Перейти к содержанию

Поліська лісова порода бджіл


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

От кого охранять, от пасечника ?

Нет, от воров. В этой теме об этом уже писали.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вышел утром прогуляться по пасеке. Был метрах в трех от улья, немного сзади, вылетела, села на ногу, ужалила. Нормальные пчелы так себя не ведут. Я ж ее не прижал, не трусил... Вобчем если через месяц не выведутся - вывезу в лес.
Возможно ступал громко и запах на ногах не понравился....просто так не вылетит и не ужалит, .......
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

От кого охранять, от пасечника ?

Нет, от воров. В этой теме об этом уже писали.
С такими "охранниками" скорей пасечник с точка убежит... :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

От кого охранять, от пасечника ?

Нет, от воров. В этой теме об этом уже писали.
С такими "охранниками" скорей пасечник с точка убежит... :umora:
Именно эта порода очень хороша для начинающих, приучает правильно ходить по пасеке, делать всё как нужно, сразу "указывают на ошибки" чем регулярно напоминают, что пчелы это единственное домашнее существо которое не приручил человек
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так, только что чделал генеральную ревизию своих "собачек", есть две новости - хорошая и очень хорошая. Меда нет. Матку-карпатку не приняли, вывели свою (я ж 3,5 недели немог нормально их посмотреть), сеет, хорошо сеет, один корпус печатного, и пол молодого расплода. После того как пригрозил вывести в лес, почистал хорошо дымарь, заправил не корой, а какимито гнилушками - самому в рот меда хотелось набрать и улететь - вели себя больте меньте спокойно. Сейчас тут все грозят что начнется главный медосбор - не буду их трогать, проведем соц соревнование между карпаткой и энтими.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Возможно ступал громко и запах на ногах не понравился....просто так не вылетит и не ужалит, ......

Николай13,Можуть і "просто так". Але це автохтонна порода. З неї можна розпочинати виведення ліній і т.п. І виродження як у кавказянок не буде вже у третьому поколінні. Вони породу держуть! хоть і кусають як московські сторожові собаки. :ay:
Сейчас тут все грозят что начнется главный медосбор - не буду их трогать, проведем соц соревнование между карпаткой и энтими.

sypersava, А з яких рослин? Поліська на липі прикурить дає багатьом породам.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А з яких рослин? Поліська на липі прикурить дає багатьом породам.

А я знаю? В ветке весна-лето-2014 сказали - 5 июля начинается Главный Медозбор. Вот, сижу жду ). А может они такие злые были потому что с маткой были проблемы? А сейчас они там все порешали, и будут спокойнее ).
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А я знаю? В ветке весна-лето-2014 сказали - 5 июля начинается Главный Медозбор. Вот, сижу жду ). А может они такие злые были потому что с маткой были проблемы? А сейчас они там все порешали, и будут спокойнее ).

sypersava, Найчастіше злі бувають від безвзяткового періоду та поганої погоди. А головний медозбір буває лише при наявності сильних медоносів у радіусі на віддалі не далі ніж 3 км від пасіки.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...
Вышел утром прогуляться по пасеке. Был метрах в трех от улья, немного сзади, вылетела, села на ногу, ужалила. Нормальные пчелы так себя не ведут. Я ж ее не прижал, не трусил... Вобчем если через месяц не выведутся - вывезу в лес.
Как это знакомо. Тоже жалят, если к улью подходишь, но на дым хорошо реагируют - уходят и меньше нападают Не, пчелы строгие, но нормальные. Собак быстро научили не шляться возле ульев. С дымом эти страсти про ОЗК минуют. Обычная шляпа пасечника, свитер, толстые спортивки и сапоги. Руки без перчаток. До десяти укусов за осмотр, не больше.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Именно эта порода очень хороша для начинающих, приучает правильно ходить по пасеке, делать всё как нужно, сразу "указывают на ошибки"

Чтобы сразу отпало желание заниматься пчеловодством. А ещё могут и убить по неопытности. ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кстати, как появился взяток - стали вести себя спокойно (ну более менее), пчела крупная, трутни вообще зоровые, сначала думал шерни, а потом присмотреля - трутни ).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кстати, как появился взяток - стали вести себя спокойно (ну более менее), пчела крупная, трутни вообще зоровые, сначала думал шерни, а потом присмотреля - трутни ).

sypersava, Так,- це одна з ознак цих бджіл, - вони разом з середньоєвропейськими лісовими (середньоросійськими) найбільші з усіх медоносних. Навіть у звичайні пилковловлювачі не можуть входити. Для них потрібно виготовлювати спеціальну решітку.
Вышел утром прогуляться по пасеке. Был метрах в трех от улья, немного сзади, вылетела, села на ногу, ужалила. Нормальные пчелы так себя не ведут. Я ж ее не прижал, не трусил... Вобчем если через месяц не выведутся - вывезу в лес.

Ну, а на верес з чим поїдете? А чи, взагалі, берете з нього що? :blink:
Кстати, как появился взяток - стали вести себя спокойно (ну более менее), пчела крупная, трутни вообще зоровые, сначала думал шерни, а потом присмотреля - трутни ).
sypersava Якось в пасічний сезон може спробую навідатися на Полісся, як трохи спадуть ціни на бензин. Хочу все ж знайти ту, місцеву. Є задумка - з допомогою Паланочки спробувати з'єднати бакфаст і поліських лісових. "Попытка не пытка". Це ж автохтони(!) і найбільша бджола з усіх, представлених в Україні. :ay: Може не будуть такими "борзими". :blink:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 months later...

tosik Группа: Пользователи Сообщений: 1 Пасека в: черниговщина Стаж: 16-25 лет Kоличество семей: 21-30 Ульи: на 435х145 рамку Порода пчел: --поліська а в Вас реально поліські, якщо так то розкажіть, як працюєте з ними.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

tosik Группа: Пользователи Сообщений: 1 Пасека в: черниговщина Стаж: 16-25 лет Kоличество семей: 21-30 Ульи: на 435х145 рамку Порода пчел: --поліська а в Вас реально поліські, якщо так то розкажіть, як працюєте з ними.
СЄРЖ, tosik, мене це теж зацікавило... тож поділіться інфо. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

Прочитав тему на одному подиху. :umora: В мене три сім*ї поліських. Раніше утримував в лежаках, а потім переселив в багатокорпусний (гніздо на 300 рамці і магазини на 145 рамку) , при відкачці не тривожу гніздо, злості трошки менше. :) Дуже сильно рояться (вирізаю маточники 2-3 рази за сезон), але мед носять добре. 2014 року в Західній Україні з медом поганенько ( не буду за всіх говорити скажу за себе, південь Рівненської обл. меду не було), але з поліських взяток був не поганий. :ole_ole: Порода дуже добра, от тільки зла, :umora: особливо перед дощем і під час роїння. Робляться як «звері». А ще дуже сильно прополюсують .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене три сім*ї поліських.

Расскажите подробней, как обстоят дела с клещом? Вы уверенны что это не помеси, а точно полесские пчелы? Как строят вощину? Какие у них на цвет матки? Пчелы с желтизной или серые? Возможно у вас есть фотографии.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Прочитав тему на одному подиху. :umora: В мене три сім*ї поліських. Раніше утримував в лежаках, а потім переселив в багатокорпусний (гніздо на 300 рамці і магазини на 145 рамку) , при відкачці не тривожу гніздо, злості трошки менше. :) Дуже сильно рояться (вирізаю маточники 2-3 рази за сезон), але мед носять добре. 2014 року в Західній Україні з медом поганенько ( не буду за всіх говорити скажу за себе, південь Рівненської обл. меду не було), але з поліських взяток був не поганий. :ole_ole: Порода дуже добра, от тільки зла, :umora: особливо перед дощем і під час роїння. Робляться як «звері». А ще дуже сильно прополюсують .
vooiss, О! Слава Богу, що у Вас є! :umora::wave: Саме це й є її характеристики. Буду держати з Вами зв*язок. :ay:Хадзумакі, колір цієї бджоли - темно-сірий без всякої жовтизни. І більша вона за всі наші бджоли.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Iddo,нашел маток в Черниговской обл. прям из колод .В него колоды в лесу уже сем лет и никакой обработки не проводилось!!!! :dntknw: Может быть не плохой материал для кроссов! :ay: Буду ждать весну. :wave:
Цікаво, kudla14, а у Вас цьогоріч щось вийшло із задуманого?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Що до кліща, то відчутної різниці від Карпатки не має. В чистоті породи Поліська не впевнений, але ознаки вказують саме на неї. :IMHO1: Впіймав Полісянок в лісі в одну з ловушок. Забирати не став, а залишив перевірити чи нема ніяких болячок, доставив 2+ 6 рамок з полосками вощини(обрізок від навощування напіврамок 145-х). Десь через 2 місяці приїхав забирати, ловушка була забита медом і розплодом.Але рій був не маленький. Вощину тянуть швидко, я їм кожного року весною даю більше ніж іншим вощини на відбудову суші. :ay: Трохи юмору, цього року знімав з грушки роя, коли злазив з дерева прижав маску до гілляки. Вжалило в щоку десь до20 штук, то лице було схоже на морду. До речі в них яд мабуть сильніший через те, коли вжалить то дуже довго пиче огне. Я вже десь років три тому думав винести вулики в садок, витрусити рамки, закрити вулик і нехай летять собі з Богом. Але шкода, дуже працьовиті. :umora: Фото поганої якості, але можна роздивитись і бджіл, і матку і мої дві пари резинових рукавиць.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Що до кліща, то відчутної різниці від Карпатки не має. В чистоті породи Поліська не впевнений, але ознаки вказують саме на неї. :IMHO1: Впіймав Полісянок в лісі в одну з ловушок. Забирати не став, а залишив перевірити чи нема ніяких болячок, доставив 2+ 6 рамок з полосками вощини(обрізок від навощування напіврамок 145-х). Десь через 2 місяці приїхав забирати, ловушка була забита медом і розплодом.Але рій був не маленький. Вощину тянуть швидко, я їм кожного року весною даю більше ніж іншим вощини на відбудову суші. :ay: Трохи юмору, цього року знімав з грушки роя, коли злазив з дерева прижав маску до гілляки. Вжалило в щоку десь до20 штук, то лице було схоже на морду. До речі в них яд мабуть сильніший через те, коли вжалить то дуже довго пиче огне. Я вже десь років три тому думав винести вулики в садок, витрусити рамки, закрити вулик і нехай летять собі з Богом. Але шкода, дуже працьовиті. :umora: Фото поганої якості, але можна роздивитись і бджіл, і матку і мої дві пари резинових рукавиць.
А бджоли крупніші від звичайних? І чи соти у них самовільно збудовані - теж із більшими чарунками? І ще, печатка у поліських повинна бути виключно біла.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цікаво, kudla14, а у Вас цьогоріч щось вийшло із задуманого?

ДобровоЛ,нет, :ak: созванивались зимой,а летом связь пропала :dntknw: В этом году буду искать по новой.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

За колір перчатки не знав. Дякую, прийму до уваги.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

За колір перчатки не знав. Дякую, прийму до уваги.
Крутой парняга по находчивости! :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

За колір перчатки не знав. Дякую, прийму до уваги.
Крутой парняга по находчивости! :ay:
hena, Та то ж звичайна опечатка! Всі в курсі про печатку меду,- у цих бджіл вона біла.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...