Jump to content

Мій досвід роботи в Польщі

Recommended Posts

Спілкувався з хлопцями, на зустрічі в БВ, чесно кажучи не впічитлило... Технологія пасічникування застаріла, обладнання по викачці і відбору меду ніяке, все на людських жилах. 

• Like 9

Тут тоже надо правильно всё понимать, скорей всего полякам не совсем выгодно вкладывать в пчеловодство средства, польская молодёжь в большинстве случаев уезжает на работу в Англию, Германию и др. Пчеловодство в Польше не является одним из единственных доходов для сельского населения или безработных городских, которые находят в пчеловодстве один из выходов по обеспечению своей семьи (как это наблюдается у нас)

• Like 3

Мішалка до сагарного сіропу,, Заливаєм холодну воду , запускаєм мотор , засипаєм сагар з мішків , мішає десь дві години Сама бочка вміщає десь 300 лтрів готового сиропу , напасіці 5 мішалок.

ZR-yN-foyy8.jpg

iHZpdZ3O1fQ.jpg

Pnkx088oLCQ.jpg

• Like 4

Воскотопка на 20 рамок дедана

uqLaL9DLSPQ.jpg

jlaNMXyt8Tg.jpg

VS2BOoNFG2A.jpg

urlmwJxc_x8.jpg

• Like 4

Нулеус, тара для сіропу, морозілка для зберіганя пилку.

kqsgmqG70p4.jpg

etzVhMxE8oU.jpg

8IXnUDFevz0.jpg

пилкоулавльович

e4lul6554g8.jpg

e_JxEy9Nz4Y.jpg

qMFb7jVZJYM.jpg

HaWbJYQ3WBc.jpg

• Like 4

Сергей а воскотопка не паровая? Похоже вентилятор гонит горячий воздух на рамки. Вода хотя бы с низу есть или воскотопка сухая?

3 минуты назад, ЛГБ сказал:

Сергей а воскотопка не паровая? Похоже вентилятор гонит горячий воздух на рамки. Вода хотя бы с низу есть или воскотопка сухая?

НЕ парова  розігриває два тена по два киловата , обидва з регуляторами темпаратури макс 90 градусів  , один в криші  під сеткою другий підігріває дно.  Виробник фірма  Свенті   Швеція, ціна 3500 євро

10 часов назад, ЛГБ сказал:

Если честно ожидал больше прогресса на пасеке в 1000 семей! Погрузка ульев на кочёвку в ручную, даже у нас на пасеках поменьше применяют механизацию. Распечатка сотов вилками, это вообще прошлый век, надо подарить им парочку ножей Гуслия, не говоря уже про станок для распечатки. Но убило больше всего откачка мёда в побитые временем эмалированные ведра, я вёдрами не пользуюсь уже лет пять, с медогонок сливается в бидоны, и то в планах насос по перекачке мёда.

Золотые слова.

100%:ay:

• Like 1

В 14.10.2016 в 11:47, mdiv сказал:

Українці пасічники зажерлись. 

23 часа назад, ромео сказал:

детальніше, будь ласка...

Як Вам іще детальніше? ,,Зажерлися,, і в Африці ,,зажерлися,,!!!

• Like 2

11 час назад, ЛГБ сказал:

Если честно ожидал больше прогресса на пасеке в 1000 семей! Погрузка ульев на кочёвку в ручную, даже у нас на пасеках поменьше применяют механизацию. Распечатка сотов вилками, это вообще прошлый век, надо подарить им парочку ножей Гуслия, не говоря уже про станок для распечатки. Но убило больше всего откачка мёда в побитые временем эмалированные ведра, я вёдрами не пользуюсь уже лет пять, с медогонок сливается в бидоны, и то в планах насос по перекачке мёда.

Золотые слова.

14 минуты назад, Олег77 сказал:

100%:ay:

А с чего Вы взяли что человек своей темой должен был всех удивить, свалить наповал "космическими технологиями". Никто же не мешает показать свой уровень производства, считаете что у Вас лучше - создавайте тему и вперед, покажите на кого равняться, мне например тема  интересна.

• Like 17

16 минут назад, ЮВ. сказал:

А с чего Вы взяли что человек своей темой должен был всех удивить, свалить наповал "космическими технологиями". Никто же не мешает показать свой уровень производства, считаете что у Вас лучше - создавайте тему и вперед, покажите на кого равняться, мне например тема  интересна.

Якщо чесно... з польськими цінами на мед, хотілося-б побачити" космическими технологиями" а так...у нас в Украіні (з нашими цінами)  є кращі технологіі,повірьте мені.

Хоча тема інтересна.:az:

• Like 3

11 час назад, ЛГБ сказал:

Золотые слова.

Може і так , мені теж там багато чого неподобається. Але  половина пасіки стоїть на стацеонарі по лісовим точкам . Інша половина є кочова ,спочатку на запиленя садів . ПІсля садів ,забрали корпуса з медом , дали пусті , одна чстина  на фацелію , інша гречку , ше одна на липу. маса одної сімї без меду в двох корпусах  30   40 кг для двох пацанів  це нічого.  

Чому вилками розпічатають менше проблем з забрусом , особливо актуально при качці рипаку , а він уних рахується як основний взяток.

Чого відра ?  Так як мед відкачує три жінки , з медогонки з тікає у відра , далі з відер у бочки 200 л ,або в одстойніки  , з одстоїніків по баночкам одно кг ,ну і на руки лекше.  В День відкачують тону меду спокійно. А бітони ...  там їх немає,.  щоб медовугу варити , одного на 40 л з України привезли. 

• Like 5

1 минуту назад, СергійШ сказал:

Може і так , мені теж там багато чого неподобається.

Вы работали только на пасеке или попутно были у хазяина и другие работы?

Ориентировочно, сколько часов в день работали?

12 часа назад, ЛГБ сказал:

Я думаю, що автор створював тему не з ціллю повчити нас технологіям, а поділитися досвідом за що йому респект. 

Це для нас добрий приклад, що не потрібно європам в рота заглядати - ми і самі не ликом шиті. 

Поляк думаю вміє добре гроші рахувати і недарма станок розпечатка у нього стоїть неробоча, а троє панянок за прийнятну ціну вилочками дають йому необхідний результат. До речі, це ще й гуманно - тому що відміна автоматизації в даному випадку. створює додаткові робочі місця. :)  

• Like 16

16 минут назад, siverit сказал:

Вы работали только на пасеке или попутно были у хазяина и другие работы?

Ориентировочно, сколько часов в день работали?

В сновному на пасіці, часами дрова рубали но це було рідко.

• Like 1

Заглядати по европа треба.Хто не заглядає тому НІКОЛИ не зрозуміти. Якщо чужого не вчитись своє цінити не будеш.Тому польская школа то добра школа до життя.

• Like 2

55 минут назад, СергійШ сказал:

В сновному на пасіці, часами дрова рубали но це було рідко.

Блін, почитав і подумав, що найнявся на пасіку ... дрова рубати... :blink: "ЧАСАМИ дрова рубали":umora:

Тому підкорегую: "інколи, подекуди дрова рубали"

• Like 1

Склалося враження , що господар даної пасіки працює дідовським методом . Ясна річ , що прогрес потихеньку входить і в його володіння , але великого бажання над кожним процесом ставити кнопку " механізовано " у нього не має . Інша справа , що пасіку у 1000 сімей обслуговує 4 чоловіка ( по 250 вуликів на рило ) без належної механізації - оце подвиг , та ще й за 10 злотих . Бідні спини тих працівників . 

Що до ціни на матки ,то потрібно ставити співвідношення цін матки - мед . 

9 минут назад, ромео сказал:

ЧАСАМИ дрова рубали"

Там по-часова оплата праці . Тому й рубають часами .:)

• Like 1

3 часа назад, Sanich сказал:

Я думаю, що автор створював тему не з ціллю повчити нас технологіям, а поділитися досвідом за що йому респект.

Некоем случае не хотел обидеть автора темы, просто ожидал от зарубежной пасеки в 1000 семей что-то новое, технологичное. Прошу извинить меня за мою реакцию на польское пчеловождение, согласен, что чему то и нам у них стоит поучиться, так как судить по одной пасеке поверхностно нельзя. Но увидев фото Сергея и его описание регламентных работ на одной из пасек Польши, меня  радует прогресс в украинском пчеловодстве и его будущее.

Сергей Спасибо за тему!

• Like 7

і в нас і в них технологія таж сама. десь продвинута. десь там дідівська. різниця тільки в ціні меду.

• Like 3

Задам ще одне питання автору теми.

А яким способом вівся облік робочого часу? Тобто як визначався час, за який час Ви отримували платню? Від ... і до ...? Чи "простой", тобто "перекур" віднімався від робочого часу?

• Like 1

5 минут назад, Фанат сказал:

Так вы просто можете держать 1000 семей и более:blink:. Это  просто вы не знаете об этом.:umora: 

Простите, не знаю что.....?

Сушілка для пилку, і станок для очищеня,

5204CetGqkA.jpg

K2pl8UC1y_o.jpg

uDfZtXF0kxM.jpg

• Like 6