Перейти к содержанию

Гледичия трехшипная


sewerby

Рекомендуемые сообщения

Гледичия трехшипная (Gleditschia triacanthos L.) —дерево сем. бобовых вые. до 35—40 м. Ствол в насаждении прямой, крона развесистая, ветки покрыты крепкими длинными колюч­ками на концах на три шипа. Листья очередные, парноперистые с 10—24 парами яйцевидно-ланцетных листочков. Цветки зеле­новатые, собраны в довольно густые кисти. Плоды — многосе-мянковые бобы, семена — желто-коричневого цвета. На Украи­не растет в южных областях. Г. т. используют в лесозащитных полосах, садах и парках, для насаждений вдоль дорог и вокруг пасек, в живых изгородях и т. д. Цветет в июне — июле, выделяя нектар и пыльцу. В зави­симости от климатических условий цветок выделяет 0,284— 0,312 мг сахара в нектаре. Сахаропродуктивность I га насаж­дений — 232—260 кг. Пчелы посещают цветки на протяжении всего дня. post-1517-1358106762_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

пишуть що швидкоростуче дерево, займає 2 місце по засухостійкості в Україні, до грунтів не вибаглива. в наших краях теж росте, хочу біля пасіки теж повисаджувати от винекло декілька запитань: 1. Як швидко росте і на який рік починає цвісти? 2.ніде не знайшов інформації як вона приживається на низьких берегах річки. 3.я вже провірив всхожість, :ay: 99%, а як краще і простіше її виростити? читав що проростити тоді в розсадник а через 3 роки на волю :) , чи є простіші варіанти?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

пишуть що швидкоростуче дерево, займає 2 місце по засухостійкості в Україні, до грунтів не вибаглива. в наших краях теж росте, хочу біля пасіки теж повисаджувати от винекло декілька запитань: 1. Як швидко росте і на який рік починає цвісти? 2.ніде не знайшов інформації як вона приживається на низьких берегах річки. 3.я вже провірив всхожість, :ay: 99%, а як краще і простіше її виростити? читав що проростити тоді в розсадник а через 3 роки на волю :) , чи є простіші варіанти?
Дивлячись за вікно, думаю що через кілька років після посадки вже не зможете викорчувати це дерево. Здається, що в землю росте так само, як і в гору. Непогана огорожа буде з цього дерева. Невибаглива і непролазна. Росте дуже швидко. Але так, як квіти якісь непримітні, то особливо не придивлявсь до цвітіння. Якщо вірити вказаним вище цифрам, то даремно. В моїй місцевості це одне з найпоширеніших дерев.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

то саджати можна замочене насіння відразу в землю, чи краще проростити як помідори?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Просто розсадою більша гарантія, що не затопчуть чи просапають поки підніметься. А так виросте в будь якому випадку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

можно замутить шикарную живую post-653-1358432812_thumb.jpgнепролазную изгородь!post-653-1358432793_thumb.jpg Лет за пять выростет шедевр! :ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

можно замутить шикарную живую post-653-1358432812_thumb.jpgнепролазную изгородь!post-653-1358432793_thumb.jpg Лет за пять выростет шедевр! :ay:
А потом что с этой изгородью делать?
выс. до 35—40 м
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А потом что с этой изгородью делать?

Банально стричь. Раз в 2-3 года. Высоты в 2,5 - 3 метра будет достаточно. Вот незадача только одна: всё никак не прикуплю подворье в сельской местности... :(
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

пишуть що швидкоростуче дерево, займає 2 місце по засухостійкості в Україні, до грунтів не вибаглива. в наших краях теж росте, хочу біля пасіки теж повисаджувати от винекло декілька запитань: 1. Як швидко росте і на який рік починає цвісти? 2.ніде не знайшов інформації як вона приживається на низьких берегах річки. 3.я вже провірив всхожість, :ay: 99%, а як краще і простіше її виростити? читав що проростити тоді в розсадник а через 3 роки на волю :) , чи є простіші варіанти?
Осьдечки тутечки про гледичію http://flower.onego.ru/kustar/gleditsi.html Наголошують, що колюча форма підмерзає частіше за безколючкову. На колючій практично не гніздяться пташки
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Осьдечки тутечки про гледичію http://flower.onego.ru/kustar/gleditsi.html Наголошують, що колюча форма підмерзає частіше за безколючкову. На колючій практично не гніздяться пташки
:hi: головне щоб бджоли сідали з ссилкі
Темп роста молодых растений средний, взрослых - медленный. Цветет с 18 лет, в конце июня-начале июля, 10-12 дней, но, как правило, образует лишь тычиночные цветки.
в різпих публікаціях по різному пишуть :dntknw:
концы однолетних побегов подмерзают в суровые зимы, что не мешает широко использовать это дерево в уличных и парковых посадках столицы Украины.
в нас вони ростуть не маленькі. а хто на практиці знає на який рік починає зацвітати, я читав на 6-7рік, тут пишуть на 18р. краще вже липи висаджувать. а насіння з стручків до весни не випадає? бо обіцяв знайомому весною нарвати.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Бджоли це головне, але дуже бажано, щоб на дереві без проблем сідали і гніздилися хоча би сови і яструби- мисливці за мишами і бджолоїдками. Біля колючих дерев вони не полюють- високий ризик поранитися :helpme: . Моїм сіянцям 7-8 років- ще не квітнули :dntknw: . Боби гледичії на дереві не розкриваються- падають закритими на землю, де ними залюбки ласують гризуни :ae:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...
можно замутить шикарную живую post-653-1358432812_thumb.jpgнепролазную изгородь!post-653-1358432793_thumb.jpg Лет за пять выростет шедевр! :ay:
А потом что с этой изгородью делать?
выс. до 35—40 м
Банально стричь. Раз в 2-3 года. Высоты в 2,5 - 3 метра будет достаточно. Вот незадача только одна: всё никак не прикуплю подворье в сельской местности... :(
1. на малюнку видно що потрібно садити саджанці близько, яка орієнтовно відстань між сажанцями має бути? 2. якщо зробити цей живопліт і всеж не підстригати, невже при такій кучній посадці вони поженуть вверх так сильно. 3. висота живоплоту не смущає, головне питання щоб ніхто непройшов кріз нього. на точку з однієї сторони забор заввишки 2,5 м . а з іншої яр зароший. от по краю парослі і хочу зробити непрохідний живопліт, від ділянки на північ та схід, тому якщо і виросте то ділянку не буде затіняти.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Она цветет два раза. Правда как медонос никакой, хотя пчелы крутятся. Заброшенные хутора полностью поглотила. "вибий глаз"-старые люди называют. И еще вспомнил однно название - "глядич".

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2. якщо зробити цей живопліт і всеж не підстригати, невже при такій кучній посадці вони поженуть вверх так сильно. 3. висота живоплоту не смущає, головне питання щоб ніхто непройшов кріз нього. на точку з однієї сторони забор заввишки 2,5 м . а з іншої яр зароший. от по краю парослі і хочу зробити непрохідний живопліт, від ділянки на північ та схід, тому якщо і виросте то ділянку не буде затіняти.
Неподалік ростуть дерева які прямо сплелись. На висоту це не вплинуло. Просто ростимуть як свічки. Висаджуючи замість тину, плануйте і пару метрів для корневої порослі. Росте як скажена і боротись з нею важко. Реально живопліт буде 1-2м шириною.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

дякую. тепер задумався чи воно мені потрібно, можливо висаджу тільки на собачих стежках. пробував пророщувать з насіння виростають але дуже довго, а спробував як радили в кип"ято на 8-10 сек. і в холодну воду. насіння потріскалось і через тиждень масово пішла поросль.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2. якщо зробити цей живопліт і всеж не підстригати, невже при такій кучній посадці вони поженуть вверх так сильно.

Видеп довольно старые деревья растущие вдоль шлакоблочного забора. Высажены были так плотно, что между деревьев на протиснуться. Снизу веток практически нет, наверно обрезали в свое время. А вверх сиганули за 10-15 метров.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2. якщо зробити цей живопліт і всеж не підстригати, невже при такій кучній посадці вони поженуть вверх так сильно.

Видеп довольно старые деревья растущие вдоль шлакоблочного забора. Высажены были так плотно, что между деревьев на протиснуться. Снизу веток практически нет, наверно обрезали в свое время. А вверх сиганули за 10-15 метров.
дякую за інформацію.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Наголошують, що колюча форма підмерзає частіше за безколючкову.

Брешуть!!! :IMHO1: Від мене посадка в 10м біля дому. Самосіянців і порослі багато, мерзлих ще не бачив ні разу.
Правда как медонос никакой, хотя пчелы крутятся.

Знову неправда!!! :IMHO1: Під час цвітіння на деревах бджоли повно і від вуликів іде сильний запах свіжопринесеного нектару. Нажаль відкачувати мед з гледичії ще не пробував. Перехожжу з лежаків на б/к. Тоді спробую.
Видеп довольно старые деревья растущие вдоль шлакоблочного забора. Высажены были так плотно, что между деревьев на протиснуться. Снизу веток практически нет, наверно обрезали в свое время. А вверх сиганули за 10-15 метров.

Вот моя посадка с высоты авто вышки, post-2717-1361173947_thumb.jpg верхушки выше от столбов тяговой электролинии железной дороги.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В зиму 2005/2006 року дво- трирічні сіянці колючої вимерзли до рівня землі, а у безколючкових підмерз тільки вершок. Минулого року у Києві в захищених місцях гледичія добре квітнула, а в незахищеному місці квіток і плодів було мало :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

интересно у нас на киевщине будет расти? я осенью в крыму кулек семян набрал. а то в 800м от дома в посадку повадились местные селяне мусор выбрасывать, хорошо бы чем то колючим загустить чтобы лазили меньшне

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

интересно у нас на киевщине будет расти? я осенью в крыму кулек семян набрал. а то в 800м от дома в посадку повадились местные селяне мусор выбрасывать, хорошо бы чем то колючим загустить чтобы лазили меньшне
буде, в нас клімат з Вашим однаковий. я в цьому році планую висадити неподалік точка.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

1марта замочил семена. Три недели - никаких сдвигов! В субботу взял новые, залил кипятком в поллитровой банке. Ложкой размешал, минут 10 постояли в таком состоянии. Затем разложил на подносе на тряпицу и другой накрыл. Налил воды тёпленькой, засунул в пакет и поставил на кухонный навесной шкаф под потолок. Спустя двое суток был приятно удивлён: семена увеличились более чем в три раза и наклюнулись, а отдельные экземпляры пошли в рост, словно фасоль! :) Да здравствует изгородь! :ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ух ты, какие колючки! :ay: Как же я упустил столь полезное растение... :dntknw:Raketin, вы семена где брали? :ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Raketin, вы семена где брали?

Под деревьями. Имеются такие в парках, лесополосах... Большие стрючки, как рога винторога! :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У меня возле пасеки,поля гледычией обсажены,еслибы не эти посадки,то и меда весеннего было бы мало.Акацию на дрова рубят безбожно.Неуспевает отростать.Цветет сразу после акации.Мед прозрачный и долго некристализуется.И аромат обалденный.Всегда откачиваю вместе с акацией,уходит на ура.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...