Перейти к содержанию

Автономний електрообігрів вуликів


Leopold

Рекомендуемые сообщения

14 часов назад, nibond сказал:

Нічим Вам не можу допомогти, якщо самі не розберетесь як слід.

Щоб не плутатись,  ознайомтесь з тарифами безпосередньо на   сайті НКРЕКП

 

  Ви взялись спростовувати навіть не розібравшись. Ви що, збираєтесь нагрівач 12 Вт, 1 А підключати товщим кабелем? Брав всього по 1 м кабелю 0,75 на нагрівач, на всі - 100 м. Головна мережа кабель 4 мм кв в декілька паралельних ланцюжків не більше 35 нагрівачів на один.

Стосовно сонячних електростанцій, то їх з кожним роком стає все більше і описані Вами проблеми якось не на заваді.

Я й так, щоб не було питань, взяв все по максимуму. Для багатьох це буде дешевше, бо дещо вже є в господарстві. У мене собівартість обладнання менше 100 грн на вулик.

Ні, я ж не кажу, що запропонований Вами спосіб обігріву не заслуговує на увагу. Цілком можливо, що коли здешевіють комплектуючі, він буде виглядати дуже привабливо. Навіть на сьогодні можливо і виправдано в окремих випадках для декількох особливо цінних бджолосімей. Але для великих пасік це поки економічно не виправдано. Якщо вже чесно, то обігрівом граються, як правило, початківці. Не вписується ел обігрів в промислові технології - краще збудувати зимівник.

Так для промисловикив підігрів не піде. Але в мене того року було підігрів 10 сімей. Цього буде 20. Підігрів починаю використовувати з березня після першого обльоту і до травня. Так ось старт з підігрівом це треба тільки бачити. І кількість меду той вулик дає на багато більше, ще 3 відводки. Арефметика дуже проста. А джероло живлення в мене сонячні батареї + вітрогенератор. І матки в ізоляторах хмари. Тому у тих вуликах я не знаю що таке кліщ. Хоча обробки роблю кіслотами  тімолом та маслами.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Leopold сказав:

Маю думку, що будівництво зимівників то таки "минуле тисчоліття"

Здається саме Ви загубились в часі, бо документ, на якому побудували докази  не є чинним

5bf3d8e8d4593_.thumb.JPG.77ad363931cb62ff41c10209b5cfd88a.JPG

Стосовно побутових чи не побутових потреб, то 99% пасік розміщені на присадибних ділянках в статусі приватного домогосподарства і також відносяться до побутових споживачів. Щось я не чув, щоб за курку, гуску чи корову платили по іншому тарифу. Звичайно, якщо не перевищувати договірні величини потужності і споживання, або якщо не реєструвати як об'єкт підприємницької діяльності. Ціна питання 2-3 кВт год на місяць для одного вулика. Вам і переважній більшості пасічників це точно не загрожує

http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0312874-18

Цитата

приватне домогосподарство - об’єкт побутового споживача, на якому електрична енергія використовується для задоволення побутових потреб відповідно до укладеного договору;

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, nibond сказал:

Стосовно побутових чи не побутових потреб, то 99% пасік розміщені на присадибних ділянках в статусі приватного домогосподарства і також відносяться до побутових споживачів. Щось я не чув, щоб за курку, гуску чи корову платили по іншому тарифу. Звичайно, якщо не перевищувати договірні величини потужності і споживання, або якщо не реєструвати як об'єкт підприємницької діяльності. Ціна питання 2-3 кВт год на місяць для одного вулика. Вам і переважній більшості пасічників це точно не загрожує

http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0312874-18

 

Ну так з цим новим "чинним" документом все ще "веселіше" хоча спочатку здається що мало що змінюється ;) Цитую? " побутовий споживач - фізична особа, яка використовує електричну енергію для забезпечення власних побутових потреб, що не включають професійну та/або господарську діяльність, на підставі відповідного договору з учасником ринку, у тому числі за договором постачання електричної енергії споживачу;"  Тож те що ми щось не чули ще не означає, що це в найближчому майбутньому не буде реалізовано :( , бо відповідно до Вашого посилання це можливо, і я сумніваюсь, що хтось відмовиться від можливості брати за 1 кВт 3-5 гривень  замість 1,68 гривень, а доводити в суді, що деревообробний верстат у сараї підключений до межі електропостачання, чи ті ж вулики з електропідігрівом то нагальна побутова потреба буде доволі таки складно . От тільки закінчаться всі "перехідні процеси" пов'язані зі змінами в правилах відразу це відчуємо, а зараз поки що діє бюрократична інерційність системи. І ще раз кажу, по Вашим же розрахункам 2-3 кВт на бджолосім'ю  це 200-300 кВт споживання у місяць на всю пасіку ( 5 холодних місяців це десь 3000-15000 гривень на рік тільки електроенергія, якщо припустити що сонячні панелі гарантовано служать 20 років то навіть при нинішніх цінах все буде десь однаково, а якщо докласти трохи розуму і спроектувати все так щоб те що зимою працює на обігрів бджіл, літом працювало для забезпечення електроенергією кочівлі, то Ваш проект фінансово програє) і це якщо не рахувати витрати на узаконення підключення. тож удачі Вам у підключенні як власнику малої системи розподілу з малим непобутовим споживачем, та побутовим сопживачем. Як узаконитесь за цими чинними правилами, то відпишіться скільки Вам то коштувало! :) 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я так розумію цей проект все, закінчився?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, larson сказал:

я так розумію цей проект все, закінчився?

Це тільки моє теоретизування! ;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 19.11.2018 в 10:27, Leopold сказал:

Та хто ж проти Ваших математичних викладок, тільки "дірок "в них багатою. Ну хочаб те, що тариф 1,68 лише до 150 кВт...., можна і "соплями" по інший бік лічиьника, щоб не платить, в багатьох селах так і роблять, та там електрику "вирубає" мінімум двічі на день, годинки по 2-3.... А кабель 0,75 Ви знаєте номінальний струм, на який він розраховується? - 2 ампери. Далі і сперечатись не буду. Тож вперед, спробуйте зібрати хоч щось працездатне по вашим розрахункам. . Думаю в результаті матимете витрат раз 10 більше ніж нарахували на етапі "розрахунків" ;)  PS і "зелений тариф" на 10 кВт, ну не вірте, бо для його підключення потрібна повна модернізація електромереж, :)   при їх будівництвіі закладали споживання домогосподарства з розразунку 3 кВт (лиш дехто, хто мав "зв'язки" могли провест 3-х фазну напругу 10 кВт, але ж знов таки по 3,3 кВт на фазу), тож відмова РЕС від підключення 10 кВт типу "нема технічної можливості" є цілком виправданою і законною, хоча більшість "інсталторів" про то і не знає і втирають про 10кВт сонячні електростанції по "зеленому тарифу".

 

Здогадуюсь, зі свого 10 амперчасового павербанка я 9,8  "вичавив" тут головне збалансованість  навантаження. А якщо деякі особи, що в шкоу ходили штани протирати, хочуть з USB розрахованого на 1 ампер мати струму достатньо для живлення шуруповерта, то мали б брати 100 повербанків (так щоб було 2S 50p) щоб потім не писати всілякої херні про "рєальниє" ампергодини. Ну і кислотний на 100 циклів, я хотів би подивитись в очі тому хто його експлуатував.

Для зеленого тарифа естественно нужен новый проект, но оно того стоит, были-бы деньги для этого.

На свой шуруроверт я поставил 4 аккумулятора 18650 с реальной емкостью 2,9 а/ч , стоимостью по 70 грн и результатом доволен. Это на мой взгляд самый оптимальный вариант и если так собирать аккумуляторную батарею на 12 в и 30 а/ч, то выйдет до 2500 гривен. Если собирать по вашему методу, из павербанков то дай бог в 5000 уложиться. А по поводу кислотников, то зачем вам очи, в тех. документацию посмотрите.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

50 хвилин тому, Leopold сказав:

спроектувати все так щоб те що зимою працює на обігрів бджіл,

Наведіть хоч один приклад  успішного використання зимового обігріву, його доцільність доволі сумнівна.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Leopold сказал:

Маю думку, що будівництво зимівників то таки "минуле тисчоліття" в методах ведення бджільництва. А за обігрівом в наших широтах  таки майбутнє, бо це та технологія, яку наші попередники просто не мали можливості використовувати, і щоб вона почала діяти потрібен досвід, експеременти, а це ЧАС в першу чергу, кошти і бажання розвиватись. і цю тему я підняв лише щоб мати розуміння в якому напрямкові рухатись з мінімальними витратами.

Використовувати підігрівач на дні вулика , це даремна трата грошей. Підігрівач повинен знаходитись в клубі , це рамка підігрівач. Рамка підігрівач являє собою сот з кормом і впаяними  рядами пасічним дротом . За твердженням Єськова потужність зимового клуба складає 15 вт. В центр гнізда ставиться  2 рамки з кормаи заготовлених завчасно . На рамки подається напруга 3в. постійного струму. Якщо, ще поставити термолегулятор , щоб виключав живлення при температурі вище нуля то буде клас. Порахуєм енергію  15х24х30 = 10,8 кв. на місяць   

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Пахомич сказав:

 Якщо, ще поставити термолегулятор , щоб виключав живлення при температурі вище нуля то буде клас. 

тобто, Ви пропонуєте включати обігрівач взимку? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, ЮМос сказал:

тобто, Ви пропонуєте включати обігрівач взимку? 

 Включні підігрівачі весною наносить шкоду ,так як стимулюють виліт бджіл при пониженій температурі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

взимку тим більше його не треба

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, ЮМос сказал:

взимку тим більше його не треба

Не сперечаюсь . Я колись в такий спосіб пускав сімейку на 3-ох рамчкахна зиму перезимувала, весною обліталась, Якби вчасно виключив підігрівачі булоб все добре, а так висока температура на вулиці і не змогли видержати режим в вулику. При використанні підігрівачів весною на льотки  потрібно ставити веранди з сітки і давати воду в вулик. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

49 хвилин тому, Пахомич сказав:

При використанні підігрівачів весною на льотки  потрібно ставити веранди з сітки і давати воду в вулик. 

Це  коли він поставлений зарано, одразу після обльоту. Момент, коли потрібно починати обігрів - початок активного льоту бджіл і приносу пилку у вулик. В кожному регіоні початок різниться, але переважно це квітень місяць.

Веранди ставити не потрібно, проблему вирішує тепла напувалка на пасіці, на ній бджоли успішно беруть воду навіть коли йде сніг.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 минут назад, nibond сказал:

.

Веранди ставити не потрібно, проблему вирішує тепла напувалка на пасіці, на ній бджоли успішно беруть воду навіть коли йде сніг.

Коли холодна і вітряна погода ,то кращеб вони грали в доміно:IMHO1: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Пахомич сказав:

Коли холодна і вітряна погода ,то кращеб вони грали в доміно:IMHO1: 

Береженого і Бог береже, сказала черниця одягаючи презерватив на огірок.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 часов назад, nibond сказал:

 

Наведіть хоч один приклад  успішного використання зимового обігріву, його доцільність доволі сумнівна.

Так я з цього і почав,- необхідність використання обігріву кожен пасічник вирішує сам ;) Тема семе про технічні можливості АВТОНОМНОГО електрообігріву!

 

19 часов назад, Пахомич сказал:

Використовувати підігрівач на дні вулика , це даремна трата грошей. Підігрівач повинен знаходитись в клубі , це рамка підігрівач. Рамка підігрівач являє собою сот з кормом і впаяними  рядами пасічним дротом . За твердженням Єськова потужність зимового клуба складає 15 вт. В центр гнізда ставиться  2 рамки з кормаи заготовлених завчасно . На рамки подається напруга 3в. постійного струму. Якщо, ще поставити термолегулятор , щоб виключав живлення при температурі вище нуля то буде клас. Порахуєм енергію  15х24х30 = 10,8 кв. на місяць   

Так деякі виробники підігрівачів рекомендують ставити їх в рамку замість вощини і розміщувати збоку від гнізда! але я важко уявляю як це зробити з обігрівачем на плівковій основі, хоча.... Якщо закріпити обігрівач на одній рамці між двох листів пластикової вощини (для прикладу ось такої  https://ukrbee.ua/uk/beehive/83-plast-wax.html ) попередньо давши бджолам відбудувати там соти і відкласти запаси меду, то на ній можна б було навіть організовувати гніздо для зимівлі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 часов назад, Василика сказал:

 если так собирать аккумуляторную батарею на 12 в и 30 а/ч, то выйдет до 2500 гривен. Если собирать по вашему методу, из павербанков то дай бог в 5000 уложиться. А по поводу кислотников, то зачем вам очи, в тех. документацию посмотрите.

Ну, не знаю, Три таких павербанки https://www.solars.ooo   з'єднаних послідовно дають батарею в 54 а/г напругою 15 вольт з номінальним вихідним струмом в 1 ампер за 1200 гривень, посто в них є функціонал який для обігріву не потрібен, але декларована ємність в 54 А/г мені побобається :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Leopold сказал:

Так я з цього і почав,- необхідність використання обігріву кожен пасічник вирішує сам ;) Тема семе про технічні можливості АВТОНОМНОГО електрообігріву!

 

Так деякі виробники підігрівачів рекомендують ставити їх в рамку замість вощини і розміщувати збоку від гнізда! але я важко уявляю як це зробити з обігрівачем на плівковій основі, хоча.... Якщо закріпити обігрівач на одній рамці між двох листів пластикової вощини (для прикладу ось такої  https://ukrbee.ua/uk/beehive/83-plast-wax.html ) попередньо давши бджолам відбудувати там соти і відкласти запаси меду, то на ній можна б було навіть організовувати гніздо для зимівлі.

Це була рамка на 300 з натягнутими рядами пасічничим дротом  навощені , відбудовані і занесені кормом. Скільки рядів, як підєднував (паралельно чи послідовно ) не памятаю . Всі розрахунки потрібно робити від 3в.і 15вт.   

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Пахомич сказал:

Це була рамка на 300 з натягнутими рядами пасічничим дротом  навощені , відбудовані і занесені кормом. Скільки рядів, як підєднував (паралельно чи послідовно ) не памятаю . Всі розрахунки потрібно робити від 3в.і 15вт.   

В мене у зимуючих нуклеусах стоїти  звичайна ганеманівська решітка для лежака з частиною викусених перегородок а на неї намотан ніхромовий дрят покритий фум-лентою

Ось така решітка маї 4 зони обігрівачив. Тому клубом можу керувати т.я. клуб скубчюється в середені цих решіток.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Пахомич сказал:

Це була рамка на 300 з натягнутими рядами пасічничим дротом  навощені , відбудовані і занесені кормом. Скільки рядів, як підєднував (паралельно чи послідовно ) не памятаю . Всі розрахунки потрібно робити від 3в.і 15вт.   

Я для навощування рамок використовую зарядне на 12 вольт і ставлю струм в 2 ампери , як перетримаю, то більше 5 секунд, то проволка проходить наскрізь, розтоплюючи віск.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Leopold сказал:

Ну, не знаю, Три таких павербанки https://www.solars.ooo   з'єднаних послідовно дають батарею в 54 а/г напругою 15 вольт з номінальним вихідним струмом в 1 ампер за 1200 гривень, посто в них є функціонал який для обігріву не потрібен, але декларована ємність в 54 А/г мені побобається :)

Хотел написать, шо на заборе написано, но передумал - я конкретно занимался анализом  аккумуляторов 18650, оптимальную цену и емкость написал выше. Увы, но чудес не бывает, - только разводы.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

За два тиждні нинішнього грудня з 15 по 31 (найкоротші дні року та ще й суцільна хмарність) середньодобова генерація 18 вольтової сонячної батареї не перевищувала 4 апергодини. Цього певно буде недостстньо для автономного електрообігріву :( 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 минуты назад, Leopold сказал:

За два тиждні нинішнього грудня з 15 по 31 (найкоротші дні року та ще й суцільна хмарність) середньодобова генерація 18 вольтової сонячної батареї не перевищувала 4 апергодини. Цього певно буде недостстньо для автономного електрообігріву :( 

Cтавте вітрогенератори в додаток до сонячних. В мене так працьоє. Стоїть 2 ветртогенератори з звичайних камазовських генераторів. Вистачає на обігрів 20 вуликів та 10 нуклеусів. Але за усей час зимовки вмикалися тільки 2 рази коли мороз був нижче -17

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Та вся "проблема" вирішується встановленням більш ємкого акумулятора, більше 30 ампергодин, але це здорожчує систему десь на 30-40

баксів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 02.01.2019 в 13:13, Leopold сказал:

За два тиждні нинішнього грудня з 15 по 31 (найкоротші дні року та ще й суцільна хмарність) середньодобова генерація 18 вольтової сонячної батареї не перевищувала 4 апергодини. Цього певно буде недостстньо для автономного електрообігріву :( 

Нифига не понял, переведите в ваты и ват/часы.

В 02.01.2019 в 13:42, Урош сказал:

Cтавте вітрогенератори в додаток до сонячних. В мене так працьоє. Стоїть 2 ветртогенератори з звичайних камазовських генераторів. Вистачає на обігрів 20 вуликів та 10 нуклеусів. Але за усей час зимовки вмикалися тільки 2 рази коли мороз був нижче -17

Где стоит датчик и при какой температуре включается обогрев?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...