Перейти к содержанию

Очистка рамок


MAJSTER79

Рекомендуемые сообщения

друзі поділіться досвідом як хто очищуе рамки для повторного використання??? дякую всім на перед за коментарі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

друзі поділіться досвідом як хто очищуе рамки для повторного використання??? дякую всім на перед за коментарі.
Дивлячись від чого очищувати. Якщо залишки воску, то стамеску в руки або поставити у пустий вулик і чекати коли там воскова міль почистить. Якщо від цвілі і слідів проносу, то можна спочатку стамескою а потім приготувати відро дезинфікуючого розчину і мочалкою (якщо невелика кількість рамок) промити. Ще варіант - паяльна лампа. Багатьма не схвалюється через малу ефективність, але все ж.. А ще краще не використовувати б\у рамки (я так зрозумів що Ви вже придбали сім'ї бджіл) а намагатись поступово змінити на нові :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

друзі поділіться досвідом як хто очищуе рамки для повторного використання???

Для очищення рамок від воску можуть використовуватись воскотопки різноманітніх конструкцій. Наприклад, ящик з кришкою, чи курпус старого холодильника заповнюють рамками, нагрівають (на способах нагріву я не зупиняюсь), віск зтікає, залишки бруду, стару проволоку видаляють. Також бачив у продажу майже промислову розробку Коржа В. М. (харків"янин). Залізний ящик на кілька рамок з електронагрівом. Без використання води або пари. Але все це більш для профі пасіччників. Особисто я вирізаю (зчищаю) віск гострим ножем. Потім віск на перетопку. Є і цикля спеціальна, колись купив, та вона мало чим допомагає. Зчищаю залишки прополісу (накопичується під плечиками), старе маркування, та й бруду достатньо... Вони ж ноги не миють! :umora: Але все це, коли рамки СВОЇ і Ви певні, що хвороб немає. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А ще краще не використовувати б\у рамки (я так зрозумів що Ви вже придбали сім'ї бджіл) а намагатись поступово змінити на нові

Да конечно лучше выбросить купите новых по 5 грн. У меня около 1200 рамок от разных пасечников и с разных пасек (около 10) и такие же улья, более сотни еще 1962-65 годов. Считаю каждую копейку. Если рамки в пыли мою высушиваю на солнце, когда они с воском каждую по отдельности тщательно очищаю стамеской, потом наждачной бумагой отшлифовываю до чистого дерева, последнее это обжиг паяльной лампой. За день таким способом больше 40-50 не почистишь, но если пасека из 5-10 ульев особого труда нет. Правда сейчас придется покупать новые, просто в округе все скупил... :) Вот так их нахожу: post-7698-1428076188_thumb.jpg
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

р.с. Лично я не пробовал.....Но не верить оснований нет.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Лично я не пробовал

но товарищам уже советуете??? :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

когда они с воском каждую по отдельности тщательно очищаю стамеской

Есть еще в продаже специальная стамеска для чистки рамок post-7698-1428084799_thumb.jpg. Но пока не купил.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Но не верить оснований нет.

Метода конечно же работоспособна. :IMHO1: И источник наш, надежный. :ay: Но к производительности и экономичности претензии серьёзные. За два часа десяток рамок - маловато будет. Только на дровах в трубу вылетишь!... В нашей степи - не то.. :dntknw: Может быть в лесу, или зимой, попутно с обогревом помещения.
потом наждачной бумагой отшлифовываю до чистого дерева, последнее это обжиг паяльной лампой.

На мой взгляд, наждачка - это уже "занадто" да ещё и перед обжигом. Хотя понимаю, что "каши маслом не испортишь".
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

як хто очищуе рамки для повторного використання???

Нож и стамеска. Если необходима дезинфекция, то электродуховка зимой в квартире или фен строительный на пасеке.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

друзі поділіться досвідом як хто очищуе рамки для повторного використання??? дякую всім на перед за коментарі.
Никто из помошников не хочет чистить рамки. По этой причине покупаю новые по 2,5 Дешевле чем чищенные
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

По этой причине покупаю новые по 2,5 Дешевле чем чищенные

Набор планок или собранная 2,5?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

просто в округе все скупил... :)
сегодня на чердаке у тестя обнаружил до 2000 рамок ,идут на растопку твёрдотопливного котла :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Набор планок или собранная 2,5?
Естественно набор планок. 500 купил 1000 к маю с корпусами обещает мастер изготовить. Сбиваю степлером в кондукторе изготовленном Вадимакой :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

сегодня на чердаке у тестя обнаружил до 2000 рамок ,идут на растопку твёрдотопливного котла

:dntknw::helpme::blink: Эх жаль далеко, я бы вам дровишек привез в обмен на рамки.
Естественно набор планок. 500 купил 1000 к маю с корпусами обещает мастер изготовить. Сбиваю степлером в кондукторе изготовленном Вадимакой

Так это 145 а у меня пока все дадан.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

друзі поділіться досвідом як хто очищуе рамки для повторного використання??? дякую всім на перед за коментарі.

Парова воскотопка після неї майже не потрібно нічого чистити, за одно і дезінфекція проходить -wm9EEaZzmw
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

друзі поділіться досвідом як хто очищуе рамки для повторного використання??? дякую всім на перед за коментарі.

Парова воскотопка після неї майже не потрібно нічого чистити, за одно і дезінфекція проходить
Дякую за відео. Сподобалась система герметизації. Як відзначив автор, чистити рамки треба ще гарячими- це і легше, і швидше - бо пече. Найпростіший спосіб - розкласти на годинку проти сонця і потім обшкребти стамескою.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

друзі поділіться досвідом як хто очищуе рамки для повторного використання??? дякую всім на перед за коментарі.

Парова воскотопка після неї майже не потрібно нічого чистити, за одно і дезінфекція проходить
Дякую за відео. Сподобалась система герметизації. Як відзначив автор, чистити рамки треба ще гарячими- це і легше, і швидше - бо пече. Найпростіший спосіб - розкласти на годинку проти сонця і потім обшкребти стамескою.
А я майже теж роблю на сонячній воскотопці.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 11 months later...

Подскажите,как очистить  нерж.проволку на рамке от воска (ну понятно ножом, но приетом надо будет натягивать проволку.;)Надо брать какой то електро-фен или большую воскотопку???кто имеет мыслю?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27 минуты назад, FES сказал:

Подскажите,как очистить  нерж.проволку на рамке от воска (ну понятно ножом, но приетом надо будет натягивать проволку.;)Надо брать какой то електро-фен или большую воскотопку???кто имеет мыслю?

Тут немає, що придумувати всерівно прийдеться натягувати або перетягнути заново. Проволка з нержавійки однозначно буде ослаблена.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

Нержавейка мягкая, по-любому прослабнет, а от воска тем же наващивителем:IMHO1::hi:



 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...