Перейти к содержанию

Клен татарский (черноклен)


Гость Sidor

Рекомендуемые сообщения

Я згоден помінятися. Нарвіть мені .Пишіть, що Вам потрібно. Ліпше в личку.

клен татарський(як на фото на початку теми) вже і я знайшов неподалік, у нас на Троєщині. Так що восени матиму вже своє насіння. Це цікавий клен і дуже корисний для бджільництва. Сьогодні 14 квітня, а він вже квітує. Так що можна уточнити, що цвіте він у квітні - травні. Нектаропродуктивність його зустрічав у деяких даних, зокрема, - совєтскоє "Пчеловодство" , - до 150 кг. І він має велике значення для нарощування бджіл. Путання його з польовим, в якого медопродуктивність дійсно, як згадував Валера 2 тут раніше, до 1000 кг.,(вже не один десяток років я так і не розібрався з цим до кінця ), видно не лише у мене. Обох їх називають чорнокленами. Інколи то тою, то іншою назвою називають абсолютно інші рослини. Хіба що звернутися за роз'яснення до нашого знаного спеціаліста з рослин - Язичника? :ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...
Здравствуйте! Где можно купить семена?
Якщо треба то, піду нарву цих "вертольотиків".post-1916-1384200985_thumb.jpg Безкоштовно. :wave: Можу переслати "новою поштою". Заплатите тільки за доставку.
Ось такі "вертольотики" з вашого насіння тепер. Дякую!

post-1149-1403723909_thumb.jpg

post-1149-1403723966_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ось такі "вертольотики" з вашого насіння тепер. Дякую!
Класно вони у Вас посходили. Нехай ростуть і добре медоносять.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Класно вони у Вас посходили. Нехай ростуть і добре медоносять.

Фом, " Да не усохнет рука садящего медоносы!" :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...

Час сіяти чорноклен. Хто поділиться насінням? Сіяти є де.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Час сіяти чорноклен. Хто поділиться насінням? Сіяти є де.
В цьому році, на тих деревах, де я брав насіння для zangezy, цих "вертолетиків" чомусь немає :dntknw: ? Якщо десь буду бачити, то нарву для Вас.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В цьому році, на тих деревах, де я брав насіння для zangezy, цих "вертолетиків" чомусь немає

У нас також на кленових немає насіння. Я насіння збираю з клена гостролистого і клена несправжньоплатанового (явора) і розсіваю по неугіддях, берегах рік і вирубках. Інших видів немає. Є у парку клен татарський один кущ але чомусь сходів не було :dntknw:
Якщо десь буду бачити, то нарву для Вас.

Буду дуже вдячний :hi: Умови доставки узгодимо.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В цьому році, на тих деревах, де я брав насіння для zangezy, цих "вертолетиків" чомусь немає

У нас також на кленових немає насіння. Я насіння збираю з клена гостролистого і клена несправжньоплатанового (явора) і розсіваю по неугіддях, берегах рік і вирубках. Інших видів немає. Є у парку клен татарський один кущ але чомусь сходів не було :dntknw:
Якщо десь буду бачити, то нарву для Вас.

Буду дуже вдячний :hi: Умови доставки узгодимо.
Як ви розсіваєте насіння? Як сходить сходить? А акацію не пробували розсівать?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як ви розсіваєте насіння? Як сходить сходить? А акацію не пробували розсівать?

Розсіваю осінню рукою проходячи по неугіддях. Сію не тільки кленові. А ще сію пустирник, буркун жовтий, волошку лучну, малину, крушину . Частиною куща висаджую сильфію. Акація з насіння погано сходить треба насіння запарювати. Умови не найкращі для цвітіння акації в нашому регіоні. Сходить добре простим посівом без загортання(розсів з руки) малина, крушина, явір по зрубах. Буркун мало але є шанс природнього поширення. Знайшов плантацію з малими липами трохи вище колін росту. Весною буду розсаджувати. Як буду мати насіння клена татарського висію у шкулку потім розсаджу.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як ви розсіваєте насіння? Як сходить сходить? А акацію не пробували розсівать?

Розсіваю осінню рукою проходячи по неугіддях. Сію не тільки кленові. А ще сію пустирник, буркун жовтий, волошку лучну, малину, крушину . Частиною куща висаджую сильфію. Акація з насіння погано сходить треба насіння запарювати. Умови не найкращі для цвітіння акації в нашому регіоні. Сходить добре простим посівом без загортання(розсів з руки) малина, крушина, явір по зрубах. Буркун мало але є шанс природнього поширення. Знайшов плантацію з малими липами трохи вище колін росту. Весною буду розсаджувати. Як буду мати насіння клена татарського висію у шкулку потім розсаджу.
Дякую за відповіть. Требе взяти собі на замітку Ваш досвід. Бо я думав що просто з руки нічого не зійде.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дякую за відповіть. Требе взяти собі на замітку Ваш досвід. Бо я думав що просто з руки нічого не зійде.

MaXUA123, Та все ж під сапу, чи під фрезу Фокіна набагато надійніше і ефективніше сіяти і кленове насіння і інші медоноси! А акаційне насіння перед посадкою бажано легенько ошпарити. :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дякую за відповіть. Требе взяти собі на замітку Ваш досвід. Бо я думав що просто з руки нічого не зійде.

MaXUA123, Та все ж під сапу, чи під фрезу Фокіна набагато надійніше і ефективніше сіяти і кленове листя, і інші медоноси! А акаційне насіння перед посадкою бажано легенько ошпарити. :IMHO:
Дякую за пораду!!! Буду пробувати, хоть що небуть посіяти
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хто может поделиться или продать семена клена татарского и клена полевого?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 5 weeks later...
Хто может поделиться или продать семена клена татарского и клена полевого?

У мене теж саме запитання Фастова до точківців (вирішив його освіжити),- "Хто может поделиться или продать семена клена татарского и клена полевого?" Можете відповісти йому прямо тут. :az::hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...

Посадив на весні клен татарський 1-2 річними деревцями, побачимо що вийде, самосів хороший, у вологих місцях відмінний. Хочу назбирати ще насіння явору. Цієї осені збираюсь садити  деревцята і насіння, можу трохи заділитись.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 5 months later...
В 11.11.2013 в 22:17, фом сказал:

Якщо треба то, піду нарву цих "вертольотиків".76.jpg Безкоштовно. :wave: Можу переслати "новою поштою". Заплатите тільки за доставку.

Поміняю на мордовник. Пишіть в личку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 8 months later...

Куплю, приму в дар семена клена татарского или клена полевого. Киев.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 8 months later...
  • 8 months later...
В 30.05.2018 в 18:07, max-nik сказал:

Это он?

IMG_20180530_160444-EFFECTS.jpg

Да, это черноклен (он же - клен татарский).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

Вітаю колеги. Можливо хтось має можливість поділитися насінням чи саджанцями клена татарського. Буду дуже вдячний.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тоже буду рад если и на меня найдутся Семина черноклена.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 6 months later...

Добрый день. Интересуют семена татарского клёна. Могу купить, поменять на семена других медоносов. с ув.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Gold-V сказав:

Добрый день. Интересуют семена татарского клёна. Могу купить, поменять на семена других медоносов. с ув.

На днях буду в лісі, можу "наскубати". Якщо насіння вже достигло.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Олег Мельник сказал:

На днях буду в лісі, можу "наскубати". Якщо насіння вже достигло.

Якщо не важко, то був би дуже вдячним.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 16.10.2019 в 11:02, Gold-V сказав:

Якщо не важко, то був би дуже вдячним.

На жаль, не зможу допомогти з насінням(
Пройшовся до узлісся, де той клен у нас росте. Мабуть, і у кленів буває неврожай. Насіння є лише на окремих  гілочках, але воно почорніле, якесь пожухле, порожнє:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...