Перейти к содержанию

Осень зима 2011/2012


blek-269

Рекомендуемые сообщения

Неймовірно! Вперше бачу, щоб у жовтні бджоли носили нектар, обніжжя, та ще й так активно! Скоро вже покрова, зима на носі, а зараз потепліло і весь день бджоли працюють так, що й падають перед льотком. Нарешті розкрив джерело взятку. У серпні зорали поля і на них масово зійшла суріпка, молочай, соняшники і ще багато чого. Причому так, що поля цвітуть як влітку. Бджоли йдуть вимазані в білому пилку, ніби у муці (не знаю що це)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

. Бджоли йдуть вимазані в білому пилку, ніби у муці (не знаю що це)
Весов конечно нет. А вот рядом, маслобойни или крупорушки есть?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У меня в этом году ситуация с расплодом в семьях настораживающая , уже в начале сентября в большинстве семей расплода не было никакого!хотя все предыдущии годы бывало и до октября дотягивали!интересно к чему так? А сегодня потеплело так летали что летом обножку оранжевую несут во всю)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Обробляв другий раз і бачив розплод в чотирьох вуликах на 1-2 рамках. Здається, що погода якась надто тепла. Хоч би не пожерли все. Літають, носят жовтий пилок. Під вуликами багато мертвих ос і бджіл. Дивився відводки, які сидять через перегородку, вірніше сиділи, тому що вони об'єдналися. В одному з них, який раніше був слабший, виявилося на диво багато бджіл, що порадувало, а потім побачив, що сусідній дезертирував. Запаси звісно поступово грабувалися. Мабуть треба було тримати їх окремо, а через перегородку садити ближче до зими. І все ж не розумію, чому вони об'єдналися - два місяці сиділи нормально, матки сіяли.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дивився відводки, які сидять через перегородку, вірніше сиділи, тому що вони об'єдналися. В одному з них, який раніше був слабший, виявилося на диво багато бджіл, що порадувало, а потім побачив, що сусідній дезертирував. Запаси звісно поступово грабувалися. Мабуть треба було тримати їх окремо, а через перегородку садити ближче до зими. І все ж не розумію, чому вони об'єдналися - два місяці сиділи нормально, матки сіяли.

Скорей всего у них есть сообщения между собой ( нет плотности ) в глухой заставной , вот они и перебигают ,что грозит потерей одной из семей
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Учора провів ревізію, розплоду нема, рамки слабувато обсижують, посилаюсь на теплу погоду(+18-20) і активний літ, обножки пруть не мало. Може все ж скоротити на рамку чи навіть на дві... Треба буде проконтролювати коли будуть збиратись в клуб... Сьогодні пробіпінив, після використання байваролу кліща жодного не бачив, але на форумі нажахали, то ж вирішив для "шо годиться..." Може хтось підкаже, що поганого коли гніздо великувате? Колега каже нічого страшного, бувало і в колоколі на старій церкві зимували... Але ж то в колоколі, а то у лежаку, свої рідні, хоча і через глуху перегородку з основною сімейкою... :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У меня в этом году ситуация с расплодом в семьях настораживающая , уже в начале сентября в большинстве семей расплода не было никакого!хотя все предыдущии годы бывало и до октября дотягивали!интересно к чему так? А сегодня потеплело так летали что летом обножку оранжевую несут во всю)

І я відмітив таке явище. Бджоли добрі метеопрогнозисти. І хоча ще тепло, та мабуть то вони передбачають невдовзі справжню зиму. У мене з десяти сімей тільки одна має розплід.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У меня 2 семьи, при осмотре оказалось у одной маловато запасов, тоесть из 8 рамок только 3 полномедных все остальные маломедные, хоть по силе семьи одинаковые и при осмотре в начале сентября корму было достаточно, может подворововали у них или выели они столько, совет нужен вот в чем у меня есть маломедные рамки сейчас стоят за заставной уже где то месяц но вот от туда в гнездо медок таскать они не спешат, место есть расплод уже вышел новый матка несет, на рамках я и немного распаковывал печатку но выбирать они не хотят, если дело пойдет так и дальше то зиму они не переживут, может делаю я что то не так? Подскажите как их спровоцировать перенести мед в гнездо из маломедных рамок которые стоят за заставной

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я и немного распаковывал печатку но выбирать они не хотят, если дело пойдет так и дальше то зиму они не переживут, может делаю я что то не так? Подскажите как их спровоцировать перенести мед в гнездо из маломедных рамок которые стоят за заставной

Треба повністю печатку зняти, інакше не заберуть :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У меня 2 семьи, при осмотре оказалось у одной маловато запасов, тоесть из 8 рамок только 3 полномедных все остальные маломедные, хоть по силе семьи одинаковые и при осмотре в начале сентября корму было достаточно, может подворововали у них или выели они столько, совет нужен вот в чем у меня есть маломедные рамки сейчас стоят за заставной уже где то месяц но вот от туда в гнездо медок таскать они не спешат, место есть расплод уже вышел новый матка несет, на рамках я и немного распаковывал печатку но выбирать они не хотят, если дело пойдет так и дальше то зиму они не переживут, может делаю я что то не так? Подскажите как их спровоцировать перенести мед в гнездо из маломедных рамок которые стоят за заставной
Спробуйте не тільки розпечатати, а ще й збризнути цукровим сиропом ваші маломедні за заставною. Якщо знову ні, то тоді підгодовувати у стільники прямо у гніздо. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У меня 2 семьи, при осмотре оказалось у одной маловато запасов, тоесть из 8 рамок только 3 полномедных все остальные маломедные, хоть по силе семьи одинаковые и при осмотре в начале сентября корму было достаточно, может подворововали у них или выели они столько, совет нужен вот в чем у меня есть маломедные рамки сейчас стоят за заставной уже где то месяц но вот от туда в гнездо медок таскать они не спешат, место есть расплод уже вышел новый матка несет, на рамках я и немного распаковывал печатку но выбирать они не хотят, если дело пойдет так и дальше то зиму они не переживут, может делаю я что то не так? Подскажите как их спровоцировать перенести мед в гнездо из маломедных рамок которые стоят за заставной
ЕСЛИ есть возможность, то поставить сверху гнезда надставку на полурамку ( на гнезде холстик можно с небольшим утеплением и отогнутым краем для прохода пчел) в надставку наклонно поставить 1-3 маломедных распечатанных полностью рамок, на них утепление. Должны еще выбрать. У меня(смотри регион) выбирают
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

совет нужен вот в чем у меня есть маломедные рамки сейчас стоят за заставной уже где то месяц но вот от туда в гнездо медок таскать они не спешат, место есть расплод уже вышел новый матка несет, на рамках я и немного распаковывал печатку но выбирать они не хотят, если дело пойдет так и дальше то зиму они не переживут, может делаю я что то не так?

Це звичне явище для окремих сімей. Ви тут невинні. Такий характер у сім"ї. Та не переживайте. Як тільки потягнуть холода. І сліду меду за заставнею не лишиться. Тільки рамки ставте поближче до заставні.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Привіт всім! Вже надворі початок жовтня, а в кількох сім'ях наявний розплід, в тому числі й свіжий засів. Підскажіть як можна змусити матку припинити червління. Пробував забирати внутрішнє утеплення з вуликів, щоб трохи охолодити гніздо - не допомагає.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пробував забирати внутрішнє утеплення з вуликів, щоб трохи охолодити гніздо - не допомагає.
а я ще і не ставив внутрішнє, тільки верхнє стоїть, вдень часто більше 20 С тепла - будуть паритись
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Незвичайно тепла осінь приводить бджіл в активний стан. Одна сім'я відбудувала за вставною дошкою невеликий восковий язик і побілила зверху стільник.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Привіт всім! Вже надворі початок жовтня, а в кількох сім'ях наявний розплід, в тому числі й свіжий засів. Підскажіть як можна змусити матку припинити червління. Пробував забирати внутрішнє утеплення з вуликів, щоб трохи охолодити гніздо - не допомагає.
Треба скоротити гніздо і не завадило б перевірити закліщеність, бо наявність кліща у великій кількості змушує бджіл закладати розплід. Найкраще застосувати для цього смужки.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цитата(Бджолик @ 7.10.2011, 22:20) * Привіт всім! Вже надворі початок жовтня, а в кількох сім'ях наявний розплід, в тому числі й свіжий засів. Підскажіть як можна змусити матку припинити червління. Пробував забирати внутрішнє утеплення з вуликів, щоб трохи охолодити гніздо - не допомагає.

Треба скоротити гніздо і не завадило б перевірити закліщеність, бо наявність кліща у великій кількості змушує бджіл закладати розплід. Найкраще застосувати для цього смужки.

Таке було у мене. З гідний з Бортником на рахунок кліща. Ставив смужки байваролу, дієво. :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Треба скоротити гніздо і не завадило б перевірити закліщеність, бо наявність кліща у великій кількості змушує бджіл закладати розплід. Найкраще застосувати для цього смужки.

Гніздо вже скорочене до 8-10 рамок. А щодо противароатозних смужок (Варотом), то вони були в гнізді з 25 липня до 10 вересня. Щоправда незнаю чи дали якийсь результат. Обробку біпіном проведу десь наприкінці жовтня.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Гніздо вже скорочене до 8-10 рамок. А щодо противароатозних смужок (Варотом), то вони були в гнізді з 25 липня до 10 вересня. Щоправда незнаю чи дали якийсь результат. Обробку біпіном проведу десь наприкінці жовтня.

Біпіном обов`язково, про це говорилось на форумі багато. Почитайте пости за попередню осінь.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні зранку вийшов на вулицю а гори в снігу, ще не близько, метрів 800 вище, але похолодання відчувається, бджоли не літають сьогодні. Все сезон закінчився, забрав рамки які були за заставками, щоб не вийшло, що якась кількість бджіл залишилась на них і застила.

post-6-1318073517_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні зранку вийшов на вулицю а гори в снігу, ще не близько, метрів 800 вище, але похолодання чутливе, бджоли не літають сьогодні.

Красота какая, спасибо за фото! А у нас сегодня было +24-+26, пчелы активно облетывались, в некоторых семьях несли пыльцу. Удалил полностью утепление и рамки из-за заставной доски.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дивний випадок стався в мене кілька днів тому з однією бджолиною сім'єю. Під час огляду гнізда, спостеріг що в гнізді (9 рамок) стало менше бджіл, хоча ще недавно вулик був переповнений. Коли ж я переглянув все гніздо і підняв вставну дошку, то був приголомшений - велика кількість бджіл обліпила бокове внутрішнє утеплення вулика. При струшуванні бджіл виявилося, що там була й матка. Що могло змусити велику частину бджіл з маткою покинути межі гнізда й сидіти поза ним? Можливо всьому вина відсутність вільних комірок, оскільки на кожній рамці більша половина площі запечатаного меду. Або ж всьому виною переутеплення гнізда...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Що могло змусити велику частину бджіл з маткою покинути межі гнізда й сидіти поза ним?

Тобто клуб зібрався за заставнею біля матки. Нічого дивного. Питання лише в тому яким чином там виявилась матка. Таке буває. При огляді тепер холоднувато. Матка могла просто зірватись зі щільника , або при переставлянні рамок, або з інших причин..
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вчера пробежался по пасеке,делая "быстрый осмотр" (по леткам).Только одна семья (не из слабых,в прошлом году зарекомендовала себя как "воровитая") запрополюсовала верхний леток,оставив отверстие на одну пчелу.А нижний-местами,как расчёску.Похоже что собрались в зиму уже. :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

Гость
Эта тема закрыта для публикации ответов.
×
×
  • Создать...