Перейти к содержанию

Осень-Зима 2012


pr1zZ

Рекомендуемые сообщения

У кого-то что-то цветет? Откуда невозьмись, у нас зацвела гречка, прирост 300г был. А я планировал закончить кормить до 10го...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У нас после дождей пыльцу носят полным ходом матки сеют, есть свежий напрыск

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У кого-то что-то цветет? Откуда невозьмись, у нас зацвела гречка, прирост 300г был. А я планировал закончить кормить до 10го...

Планували - годуйте! Товарний мед в вересні з гречки справа примарна, а от зима вже скоро... :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кормлю конечно, гречка вроде ничего не дает... Хотя гул на поле есть

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а от зима вже скоро... :IMHO:
Хто казав?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хто казав?

Бджоли... :) Я не маю інформації про РАННЮ зиму, а мав на увазі, що вже затягувати з загодівлею не варто. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хто казав?

Бджоли...

Підтримую. Тиждень тому ще було по 4-6 рамок розплоду 1/3 на нижній частині. А сьогодні майже всюди 1 рамка і свіжого засіву немає. Зовсім протилежна картина до минулого року. Отже бджоли вказують на ранню зиму. Є один плюс. Тепер легко видалити зайві рамки за заставню і провести скорочення. Тож маю питання до товариства. Хтось пише, треба підтримати червління. А може дійсно по 300 гр. дати сиропчику на день і зайві рамки ще не видаляти?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хто казав?

Бджоли...

Підтримую. Тиждень тому ще було по 4-6 рамок розплоду 1/3 на нижній частині. А сьогодні майже всюди 1 рамка і свіжого засіву немає. Зовсім протилежна картина до минулого року. Отже бджоли вказують на ранню зиму. Є один плюс. Тепер легко видалити зайві рамки за заставню і провести скорочення. Тож маю питання до товариства. Хтось пише, треба підтримати червління. А може дійсно по 300 гр. дати сиропчику на день і зайві рамки ще не видаляти?
А у нас зовсім не так просто. Цвіте пожнивна гречка. Ввечері чується легкий запах нектару. Заглянути у вулик практично не дають. Тільки знімаю кришку - зразу ж десяток "любопитних". Причому помітив, що реагують на пасічника. Варто перейти в інший кінець пасіки, як вони тут як тут. Оце тільки ввечері встигаю 1-2 вулики скоротити. А так майже всі стоять як літом. Трутнів не тільки не вигонять, а й є ще печатний трутневий розплід. Відкритого по 3-4 рамки.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тиждень тому ще було по 4-6 рамок розплоду 1/3 на нижній частині. А сьогодні майже всюди 1 рамка і свіжого засіву немає. Зовсім протилежна картина до минулого року. Отже бджоли вказують на ранню зиму. Є один плюс. Тепер легко видалити зайві рамки за заставню і провести скорочення. Тож маю питання до товариства. Хтось пише, треба підтримати червління. А може дійсно по 300 гр. дати сиропчику на день і зайві рамки ще не видаляти?
а в мене матки ще сіють як весною, бджоли повні вулики, і годую вже третій день :) а сиропчик мушу давати вже коли сонце сідає, бо швидше дати - ажіотаж піднімається, аналогічно як рамки ставити на осушку за заставну...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хто казав?

Бджоли...

Підтримую. Тиждень тому ще було по 4-6 рамок розплоду 1/3 на нижній частині. А сьогодні майже всюди 1 рамка і свіжого засіву немає. Зовсім протилежна картина до минулого року. Отже бджоли вказують на ранню зиму. Є один плюс. Тепер легко видалити зайві рамки за заставню і провести скорочення. Тож маю питання до товариства. Хтось пише, треба підтримати червління. А може дійсно по 300 гр. дати сиропчику на день і зайві рамки ще не видаляти?
Точно такая картина,но подкармливать по 300 буду до последнего.Видать пчелам виднее ,и зима как зима, а похолодание наверное предвидят.Даже сеголетки перестали червить при наличии пустых ячеек :dntknw: .
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тиждень тому ще було по 4-6 рамок розплоду 1/3 на нижній частині. А сьогодні майже всюди 1 рамка і свіжого засіву немає.

Сьогодні скорочував, у більшості є одноденна черва, правда не багато. Було б більше черви та я уже згодував по 5 кг цукру.
сиропчик мушу давати вже коли сонце сідає, бо швидше дати - ажіотаж піднімається,

Постійно даю ситу коли почало темніти, так більш надійно. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А у меня так. Мёд отбирал один раз в первых числах августа.В грёздах мёд не трогал. Медовые корпуса были без расплода. Решотки не применяю.После качки корпуса вернул под гнёзда не осушку. В нормальных семьях гнёзда не разбирал и трут не вырезал всё лето и по сей день. Через неделю после качки начал давать сиропа(1/1,5) всем и нормальным и маленьким одинаково по 1л. Вышло каждой по 8кг. сахара. Сейчас продолжаю давать по 200г. стакана того же сиропа. Вчера заглянул в одну маленькую семейку в верхний корпус (был расплодный). Все рамки, их 8,запечатаны, а в трёх средних в низу с ладонь печатаного расплода. Нижние корпуса пока не смотрел. Надеюсь, что там должен быть расплод. Смотреть думаю после 15 сентября. И подкармливать до 15 сентября. Да, полоски от клеща поставил после качки. Числа 5-10 сентября заберу. В прошлую зиму стояли всю зиму.забыл забрать. Не хочется в гнёзда лазить, мешать им. Особенно перед зимой.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У кого-то что-то цветет?

около километра от пасеки два поля с поздним подсолнухом и плюс золотарника кругом полно.Вчера откачивал мёд.Ещё стоит по два магазина на сильных семьях.заливают.Если погода (как обещают синоптики) продержится до 15 сентября (+25-26),то есть шанс пустить на меду и ещё откачаться... :ah: Самый сильный лёт начинается в 6-7 часов вечера (когда улетают щурки).Матки ещё сеют пока.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У нас наверное зима будит теплая , что-то пчелы летки не прополесуют, или рано еще.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У нас наверное зима будит теплая , что-то пчелы летки не прополесуют, или рано еще.

А я льотки поскорочував до 3-4см. Бо нападка вже відчутна. А ось плівку та утеплення згори забрав.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У кого-то что-то цветет?

около километра от пасеки два поля с поздним подсолнухом и плюс золотарника кругом полно.Вчера откачивал мёд.Ещё стоит по два магазина на сильных семьях.заливают.Если погода (как обещают синоптики) продержится до 15 сентября (+25-26),то есть шанс пустить на меду и ещё откачаться... :ah: Самый сильный лёт начинается в 6-7 часов вечера (когда улетают щурки).Матки ещё сеют пока.
живу в центральній частині Одеської області, так у нас золотарник росте тільки у людей на клумбах, як квіти, а в полях лісах чи лісосмугах я його не бачив жодного разу, за можливості зробіть фото золотарника в дикому вигляді, цікаво подивитись :ah:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я його не бачив жодного разу, за можливості зробіть фото золотарника в дикому вигляді, цікаво подивитись :ah:
Золотарник
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

м-да, нажаль у нас в такому вигляді він у нас не росте...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цікавить думка пасічників з досвідом. Маю рутівські корпусні вулики і половинки даданівських по 11 рамок в корпусі, чергую ними. Є задум на ті корпуса котрі ідут в зиму зробити заставні дошки, щоб звузити гніздо до 8 рамок. Зимувати буду в двох рутах або в трьох половинках. Справа трошки марудна але думаю тоді уникнути пліснявіння бокових рамок які ітак не використовуються клубом. Як вам ідея і чи підійде для цієї справи фанера 10мм, думаю обдати воском.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зараз закінчую загодовувати сиропом. Є ще по 2-3 рамки з розплодом. В вуликах по 7-9 рамок зараз. Золотарник нажаль також тільки по клумбах бачив... Погода непогана, ще кудись літають, ну але вже явно не так як вліту... (бджіл поменшало..)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цікавить думка пасічників з досвідом. Маю рутівські корпусні вулики і половинки даданівських по 11 рамок в корпусі, чергую ними. Є задум на ті корпуса котрі ідут в зиму зробити заставні дошки, щоб звузити гніздо до 8 рамок. Зимувати буду в двох рутах або в трьох половинках. Справа трошки марудна але думаю тоді уникнути пліснявіння бокових рамок які ітак не використовуються клубом. Як вам ідея і чи підійде для цієї справи фанера 10мм, думаю обдати воском.
Нормально буде. Ще краще залишити стільки рамок, щоб за крайньою було досить бджіл, а не жменька, яка взимку осипеться в мороз. Забирати треба маломедні з середини і недонесені з краю. Чи то буде два рута, чи три піврамки ролі не грає, головне щоб був верх закритий, а низ відкритий по максимуму з збільшеним підрамочним(хоча б 15 см). Заставну можна і з ДВП зробити, але оббити фольгоізолом, щоб щільно перекривала гніздо зверху і боків.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дякую

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хто казав?

Бджоли...

Підтримую. Тиждень тому ще було по 4-6 рамок розплоду 1/3 на нижній частині. А сьогодні майже всюди 1 рамка і свіжого засіву немає. Зовсім протилежна картина до минулого року. Отже бджоли вказують на ранню зиму. Є один плюс. Тепер легко видалити зайві рамки за заставню і провести скорочення. Тож маю питання до товариства. Хтось пише, треба підтримати червління. А може дійсно по 300 гр. дати сиропчику на день і зайві рамки ще не видаляти?
Точно такая картина,но подкармливать по 300 буду до последнего.Видать пчелам виднее ,и зима как зима, а похолодание наверное предвидят.Даже сеголетки перестали червить при наличии пустых ячеек :dntknw: .
Очень интересно а как работают те две матки , кторые ты купил в июле, немножко желтенькие , и как молодая пчела от них? Прошу Вас посетить вот эту ]ТЕМУ
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Є один плюс. Тепер легко видалити зайві рамки за заставню і провести скорочення.

В нас навпаки зараз вулик відкрити проблематично - нападка. Можливо із=за поля пізньої гречки, яка не цілий день виділяє...
Хтось пише, треба підтримати червління. А може дійсно по 300 гр. дати сиропчику на день і зайві рамки ще не видаляти?

В кожного свої умови, для себе вважаю що в вересні стимулювати червління не на користь. :IMHO: Це хіба в кого на соняшнику ослабли сім'ї. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цікавить думка пасічників з досвідом. Маю рутівські корпусні вулики і половинки даданівських по 11 рамок в корпусі, чергую ними. Є задум на ті корпуса котрі ідут в зиму зробити заставні дошки, щоб звузити гніздо до 8 рамок. Зимувати буду в двох рутах або в трьох половинках. Справа трошки марудна але думаю тоді уникнути пліснявіння бокових рамок які ітак не використовуються клубом. Як вам ідея і чи підійде для цієї справи фанера 10мм, думаю обдати воском.
у мого друга пасіка в 230 корпусах . в зиму пускає:низ 6 рамок з боків заставні , верх 8 рамок і заставні. заставні - сендвіч :двп всередині 2см. пінопласту ,готову деталь покриває олією а воску бджоли додадуть
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

Гость
Эта тема закрыта для публикации ответов.
×
×
  • Создать...