іван Михайлович сказал:

я й не сперечаюся, і не піддаю сумніву щодо родоводів Ваших маток.

якщо вся бджола  колонії,  не залежно від породи, однотипна, тоді чому матки повинні  морфологічно відрізнятися ?

Відповідь. Тому що в  цій групі (породі) замішано інших далеких родичів,  з геном який колись визначав інші морфологічні ознаки. В наслідок багатоступеневих  селекційних комбінацій, ці гени  були частково замінені іншими генами,  що відповідали за спадкові морфологічні ознаки, але щось завжди залишається в генетичному наборі. Ці  залишкові гени можуть  проявитися в майбутніх поколіннях, при появі інших комбінаційних генів , що сприяють відновленню неактивного гена спадкової ознаки. 

Так можна пояснити появу маток з нетиповим для раси морфологічним окрасом. Катастрофи немає, головне ГКО.

Це дійсно так. Але мене зацікавив ще й інший факт в бакфасті,- саме чуточку темніші матки у порівнянні з королевою  й показують помітне зростання ГКО, особливо по медопродуктивності. Було б це у мене одного, чи одиночний факт, не виходив би з цим на публіку...:ah: Отож: цікавій Варварі ніс відірвали...:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, Іван Михайлович сказал:

Коли ми були в німців, до нас підходили провідні німецькі оператори Winkler.  Це подружжя , які професійно займаються ШО по Европі,  і запропонували свої послуги . Вони можуть до нас приїхати на наступний рік , чогось навчити, щось показати. Ми не відмовилися , але і не домовлялися. Якщо є таке бажання, можемо організувати таку зістріч на наступний рік.

Я б не відмовився відвідати такий захід. Всеодно найближчі роки треба освоювати ІО. Думаю бажаючих знайдеться багато. Зробіть тему і можна обговорювать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Коли ми були в німців, до нас підходили провідні німецькі оператори Winkler.  Це подружжя , які професійно займаються ШО по Европі,  і запропонували свої послуги . Вони можуть до нас приїхати на наступний рік , чогось навчити, щось показати. Ми не відмовилися , але і не домовлялися. Якщо є таке бажання, можемо організувати таку зістріч на наступний рік.

було б цікаво відвідати такий захід )

Надіслано від мого SM-T116, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Вадим Василюк сказал:

Я б не відмовився відвідати такий захід. Всеодно найближчі роки треба освоювати ІО. Думаю бажаючих знайдеться багато. Зробіть тему і можна обговорювать.

Такої ж думки! І в новій темі, вважаю, що потрібно обговорити готовність відчизняних матководів поділитися своїми практичними здобутками, оскільки вони вже є, з новачками та на яких умовах це повинно відбуватися. Оскільки останім зась потрапи до німецьких спеціалістів.:IMHO: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 19.12.2016 в 11:24, Sanich сказал:

Це називається нестійка передача ознак. Якщо матка не дає однорідних маток

Ознак по кольору?:hmm:Так здаеться в бакфаста, колір бджіл і маток не є ознакою породності , чи не породності... Про це на всіх форумах писано-переписано.Ми ж робимо те , що в принципі робити не потрібно:IMHO:"стабилизируем" по цвету бакфаст..                                                                                                                                                                  Сегодня ради спортивного интереса просматривал объявления по продаже маток наткнулся на такое, но мы то знаем , что быть этого не может... Я смотрю Вольдемар Кох крендель еще тот, шибко много ляпов http://perso.fundp.ac.be/~jvandyck/homage/elver/reines/B33(WK).14.html  http://perso.fundp.ac.be/~jvandyck/homage/elver/reines/B35(WK).14.html. Не знаю как отформатировать сообщение, паспорт с объявления.

419153-3.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, alexsandr chumakov сказал:

Так здаеться в бакфаста, колір бджіл і маток не є ознакою породності , чи не породності...

Колір і стабільність передачі кольору - різні речі. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

53 минуты назад, alexsandr chumakov сказал:

Сегодня ради спортивного интереса просматривал объявления по продаже маток наткнулся на такое, но мы то знаем , что быть этого не может...

чего не может быть ?

54 минуты назад, alexsandr chumakov сказал:

Я смотрю Вольдемар Кох крендель еще тот, шибко много ляпов 

из приведенных родословных понятно что он импортировал матку в 14 году , вывел от нее дочек и отправил на бальтрум. про какие ляпы идет разговор ?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, alexsandr chumakov сказал:

Не знаю как отформатировать сообщение, паспорт с объявления.

Через скриншот в любом фоторедакторе.

А так сложно что-либо прочитать и разобрать.

По родоводам Паланочка написал что...В33...  облетелась с трутнем В54 Руппеля.

Или не об этом речь?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 28.11.2016 в 22:12, Саша@ сказал:

Я тоже занемаюсь гончими и делаю близкие инбриденги, что бы получить щенков с закрепленными положительными качествами родителей . и это работает только надо вести жосткий отбор. Иначе вся робота на смарку.Брака выскакивает больше .И вылазят не желательные показатели с шестого и дальше колена. А вот положительные качества дальше четвертого колена уже не достать. А с пчолами это совсем все печально. А линейное розведение ,здесь палка двух концов и результат непредсказуем.Можно получить и совсем другую линию.

Тут речь должна идти лишь о том, что представленньій материал маток из Германии есть дочки известнейших (и передающих в массе свои лучшие качества трутневьіх семей)  в мире бакфаст породьі представителей VA класса, а у нас таковьіх еще надо создавать путем отбора из ИО маток. Если у вашей матки бакфаст дочери будут четко наследовать отцовских предков, то вьі достигли успеха..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Sanich сказал:

Колір і стабільність передачі кольору - різні речі. 

Честно, не читав(можливо не там читаю) щоб у бакфаста стабільність передачи кольору, корелювалась з іншими корисно господарськми ознаками. Навпаки, раніше у Юнгельса був дуже хороший сайт, де було написано , що відбираючи бджіл по кольору "губляться"  потрібні ознаки. :IMHO:На приватному рівні кожен в праві відселекцінувати хоч фіолетових бджіл, але ...але... P/S Думаю эти люди знали толк в бакфасте, обратите внимание на цвет пчел https://www.youtube.com/watch?v=5eSZcqWG8cw&t=1058s

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Паланочка сказал:

чего не может быть ?

Не получилось после слов "не может быть" прикрепить паспорт.Еще раз  раздельно. Не может быть такого, что написано в этом паспорте

419153-3.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, alexsandr chumakov сказал:

Честно, не читав(можливо не там читаю) щоб у бакфаста стабільність передачи кольору, корелювалась з іншими корисно господарськми ознаками. Навпаки, раніше у Юнгельса був дуже хороший сайт, де було написано , що відбираючи бджіл по кольору "губляться"  потрібні ознаки. :IMHO:На приватному рівні кожен в праві відселекцінувати хоч фіолетових бджіл, але ...але... P/S Думаю эти люди знали толк в бакфасте, обратите внимание на цвет пчел https://www.youtube.com/watch?v=5eSZcqWG8cw&t=1058s

Згоден з вами повністю. Хоч мені особисто замшеві найбільше симпатизують,- я просто їх обожнюю... Але я ж не генний науковець...:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Паланочка сказал:

из приведенных родословных понятно что он импортировал матку в 14 году , вывел от нее дочек и отправил на бальтрум. про какие ляпы идет разговор ?

 

 

2 часа назад, Егор Юрьев сказал:

По родоводам Паланочка написал что...В33...  облетелась с трутнем В54 Руппеля.

Или не об этом речь?

Нет не об этом. Тест на внимательность;) Смотрим в начале родословную мамы 33 ,а потом ее дочери 35  и... Знатоки(продавцы) бакфаста подтягивайтесь.:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, alexsandr chumakov сказал:

Не получилось после слов "не может быть" прикрепить паспорт.Еще раз  раздельно. Не может быть такого, что написано в этом паспорте

419153-3.jpg

Я, правда. нічого так і не розібрав, як не вдивлявся... Може, очі вже не ті... Ну, а щодо кольору маток - то я на сто відсотків згоден. Про це і в Руттнер десь згадує. Що ж до кольору бджіл (не бакфаста) -то тут є питання.:ah::IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, ДобровоЛ сказал:

Я, правда. нічого так і не розібрав, як не вдивлявся...

Витримку пане Леонід...:) Я думаю, більш молоді і зрячи знавці, а тим більше продавці бакфаст, відразу побачать не відповідність написанного у паспорті. А дочок від цієї матки пропонують в об*яві по 300 гривень:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 19.12.2016 в 11:24, Sanich сказал:

Це називається нестійка передача ознак. Якщо матка не дає однорідних маток, то виводити дочок від такої матки я не рекомендував би. :IMHO:

 

В 19.12.2016 в 13:36, Іван Михайлович сказал:

Таких маток використовувати для репродукції НЕ МОЖНА!  В різний період часу, протягом сезону, така матка буде давати різну бджолу.  В цілому сім"я може бути дуже продуктивна, але одержані від неї матки будуть давати зовсім іншу робочу бджолу і утворені сім"ї  можуть НЕ наслідувати ГКО сімЇ родоначальниці.

 А я з вами не згоден.:dntknw: Не про колір маток повинна йти мова! А про колір робочих бджіл! Тобто - про її спадкоємців. Десь на це сам Руттнер & К  особисто звертав увагу. А тоді ще, здається,  не було бакфаста.  На жаль книга Руттнера на пасіці (може хто допоможе знайти потрібну інфо?)... Тим більше це не прийнятне по відношенню до бакфаста, породи виведеної штучно... :ah::IMHO: А може я все ж помиляюся? І влажу в "зимовий клуб"...:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, alexsandr chumakov сказал:

Витримку пане Леонід...:) Я думаю, більш молоді і зрячи знавці, а тим більше продавці бакфаст, відразу побачать не відповідність написанного у паспорті. А дочок від цієї матки пропонують в об*яві по 300 гривень:hmm:

Та ні, Олександре. Я просто про те, що надвечір у мене зір вже не той...:ah: Й заміна окулярів мало на це впливає.:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, ДобровоЛ сказал:

Не про колір маток повинна йти мова!

Давайте так - колір маток визначається генотипом чи фенотипом? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

57 минут назад, alexsandr chumakov сказал:

Честно, не читав(можливо не там читаю) щоб у бакфаста стабільність передачи кольору, корелювалась з іншими корисно господарськми ознаками. Навпаки, раніше у Юнгельса був дуже хороший сайт, де було написано , що відбираючи бджіл по кольору "губляться"  потрібні ознаки. :IMHO:На приватному рівні кожен в праві відселекцінувати хоч фіолетових бджіл, але ...але... P/S Думаю эти люди знали толк в бакфасте, обратите внимание на цвет пчел https://www.youtube.com/watch?v=5eSZcqWG8cw&t=1058s

Качество видео не дает возможности хоть как то оценить расцветку пчел, 17:54 говориться, что "эти пчелы демонстрируют великую(дословно по тексту) однородность окраски и спокойствие"

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, alexsandr chumakov сказал:

Тест на внимательность. Смотрим в начале родословную мамы 33 ,а потом ее дочери 35  и...

За положительное прохождение теста, приз полагается? :)

 

21.12.jpg

Ну то такое.., опечатка с каждым может случиться:IMHO1:, у кого то из наших тоже примечал не стыковки, не думаю что это специально,?:dntknw:

тут же все в порядке

21.12_1.jpg

По паспорту не разберу...(качество фото)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, ApisDirect сказал:

За положительное прохождение теста, приз полагается? :)

 

21.12.jpg

 

По паспорту не разберу...(качество фото)

 

 

Наверное ти имееш ввиду, что дочь и мать оплодотворены были в одном 2014 году?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Зарубежное матководство. Современные реалии развития

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...