Перейти к содержанию

Автономний електрообігрів вуликів


Leopold

Рекомендуемые сообщения

Використовувати електричний обігрів бджіл, чи ні кожен з бджолярів вирішує сам. Тим хто використовує пропонуються рішення, які потребують доступу до електромережі в 220 вольт, що на мою думку не є дуже зручним, але трохи вивчивши питання дійшов висновку, що з того, що пропонується  є можливість зібрати автономні комплекти з живленням від сонячних панелей. Вартість цієї системи буде значно коливатись від тих параметрів, які бджоляр закладе в неї, та по моїм розрахункам можна вкластись в 2000 гривень при нинішньому курсі   (це важливо, бо більшість комплектуючих імпортні і прив'язані до цього курсу). Тож, якщо комусь це цікаво, то буду розвивати тему, трохи теоретизуючи з прив'язкою до конкретних деталей, їх постачальників та їхніх цін?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 хвилин тому, Leopold сказав:

Тим хто використовує пропонуються рішення, які потребують доступу до електромережі в 220 вольт, що на мою думку не є дуже зручним,

В чому незручність? Адже переважна більшість пасік на зиму розмішені на стаціонарних точках.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

54 хвилини тому, Leopold сказав:

. Вартість цієї системи буде значно коливатись від тих параметрів, які бджоляр закладе в неї, та по моїм розрахункам можна вкластись в 2000 гривень при нинішньому курсі   (це важливо, бо більшість комплектуючих імпортні і прив'язані до цього курсу). 

2000 на вулик ,чи на всю пасіку?І те і те щось малоправдоподібне:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Смысл городить автономное только в одном - электроэнергия кусается ценой, а так, установил панели, вбухавши кучу денег, получил в облэнерго зеленый тариф и лет через 6-7 это окупится, а потом еще приносить до 2030 года прибыль

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Leopold сказал:

Використовувати електричний обігрів бджіл, чи ні кожен з бджолярів вирішує сам. Тим хто використовує пропонуються рішення, які потребують доступу до електромережі в 220 вольт, що на мою думку не є дуже зручним, але трохи вивчивши питання дійшов висновку, що з того, що пропонується  є можливість зібрати автономні комплекти з живленням від сонячних панелей. Вартість цієї системи буде значно коливатись від тих параметрів, які бджоляр закладе в неї, та по моїм розрахункам можна вкластись в 2000 гривень при нинішньому курсі   (це важливо, бо більшість комплектуючих імпортні і прив'язані до цього курсу). Тож, якщо комусь це цікаво, то буду розвивати тему, трохи теоретизуючи з прив'язкою до конкретних деталей, їх постачальників та їхніх цін?

Вариантов решения вопроса питания подогрева есть много. Обсуждать их не вижу смысла, посколько и подогрев семей тоже считаю, мягко говоря, лишним.
Пасека у меня зимовала под открытым небом / в последнее время/, и разницы в зимовке с подогревом и без - не увидел, /не значительная экономия корма/ при том что ульи тонкостенные - 22мм. А сколько гемора с подогревом? Четыре года эксперементировал - и окончательно принял решение ---это не для меня.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дві чи три весни підігрівав від побутової ел. енергії витрати ел. дрібв'язкові,  робочого часу -чимало(робота була цікава і я приемно провів час) якась користь для бджіл для мене сумлівна.Для прикладу, ця весна з її несподівано швидким ростом більшості сім.- причини невідомі, відбулось без підігріву.Панелі лежать-жалко вікинути, може якісь єлементи стануть в нагоді.На темпи весняного розвитку впливають з десяток факторів і теплі панелі під гніздом, можливо, останній пункт в переліку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Винодел сказав:

Дві чи три весни підігрівав .............. якась користь для бджіл для мене сумлівна

Ефект помітний на слабких сім'ях, на сильних може дати небажаний ефект.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, Leopold сказав:

що пропонується  є можливість зібрати автономні комплекти з живленням від сонячних панелей.

А от про це бажано детальніше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ефект помітний на слабких сім'ях, на сильних може дати небажаний ефект.:IMHO:

Це ваші спостереження і прочитано в літературі? Якщо весною слабі, то з якої причини? Мо "припарки" (підігрів) не допоможе?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 хвилини тому, Винодел сказав:

Це ваші спостереження

Так. Пробував ще в 90-х. В сильних полетіли рої ще до акації, а слабким добавляє в силі 1-2 рамки до акації. Головне не перестаратись, краще недогріти. Багато залежить від того як використовувати підігрів.

13 хвилини тому, Винодел сказав:

... Якщо весною слабі, то з якої причини? Мо "припарки" (підігрів) не допоможе?

Чому, допоможе по любому, навіть хворій. Питання в тому наскільки це виправдано, бо гемору і витрат багато.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, Винодел сказав:

.Панелі лежать-жалко вікинути, може якісь єлементи стануть в нагоді.На темпи весняного розвитку впливають з десяток факторів і теплі панелі під гніздом, можливо, останній пункт в переліку.

Якраз мені бракує саме підігрівачів. Може договоримось? Певне краще в особистих повідомленнях.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Продовжу. Будемо вважати аксіомою, що вулики то пожежонебезпечна конструкція, яка включає легкозаймисті матеріали, тож великі напруги і струми для них небажані. Тож система має включати в себе:

1.Підігрівач;

2.Джерело електроенергії (сонячна панель)

3.Акумулятор (АКБ);

4. Систему управління підігрівом, та контролер АКБ.

Тепер більш детально. Підігрівачів бачив у пропозиції три види всі з живленням 12 вольт,  різної потужності 10 ватт https://tochok.info/magazin/elektroinventar/obogrevatel-dlya-ulyev-10vt-12v-metallokeramika.html 12 ватт http://agronovator.ua/ua/gds/gr_517/obogrevatel-ulya-12-vt-tvu-1-id195434.html та 20 ватт http://medok.com/inventar-dlya-pchelovodov/pasechnoe-oborudovanie/obogrev-ulev/obogrevatel-dlya-ulev.html

 І на мою думку, в них важливо те, що перший має струм споживання 0,84 ампери, тругий 1 ампер, і третій 1,67 ампери. Для автономної системи я б вибрав найбільш економічний 10 ваттний. Ще візьму в примітку, що вартість кожного в межах 100 гривень.

 

Сонячні панелі. Так щоб по розміру вписувались на передню стінку вулика, і потужністью підходили до нагрівача 10-20 ватт Трохи пошукавши підходящої потужності знайшов такі: http://semicor.com.ua/ua/product/portativniy-sonyachniy-modul-ps-15/    Є ще пропозиція від "квазара" але вони не оголошують ціну http://www.kvazar.com/index.php?option=com_content&task=view&id=194&Itemid=277 можна також подивитись на аліекспресі, там може навіть дешевше , та маю думку, що все в межах 800 гривень.

 

Акумулятор. Він має забезпечувати  підігрів в темну пору доби, а в зимку це 16 годин, тож його ємність має бути десь під 20 ампергодин. Кислотні менш вибагливі до погодних умов з цінами під 1000 гривень пропозицій повно. Можна новомодні літієві, та вони більше  не полюбляють мінусових температур ніж кислотні і їх доведеться ховати у вулик,  можна взяти декілька  повербанків 30 а/ч з USB виходом  і послідовно з'єднати для отримання 12 /+ -1 вольт напруги, доволі компактно і відпаде проблема контролеру заряда, ціна теж вийде в межах 1000 гривень.

 

Для управління підігрівом можна використати термо реле KSD301 https://mdk-kyiv.prom.ua/p196332615-ksd301-30s-10a.htm    розмістивши його прямо на підігрівачеві і через нього під'єднувати підігрівач до джерела струму. На з'єднувальних дротах раджу не екномити, брати мідні багатожильні  діаметру більше 1,5 мм. це ще десь 100 гривень. Вулики ставити в незатіненому місці орієнтуючи на південь стінку з сонячними панелями і панелі встановлювати не вертикально, а з нахилом під кутом десь 70 градусів, так щоб сніг та падаюче листя на них не затримувались.  Тож підсумую приблизну ціну комплекту: підігрівач 100 гривень, сонячна панель 800, акумулятор 1000, термореле, дроти 100 ну може ще на кріплення буде потрібна якась сума, та загалом біля 2000 гривень.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, Leopold сказав:

та загалом біля 2000 гривень.

На одну бджолосім'ю?!!
Не уявляю в яких випадках це буде економічно виправдано, хоч ідея приваблива.
Традиційний ел. обігрів обійдеться на порядок дешевше. А якщо виготовити нагрівачі власноруч, то ще -100 грн. Але якщо не впевнені, то краще не застосовувати самопал.

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 14.11.2018 в 20:24, nibond сказал:

На одну бджолосім'ю?!!
Не уявляю в яких випадках це буде економічно виправдано, хоч ідея приваблива.
Традиційний ел. обігрів обійдеться на порядок дешевше. А якщо виготовити нагрівачі власноруч, то ще -100 грн. Але якщо не впевнені, то краще не застосовувати самопал.

 

 

"Економічно виправдано"?, ну якщо взяти вартість відводка/бджолосім'ї більше 1,5 тисячі, то вкласти 2000 щоб не дати загинути при різних непередбачуваних ситуаціях, вже доцільно і виправдано. Плюс тим хто кочує влітку всю систему можна переформатувати, декілька об'днати, додати інвертор і отримати "сонячну електростанцію" для освітлення, компа, системи охорони... "Традиційний" спосіб -  розтягувати по точку 220 між десятками вуликів?, Сумнівне задоволення, та на дроти можна більше витратити ніж на сонячні панелі ;) , ну це так, жарт, але таки в кожному жарті є "своя правда", якісна проводка що унеможливить коротке замикання, та знизить ймовірність враження 220 доволі недешеве задоволення,  додайте вартість блоків живлення на 12 вольт, ще й сама електроенегрія задарма не відпускається.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 13.11.2018 в 17:48, Leopold сказал:

можна вкластись в 2000 гривень при нинішньому курс

я не можу зрозуміти, що нам пропонується, "потанцювати" за власні гроші, чи поспостерігати на " танцями" за ваші гроші?????

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А я зрозумів як запрошення для нас-спробувати. А там... сонячні панелі, дроти, АКБ в господарстві , дуже ймовірно, згодяться.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Винодел сказал:

сонячні панелі,  в господарстві , дуже ймовірно, згодяться.

шоб малину прикривать від сонця

 

8 минут назад, Винодел сказал:

як запрошення для нас-спробувати

я тільки за, аби не за мій рахунок

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 14.11.2018 в 13:50, Leopold сказал:

 

Акумулятор. Він має забезпечувати  підігрів в темну пору доби, а в зимку це 16 годин, тож його ємність має бути десь під 20 ампергодин. Кислотні менш вибагливі до погодних умов з цінами під 1000 гривень пропозицій повно. Можна новомодні літієві, та вони більше  не полюбляють мінусових температур ніж кислотні і їх доведеться ховати у вулик,  можна взяти декілька  повербанків 30 а/ч з USB виходом  і послідовно з'єднати для отримання 12 /+ -1 вольт напруги, доволі компактно і відпаде проблема контролеру заряда, ціна теж вийде в межах 1000 гривень.

 

Не большой нюанс - кислотный аккумулятор, это всего 100 циклов заряд - разряд, повербанк на 30 а/ч, вы даже не догадываетесь сколько там реальных а/ч, а реальный , это 1000 грн

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Leopold сказав:

"Традиційний" спосіб -  розтягувати по точку 220 між десятками вуликів?, Сумнівне задоволення, та на дроти можна більше витратити ніж на сонячні панелі ;) , ну це так, жарт, але таки в кожному жарті є "своя правда", якісна проводка що унеможливить коротке замикання, та знизить ймовірність враження 220 доволі недешеве задоволення,  додайте вартість блоків живлення на 12 вольт, ще й сама електроенегрія задарма не відпускається.

Рахуємо.
Беремо для пасіки 100 бджолосімей, розміщення рядами шаг 1,5 м, нагрівач 12 Вт на напругу 12 В. Напруга 220 В тільки до блока живлення, який необхідно розмістити в безпечному місці:
- нагрівач 12 ВТ (100грн /шт) - 10 000 грн
- термостат KSD301 (42 грн/шт) - 4 200 грн
- блок живлення 12В, 50А ( 670 грн/шт х 2 шт) - 1 340 грн
- захисний пристрій від ураження струмом  УЗО 220 В, 25 А - 500 грн
- кабель 2х1,5 (10 грн/м х 20 м) - 200 грн
- кабель 2х4 (25 грн/м х 150 м) - 3 750 грн
- кабель 2х0,75 (5 грн/м х 100 м) - 500 грн
------------------------------------------------------
Всього - 20 490 грн
Всі ціни взяті з сайтів інтернет-магазинів.
Як бачимо, приблизно 200 грн на вулик.

Електроенергія від мережі. Якщо нагрівач працюватиме  безперервно, то  при тарифі 1,68 грн/ квт.год це складе 14 грн на місяць на одну бджолосім'ю. Але так не буде, тому ця величина буде як мінімум вдвічі менша.

Якщо умовно взяти строк окупності 5 років, то щорічні витрати на обігрів складуть приблизно 80 грн на бджолосім'ю, то б то, достатньо економії чи додаткових всього 2 кг меду. Скоріш за все це окупиться за один сезон.

Якщо є бажання і зайві 200 000 грн, то краще змонтувати повноцінну сонячну електростанцію десь на 10 кВт - буде постійно і зелений тариф,  і безперебійна електрика. А обігрів зробити традиційним.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 16.11.2018 в 21:26, nibond сказал:

Рахуємо.
Беремо для пасіки 100 бджолосімей, розміщення рядами шаг 1,5 м, нагрівач 12 Вт на напругу 12 В. Напруга 220 В тільки до блока живлення, який необхідно розмістити в безпечному місці:
- нагрівач 12 ВТ (100грн /шт) - 10 000 грн
- термостат KSD301 (42 грн/шт) - 4 200 грн
- блок живлення 12В, 50А ( 670 грн/шт х 2 шт) - 1 340 грн
- захисний пристрій від ураження струмом  УЗО 220 В, 25 А - 500 грн
- кабель 2х1,5 (10 грн/м х 20 м) - 200 грн
- кабель 2х4 (25 грн/м х 150 м) - 3 750 грн
- кабель 2х0,75 (5 грн/м х 100 м) - 500 грн
------------------------------------------------------
Всього - 20 490 грн
Всі ціни взяті з сайтів інтернет-магазинів.
Як бачимо, приблизно 200 грн на вулик.

Електроенергія від мережі. Якщо нагрівач працюватиме  безперервно, то  при тарифі 1,68 грн/ квт.год це складе 14 грн на місяць на одну бджолосім'ю. Але так не буде, тому ця величина буде як мінімум вдвічі менша.

Якщо умовно взяти строк окупності 5 років, то щорічні витрати на обігрів складуть приблизно 80 грн на бджолосім'ю, то б то, достатньо економії чи додаткових всього 2 кг меду. Скоріш за все це окупиться за один сезон.

Якщо є бажання і зайві 200 000 грн, то краще змонтувати повноцінну сонячну електростанцію десь на 10 кВт - буде постійно і зелений тариф,  і безперебійна електрика. А обігрів зробити традиційним.

Та хто ж проти Ваших математичних викладок, тільки "дірок "в них багатою. Ну хочаб те, що тариф 1,68 лише до 150 кВт...., можна і "соплями" по інший бік лічиьника, щоб не платить, в багатьох селах так і роблять, та там електрику "вирубає" мінімум двічі на день, годинки по 2-3.... А кабель 0,75 Ви знаєте номінальний струм, на який він розраховується? - 2 ампери. Далі і сперечатись не буду. Тож вперед, спробуйте зібрати хоч щось працездатне по вашим розрахункам. . Думаю в результаті матимете витрат раз 10 більше ніж нарахували на етапі "розрахунків" ;)  PS і "зелений тариф" на 10 кВт, ну не вірте, бо для його підключення потрібна повна модернізація електромереж, :)   при їх будівництвіі закладали споживання домогосподарства з розразунку 3 кВт (лиш дехто, хто мав "зв'язки" могли провест 3-х фазну напругу 10 кВт, але ж знов таки по 3,3 кВт на фазу), тож відмова РЕС від підключення 10 кВт типу "нема технічної можливості" є цілком виправданою і законною, хоча більшість "інсталторів" про то і не знає і втирають про 10кВт сонячні електростанції по "зеленому тарифу".

 

В 16.11.2018 в 18:52, Василика сказал:

Не большой нюанс - кислотный аккумулятор, это всего 100 циклов заряд - разряд, повербанк на 30 а/ч, вы даже не догадываетесь сколько там реальных а/ч, а реальный , это 1000 грн

Здогадуюсь, зі свого 10 амперчасового павербанка я 9,8  "вичавив" тут головне збалансованість  навантаження. А якщо деякі особи, що в шкоу ходили штани протирати, хочуть з USB розрахованого на 1 ампер мати струму достатньо для живлення шуруповерта, то мали б брати 100 повербанків (так щоб було 2S 50p) щоб потім не писати всілякої херні про "рєальниє" ампергодини. Ну і кислотний на 100 циклів, я хотів би подивитись в очі тому хто його експлуатував.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

33 минуты назад, Leopold сказал:

Та хто ж проти Ваших математичних викладок, тільки "дірок "в них багатою. Ну хочаб те, що тариф 1,68 лише до 150 кВт...., можна і "соплями" по інший бік лічиьника, щоб не платить, в багатьох селах так і роблять, та там електрику "вирубає" мінімум двічі на день, годинки по 2-3.... А кабель 0,75 Ви знаєте номінальний струм, на який він розраховується? - 2 ампери. Далі і сперечатись не буду. Тож вперед, спробуйте зібрати хоч щось працездатне по вашим розрахункам. . Думаю в результаті матимете витрат раз 10 більше ніж нарахували на етапі "розрахунків" ;)  PS і "зелений тариф" на 10 кВт, ну не вірте, бо для його підключення потрібна повна модернізація електромереж, :)   при їх будівництвіі закладали споживання домогосподарства з розразунку 3 кВт (лиш дехто, хто мав "зв'язки" могли провест 3-х фазну напругу 10 кВт, але ж знов таки по 3,3 кВт на фазу), тож відмова РЕС від підключення 10 кВт типу "нема технічної можливості" є цілком виправданою і законною, хоча більшість "інсталторів" про то і не знає і втирають про 10кВт сонячні електростанції по "зеленому тарифу".

 

Здогадуюсь, зі свого 10 амперчасового павербанка я 9,8  "вичавив" тут головне збалансованість  навантаження. А якщо деякі особи, що в шкоу ходили штани протирати, хочуть з USB розрахованого на 1 ампер мати струму достатньо для живлення шуруповерта, то мали б брати 100 повербанків (так щоб було 2S 50p) щоб потім не писати всілякої херні про "рєальниє" ампергодини. Ну і кислотний на 100 циклів, я хотів би подивитись в очі тому хто його експлуатував.

Вже 4 рік використовую гелевий кіслотний акамулятор який розрахований на 1000 циклів при 80% розрядці. А при меньшій глубині розряду кількість циклів розряд\заряд значно збільшується. Як-що використовується буферний режим коли токи розряду не великі то і кількість циклів теж збільшується. Це фізика.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 годин тому, Leopold сказав:

Та хто ж проти Ваших математичних викладок, тільки "дірок "в них багатою. Ну хочаб те, що тариф 1,68 ...

Нічим Вам не можу допомогти, якщо самі не розберетесь як слід.

Щоб не плутатись,  ознайомтесь з тарифами безпосередньо на   сайті НКРЕКП

 

10 годин тому, Leopold сказав:

А кабель 0,75 Ви знаєте номінальний струм, на який він розраховується? - 2 ампери. Далі і сперечатись не буду

  Ви взялись спростовувати навіть не розібравшись. Ви що, збираєтесь нагрівач 12 Вт, 1 А підключати товщим кабелем? Брав всього по 1 м кабелю 0,75 на нагрівач, на всі - 100 м. Головна мережа кабель 4 мм кв в декілька паралельних ланцюжків не більше 35 нагрівачів на один.

Стосовно сонячних електростанцій, то їх з кожним роком стає все більше і описані Вами проблеми якось не на заваді.

Я й так, щоб не було питань, взяв все по максимуму. Для багатьох це буде дешевше, бо дещо вже є в господарстві. У мене собівартість обладнання менше 100 грн на вулик.

Ні, я ж не кажу, що запропонований Вами спосіб обігріву не заслуговує на увагу. Цілком можливо, що коли здешевіють комплектуючі, він буде виглядати дуже привабливо. Навіть на сьогодні можливо і виправдано в окремих випадках для декількох особливо цінних бджолосімей. Але для великих пасік це поки економічно не виправдано. Якщо вже чесно, то обігрівом граються, як правило, початківці. Не вписується ел обігрів в промислові технології - краще збудувати зимівник.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, nibond сказал:

Якщо вже чесно, то обігрівом граються, як правило, початківці

одна ремарка, павільйон для розгону!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часов назад, nibond сказал:

Нічим Вам не можу допомогти, якщо самі не розберетесь як слід.

Щоб не плутатись,  ознайомтесь з тарифами безпосередньо на   сайті НКРЕКП

Подобаються мені особи, що ведуть себе як герой мініатюри Винокура, - "тут іграєм, тут нє іграєм, а тут селедку заворачівалі...."  обігрів пасіки то, відповідно до http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1357-99-п    є використанням електроенергії на непобутові потреби і обмежується 600 ваттами загального електроспоживання для побутового  споживача, в разі більшого  споживання, а у Ваших розрахунках це 1200 ватт, потрібно пройти процес  розподілу спожитих потужностей, удачі Вам в цьому. Можете потім рзповісти скільки то буде коштувати і тарифи там зовсім не ті, на які Ви посилаєтесь ;) , хоча визнаю, що з 150 кВт помилявся, бо ціна визначається не загальним споживанням домогосподарства. Все інше є банальна крадіжка, і Ви тут на сайті агітуєте саме за це? Ну тоді про які "промислові методи ведення бджільництва" розмова?  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часов назад, nibond сказал:

. Якщо вже чесно, то обігрівом граються, як правило, початківці. Не вписується ел обігрів в промислові технології - краще збудувати зимівник.

Маю думку, що будівництво зимівників то таки "минуле тисчоліття" в методах ведення бджільництва. А за обігрівом в наших широтах  таки майбутнє, бо це та технологія, яку наші попередники просто не мали можливості використовувати, і щоб вона почала діяти потрібен досвід, експеременти, а це ЧАС в першу чергу, кошти і бажання розвиватись. і цю тему я підняв лише щоб мати розуміння в якому напрямкові рухатись з мінімальними витратами.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...