Перейти к содержанию

Осень зима 2011/2012


blek-269

Рекомендуемые сообщения

Цитата(Бджолик @ 9.10.2011, 13:51) Що могло змусити велику частину бджіл з маткою покинути межі гнізда й сидіти поза ним? * Тобто клуб зібрався за заставнею біля матки. Нічого дивного. Питання лише в тому яким чином там виявилась матка. Таке буває. При огляді тепер холоднувато. Матка могла просто зірватись зі щільника , або при переставлянні рамок, або з інших причин..

А матку взяли в клубок?Может произошла тихая смена и"мочили" старую? :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А матку взяли в клубок?Может произошла тихая смена и"мочили" старую? :IMHO1:

Ні не думаю, матка спокійно попрямувала до гнізда разом із бджолами. пожалуйста посетите вот эту ТЕМУ, больше не буду поправлять , буду переносить в ( облом )
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можливо всьому вина відсутність вільних комірок, оскільки на кожній рамці більша половина площі запечатаного меду. Або ж всьому виною переутеплення гнізда...
Собрались в клуб. Значит температура от 8 до 15 град Какая сила семьи? Переутепление здесь не причем, тогда клуб не соберется. В улье нет свободного места, и не на улице ему собираться, вот и решили за заставной.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можливо всьому вина відсутність вільних комірок, оскільки на кожній рамці більша половина площі запечатаного меду. Або ж всьому виною переутеплення гнізда...
Собрались в клуб. Значит температура от 8 до 15 град Какая сила семьи? Переутепление здесь не причем, тогда клуб не соберется. В улье нет свободного места, и не на улице ему собираться, вот и решили за заставной.
Сила сім'ї - 8 вуличок. Надворі стояла тепла погода (23-25 градусів), тому в клуб вони зібратися не могли. Думаю швидше за все причина у відсутності вільного місця, через великі кормові запаси.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сила сім'ї - 8 вуличок. Надворі стояла тепла погода (23-25 градусів), тому в клуб вони зібратися не могли. Думаю швидше за все причина у відсутності вільного місця, через великі кормові запаси.
Моя точка зрения. Ночью уже прохладно. ( вчера только вернулся из Львова). Поднимите рамку утром и посмотрите, если пчелы расположились внутри сот, клуб собирается. Кормов 2/3 на рамке достаточно для зимовки. Улочка пчел съедает за месяц от 1.5 до 2.5 см. меда на рамке. ( представьте себе, сможет ли у Вас рой в 2кг. разместится на пространстве, пустые ячейки + под рамочное пространство. Если нет, обеспечьте ему эти возможности. Что бы над клубом был корм для зимовки 12-16 см. и для весеннего развития 6-8 см.Я думаю, что от 5-6 см.пустых сот на крайних рамках до 16-18 на центре Вашу семью устроит. Останется обеспечить вентиляцию. Слабая вентиляция, застой воздуха, высокая влажность, увеличенный расход кормов. ( плесень, переполнение кишечника, понос) Сильная вентиляция, сухой воздух. Сухо в улье, но сухой мед. У пчел возникнет жажда, повышенное потребление меда,( переполнение кишечника, понос). Ищите золотую середину.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Останется обеспечить вентиляцию. Слабая вентиляция, застой воздуха, высокая влажность, увеличенный расход кормов. ( плесень, переполнение кишечника, понос) Сильная вентиляция, сухой воздух. Сухо в улье, но сухой мед. У пчел возникнет жажда, повышенное потребление меда,( переполнение кишечника, понос). Ищите золотую середину.

Раніше не приділяв особливої уваги зимовій вентиляції, тому в день головної весняної ревізії більшість гнізд були вологими, особливо в кутках вулика. Минулого року провів експеримент, забезпечивши гніздо зимуючих бджіл активною верхньою вентиляцією. Для цього прорізав у стельовій дошці отвір розміром 11 на 46 см. та засіткував і поставив посередині гнізда. Зверху поклав утеплюючу подушку, наповнену подрібненим пінопластом, яка випускає вологу та добре зберігає тепло. Взимку за допомогою великого засіткованого отвору можна було візуально спостерігати за клубом бджіл, що дуже зручно. Навесні, сирості у вулику не спостеріг, за винятком одної сім'ї, яка з січня вирощувала розплід. Гадаю активна вентиляція дуже необхідна.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Всем привет! Сегодня решил убрать маломедки из под расплода,да не тут то было- во всех семьях расплод на выходе ,а одна молодуха еще червит в отводке на 3 рамках (при снятом утеплении) :angry::blink: .Носят обножку как летом! :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Що могло змусити велику частину бджіл з маткою покинути межі гнізда й сидіти поза ним?

Тобто клуб зібрався за заставнею біля матки. Нічого дивного. Питання лише в тому яким чином там виявилась матка. Таке буває. При огляді тепер холоднувато. Матка могла просто зірватись зі щільника , або при переставлянні рамок, або з інших причин..
Теж маю таку думку - просто матка якимось чином опинилася за заставною - туди і бджоли перейшли.
Гадаю активна вентиляція дуже необхідна.

Все потрібно без фанатизму. Що значить "активна"?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Все потрібно без фанатизму. Що значить "активна"?

Під активною вентиляцією я розумію створення в гнізді зимуючих бджіл всіх необхідних умов для нормального видалення відпрацьованого клубом повітря. Повітря надходить через льотки в гніздо бджіл, виконує свою функцію, а тоді насичене водяною парою підіймається вверх та виходить через отвори над гніздом через утеплення і назовні через отвори в дашку.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Під активною вентиляцією я розумію створення в гнізді зимуючих бджіл всіх необхідних умов для нормального видалення відпрацьованого клубом повітря. Повітря надходить через льотки в гніздо бджіл, виконує свою функцію, а тоді насичене водяною парою підіймається вверх та виходить через отвори над гніздом через утеплення і назовні через отвори в дашку.

Извините, а что есть по-Вашему тогда пасивная вентиляция?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Извините, а что есть по-Вашему тогда пасивная вентиляция?

Слово "пасивна" я б замінив словом "слабка вентиляція", при якій верх бджолиного гнізда залишається герметичним, а повітрообмін здійснюється лише через льотки.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Извините, а что есть по-Вашему тогда пасивная вентиляция?

Слово "пасивна" я б замінив словом "слабка вентиляція", при якій верх бджолиного гнізда залишається герметичним, а повітрообмін здійснюється лише через льотки.
Назовем его так;" естественная " то есть за счет летков или специальных приспособлений. И работает она за счет перепада температур (давления). Ну а активная, когда пчелам приходится решать проблемы влажности своими мышцами. Но говорить об этом еще наверное рано. (по времени надо уже решать). Но для этого надо решить о объеме улья. Наличии пустых ячеек и пространства над клубом, так как это имеет первоочередное значение о устройстве условий вентиляции.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

И работает она за счет перепада температур (давления)

Да, за счет перепада температур но никак не давления а разной плотности холодного и теплого.
Но говорить об этом еще наверное рано. (по времени надо уже решать).

Так решать или рано а то закипает мозг... :)
Но для этого надо решить о объеме улья.

Так давайте решим, сколько рамок оставить на килограмм пчел(и вес рамок)?
Наличии пустых ячеек и пространства над клубом, так как это имеет первоочередное значение о устройстве условий вентиляции.

А зачем пустые ячейки над клубом и о пространстве тоже интересно узнать... :ah: Я думал размер и место вентиляционных отверстий имеет первоочередное значение в устройстве вентиляции. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Бджолик, не мав наміру чіплятися за слова, тепер зрозумів що Ви мали на увазі, але активною сприймаю вентиляцію примусову, тобто з вентилятором, або як Метролог написав - крилами бджіл... Така як Ви описуєте є традиційною для лежаків, в мене не виключення. Але прийшов до висновку, що вентиляція через верх, тобто через утеплення не зовсім добре - все що в мороз намерзає зверху, при відлизі тече у вулик. Чудовим клімат виходить в багатокорпусних з глухим верхом і практично повністю відкритим низом(сітка на дні), але з обовязковою буферною зоною, тобто порожнім корпусом знизу(підрамочне в моїх рогатих виходить десь до 20 см). В лежаках теж є варіант - закриваєте верх і боки(бік) , а заставна до дна має шпару, в мене як правило 10 мм, але вважаю, що і 20 буде нормально. За заставною простір не повинен бути нічим прикритий. Суть така, що вологе повітря клубу, подібно як і в багатокорпусних з глухим верхом, виходило низом(охолоджене свіжим повітрям з надвору) у вільний простір за заставну, а не через утеплення догори. Правда лежаки тут повинні мати збільшений підрамочний простір, при 20 мм такого не досягти. :IMHO1: От питання стану льотків верхнього і нижнього я ще толком не дослідив. :dntknw: В мене по різному зимували, але якогось конкретного висновку я не досяг, бо і вулики в мене різні(я зараз говорю тільки про лежаки) - верхні льотки є круглі і щілинами, нижні і на холодний і на теплий занос, до того ж їх розміщення є і по середині по відношенні до клубу і збоку; підрамочне коливається від 40 до 80 мм. Такщо систематизувати щось важко. :dntknw:

Но для этого надо решить о объеме улья. Наличии пустых ячеек и пространства над клубом

Цікаво яким чином порожні комірки впливають на вентиляцію в гнізді? І як Ви організовуєте в зиму "простір над клубом"?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так давайте решим, сколько рамок оставить на килограмм пчел(и вес рамок)?

Зазвичай залишаю своїм сім'ям на зиму 8-9 рамок, тобто стільки скільки бджоли щільно обсідають. Але прийшов до висновку, що й 7 рамок буде достатньо. Я практикую зимові огляди бджіл, тому при відкриванні вулика спостеріг що із 8 залишених рамок бджоли обсіли лише 7, і так у всіх сім'ях. Стараюсь, щоб на кожній рамці була половина запечатаного корму, але буває по-різному. Минулого року на початку листопада повністю підготована до зимівлі сім'я почала вирощувати розпліл і так тривало до грудня. На 4 рамках був розплід, і ніякі заходи не допомагали. Медові запаси сім'ї зменшувалися, тому, коли в кінці листопада почалася зима, я був впевнений, що сім'я не перезимує. Проте, як не дивно, бджоли прекрасно перезимували, було мінімум підмору, а меду вистачило й на весняний період.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Але прийшов до висновку, що й 7 рамок буде достатньо. Я практикую зимові огляди бджіл, тому при відкриванні вулика спостеріг що із 8 залишених рамок бджоли обсіли лише 7

В мене такі ж спостереження. А ще та жменька бджіл, що за крайньою рамкою ніколи до весни не доживає(в мороз осипається). Коли ж скоротити ще гніздо, то на крайній рамці вже бджіл декілька сотень, які успішно доживають до весни. Тому практично більше 6 рамок в гнізді не залишаю, а відібрані медові чи взимку, чи навесні підставляю.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

азовем его так;" естественная " то есть за счет летков или специальных приспособлений. И работает она за счет перепада температур (давления). Ну а активная, когда пчелам приходится решать проблемы влажности своими мышцами. Но говорить об этом еще наверное рано. (по времени надо уже решать). Но для этого надо решить о объеме улья. Наличии пустых ячеек и пространства над клубом, так как это имеет первоочередное значение о устройстве условий вентиляции.

???????? навіщо
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так давайте решим, сколько рамок оставить на килограмм пчел(и вес рамок)?

Зазвичай залишаю своїм сім'ям на зиму 8-9 рамок, тобто стільки скільки бджоли щільно обсідають. Але прийшов до висновку, що й 7 рамок буде достатньо. Я практикую зимові огляди бджіл, тому при відкриванні вулика спостеріг що із 8 залишених рамок бджоли обсіли лише 7, і так у всіх сім'ях. Стараюсь, щоб на кожній рамці була половина запечатаного корму, але буває по-різному. Минулого року на початку листопада повністю підготована до зимівлі сім'я почала вирощувати розпліл і так тривало до грудня. На 4 рамках був розплід, і ніякі заходи не допомагали. Медові запаси сім'ї зменшувалися, тому, коли в кінці листопада почалася зима, я був впевнений, що сім'я не перезимує. Проте, як не дивно, бджоли прекрасно перезимували, було мінімум підмору, а меду вистачило й на весняний період.
Ви практикуєте зимові огляди сімей що зимують на дворі? Якщо так, то як це у Вас відбувається? Яку погоду підбираєте? В який час доби? І якщо з 8-ми обсіли 7, то при зимовому огляді можно і скоротити? :dntknw: І який тип вуликів Ви використовуєте? Чи бува не лежаки?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цікаво яким чином порожні комірки впливають на вентиляцію в гнізді? І як Ви організовуєте в зиму "простір над клубом"?
Точно такоеже как и свободное пространство у Вас под клубом. Только пустое пространство не является аккумулятором тепла. И в случае обрыва клуба (упала гроздь пчел на дно) У Вас не поднимется, у меня поднимется. Вы гдето лукавите, имея пространство под клубом, клуб(в нормальной семье) ни когда не сформируется на запечатанных сотах Нормальная семья зимует в 2-х корпусах. ( я уже писал и показывал). Мы не решили, где формируется клуб в нормальной семье(вес от 3-3.5 кг.). Ну, для начала. Высота улья 50 см. Если есть летки, верхний и нижний, и пчелы все таки ,греют жилище. То из-за разницы температур создается тяга (разрежение). Один кг .меда при сжигании выделяет до 800 гр. воды и СО2. Часть его выводится из клуба(унося с собой петло в жилище) через низ клуба ,часть впитывается в раскрытый мед, а часть вместе с теплым воздухом через рыхлый верх клуба. Вот эта часть и должна регулироваться естественной вентиляцией, и если она не позволяет это сделать, пчелы включают принудительную (активную) вентиляцию, увеличивая, а иногда и ограничивают вентиляцию. На этот процесс, и активно влияет, над клубное, пространство.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вы гдето лукавите, имея пространство под клубом, клуб(в нормальной семье) ни когда не сформируется на запечатанных сотах

Та чого мені лукавити? :dntknw: От Ви кажете не сформується клуб на повномедних, а що тоді зроблять? Розлізуться по рамках? В мене окрім рогатих, де підрамочне до 20 см(порожній корпус під гніздом), лежаки з підрамочним 4-6 см(є один до 9-ти здається), звичайно ж всередині є рамки неповномедні, за винятком відводків в закапелках, які я не годую, а просто підставляю повномедні рамки з сильних сімей. Так от, напевно в мене не нормальні бджоли, бо клуб вони у всіх вулика формують приблизно одинаково - спереду перед льотком, притому верх клубу доходить до верхньої планки. Ще один нюанс - я у вулики заглядаю лише при температурах не багато нижчих від 0, тому клуб бачу завжди нещільний.
И в случае обрыва клуба (упала гроздь пчел на дно) У Вас не поднимется, у меня поднимется.

Не впасть в мене гроздь, тому що весь клуб моїх "ненормальних" сімей тримається за рамку, на відміну від Ваших "нормальних", які чомусь мають висіти в підрамочному, а якщо впадуть, то окремі бджоли. :hi: Я прийшов до висновку Віні Пуха, що у Вас неправильні бджоли... Та і мед Ваш монофлорний... :umora: До речі за Вами боржок ...
В нашем регионе я получаю 4-5 сортов, и 5-7 полефлорных.

Я пам'ятаю тільки Акацію, еспарцет, липу, весняний і АМЕШЛ... Особливо цікавить 5-7 поліфлорних. ;) Може десь пропустив? 9 сортів меду за Вами! :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ви практикуєте зимові огляди сімей що зимують на дворі? Якщо так, то як це у Вас відбувається? Яку погоду підбираєте? В який час доби? І якщо з 8-ми обсіли 7, то при зимовому огляді можно і скоротити? І який тип вуликів Ви використовуєте? Чи бува не лежаки?

Так дійсно, я використовую лежаки на 24 даданівських рамок. Практикую зимові огляди, тому що це дає більш точну інформацію про зимівлю бджіл, аніж прослуховування. Одна сім'я гуде слабше, інша сильніше - і що? Огляд проводжу у безвітряну погоду з температурою 1-2 градуси морозу. Неможна оглядати в відлигу, бо бджоли почнуть дуже турбуватися. Обережно відкриваю кришку вулика, ще обережніше відгортаю верхнє утеплення і припіднімаю 1-2 стельові дошки на 10-15 секунд. Димаря не використовую. Якщо клуб компактний і на його шляху є мед, тоді все нармально. Зазвичай бджоли не турбуються, буває з клубу вилазить 2-10 бджіл - ними треба пожертвувати. Але ще зручніше контролювати хід зимівлі, якщо засіткувати значну площу стельової дошки та покласти над гніздо. Тоді бджоли взагалі не турбуються і можна зверху покласти канді в разі потреби.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ви практикуєте зимові огляди сімей що зимують на дворі? Якщо так, то як це у Вас відбувається? Яку погоду підбираєте? В який час доби? І якщо з 8-ми обсіли 7, то при зимовому огляді можно і скоротити? opr06K94.gif І який тип вуликів Ви використовуєте? Чи бува не лежаки?

Я теж практикую зимові огляди, але це не мається на увазі перебирання гнізда, а проста підглядання за положенням клубу і поведінкою бджіл. Також слухання вуликів мені нічого не говорило, а на такий перегляд бджоли ніяк не реагують. Не одній сім"ї вдалося допомогти завдяки нормальній оцінці ситуації... Звичайно ж коли бджоли в клубі то мови про забирання рамок бути не може, бо ті що впадуть на дно вже не піднімуться. Все треба робити ДУЖЕ акратно і без різких рухів... Ось ролик знайшов - переглядав своїх в лютому. YnwYpIMp2Fo
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В трьох сім'ях матки активно червлять. Я вже й переставляв рамку з розплодом на край гнізда - матка все-одно продовжує свою роботу. А в просторі між останньою гніздовою рамкою та вставною дошкою(стельова дощечка не дозволина поставити вставну дошку впритул до рамки) бджоли відбудували два воскові язики. Як змусити сім'ю вийти з активного стану?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Перестановка рамок с расплодом на край гнезда является ошибкой. Это приводит к смещению центра гнезда и при резком похолодании к осыпи пчел на крайней рамке, Я бы посадил матку в изолятор или клеточку дней на десять и проверил заклещеность пчел и расплода семьи .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вы гдето лукавите, имея пространство под клубом, клуб(в нормальной семье) ни когда не сформируется на запечатанных сотах

А як тоді зимують в одному корпусі на рамку 230?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

Гость
Эта тема закрыта для публикации ответов.
×
×
  • Создать...