Перейти к содержанию

Правові аспекти накладення заборони на розміщення пасіки


Галичанин

Рекомендуемые сообщения

Тема атипова для пасічників, однак необхідність її створення зумовлена реальними подіями.

Звернувся до мене колега по роботі із проблемою: сусідські бджоли порушують правила добросусідства і фактично не дозволяють спокійно перебувати на присадибній ділянці членам його сім'ї. Як законно вийти із ситуації, в тому числі і в судовому порядку? Чесно кажучи, не знав, що йому з ходу відповісти. Знаю про вимоги щодо розміщення пасіки, а от щодо методів зворотнього процесу - невідомо. Може у кого є певний досвід в такій справі, в тому числі судовий, поділіться...Дякую 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

28 минут назад, Галичанин сказал:

Тема атипова для пасічників, однак необхідність її створення зумовлена реальними подіями.

Звернувся до мене колега по роботі із проблемою: сусідські бджоли порушують правила добросусідства і фактично не дозволяють спокійно перебувати на присадибній ділянці членам його сім'ї. Як законно вийти із ситуації, в тому числі і в судовому порядку? Чесно кажучи, не знав, що йому з ходу відповісти. Знаю про вимоги щодо розміщення пасіки, а от щодо методів зворотнього процесу - невідомо. Може у кого є певний досвід в такій справі, в тому числі судовий, поділіться...Дякую 

В тому році була схожа ситуація. Зробив огорожу 2.20м, змінив породу на миролюбивішу і при викачці меду даю баночку продукту. Потрібно шукати шляхи примирення. По іншому нічого іншого придумати не можна. Правда зареєстрував в тому році пасіку. (мало, що там в голову стрельне, сусіду)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можно вынудить поставить забор 2,5 м. Вполне на законных основаниях через суд. А вот будет ли это реализовано другой вопрос.

Если соседские пчелы кусают домочадцев, составляете акт с выездом бригады скорой. И через суд пытаетесь возместить ущерб нанесенному здоровью и моральный вред. Вот только доказать что пчелы соседские практически нереально. С точки зрения законодательства рычагов управы нет. Только моральное давление путем жалоб, выездных комиссий, СМИ, "честных" судей и т.п.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Галичанин сказав:

фактично не дозволяють спокійно перебувати на присадибній ділянці членам його сім'ї.

Колись, коли у мене було штук 20 "місцевих аборигенів", то такі питання приходилось залагоджувати з допомогою меду, саджанців та інших послуг. Відколи перейшов на не "аборигенів", то і пасіка за 50 і не всі сусіди навіть знають чи є в мене бджоли.

На мою думку пасічникам все ж потрібно дбати і за комфорт сусідів. І просто одним парканом хоть 2,5м., хоть 3м. не обійтись, так як деякі "аборигени" ціленаправлено шукають собі "жертву". Так що якщо пасічник хоче тримати пасіку в населеному пункті, то потрібно шукати більш миролюбні породи, якщо ж поза межами населеного пункту - то що душа (чи задниця:)) бажає. Якщо ж іти на принципи, то добра з того не буде  :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Галичанин сказал:

Тема атипова для пасічників, однак необхідність її створення зумовлена реальними подіями.

Практично не можливо. Заяву в суд то можно вам допомогти скласти, але суд або будуть затягувати, або вирішать на користь постраждалих, зараз у судів не має строку розглядання справи і вони в шоколаді так як можуть роками вести справу. Можете викликати участкового але і там кругова порука і нічого вони робити не будуть.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 годин тому, Галичанин сказав:

сусідські бджоли порушують правила добросусідства і фактично не дозволяють спокійно перебувати на присадибній ділянці членам його сім'ї.

Щось мені здається, що бджоли тільки привід. Не буде бджіл заважатимуть кури, гуси, коти , собаки і т.і.. Якщо буде врегульована істина причина конфлікту на бджіл ніхто не зважатиме, хоч вони і доставлятимуть певні незручності. Мудрість повинен проявити пасічник і аж ніяк не прикриватись судами.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вы же не стой стороны смотрите. Человек жалуется что его кусают соседские пчелы, а сам он вообще не пчеловод. Если ему дадут банку меда, то конечно приятно, но пчелы не перестанут от этого грызть его семью.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 час назад, Галичанин сказал:

Тема атипова для пасічників, однак необхідність її створення зумовлена реальними подіями.

Звернувся до мене колега по роботі із проблемою: сусідські бджоли порушують правила добросусідства і фактично не дозволяють спокійно перебувати на присадибній ділянці членам його сім'ї. Як законно вийти із ситуації, в тому числі і в судовому порядку? Чесно кажучи, не знав, що йому з ходу відповісти. Знаю про вимоги щодо розміщення пасіки, а от щодо методів зворотнього процесу - невідомо. Може у кого є певний досвід в такій справі, в тому числі судовий, поділіться...Дякую 

Была у коллеги такая ситуация по его вене. Соседи вылечили его скатами и попутным ветром в хорошую лётную погоду. Хватило его упрямства на 3 раза. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 часов назад, SASHA.OK сказал:

Колись, коли у мене було штук 20 "місцевих аборигенів", то такі питання приходилось залагоджувати з допомогою меду, саджанців та інших послуг. Відколи перейшов на не "аборигенів", то і пасіка за 50 і не всі сусіди навіть знають чи є в мене бджоли.

На мою думку пасічникам все ж потрібно дбати і за комфорт сусідів. І просто одним парканом хоть 2,5м., хоть 3м. не обійтись, так як деякі "аборигени" ціленаправлено шукають собі "жертву". Так що якщо пасічник хоче тримати пасіку в населеному пункті, то потрібно шукати більш миролюбні породи, якщо ж поза межами населеного пункту - то що душа (чи задниця:)) бажає. Якщо ж іти на принципи, то добра з того не буде  :IMHO:

!0 лет на зад у меня возник вопрос держать пчел или убрать жалобы соседей  достали и по этому перешло на баков и карнеку  теперь жалобы поступают только по поводу обгажиных бельевых веревок .Но эта проблема разрешима главное предупредить соседей весной. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Виктор С сказал:

Хватило его упрямства на 3 раза. 

И что потом, продал пчел?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Джаз сказал:

И что потом, продал пчел?

Нет переставил к себе "под носа".

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 години тому, Джаз сказав:

Вы же не стой стороны смотрите.

Я дивлюсь як пасічник, а в пасічників зараз дуже багато зависників. Чомусь же названий "колега" бачить лише "порушення добросусідства", а те, що ці ж бджоли дармово запилюють його сад не помічає.

Бджоли і люди завжди були поряд мільйони років, завжди жалили і всі досі живі здорові.

З таким підходом може порушувати добросусідство сусідський собака, який всю ніч гавкає, дерево, яке затінює пів двору, а восени засмічує листям і т.п.

Тут або пасічник пихатий, або "жертву" задавив жабак. Порозуміються між собою і все встасується, інакше воюватимуть все життя.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

37 минут назад, nibond сказал:

Тут або пасічник пихатий, або "жертву" задавив жабак.

Или пчелы злые или кусючие. Но такого ж быть не может. Угу....

Хватит искать черную кошку в темной комнате.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

3 хвилини тому, Джаз сказав:

Или пчелы злые или кусючие. Но такого ж быть не может. Угу....

Хватит искать черную кошку в темной комнате.

Комарі, оси також жалять, але це сприймається як належне. Як належне сприймає вжалення бджіл і сім'я бджоляра і в нього також є діти. Чи не більша небезпека від того, коли дитина виросте не зазнавши жодного в житті вжалення.

Повторю ще - проблема не в бджолах, а у взаємовідносинах між сусідами.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

28 минут назад, nibond сказал:

 

Комарі, оси також жалять, але це сприймається як належне. Як належне сприймає вжалення бджіл і сім'я бджоляра і в нього також є діти. Чи не більша небезпека від того, коли дитина виросте не зазнавши жодного в житті вжалення.

Повторю ще - проблема не в бджолах, а у взаємовідносинах між сусідами.

В детстве ходил я с родителями к бабке гадалке, уже не помню зачем. Так вот она разбила яйцо в стакан и давай гадать, описывать где живем, как зовут и т.д. В основном мимо все было, но что поделаеш, работа такая. Так и Вы, не зная, никого из сторон гадаете о взаимоотношениях. Человек задал конкретный вопрос, а в ответ белиберду о "завести и злости".:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

@nibond пане Микола, мене дещо дивує Ваше ставлення до даної проблеми. :dntknw: Ви просто дивитесь зі "своєї колокольні" і відстоюєте позицію яка Вам вигідна. А якщо у сусіда маленькі діти, та ще і з алергією, а якщо дитину, та і не тільки дитину, вжалить бджола не під око, а не дай Бог в око чи ще в якесь небезпечне місце? Я розумію що ризик цього залишається завжди, але з сусідом у якого агресивні бджоли цей ризик зростає в рази. І обирати принципову позицію що в себе на подвір'ю що хочу те роблу мені здається неправильним.:IMHO:

1 година тому, nibond сказав:

З таким підходом може порушувати добросусідство сусідський собака, який всю ніч гавкає, дерево, яке затінює пів двору, а восени засмічує листям і т.п.

Це все що Ви перерахували можна віднести до незручностей, але для життя і здоров'я оточуючих воно не становить небезпеки :IMHO:

В нас на форумі є один мій знайомий @Художник, в якого були досить агресивні бджоли, він може розказати як жилось його сусідам і як вони пересувались вдень по подвір'ю і коли його покійний батько міг вийти з хати на вулицю. Він коли мені це розповідає, то для мене це жах, а я уявляю як для його рідних і сусідів це було :blink:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

24 хвилини тому, Джаз сказав:

Человек задал конкретный вопрос, а в ответ белиберду

Ну то нехай вивезе пасіку десь на закинутий хутір і живе там сам. Та чи багато таких знайдеться.

21 хвилину тому, SASHA.OK сказав:

та ще і з алергією,

21 хвилину тому, SASHA.OK сказав:

Це все що Ви перерахували можна віднести до незручностей

Ні про яку алергію  мова пока не йде, мова саме про незручності, а жертва переймається судовими аспектами.

21 хвилину тому, SASHA.OK сказав:

а не дай Бог в око

Це вже перебір. Я про такі випадки і не чув, а втратити зір і здоров'я у дитини більше шансів від сучасних іграшок і забавок.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, nibond сказал:

 

Ну то нехай вивезе пасіку десь на закинутий хутір і живе там сам. Та чи багато таких знайдеться.

Ні про яку алергію  мова пока не йде, мова саме про незручності, а жертва переймається судовими аспектами.

Це вже перебір. Я про такі випадки і не чув, а втратити зір і здоров'я у дитини більше шансів від сучасних іграшок і забавок.

Ситуація там така, що на неодноразові зауваження щодо того щоб перенести, упорядкувати пасіку - реакції - 0! Тому і виникають питнання захисту своїх інтересів через суд як варіант...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, Галичанин сказав:

Ситуація там така, що на неодноразові зауваження щодо того щоб перенести, упорядкувати пасіку - реакції - 0! Тому і виникають питнання захисту своїх інтересів через суд як варіант...

"перенести, упорядкувати пасіку" - що малось на увазі

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кусають бджоли, а зауваження сусіду? Так нехай зауваження бджолам робить. З юридичної точки зору, якщо вас покусали бджоли, то ви в тому винні. Сусіди не хочуть жити коло бджіл, нехай продають хату і переселяються, ніхто не тримає....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

як починав пасічникувати то розмістив бджіл в садку, а від сусідів паркан з рябиці, вони не те щоб жалілись, але коли на городі працювали то могли бджоли вжалити і вони про це казали, хоча вулики і стояли в протилежному від них льотками напрямку і від паркану метра 2. переніс метрів на 5 від паркану з рябиці і загородив точок 2 м. парканом (б/у ондулін, що знайшлося подешевше) тепер кажуть, що не видно, що й бджоли є. добре що город виходить на пойму, бо основний літ бджіл туди,  і от якщо там стати то можуть давати про себе знати

тож тут потрібно порозуміння сторін, або гадити один одному от тільки навряд чи останній варіант до чогось доброго приведе 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, nibond сказал:

"перенести, упорядкувати пасіку" - що малось на увазі

 Наскільки мені відомо - перенести в інше місце на присадибній ділянці, як мінімум обгородити... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Є такі, мовляв я маю право город тримати і руками на городі махати, а ти бджіл тримати не маєш права. То пасічник внятно не може пояснити, що можна раненько встати і попрацювати на городі, коли не почався масовий літ....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, Галичанин сказав:

 Наскільки мені відомо - перенести в інше місце на присадибній ділянці, як мінімум обгородити... 

Ви вважаєте, що пасічник не правий?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25 минут назад, Галичанин сказал:

Ситуація там така, що на неодноразові зауваження щодо того щоб перенести, упорядкувати пасіку - реакції - 0!

Это единственный сосед у которого есть пчелы? Или это единственный сосед пчелы которого мешают жить? Зачастую в подобных ситуациях пчелы ни при чем.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...