Перейти к содержанию

Мордовник шароголовый (крутай, головатень)


Sanich

Рекомендуемые сообщения

насчет "уже проросло" я бы не был так уверен.Холодная погода внесла свою лепту. Думаю, что-то да и проростет еще
:dntknw: В мене перше насіння проростало ще місяць тому. Крутай приморозків не боїться і проростає дуже рано...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Побачимо який мордовник стійкий щодо весняного спалювання. Може ще що й відійде?.. :dntknw:
Боюсь що йому хана. Справа в тому що те насіння яке мало прорости - вже проросло і сумніваюсь що воно здатне пережити таку ситуації. Я в себе такі поля спалюю відразу після зими - як тільки підсохне. І зараз на тих згарищах дуже гарно видно як посходив крутай. А ще краще палити з осені. Спалили, порозкидали насіння, за зиму воно вдавиться в землю і весною насолоджуєтесь дружними сходами :IMHO:
Ну, а минулорічні насадження тоді ж пропадуть? :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

насчет "уже проросло" я бы не был так уверен.Холодная погода внесла свою лепту. Думаю, что-то да и проростет еще
:dntknw: В мене перше насіння проростало ще місяць тому. Крутай приморозків не боїться і проростає дуже рано...
тема о мордовнике)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

тема о мордовнике)
Мордовник - російською Крутай, головатень - українською :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Ходив на поле,що випалили. Крутай і ваточник - як фенікс з попелу - пішли в ріст після дощику. А я думав - хана! Тож живемо! Треба хоч з малого радіти, бо й так у нас вже зашкалює негатив... :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а я свой 2 недели назад пытался найти, че-то пока глухо. или на фоне травы еще не понял где кто. надеюсь, с качеством семян меня не кинули.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ходив на поле,що випалили. Крутай і ваточник - як фенікс з попелу - пішли в ріст після дощику. А я думав - хана! Тож живемо! Треба хоч з малого радіти, бо й так у нас вже зашкалює негатив... :umora:
Может быть у кого-то есть фото всходов мордовника на сейчас? А то насеял прилично, а понять растет/не растет не могу, еще не силен в ботанике медоносов :helpme:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Может быть у кого-то есть фото всходов мордовника на сейчас? А то насеял прилично, а понять растет/не растет не могу, еще не силен в ботанике медоносов :helpme:
Як тільки зійде - ось такий bbcbb3e7fbd8t.jpg а потім третій листок з'являється з зазубреними типу такого (можуть бути розбіжності, бо є різні різновиди крутая і сходи трішки можуть відрізнятись. Але зазубрене листя у всіх) 5ab03ff724aat.jpg
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не має де ступити - кругом сходить насіння, а як підросте то взагалі по пасіці не пройдеш.

Така ж ситуація... :helpme:

post-467-1431632938_thumb.jpg

post-467-1431633017_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Бджолопотам, surovyj, спасибо за фото. В двух местах уже нашел всходы. Значит время было потрачено не зря.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а я свой 2 недели назад пытался найти, че-то пока глухо. или на фоне травы еще не понял где кто. надеюсь, с качеством семян меня не кинули.
А я навчений,- купляв у чотирьох місцях. І теж є підозра, що не все те,що мало бути... :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
5ab03ff724aat.jpg
А вот эти листья, который уже идут с острыми концами, в более позднем возрасте не становятся "волосатыми"? А то ходил опять посмотреть, но 100% уверености нет(( А сфоткать не додумался
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так-таки вчепився мій крутай усіма параметрами за землю. І , головне не піддався весняним варварам по спалюванню. Відходить, дякуючи травневим дощам. Ну, а "Два дощі у травні,- і ми Богу на рівні" ,-мій переклад "майського дощу" :ay::umora: Хоч звернув увагу, що він ніби різної популяції. Поживемо ,- побачимо.

Так-таки вчепився мій крутай усіма параметрами за землю. І , головне не піддався весняним варварам по спалюванню. Відходить, дякуючи травневим дощам. Ну, а "Два дощі у травні,- і ми Богу на рівні" ,-мій переклад "майського дощу" :ay::umora: Хоч звернув увагу, що він ніби різної популяції. Поживемо ,- побачимо.

Жаль, дуже вже я помилився. То був не крутай, на привеликий жаль! Посіяв був 50 соток з попереднім обробітком. Випалили його дотла. Лише буквально одиниці вціліли! :ak: А от ваточник в іншому місці після згарища - вистояв! :ay:

 

Пройшовся щойно місцями , де сіяв крутай. Повне розчарування... :angry::dntknw: Посходило масово щось схоже на жовтий осот. Вже й осіменилося. А насіння так схоже на крутая... Може то мене так і підманили з ним ? Одне заспокоює. Я замовляв його у кількох місцях. Але у місцях понад стежками і на тих, де мало пирію, все ж появилися розетки з листячком схожим на крутай... Почекаю ще до наступного року. Тоді вже точно знатиму по сходах... :hmm: Але все. Сіяти його пока вже не буду, це точно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...

А якщо сіяти на зиму, то коли самий оптимальний час для засіву? Замовив собі трішки насіння, хочу спробувати розсіяти.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Sanich unpinned this тема

А якщо сіяти на зиму, то коли самий оптимальний час для засіву? Замовив собі трішки насіння, хочу спробувати розсіяти.

Уже нужно сеять.

По наблюдениям наилучшие всходы дают семена которые посыпались в землю. а не подсеянные в ноябре или марте. Значит оптимальный срок - конец августа.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Все, більше насіня крутая купляти не буду.  Бо стрілися такі ділки, що під його маркою щось інше прислали (після сходів стало зрозумілим). Але я сіяв все разом. Тож де чіє,- не зрозуміло. Але є в одному місці, знаю, кусочок поля , де він росте. З"їжджу - наріжу головок. І точно вже знатиму, що сіятиму.:ay:

 Рейл , можеш принагідно "сісти на хвіст". Вдвох - все ж веселіше. Дзвони.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Все, більше насіня крутая купляти не буду.  Бо стрілися такі ділки, що під його маркою щось інше прислали (після сходів стало зрозумілим).

А до висіву насіння не було зрозуміло що те насіння не з крутая????:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Знайшов невелику плантацію мордовніка. Зібрав з 30 головок насіння. ?

DSC_0080.JPG

DSC_0081.thumb.JPG.ebd346c4082ed8969fd3b

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як правильно зберегти і чи воно в тих оболонках висівати чи якось попередньо очищати?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не треба його зберігати. сійте зараз. Очищяти також нічого не треба.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Посіяв би але раніше початку грудня немає можливості. Думаю підсушити на папері і поки що в паперовий пакет. Надіюсь на схожість не вплине.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А до висіву насіння не було зрозуміло що те насіння не з крутая????:hmm:

 Бджолопотам А звідки ж ? Пух точно такий як і в крутая, а проросло щось схоже на осот, цвіло жовтим...:blink: Але днями з"їзджу під Бориспіль. Коли торік повертався з Круга, натрапив був там  на кілька рослин. Ото вже був він точно ! І колючий. Але я не мав багато часу. Тож зараз спробую запастися насінням й кілька викопати. Сікатором наріжу у відра головок. Якраз настала пора збирання його насіння.:ay: І зразу ж й посію,- Cfif правий.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 Бджолопотам А звідки ж ? Пух точно такий як і в крутая, а проросло щось схоже на осот, цвіло жовтим...:blink: Але днями з"їзджу під Бориспіль. Коли торік повертався з Круга, натрапив був там  на кілька рослин. Ото вже був він точно ! І колючий. Але я не мав багато часу. Тож зараз спробую запастися насінням й кілька викопати. Сікатором наріжу у відра головок. Якраз настала пора збирання його насіння.:ay: І зразу ж й посію,- Cfif правий.

Дивно, мены здавалося важким спутати насіння крутая з чимось іншим. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дивно, мены здавалося важким спутати насіння крутая з чимось іншим. 

Так от і я  про те ж....:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дивно, мены здавалося важким спутати насіння крутая з чимось іншим. 

Так от і я  про те ж....:dntknw:

Тепер і я його відрізню від інших. До того ж я його не бачив. :dntknw: Саме його насінини. Бо побачив його в повній красі неподалік Борисполя з гарними колючими голівками..А мені ж надсилали  його з пухом і не в голівках... А порівняти не було з чим. Тепер згадав, що зустрічав його й раніше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • ромео changed the title to Мордовник шароголовый (крутай, головатень)

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...