Перейти к содержанию

Хранение рамок


Sanich

Рекомендуемые сообщения

Ще влітку рамки в корпуса, корпуса колоною а всередину блюдечко з уксусною кислотою. Вся міль посипалася. Здається цей засіб в кожній книжці описаний.

Уточніть, будь ласка, кислота чи оцет? І ще одне а як кислота впливає на пінополістирольні корпуси? opr06K93.gif

Оцтова есенція 70%. Оцет 6-9% ніякого ефекту не дає. Я так з маломедними і перговими зробив. Правда корпуса ще в поліетиленовий рукав запакував і на горищі.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Оцтова есенція 70%. Оцет 6-9% ніякого ефекту не дає. Я так з маломедними і перговими зробив. Правда корпуса ще в поліетиленовий рукав запакував і на горищі.
Пробував в осени есенцію,личинки гинуть і хоч в поліетилені запаковані через деякий час знову зявились,очевидно яйця залишались.Дротам в рамках копець, проржавіли нафіг.На рік буду пробувати сірку.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пробував в осени есенцію,личинки гинуть і хоч в поліетилені запаковані через деякий час знову зявились,очевидно яйця залишались.

В мене так і було пару років назад, коли есенція закінчилася серед зими і в магазинах також пропала. Бо як стоять в приміщені такі рамки, то треба систематично підливати... :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене так і було пару років назад, коли есенція закінчилася серед зими і в магазинах також пропала. Бо як стоять в приміщені такі рамки, то треба систематично підливати... :hi:
Ви мене в ящиках по 16р і запаковані в поліетиленові мішки і то двократно підливав.Думаю в приміщенні ефект нульовий,пробував есенцію прямо на личинку так тварь,ще довго крутилась.Мороз, мабуть, саме ефективно, тільки б з осені дотримати до нього.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мороз, мабуть, саме ефективно, тільки б з осені дотримати до нього.

Звичайно в нас клімат відрізняється. В нас рамкам чи в окремих корпусах на пасіці, чи в лежаках за заставною міль до холодів нічого не робить. Тільки в закритому приміщення починаються проблеми. Мыкола таким чином(в поліетиленових рукавах) зберігає рамки без проблем. Звичайно що Білорусь це зовсім інша кліматична зона, проте... :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пробував в осени есенцію,личинки гинуть і хоч в поліетилені запаковані через деякий час знову зявились,очевидно яйця залишались.Дротам в рамках копець, проржавіли нафіг.На рік буду пробувати сірку.

немного добавлю и я к вашему разговору , я описывал уже как делаю --просто надо хранить сушь в помещении ниже +10 чтобы недать развиваться личинкам и яйцам моли--так я запечатываю в полиэтиленовые мешки влазит 6 шт и в погреб там лежат до хороших морозов -16 и на недельку проветрится , дезинфекция :ay: проверенно, можно конечно и полынём ,но не весь подходит--такой маленький метёлками , но там нада что бы всё было в полыне
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так от достатньо щоб зимою хоч на один день в ньому опустилася температура до -10 і про міль можна забути.

Нвряд. Хоч, одна міль та збережеться.
На рік буду пробувати сірку.

А оцим методом користуюсь постійно. Правда як запалити сірку в мішку не знаю бо зберігаю суш в яшиках з підігнаними кришками. Обробляю до трьох разів з серпня по жовтень. Дає ефект на 100%. Читав застереження, що утворений оксид сірки (SO2) поглинається воском і бджоли погано освоюють ці рамки. Однак, щось особливого я не помічав.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

немного добавлю и я к вашему разговору , я описывал уже как делаю --просто надо хранить сушь в помещении ниже +10
Нижче +10 це в підвалі?Згоден ,тільки пліснявіють там :angry: .
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Нижче +10 це в підвалі?Згоден ,тільки пліснявіють там

4 год так делаю проблем не разу небыло-- :IMHO1: я закрываю плотно мешки и потому не плиснявеют --нет доступа воздуха и сейчас сложенные в подвале в стопы ждут когда наступит -16 и ниже :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене цього року міль наробила найменше шкоди за останні 10 років,але прийшлось використовувати все що можливо.Все таки боротися з нею можливо :mf_swordfight:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доброго дня добавлю те що бачив в одного пасічника який давав мені суші (добра людина) вона в нього зберігалась в металевій цистерні +мурашина кислота каже що молі в нього нема і що метод провірений

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

Цікавлять конструкції стелажів для зберігання рамок. Хто має яку інформацію, будь ласка... В УП №3 за 2008 р. знаходиться допис про стелажі, розроблені Є. Паращуком, чи можливо тут викласти цю статтю, був би дуже вдячний.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Я в этом году хранил сушь так : взял 24-р лежак , на дно поставил от кв. кормушки 2 емкости и налил по 300гр уксуса 9% , далее, важная часть :) - плотно закупорить все технологические отверстия улика. сверху рамок положил слой целована - дощечки - и еще слой целофана . Моли не было , муравьи в улей не шли . Улей стоял на улице . В маю сушь раздал по семьям . Считаю свой вариант удобный и простой для начинающих , хотя он и не дает 100% гарантию, еще сам улей сделан очень добротно :) - без щелей , снаружи все щели законопатил галтелью и покрасил. На следующий год тоже так буду хранить, с более крепким раствором уксуса . Планирую сделать герметичный ящик - фанера (6мм) + эпоксидка + обклейка изнутри гидроизолирующим материалом (что-бы избежать контакта эпоксидки с рамками) , по углам галтель (эпоксидка + наполнитель типа опилок) , как вариант вскрыть натуральной олифой и ПВА . Ваше мнение по поводу выбора материалов ? А как вы ящики делаете ? P.S. Есть еще идея , абсолютно герметичный ящик заполнять углекислотой .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ваше мнение по поводу выбора материалов ? А как вы ящики делаете ?

Для виготовлення герметичного ящика не обов‘язково використовувати клеї, шпаклівки, та інше. Треба просто зробити герметичний ящик з фанери чи дошки, використовуючи тільки точність виготовлення. Можна звичайно потім його зверху пофарбувати, а з внутрішньої сторони покрити воском чи парафіном з допомогою фену :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

на дно поставил от кв. кормушки 2 емкости и налил по 300гр уксуса 9%

Тут є пару зауважень - 9% оцет не захистить від молі - перевірено. Коли закінчилася есенція(70%), наливав такий як і Ви - міль спокійно поробила ходи, тоді рамки стояли в корпусах в приміщенні. Такщо 9% оцет молі не завада. Те що Ваші перезимували, просто співпадіння якихось інших чинників. Друге - мисочки з оцтовою есенцією треба ставити зверху - її пари важчі за повітря і будуть опускатися між рамками. А в загальному такий спосіб досить ефективний і при герметичності навіть перга залишається на весну "свіжою", себто не висихає і не зацвітає. Я рамки ставив в рогаті корпуси, щільно запаковував від мишей і поміщав в поліетиленовий рукав, на рамках верхнього корпусу мисочка з есенцією.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тут є пару зауважень - 9% оцет не захистить від молі - перевірено. Коли закінчилася есенція(70%), наливав такий як і Ви - міль спокійно поробила ходи, тоді рамки стояли в корпусах в приміщенні. Такщо 9% оцет молі не завада. Те що Ваші перезимували, просто співпадіння якихось інших чинників. Друге - мисочки з оцтовою есенцією треба ставити зверху - її пари важчі за повітря і будуть опускатися між рамками. А в загальному такий спосіб досить ефективний і при герметичності навіть перга залишається на весну "свіжою", себто не висихає і не зацвітає. Я рамки ставив в рогаті корпуси, щільно запаковував від мишей і поміщав в поліетиленовий рукав, на рамках верхнього корпусу мисочка з есенцією.
Сверху ставить не удобно , тогда труднее щели заделывать на порядок ... перенос паров уксусной кислоты в моем случае происходит за счет конвекции воздуха внутри улья из-за нагревания/охлаждения стенок... Я почемуто уверен на 90% что именно пары уксуса не дали развится моли :) , просто рядом у меня стоял пакет с 4 старыми невытопленными рамками - сожрали гады ... при вскрытии сотохранилища в мая , уксус стоял 3 недели , запах достаточно сильный был , резкий . Думаю что герметичность важна ..
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я почемуто уверен на 90% что именно пары уксуса не дали развится моли

Так я ж що? Я ж нічого? Кажу тільки що МОЮ міль простий оцет не взяв... ;):ole_ole: А щодо конвекції, то якщо стоїть 6 корпусів(на 145) вгору, то навряд чи яка конвекція допоможе. А в лежаку напевно вистачає і так.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Mapet, А де купували ессенцію? Я ніколи не бачив в продажу (правда й не шукав). Я раніше в порожніх вуликах закупорених обкурював сіркою та лишав так.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У меня Мама брала на базаре , там где и продукты продавали ... По супермаркетам я не замечал ессенции...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А де купували ессенцію?

Раньше покупал уксусную кислоту "ледянку" на хозрынке, последние два года стало проблематично купить, ее просто нет. Ходят слухи, что запретили продавать. Рамки храню в больших фанерных ящиках, кислоту ставлю в двух емкостях, сверху и на дно. Крышка закрывается плотно, дополнительно проклеена пористая резина, на фото можно увидеть.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Mapet, А де купували ессенцію? Я ніколи не бачив в продажу (правда й не шукав). Я раніше в порожніх вуликах закупорених обкурював сіркою та лишав так.

Напевно просто не звертали увагу. Продається в продуктових магазинах в пляшечках по 0,25. Сіркою теж досить ефективно, я просто сірки не мав, а потім в Шклі на станції назбирав, але обробляти нею нема умов...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Mapet, А де купували ессенцію? Я ніколи не бачив в продажу (правда й не шукав). Я раніше в порожніх вуликах закупорених обкурював сіркою та лишав так.

Напевно просто не звертали увагу. Продається в продуктових магазинах в пляшечках по 0,25. Сіркою теж досить ефективно, я просто сірки не мав, а потім в Шклі на станції назбирав, але обробляти нею нема умов...
Сіркою ефективно, але мені не подобається те, що після обкурювання нею залишається на рамках осад дрібних кристаликів - бджолам потім чистити треба, а їх шкода. :ak: Після оцту можна ж просто провітрити
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Знакомый знакомого дал мне 10 шариков, происхождение и название не знаю, так вот ,эти шарики применяют для обработки зерна от всяких таких проказников, 100 процентов экологично чисто, один шарик работает две-три недели, потом распадается в пыль, вся суш в полетеленовом рукаве, ниодной личинки до сих пор даже и не видел!!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Знакомый знакомого дал мне 10 шариков, происхождение и название не знаю, так вот ,эти шарики применяют для обработки зерна от всяких таких проказников, 100 процентов экологично чисто, один шарик работает две-три недели, потом распадается в пыль, вся суш в полетеленовом рукаве, ниодной личинки до сих пор даже и не видел!!!
Таких препаратів у формі круглих таблеток, таблеток, полосок, гранул зареєстровано в Україні біля 20 штук. Всі мають одну й ту ж діючу речовину - фосфід алюмінію. Я про якісь інакші не чув. Принаймні в переліку зареєстрованих не виявив. Ті що є використовуються для фумігації (окурювання) зерна. Прии згоранні виділяється оксид фосфору, який і є діючою речовиною. Головна небезпека - контакт фосфіду алюмінію з водою, тоді він розкладається з утворенням фосфіну (фосфану)
Фосфи?н (фосфористый водород, гидрид фосфора, по номенклатуре IUPAC — фосфан РН3) — бесцветный, очень ядовитый, довольно неустойчивый газ со специфическим запахом гнилой рыбы. Фосфин сильно отличается от его аналога аммиака. Его химическая активность выше, чем у аммиака, он плохо растворим в воде Фосфин сильно ядовит, действует на нервную систему, нарушает обмен веществ. ПДК = 0,1 мг/мі. Запах ощущается при концентрации 2-4 мг/мі, длительное вдыхание при концентрации 10 мг/мі приводит к летальному исходу.
За технологією застосування цих препаратів передбачено взяття аналізу зерна через кілька діб після фумігації і якщо знайдено сліди фосфіну чи його сполук - зерно повинне активно вентилюватись протягом 20 діб. Можливо, у вас якийсь інший препарат і він дійсно безпечний - я не сперечаюсь - зараз багато завозять пестицидів, які ще не пройшли перевірку у нас і не занесені в реєстр - серед них і пристойної якості трапляються. Але якщо ви не знаєте що це і як його застосовувати - я би не ризикнув використати для зберігання рамок. ______________________________ ПС: прочитав перелік докладніше - є такі таблетки що просто розкладаються без підпалювання з експозицією 7-10 діб. Але суть та ж - в основі фосвід алюмінію чи магнію
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Але якщо ви не знаєте що це і як його застосовувати - я би не ризикнув використати для зберігання рамок.

Лично я вообще никой информацией не владею, а вод тот пчеловод несколько лет пользуется и говорит все отлично!!! Я тоже разницы никакой не заметил, работают на суши нез особых изменений!!! Через неделю после расширения гнезда всегда есть засев матки!!!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Хранение рамок

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...