Перейти к содержанию

Яка ж вона, істина?


Bombus

Рекомендуемые сообщения

opr06K9M.gif 1) Хочеться побачити цей план породного районування? 2) Ким створений? 3) на якому з"їзді пасічників України обговорювався? 4) Яким державним органом він затверджений? opr06K91.gif

Все принято по закону.Ответы на все Ваши вопросы Вы можете узнать в редакции журнала "Украинский пасичник" - они печатали все эти материалы. Если Вы потерпите до 12апреля, я вернусь из Питербурга и напишу Вам в личку. Шануемся.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Ось ВСІМ шановним бджолярам від пана ,ПРОНЬКА ОЛЕКСАНДРА, продовження теми :дана стаття написана моїм знайомим і надрукована в кількох відомих бджолярських часописах.Відмічу від себе,що Олександр опублікував дві статті про власний досвід роботи з бджолами БАКФАСТ в УП№12 2007 та УП№7 2008р Селекцій наших бджіл . це не вибір. — а відсутність альтернативи О. Пронько Почну з того, що коли в розмові з колегами пасічниками про бджіл заходить мова про породу, то більшість до цього відноситься майже однаково, і все зводиться , як в тій приказці, «Мені всерівно, який кіт - лиж би мишей ловив.» Воно то є правильно з однієї сторони, але суперечить другій. От про ці дві сторони хотілось би і висловитись. То які ж вимоги, хто ставить до цієї Божої комахи, адже всі хочуть бачити результат своєї роботи, чи то в літрах меду, чи в кілограмах пилку, або маточного молочка. А особливо сьогодні в такий не легкий час, коли продукція бджільництва знецінюється в зв'язку із купівельною кризою. З однієї сторони виступають прибічники розкрученого бізнесу чистопородного розведення, з другого боку думаючі пасічники, яких цікавить результат роботи, технології, і основне, - кількість робочого часу затраченого на обслуговування пасіки. Пригадую, як на одній із зустрічей на « девятинах » у Діда Василя поважний всіма промисловець В. Домбровський запитав у зали: «А чи знаєте ви скільки коштує година вашого робочого часу?» . Запитання досить цікаве, і актуальне особливо сьогодні, щоб вижити при знеціненій продукції хочеш чи ні, а її треба більше, - а рук тільки двоє...Отже технологія і засоби виробництва, в даному випадку вулики і бджоли мають допомагати збільшенню продукції на годину затраченого часу. Опускаючи назви порід, вимоги до останніх зводяться до декількох пунктів актуальних завжди і всюди, що у нас що за кордоном, як для тих хто має пасіку з п'яти-двадцяти сімейм так і для тих в кого їх за сотню. 1 Бджоли мають бути лагідні 2 Не схильні до роїння 3 Стійкі до хвороб 4 Високопродуктивні Я не вірю, що хтось з вчених які тандемами і по одинці критикують мене за ввезення Бакфастських бджіл, чи колеги - пасічники зможуть відкинути якийсь із цих пунктів. Тут можна було б додати ще і вимогу на яку звертають нашу увагу, - районовані для даної місцевості. Але, що таке районовані? Тут взагалі все зводиться до примітиву і вагону суперечок. З однієї сторони воно ніби і потрібне через зимостійкість, розвиток весною. З другого боку то ніби, якщо в одній області то вже і можна присвоїти якусь популяцію, і на цьому виїхати при продажі. І нїби.-то і чистопородне. А далі вчені самі собі суперечать, чи то пересилаючи маток в різні регіони різних популяцій, чи продаючи пакети бджіл... І що саме дивне, що заговорились до того, що ніби - то вже і карпатка, якої вже не має (дивись, читай УП №2 2008), і українська степова то ніби і одна порода, і при схрещуванні явище гетерозису проявлятись не буде. (Читай ППЗ №23 (і 19) 2008). В даному випадку добра приказка: « Говори, та не заговорюйся ». І то ніби вже і одна порода: « І в процесі еволюції вони ставали дещо подібними» , а головне що то наше... / 1.Лагідність бджіл , - то не тільки можливість менше користуватись димом чи сіткою, а й зменшення ризику отруєння бджолиним ядом , та впевненість рухів і швидкість роботи. Лагідність, - то можливість утримувати вулики на невеличкій території присадибної ділянки без шкоди сусідам... Я коли вивожу бджіл на точки, і ставлю в когось із пенсіонерів в садку чибіля городу з приємністю чую як хтось із господарів розповідає, що косив траву, чи збирав малину біля вуликів і бджоли його не покусали...Це зручно, приємно, і практично. Покійний Монах мабуть розумівся на цьому - коли виводив бджіл Бакфаст. 2 .Роїння : - природній і цікавий процес, і думок тут дуже багато... На скільки ж вигідні рійливі бджоли? Перечитуючи Вс. Шимановського, то суперечки тут точаться давно. Взагалі пасічники поділилися на прибічників, і борців з роїнням... Ось, що пише сеньйор українських пасічників Василь Пилипук: « Рійка - найприємніший час і зайняття пасічника. Час рійки повинен з правила розпочатися перед головним пожитком так, що коли головний пожиток розвинеться рійка новина бути скінчена». А ось ще одна думка другого основопожника бджільництва А.С. Буткевича: « На пасеке в 100 ульев можно справиться во время роевщинн и отборки меда с одним помощником, но когда число семей доведено до 150 и 200, неоходимо по крайней мере в роевую пору, то-есть с конца мая по начало июля иметь на пасеке еще одного человека». Тобто - це час і руки і гроші. Ну а якщо це точки на відстані?Доведено.що 30-40% часу пасічник тратить на боротьбу з роїнням. В нас навіть побажання таке появилось: « Щоб меди медились, та рої роїлись». Хоча якщо будуть рої, - то це вже не гарантований медозбір. Це я би сказав втрата робочого настрою бджолами і такого дорогоцінного часу пасічника.. Минулого літа із 60-ти сімей Бакфастських бджіл в рійку ввійшло лише дві! Після зриву маточників, як це робив покійнийТБрат Адам вони різко передумали Хоча заради експерименту прийшлось над деякими сімями добряяяче поглумитись Вони майже весь сезон утримували гніздо на 8 рамках дадана з пів корпусною надставкою на низу для перги і над ставками на рамку на "145 "для меду. Це коли матки при вільному червлінні набирають силу об'ємом 36 даданівських рамок! Я думаю що геній і пророцтво Вс. Шимановського збулося знову таки руками і розумом Монаха. Цитую . «Тому що захисники проти ройових методів піклуються про отримання шляхом відбору такої породи бджіл .яка б не мала потягу до роїння напевно в більш менш віддаленому майбутньому досягнуть своєї мети, тобто отримають породу малорійливу.. або таку .що зовсім не роїться. Подібні цілі досягнуті в різних відділах тваринництва (напр.. махрові квіти що не дають насіння) і досягаються природою. напр.нерійливість північних бджіл порівняно з південними.» 3. 3. Стійкі до хвороб. . Всяка жива істота хворіє, але на скільки, - це вже друге питання . Затрати Часу і грошей на боротьбу з нозематозом, аскосферозом і акарапідозом, атокож з другими болячками, здорово підривають не тільки віру пасічника, а і його сімейний бюджет . Зрозуміло, що сім'ї, що хворіють або лікувались не додають продукції, і в більшості являються пустим баластом на пасіці. Роботи Карла Керлє були направлені на забезпечення стійкості до хвороб . Адже набато простіше мати бджіл які не хворіють, - ніж шукати спосіб їх вилікувати . Це заперечити не можливо! 4 Продуктивність бджіл, - це один із головних елементів рентабельності пасіки і складова успіху. Після виходу статті в УП про Бакфакських бджіл в № 12 за 2007р, до мене зателефонував один із пасічників Кіровоградської обл.. Долинського р-ну, і після умовлянь, - придбав бджоло-пакет, як кажуть 4X4 тобто 4 рамки печатного розплоду з бджолою і маткою. Пакет був сформований 16 травня, на виставку . Головною умовою цінової знижки, як і іншим пасічникам, - було інформування про роботу бджіл. До речі сім'я на час формування займала 12 рамок, - отримала маточник і за сезон принесла ЗО кг меду, що для моєї місцевості і взятку минулого року при стаціонарі дуже добре. А що ж пакет? Першого серпня зателефонував Сергій, так його звати: «Доповідаю, зз пакету вже відкачано 80 кг меду, сім'я займає 2 корпуси по 12 рамок дадана + 2 надставки. На слідоючий рік хочу маток ! Першого вересня знову дзвінок, - і ще 20 кг . «Так, в мене деякі сім'ї каже Сергій, місцевих бджіл теж принесли по 80 кг, але то 16 травня вже були на 14-16 рамках». Правда в деяких хлопців, що брали пакети результат гірший, але в наслідок погоди, бо носити було кому, вчорашні пакети сягали 6-7 корпусів Рута. Отже як сказав Сократ: « В споре рождается истина». Правда, Платон відповідав йому: « ...і синяки». А тепер що стосується виживання бджіл в наших умовах. Не знаю чи виживуть бджоли карніка лінія Склєнар або Бакфастські в умовах Полісся , як пише пан Оласюк, але впевнений, що і після «зачисток» до яких закликають при відсутності медодайної бази, яка погіршилася за остані 20 років меду не назбираєш. Та і закони діалектики поки що ніхто спростувати не може, хіба що закон про «заперечення заперечення» -промовчавши. От і виходить, якщо вдуматися, що вдосконалювати щось чи розвивати то погано. Може когось і влаштовують кури з яйценоскісттю 100 яєць, чи корови з надоєм 10 л , чи свині, які за рік виростають лише до 50 кг і т.д. Але що створено Творцем, дано в користування людині, і слова В.Висоцького: «... ми в ответе за тех кого приручили» - актуальні що дня . Тай бджіл ми тримаємо не лише для їхнього виживання. Отож і суперечки різних сторін мають різні інтереси. Люба інформація вартує її сприйняття А найкраще коли амплітуда вибору не зводиться до назви породи, а до характеристики рис, які влаштовують пасічника в тій чи іншій зоні, в залежності від типу медозбору.і способу пасічникування. Найкращий вихід поставити крапки над «і» в суперечці, - це провести порівняльні випробування. І тут я цілком погоджуюсь із думкою В.А. Гайдара, висловленою на одному із сайтів бджільництва «... все треба випробувати». Тільки в випробуванні можна порівняти, і щось я не чув щоб це в нас десь-колись проводилось, за останні 20 років.. Література; 1. Вс.Шимановський «Методи пасічникування» ст..8 Стрий 2007 2. А.С.Буткевич «Самоучитель пчеловодства» ст..177 Ленинтрад 1928 3. А.Н.Брюханенко «Пчеловодство» ст..118. 4. В.Пилипчук «Практичний рідручник пасічництва» ст..130.Львів 5. Газета ППЗ № 23 (119) 2008 6. УП №5 2007 «Зберегти породи бджіл України» 7. УП № 8 2008 Ст. Оласюк «Яких бджіл утримувати»

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Деньги, деньги, деньги. Все стараются наестся сегодня. А завтра... А завтра еще какой-то монах чего-то придумает. Сколько лет Бакфастской породе? Кто знает что будет с месной популяцией украинских пчел при многоразовом скрещивании с исскуственно выведеным Бакфастом? Как работал монах - он проводил долгие годы строгую селекцию. Я не верю, что то же самое не можна сделать на базе Карпатки или Украинки. Просто надо так же любить пчел как монах, а не деньги.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене виникає багато питань, що стосується розведення бакфестських бджіл. Цікаво було б знати яких бакфестських бджіл пропонують у оголошеннях. Якщо "української" селекції, то по якій програмі вона проводиться? (Бо ми ж знаєм про складне походження цієї породи бджіл.) Якщо матки завозяться із-за кордону, то чи є на них відповідні документи? Які ми отримаєм наслідки від неконтрольованого спаровування маток відчизняних порід із бакфестськими трутнями? (Є небезпека негативних наслідків від отриманих таким чином нащащадків). Але важливішим, на мою думку, все таки є те, що завозячи бджіл із-за кордону ми маєм чудовий шанс отримати не тільки "імпортну" бджолу, а і "імпортні" проблеми бджіл. Ми ж знаєм про них, чи не так? Ось тоді ми отримаєм високу рентабельність пасік, що мало нам не здасться! Христос воскрес.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо матки завозяться із-за кордону, то чи є на них відповідні документи? Які ми отримаєм наслідки від неконтрольованого спаровування маток відчизняних порід із бакфестськими трутнями? (Є небезпека негативних наслідків від отриманих таким чином нащащадків). Але важливішим, на мою думку, все таки є те, що завозячи бджіл із-за кордону ми маєм чудовий шанс отримати не тільки "імпортну" бджолу, а і "імпортні" проблеми бджіл.
Шановний пане Borat ,не прийміть за образу написне мною!Не будьте такими наївними, та не лукавте.З того часу як наші заробітчани в Європі піднімають економіку ,не одна тисяча маток завезена до України.По крайні мірі, бджолярів 20-25 хвалились мені в минулому році ,що їм передали маток з Італії,Німечинни,Бельгії.Це тільки ,що ті хто зважився розказати, приходячи в мій бджоломагазин!А візьмітьв масштабі Ураїни! То можете уявити які у нас уже помісі бджіл. Хоча є зворотній процес, одна жінка яка проживая в Аргентині купила в мене матку , 5 кг вощин і повезла літаком в Південну Америку-хоч щось рідне взяла з собою :ole_ole: Щиро бажаю успіхів всім пасічникам у цій нелегкій праці-БДЖІДЬНИЦТВІ!!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

До сказаного Бородою я додав би й таке.Покажіть мені тих прикордонників,які ловлять,скажімо, румунських карпаток,аби ті "не псували кров" нашим закарпатським?!Як на мене,всі розмови про чистоту раси у сучасному варіанті,то є спроба "забити" ринок винятково за собою і своїми товаришами по бізнесу.У них на лобах так і світиться--"Чужие здесь не ходют" :umora: Читай бекфастам--зась!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шановний пане Borat ,не прийміть за образу написне мною!Не будьте такими наївними, та не лукавте.

Я не ображаюсь. Але все ж я не такий уже і наївний, а про лукавство - щось я не зрозумів. У чому воно полягає? Про завезення в Україну маток відомо думаю всім. Але головне питання - чи це добре? Ви не відповіли і на останню частину цитати. Де гарантія що ми не будем боротись із патологіями бджіл, які вже підступили впритул до наших кордонів у Європі? Хтось візьме на себе відповідальність за наслідки?
Як на мене,всі розмови про чистоту раси у сучасному варіанті,то є спроба "забити" ринок винятково за собою і своїми товаришами по бізнесу.У них на лобах так і світиться--"Чужие здесь не ходют" opr06K9J.gif Читай бекфастам--зась!

Чому Ви хаєте те що ми маєм? У всьому треба шукати приховане зло? Коли і де ви бачили мій лоб? Про румунську карпатку та кордони - це інша тема. Це до речі, стосується і Харківської області та Россії. Ви для чого утримуєте бджіл? Тільки для задоволення? Бо для багатьох це є бізнес. І це нормально. Якщо Ви це мали на увазі згадавши знову Закарпаття.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а про лукавство - щось я не зрозумів. У чому воно полягає? Про завезення в Україну маток відомо думаю всім. Але головне питання - чи це добре? Ви не відповіли і на останню частину цитати. Де гарантія що ми не будем боротись із патологіями бджіл, які вже підступили впритул до наших кордонів у Європі? Хтось візьме на себе відповідальність за наслідки?

Шановний пане Borat під лукавством підрозуміваю тільки одне що (оскільки бачу з аватару Ви досвідчений бджоляр) , Ви прекрасно розумієте, щоБ до нас прийшли проблеми паталогії бджіл Америки і західної Європи ПОТРІБНО ОДНА ПІДСТАВА -ВЕЛИКОМАСШТАБНІ ПАСІКИ. Якщо в Каліфорнію на короткий відрізок часу(22 дні) для опилення мигдалю на територію (600000 акрів)звозять 1 млн вуликів (приблизно 40 млрд бджіл) то як ВИ ДУМАЄТЕ, в них не виникне проблем?Це половина всіх бджолосімей США!!!!Добавте сюди ще пестициди , геномодификовані рослини і т.д. , і т.д. Але ці слова з іншої пісні ,може це Ва це не відомо і я вибачаюсь перед Вами !Я ми не повинні тішити себе надією що їх проблеми бджіл обминуть нас , рано чи пізно…. Мова йде про матки. Відомий вислів: «щоб ефективно боротись з мафією,необхідно її очолити».То чому б дійсно не провести масштабні порівняльні дослідження продуктивності різних порід бджіл. І кому цей прапор поручити я думаю відомо! Щиро бажаю Всім бджолярам успіхів!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

щоБ до нас прийшли проблеми паталогії бджіл Америки і західної Європи ПОТРІБНО ОДНА ПІДСТАВА -ВЕЛИКОМАСШТАБНІ ПАСІКИ.

Зовсім не потрібно. Частина проблем, Ви правильно сказазали, походить від надто інтенсивної промислової технолоій утримання бджолосімей. Однак це нас поки не хвилює. У Європі також не працюють по американській технології, однак проблеми є. Одна з них, наприклад - нозема Церана. А причиною поширення патологій бджіл -є якраз неконтрольоване ввезення бджіл і бджолопродуктів з інших країн.
рано чи пізно…

Хай таки краще пізно. До того часу можуть винайти механізми подолання цих проблем.
То чому б дійсно не провести масштабні порівняльні дослідження продуктивності різних порід бджіл. І кому цей прапор поручити я думаю відомо!

Маштабні порівняння потребують фінансування. Хто їх профінансує? Аграрна наука скоріше за все не має на це коштів і, можливо, особливого бажання. Але це тільки моя думка. Дякую за побажання.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У Європі також не працюють по американській технології, однак проблеми є. Одна з них, наприклад - нозема Церана. А причиною поширення патологій бджіл -є якраз неконтрольоване ввезення бджіл і бджолопродуктів з інших країн.
Проконтролювати ввіз бджіл та бджолопродуктів це ще одна сторона медалі... А хвороби бджіл це вже інша тема.Однак оскільки проблема звязана з завезенням бджіл її необхідно розлядати в контексті ветеринарно-санітарних вимогутримання бджіл.І оскільки це напряму звязано з ветеринарією,а відповідно про моє.... ,скажу кілька слів. Я вже трішки в темі про антибіотики бджолам дотично цю тему виствітлював. По перше як Ви думаєте ветеринарна служба за кордоном(Європі) не контролює епізоотичну обстановку в бджільництві?Мені розповідали, що на бджолорепродукторах один раз в тиждень ветеринарний лікар візуально провіряє на наявність відомих хвороб,тобто проводить вибіркове клінічне обстеження любої бджолосімї.Якщо є підозра ,той, ще забирає матеріал для лабораторного дослідження. Хто з бджолярів бачив у себе на пасіці ветеринарів з цією метою? По друге прекрасно відоме буржуйське забезпечення ветеринарної служби і я кінформаційне і як матеріальне в порівняно з нами По третє про саме наболівше, важко для мене ,але я константую-не багато моїх колег можуть візуально діагнустувати нозематоз,європейський гнилець ,аскофероз. Тому я не впевнений ,що тих хвороб що є Євросоюзі в нас немає ,враховуючи наші реалії. Адже як правило бджолярі самі займаються самодіагностикою і самолікуванням бджіл. Наше бджільництво спасає тільки дрібнопасічне виробництво меду.Ви уявіть при їхньому пасічникуванні(1000 вуликів) та при неналежному ветеринарному контролі і обслуговуванні ,щоб робилось? Звісно проблема з завезеням маток існує.Потрібно цю проблему вирішити цивилізовано ,а не шукати причин ..... ! Щиро за взаєпорозуміння!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

и думаєте ветеринарна служба за кордоном(Європі) не контролює епізоотичну обстановку в бджільництві?

З нашою ветслужбою не йде у порівняння. А у себе на пасіці я їх і бачити не хочу, бо нічим вони мені не зарадять. Це факт. У ветеринарних навчальних закладах дуже мало вчать майбутніх спеціалістів патології бджіл. Тобто ветслужбі бракує вузькоспеціалізованих спеціалістів.
я константую-не багато моїх колег можуть візуально діагнустувати нозематоз,європейський гнилець ,аскофероз.

Візуально діагностуються тільки явні клінічні ознаки. Особливо я б звернув увагу на нозематоз, який часто протікає у скритій формі.
Тому я не впевнений ,що тих хвороб що є Євросоюзі в нас немає ,враховуючи наші реалії.

Тому ще більше треба уваги звертати проблемі ввезення "імпортних" бджіл.
Щиро за взаєпорозуміння!

Підтримую. :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 months later...

Доброго дня чи вечора шановна громадо! :hi: Готов ответить вем,кто вспоминал меня всуе . Ведь я" виновновник торжества". :IMHO1: Buckfast це добре, чи погано ? :ay: Мені подобаеться,(і пів Европі теж) І справа далеко не в грошах! :dntknw: Я з радістю надам вичерпні відповідді на Ваші запитання. ...( бо пишуть вже таке...,що місця вже не тримаеться! :ak: )

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доброго дня чи вечора шановна громадо! opr06K93.gif

Раді вітати Вас на Точку! :hi:
Я з радістю надам вичерпні відповідді на Ваші запитання.

Це добре що автори нашумівших статей з"являються на форумі, а головне готові до діалогу. Два питання. 1. Україна, ліс - це де? 2. На Вашу думку(чи переконання) Бакфастська бджола переважає ту ж карпатку в будь-яких кліматичних зонах, умовах перебування, конструкціях вуликів, тощо? І в чому ці переваги?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

pronyko, рады будем услышать ответы на вопросы. Поддерживаю вопрос Mapet,а: в чём преимущества бакфастской пчелы? И второй: у вас в анкете сказано - порода - краинка "зингер"? Что это за тип краинки?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

При всяких експириментах з завезенням різних порід важливо враховувати і такий момент (етичний), як сусідство .Тримав собі бджілок,тішився.Місцевість не вельми сприятлива(медодайна база біднувата),тому по сусідству бджіл мало хто утримує.Та один "аматор" десь дістав пару вуликів з сім"ями ,два роки попасічникував,а я тепер "жовтизни" своїх бджіл не можу позбутися вже п"ять років. Тому хто починає пасічникувати, варто поспілкуватися з сусідами -пасічниками.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дякую за запитання. Україна ліс, -це природний заповідник «ТОВТРИ». Або :краса Украіни-Поділля. :hi: При виборі породи бджіл, для пасічникування на промисловій основі, враховуються всі фактори. А саме: 1.медодайна база, 2.пасіка буде кочувати,чи стаціонар ,а звідси і тип вуликів,3.кількість сімей які максимально можна обслужити самотужки. От в ці рамки треба загнати таких бджіл, які би при мінімальних затратах часу на обслуговування дали результат. Тобто мае бути ВИБІР. під певні конкретні умови,або під умови скоректовані бджолярем,в бік можливого. Тобто ми можемо змінити пункти 2,3, пристосувавши іх до пункту 1. А тепер про бджіл ,або про іхні риси, які заважають працювати,або забирають такий дорогоцінний час. (Про все це можна говорити,і мати розуміння,знову таки при пасіці більше 150-200 сімей) 1.Гарантована зимівля,або стійкістьдо хвороб; при економномній витраті кормів. Тут не буде раннього розплоду,ще в січні,і 3 пакети при підгодівлі зимою, до кінція травня, не продаш,але буде гарний старт в березні, і повні надставки весняного меду, бо сила зимувалих сімей перевищує названу Вами породу. Що характерно для «монашок»- це їхнє відношення до розплоду. Це е для них СУПЕР цінність, і ніколи вони його не залишать, ,і не викинуть яець, навіть в безвзятковий період, і матка не перейде ні в верхній ні в нижній підставлені корпуси. А звідси гніздо мае мати достатній обем,для яйцекладки до 3тис яець. Бр.Аам використовував гіздо 12 рамок Дадана, я тримаю гніздо виходячи із моіх умов і вувуликів на 8 рамок Дадана плюс пів рамкова надставка внизу на пергу,що теж відповідае обе.му 12 рамок Дадана, і відповідно пів рамкові надставки на мед вгорі. Можна і цілий корпус. Але при стаціонарі, при моій медодайній базі найкращий варіант, це надставки на 145. Іх можна ставити безмежно,і відкачувати при наявності часу. : А ще, зручно швидко відбирати і перевозити,якщо частини пасіки знаходяться на точках на певній відстані. На лежаки теж ставляться надставки. Взагагалі це все е технологія,яку пасічник пристосовує під свої конкретні умови. ;);) 2.Одна із найзатратніших , по часу,проблема, це боротьба з роінням. Особливо,якщо точки на відстані, і немае змоги постійно тримати бджіл під контролем. Нерійливість,або малорійливість «монашок» стае при цьому,як знахідка. :ole_ole: 3.Я свідомо опускаю розмови про продуктивність , бо хто почитав сайти,про цих бджіл вже знае, що тут все нормально, але за рахунок зменшення часу на обслуговування, збільшуеться кількість сімей,і відповідно вихід продукціі. 4.Безперервне червлення , незалежно від приносу; дае можливість завжди в перспективі на наступний взяток мати бджіл. Тобто «монашка» не обмежує яйцекладку в безвзятковий період і під час взятку. :ak: 5.От зараз осінь, і співзвучне слово нападка із назвою однієї із наших порід, не одному спортило настрій, в даноі породи відсутне…… :ay: Що цікаво, і Вам мабудь відомо,що цих бджіл ,враховуючи іхні особливості,успішно тримають,як на півночі,(Фінляндія Юсі Ваарра 3000 бджолосімей на 120 точках) так і на півді:Греція,Італія… Я низько схиляю голову перед успіхами наших порід бджіл, але приховувати корисні( хоча би для мене) риси «монашки», це говорити напів правду. :IMHO1: Краінка Зінгер, це одна із гілок пчіл карніка; (тройзек-друга ) відселекціонована нім. вченими, і ДУЖЕ мені сподобалась, :ay: по роботі,не рійливості і т.д…. Бджола велика як і «монашка»(в отвір пилковловлювача 4,7 не лізе,пересвердлив під 5,1). А звідси дальність польоту, наповнюваність зобика,виносливість…як недолік, не пізнити з розширенням, і перед оглядом трошки «диманути». От так коротко, а ви співставляйте. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Казкова порода, віриться с трудом ;) (особливо про червлення) Не вже роіня така проблема :ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

"Сомнения,- путь к познанию" СОКРАТ :az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

вы знаете эти заграничные породы пчел мне напоминают =- голливудских мегазвезд ,а зачем они нужны -если у нас есть прекрасная медоносная пчела -которую хвалят и за рубежом,которая при хороших раскладах принесет и по 100 кг меда . А если нету хороших условий -то ни помогут и пчелы -мутанты,у нас он на форуме есть люди которые при количестве 24 семей зарабатывают по 10 000 дол за сезон,я конечно понимаю что полемика идет о качестве и породе пчел P.S Мне это напоминает как все восхищаются Анджелиной Джоли и Умой Турман - а вы посмотрите какие у нас девченки - эти звезды меркнут перед ними -- просто сравнение

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Казкова порода, віриться с трудом ;) (особливо про червлення) Не вже роіня така проблема :ah:
ВИТАЛИЙ ,не переживайте так -у Вас нет проблем с роением!!!.Заведите 100-150 семей ПЧЕЛ, желательно карпаток, и проблема появится автоматически :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

вы знаете эти заграничные породы пчел мне напоминают =- голливудских мегазвезд ,а зачем они нужны -если у нас есть прекрасная медоносная пчела -которую хвалят и за рубежом,которая при хороших раскладах принесет и по 100 кг меда . А если нету хороших условий -то ни помогут и пчелы -мутанты,у нас он на форуме есть люди которые при количестве 24 семей зарабатывают по 10 000 дол за сезон,я конечно понимаю что полемика идет о качестве и породе пчел P.S Мне это напоминает как все восхищаются Анджелиной Джоли и Умой Турман - а вы посмотрите какие у нас девченки - эти звезды меркнут перед ними -- просто сравнение
Если пример не втему, позволю и себе. У нас есть прекрасные автомобили, но кто попробовал иномарку, пускай поддержаную, на "жигуля" не сядет!!! :dntknw: Точно такое и в животноводстве, и в растениеводстве. С,Е Л Л Е К Ц И Я Батенька!!! НУ и технологии, где мы отстали "навсегда". :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Перед тем как пересесть на иномарку - проехать бы надцать километров надо на ней ,, а потом судить - что хорошо или не очень - по словам одного трудно делать выводы

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Pronyko , Вы маток сами выводите,иль покупаете? Если выводите, то как поддерживаете трутнёвый фон, ведь в округе наверняка смесь бульдога с носорогом, и эта смесь имееет Ваших маток, что получается в итоге?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Перед тем как пересесть на иномарку - проехать бы надцать километров надо на ней ,, а потом судить - что хорошо или не очень - по словам одного трудно делать выводы
Непогано би Вам поділитись своіми "умозаключениями",з тими,хто на СПРІНТЕРАХ чи"ЛТешках" за добу пересікае всю Европу !!! :ay: аж до Португаліі ,Іспаніі, чи Італіі. От біда! Вони "темні" мабудь і не знають,що у нас е "класні" ГАЗельки і ПАЗи. :ole_ole::hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Казкова порода, віриться с трудом ;) (особливо про червлення) Не вже роіня така проблема :ah:
ВИТАЛИЙ ,не переживайте так -у Вас нет проблем с роением!!!.Заведите 100-150 семей ПЧЕЛ, желательно карпаток, и проблема появится автоматически :wave:
У меня улики на 3 корпусные на 30 рамок размер 280 мм в павельоне, да же если сильно хотят зароится то у них не получается, в добавок в мае отбираю по 2 рамки расплода собираю запасные семьи и сплю спокойно все лето :ole_ole: пчелы у меня свои подмешеные карпаткой.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...