Перейти к содержанию

Малина обыкновенная


sij

Рекомендуемые сообщения

Малина - полукустарник высотой 0,7-1,5 м. семейства розоцветых. Листья на перезимовавших ветвях тройчатые, на однолетних - перистые. Цветки белые, по несколько в кистях, пониклые. Плод - сложная костянка. Малина распространена по всей Украине. Цветет со второй половины мая. Цветок выделяет 0,34-0,40 мг сахара в нектаре, сахаропродуктивность сплошного малинника составляет 70-90 кг/га. В местах большого распространения обеспечивает главный медосбор. Пчелы также собирают с ее цветков пыльцу. Мед с малины ароматный, принадлежит к светлым медам высшего качества, лечебный. В жидком состоянии хранится около года, так как содержит 46% фруктозы и 26% глюкозы

post-6-1171447302_thumb.jpg

post-6-1171487929_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 10 months later...
Мед с малины ... содержит 46% фруктозы и 26% глюкозы

Я не возражаю, но откуда такая информация? Реально в анализах сахаров я таких цифр никогда не встречал. Фруктозы обычно больше, но не почти в два раза! :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Реально в анализах сахаров я таких цифр никогда не встречал. Фруктозы обычно больше, но не почти в два раза! :IMHO1:
В книжке нашего земляка В.Н.Коржа "Осенний слет пчел" дана характеристика нектаров некоторых медоносов. Так, например, рапс содержит только глюкозу и фруктозу, а сахарозы - вовсе нет, в тоже время подсолнечник содержит только сахарозу, как и донник. Так что, по-разному бывает...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Реально в анализах сахаров я таких цифр никогда не встречал. Фруктозы обычно больше, но не почти в два раза! :IMHO1:
В книжке нашего земляка В.Н.Коржа "Осенний слет пчел" дана характеристика нектаров некоторых медоносов. Так, например, рапс содержит только глюкозу и фруктозу, а сахарозы - вовсе нет, в тоже время подсолнечник содержит только сахарозу, как и донник. Так что, по-разному бывает...
И очень даже по-разному: :IMHO1: Малиновый мёд содержит 33,57% глюкозы и 41,34% левулёзы - самого сладкого сахара в природе. Фруктоза в 1,7 раза слаще сахарозы - сахара, добываемого из сахарной свеклы и тростника, и в 2-2,5 раза слаще глюкозы. Александр Лазебный . Пчелиная аптека. - Донецк. 2006. - 382с. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Донниковый мёд содержит 36,78% глюкозы и 39,59% фруктозы. Из того же источника. Состав меда: инвертированный сахар (глюкоза, фруктоза) -- 65-80% сахароза ---1-5% В.А.Андреева. Мед и его целебные свойства. Москва. Астрель. 2005. - 93с. За даними Украинской опытной станции пчеловодвтва, разные сорта мёда содержат в среднем 68,5-74,1% инвентированного сахара. Сахарозы в зрелом мёде очень мало - от 1,3 до 5%. Поліщук.В.П. Бджільництво. Львів. Редакція журналу "Український пасічник".2001. - 394с. Подсолнечный мед не нашел, но он не может содержать одну сахарозу. :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Подсолнечный мед не нашел, но он не может содержать одну сахарозу.

Я за шо купил, за то продал... :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Реально в анализах сахаров я таких цифр никогда не встречал. Фруктозы обычно больше, но не почти в два раза! :IMHO1:
В книжке нашего земляка В.Н.Коржа "Осенний слет пчел" дана характеристика нектаров некоторых медоносов. Так, например, рапс содержит только глюкозу и фруктозу, а сахарозы - вовсе нет, в тоже время подсолнечник содержит только сахарозу, как и донник. Так что, по-разному бывает...
Догадался взять с полки книжку Валерия Коржа , открыл на 23й странице и глазам своим не поверил :blink: глядя на таблицу №2. Там дейтвительно напечатано, что у донника, кипрея, клевера, липы, мордовника, подсолнечника и тд. нет ни глюкозы ни фруктозы. :dntknw: Но начав читать текст - с облегчением вздохнул. Речь идет не о мёде, а о НЕКТАРЕ. А это, как говорят в Одессе -- две большие разницы.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Подсолнечный мед не нашел, но он не может содержать одну сахарозу.

Я за шо купил, за то продал... :dntknw:
Это я сам виноват. У Вас все правильно было написано "....в нектаре..." . Но нет худа без добра - перелистал около десяти книг. :az::hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 years later...

Цікавить таке питання - а хтось качає мед з малини? Чи в нас це неактуально? Старі книжки пишуть про малиновий тип медозбору на далекому сході. Але ж у нас теж ніби росте і сонячних місць на вирубках та горілих місцях вистачає.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

самого сладкого сахара в природе. Фруктоза в 1,7 раза слаще сахарозы

А в чому вимірюється "сладкость"? - в яких одиницях фізичних чи хімічних, щоб можна було порівнювати...
у донника, кипрея, клевера, липы, мордовника, подсолнечника и тд. нет ни глюкозы ни фруктозы. Но начав читать текст - с облегчением вздохнул. Речь идет не о мёде, а о НЕКТАРЕ. А это, как говорят в Одессе -- две большие разницы

А що є в нектарі? :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 11 months later...
Цікавить таке питання - а хтось качає мед з малини? Чи в нас це неактуально? Старі книжки пишуть про малиновий тип медозбору на далекому сході. Але ж у нас теж ніби росте і сонячних місць на вирубках та горілих місцях вистачає.
Знайшов я місце, де величезні зарослі малини та ожини. Ось і знову цікавлюсь цими питаннями: чи є в нас продуктивний взяток з них, чи відрізняються в медоносності малина й ожина? Цвітіння ожини починається пізніше акації? Думаю у Львові взяти акацію, як буде цього року, а тоді вивезти за місто - восени там буде золотарник, а от до нього хіба що ожина з малиною :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Думаю у Львові взяти акацію, як буде цього року, а тоді вивезти за місто - восени там буде золотарник, а от до нього хіба що ожина з малиною

Микола Іванович, Ваш земляк sij, кажись кочует на малине, свяжитесь с ним.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цвітіння ожини починається пізніше акації?

Останні роки навпаки-скоріше,або одночасно з акацією
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

доброго дня в мени є взяток з малини мед дуже добрий янтарний на колір преблизно в мене цвітіня починаеться з 15 травня доречі мед з того року що качав досі не закрістолізувався

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 7 months later...

Ось тута надибав рекомендації по швидкому розмноженню ремонтантної малини http://bcoreanda.com/ShowArticle.aspx?ID=2972 і собі буде, і сусідам подарувати вистачить :az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...
Ось і знову цікавлюсь цими питаннями: чи є в нас продуктивний взяток з них, чи відрізняються в медоносності малина й ожина?

Хоч і давненько був Ваш запит, але відповім, цікаве питання й сьогодні.Так, малина набагато продуктивніше. Та і дає нектар весь час,- навіть дощ не змиває. Бджолі достатньо 10 - 12 квіток для наповнення зобика. На грядках нектаропродуктивність малини майже вдвічі вища, ніж у лісі. Збирають і пилок білуватого кольору. У мене акація накладується на малину і виходить найліпший мед, як кажуть сусіди. :umora::wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

НИКОЛАЙ 13 А какой в сумме вместе, ведь возможны варианты ----% соотношение медоносов, цвет свежего, после кристализации, вообщем подробнее... и наверное в другой теме, шоб нам по шапке не дали ? НИКОЛАЙ 13 Переніс Ваше питання сюди. Акація дуже сильний медонос та пилку бджоли з неї майже не носять. А у мене в той час його продукує малина, - якийсь грязнувато - білого кольору. На моєму "полігоні", а дача моя з бджолами в 50-ти метрах від лісу, малинники дають десь 10 відсотків нектару при основному акційному взятку. Вони накладуються один на один, але все ж малина цвіте днів на 10 - 15 довше. Зараз ліс- сосни - почав нищити американський короїд, то простору для малини стало більше. А буває ж часто на акації як не посуха, то дощі. Малина ж - постійний і надійний медонос. Дощ нектар її не змиває, а жара не дуже її й достає у лісі. :ay::hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У наший краях з малини, хто біля лісу стоїть можна отримати гарний взяток, і цвіте вона більше 3 тижнів. А от з акіції важко щось вижати, у нас її не настільки багато, але проблема мабуть в іншому погода у нас в цей період не настільки комфортна для виділення з акації, та щей ріпаки в цей період ще зовсім не перецвіли.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В моєму районі малина хоч і є в лісах, але медоносить дуже рідко, мабуть грунт не зовсім підходить. А от пару років назад побув у одного доброго знайомого в гостях на пасіці, і був дуже здивований, виявляеться є місто в лісі, низина, там зажди волого, малинник гектарів 4, медоносить 5-6 неділь починаєь за 2 неділі до акації, самої акації там малувато, але я спробував у минулому році, був приємно вражений, думаю получилось акція близько 80% + 20% малина, хотів похвастати перед коллегами, показав на базарі, ..... сказали: "це не наш мед, не місцевий хоча дуже добрий", :umora::umora::umora: я вирішив помовчати, :af: шкодую , що раніше сам не знав що в мене під носом, всього за 6км від дому є такий прекрасний медонос

доброго дня в мени є взяток з малини мед дуже добрий янтарний на колір преблизно в мене цвітіня починаеться з 15 травня доречі мед з того року що качав досі не закрістолізувався
Хотілося б побачити фото який саме відтінок має Ваш мед
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хотілося б побачити фото який саме відтінок має Ваш мед

Николай13, Прозорий з чуть жовтувато-янтарним відтінком. Кристалізація починається після року. З'являються знизу білі згустки. Далі мед не устоювався, - з'їдався успішно родичами. Його розбирають сусіди буквально за тиждень- два після відкачки.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хотілося б побачити фото який саме відтінок має Ваш мед

Николай13, Прозорий з чуть жовтувато-янтарним відтінком. Кристалізація починається після року. З'являються знизу білі згустки. Далі мед не устоювався, - з'їдався успішно родичами. Його розбирають сусіди буквально за тиждень- два після відкачки.
На жаль і в мене вже немає....хотів показати який саме відтінок кольору, я б сказав світло-малиновий, жовтуватого не спостерігав, в сусідньому районі бачив в коллеги такий самий. Не знаю чи це місцеві особливості чи ще щось домішане.......
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На жаль і в мене вже немає....хотів показати який саме відтінок кольору, я б сказав світло-малиновий, жовтуватого не спостерігав, в сусідньому районі бачив в коллеги такий самий. Не знаю чи це місцеві особливості чи ще щось домішане.......

Николай13, У мене пасіка на узліссі - сосни і трохи дуба, акація місцями, як завжди - на кінці лісу по межах та по дорогах - вздовж. Ліс - до 60 відсотків по колу. Решта - трішки пустирне поле, село і дачі. Перше поле - за три кілометри. Але малинового кольору ніколи не було. Можливо цей малиновий колір з еспарцету? Я з нього ще не качав, тож не знаю.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На жаль і в мене вже немає....хотів показати який саме відтінок кольору, я б сказав світло-малиновий, жовтуватого не спостерігав, в сусідньому районі бачив в коллеги такий самий. Не знаю чи це місцеві особливості чи ще щось домішане.......

Николай13, У мене пасіка на узліссі - сосни і трохи дуба, акація місцями, як завжди - на кінці лісу по межах та по дорогах - вздовж. Ліс - до 60 відсотків по колу. Решта - трішки пустирне поле, село і дачі. Перше поле - за три кілометри. Але малинового кольору ніколи не було. Можливо цей малиновий колір з еспарцету? Я з нього ще не качав, тож не знаю.
В обеих случаях получения этого оттенка у нас и в сеседнем районе, участок малинника находится, на границе между хвойним лесом и поймой Десни, о посевних медоносах не может идти речи, в радиусе 5 км сосновый лес или пойма Десны, отдельные годы при "большой воде" и опоздалом цветении луга, цвет меда тот же, то есть это из лесных медоносов такой оттенок. Сегодня сообщили за границей района в совсем другом направлении есть ещё один лесной масив, где точно такой же мед, там маштабы по более 3 села собирают.....с одного урочища в лесу заросшем малинником, до водоемов далеко... Подозревал что может это от черноклена может быть, но во первых в черноклена оттенок темнее и не малиновый, во вторых я в наших краях Черноклена ни разу не встречал. вот в нете нашёл фото, оттенок тот же http://ok-video.net/upload/video/thumbs/me...394342a5ea3.jpg хоть и понимаю что на фото не мед а кампот :umora:lddo Вам как журналисту задание :umora::):umora: Помогите узнать истинну этот оттенок, в меду, может дать малина?? или нет, токо в кампоте??:hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вам как журналисту задание Помогите узнать истинну этот оттенок, в меду, может дать малина?? или нет, токо в кампоте??

Николай13, На жаль, а радше навпаки - на щастя,- я вже пенсіонер по Чорнобилю. Хоч журналісти, як і КГебісти колишніми не бувають. Та "ларчик Ваш я вже відкрив" ! Готуйте медовуху! А як у Вас із аморфою кущовою? А у неї якраз мед із червонуватим відтінком. Цвітіння її накладується якраз прямісінько на білу акацію! І медоносить сильно вона після розливів і дощів. Ну що, заробив я на :az: ? А з малини мед нагадує акаційний, трішки жовтуватий. :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Малина росте в нас на одній місці десь 2-3 роки. Пізніше заростає кущами і пропадає. Мед янтарний не кристалізується. Раз було що затяжні дощі співпали з цвітінням. Потім настало різке потепління на 4 дні і знову дощі. То цих теплих днів стало щоб залити рамки повністю нектаром. Медонос хороший тільки сучасні методи ведення лісового господарства залишають за собою захаращені зруби і малина там не росте. Все заростає ожиною з повзучим стеблом.post-3347-1390030259_thumb.jpg ожина шорстка. Цвітання малини накладається з явором post-3347-1390030446_thumb.jpg або зразу після нього. Збирав плоди. Використовував сік для приготування вареннь а кістки розкидав по неугіддях. Добре приживається але ефект через 3 роки. Початок цвітіння 20-25 травня.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...