Перейти к содержанию

Осінь-зима 2010/2011


Sergiy

Рекомендуемые сообщения

помітив, що маточник був відбудований на дні

Думаю, при зрізанні маточників якийсь упав на дно, з якого сім'я і вивела матку.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

помітив, що маточник був відбудований на дні

Думаю, при зрізанні маточників якийсь упав на дно, з якого сім'я і вивела матку.
Якщо вони надумали міняти матку то вони її поміняють всерівно рано чи пізно.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо вони надумали міняти матку то вони її поміняють всерівно рано чи пізно.

Підтримую як що надумали значить надумали і ніхто їх не зупинить :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Підтримую як що надумали значить надумали і ніхто їх не зупинить opr06K93.gif

В перший рік в серпні забрав молоду ТЗ - червила в другому кінці вулика. Навесні знов знайшов дві матки в цій сім"ї - молода була плідна. Відсадив, то вони знов заклали маточники ТЗ - вже не став більше їм заважати.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я обычно кончаю таких маток и обьеденяю семью меньше проблем.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я обычно кончаю таких маток и обьеденяю семью меньше проблем.

Не зрозумів? Які сім"ї об"єднуєте? Йде мова про тиху заміну. В чому зло такого стану сім"ї?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я обычно кончаю таких маток и обьеденяю семью меньше проблем.
а зря, по моему не большому опыту матки тихой смены очень хорошего качества!!! 3 раза у меня был такой феномен и ничего плохого я про таких маток сказать не могу... в отличие от роевых... :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я обычно кончаю таких маток и обьеденяю семью меньше проблем.
а зря, по моему не большому опыту матки тихой смены очень хорошего качества!!! 3 раза у меня был такой феномен и ничего плохого я про таких маток сказать не могу... в отличие от роевых... :IMHO1:
А взагалі можливо відрізнити маточники ройові від маточників тихої заміни? Дякую. :vinny:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А взагалі можливо відрізнити маточники ройові від маточників тихої заміни? Дякую. :vinny:
взагалі я відрізняю так: якщо маточників нечисленна кількість до 3-4 штук то це швидше за все ТЗ, а якщо їх десятки то це або роєві або відсутня матка... окрім того тиха зміна в мене траплялась в час коли рої вже не активні, а саме в серпні після ГВ... Та в цьому році в мене стався ще один казус... рій який впіймався в ловушку в червні і наростився до 9 рамок заклав маточник,(матка була ще й з підрізаним на1-1.5мм. крильцем, мабуть попередній власник хотів змінити матку) маточник я не чіпав, думаючи щоб змінили матку, так як очевидно вона була не молодою... та з роботою в мене не вийшло все проконтролювати і оглянувши через 5-6 днів зробив висновок що втік рій так як було від сили 5 рамок бджоли, більша половина кормів відсутня....але оглянувши помітив стару матку з підрізаним крильцем... Як ви думаєте чи могла молода, можливо й не плідна матка втікти з роєм в даному випадку??? :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

оглянувши помітив стару матку з підрізаним крильцем... Як ви думаєте чи могла молода, можливо й не плідна матка втікти з роєм в даному випадку???

Тут виникає кілька запитань: 1.Якщо крило підрізане матка літати не зможе (далеко і високо). Як я розумію ловушка була підвішена на дереві. Отже мабуть ця підрізка неякісна. Така що все ж матка трохи літає. 2. З першим роєм летить перша матка, коли ще молоді не вийшли. Тоді можна припустити, що дощі не дали можливість рою піти, а коли вийшло сонце у вулику вже були і молода матка (ви кажете, що маточник один). Це варіант тихої заміни. Походили вони, почервили і домовились між собою полюбовно хто полетить, а хто залишиться. Можливо стара все ж таки травмована і з часом це прогресувало і вона ослабла та не змогла полетіти. До речі, а як у неї з яйцекладкою? Чи не така, як решето?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як ви думаєте чи могла молода, можливо й не плідна матка втікти з роєм в даному випадку???

На роїння не схоже. Можливо ніякого рою не було, а молода матка у вулику і скоро її можна буде побачити. Не раз спостерігав при ТЗ мирне співіснування молодої і старої маток(матки мічу). Навіть перезимовували разом і весною обоє сіяли. Цим ніколи не переймаюсь, і не втручаюсь. З такими сім'ями зручно працювати.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тут виникає кілька запитань: 1.Якщо крило підрізане матка літати не зможе (далеко і високо). Як я розумію ловушка була підвішена на дереві. Отже мабуть ця підрізка неякісна. Така що все ж матка трохи літає. 2. З першим роєм летить перша матка, коли ще молоді не вийшли. Тоді можна припустити, що дощі не дали можливість рою піти, а коли вийшло сонце у вулику вже були і молода матка (ви кажете, що маточник один). Це варіант тихої заміни. Походили вони, почервили і домовились між собою полюбовно хто полетить, а хто залишиться. Можливо стара все ж таки травмована і з часом це прогресувало і вона ослабла та не змогла полетіти. До речі, а як у неї з яйцекладкою? Чи не така, як решето?
Ви праві.... крило підрізане неякісно і вона могла літати.. яйцекладка нормальна хоча й де не де е пропуски, я теж більше схиляюсь до думки що стара вже не могла летіти, але й не хоче йти з "посади" матки :umora: от того прийшлось летіти молодій...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На роїння не схоже. Можливо ніякого рою не було, а молода матка у вулику і скоро її можна буде побачити. Не раз спостерігав при ТЗ мирне співіснування молодої і старої маток(матки мічу). Навіть перезимовували разом і весною обоє сіяли. Цим ніколи не переймаюсь, і не втручаюсь. З такими сім'ями зручно працювати.
було б добре коли так....:)але як же той факт що бджоли за 5-6 днів майже вдвое менше а корму пропало більше половини... :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я теж більше схиляюсь до думки що стара вже не могла летіти, але й не хоче йти з "посади" матки opr06K9J.gif от того прийшлось летіти молодій...

При роїнні, в такому разі, молода матка просто вбила б стару.
було б добре коли так....smile.gifале як же той факт що бджоли за 5-6 днів майже вдвое менше а корму пропало більше половини

Бджіл зараз поменшало у всіх сім'ях - йде до зими. Що до зниклого корму... - то хіба рій бере з собою багато корму? Дуже сильні рої важать 4-5 кг, де більшу частину, думаю, важать бджоли. Не можу напевно сказати що це, бо на місці воно видніше, а випадок, який стався при відкачці меду з багатокорпусного вулика, можливо схожий з Вашим. З початком взятку з соняшника була сформована сильна сім'я з декількох відводків, які до цього стояли один на одному(вулик Делона). В нижній частині була залишена матка і відділена від вехньої роздільною решіткою, всі льотки залишились відкритими. Верхню частину (над решіткою) в останнє відкачував повністю, для зручності струшуючи бджіл в окремий ящик. Потім, як завжди, витрусив бджіл з ящика на приставні сходні до нижнього льотка. Як правило, вони при цьому дружно піднімаються до льотка і заходять у вулик. Цього ж разу вони повисли на приставленій дошці, а через декілька хвилин різко знялися і роєм привилися на дереві. У знятому рої була нова(не мічена) не плідна матка. Мій висновок - утворилася двохматочна сім'я через відкриті льотки над решіткою. Зрозуміло, що надалі бджоли залишили б одну матку. Якби струшував бджіл безпосередньо у вулик, то такого б не було. Можливо це є однією з причин про так звані "пізні рої"?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А коли перебрав весь вулик готуючи до зими, то помітив, що маточник був відбудований на дні. Одинокою пірамідою. Де вони спокійно і вивели собі матку.

Від такого можна дістати атек серця. До такого людині не додуматись. Воістину чудеса та й годі. Це треба опублікувати в якомусь журналі.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

у меня пчёлы нервничают всё что то ищут взятка нет, пытаются проникнуть в чужие улии! Это у всех так или я что то неправильно сделал? Летки посокращал, у маленьких семеек до 1см. у сильных 5-7см. Некоторые семьи летают на верхний и нижний почти одинаково. Пытался сушь хранить в корпусах, плотно укутал брезентом обрызгал формалином от моли _ на следующий день там было не пройти от пчёл перенёс в сарай Это всегда так осенью? :ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Всегда и везде :) Особенно где нет вобще взятка и рядом есть ещё пасеки :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Воістину чудеса та й годі.

На майбутнє візьму за правило: до вуликів іти з фотоаппаратом. Завжди є щось цікаве.
пчёлы нервничают всё что то ищут взятка нет, пытаются проникнуть в чужие улии!

Добавте ще й ос до повної картини. Все затихло, коли підгодував цукром. Тепер "сидять на призьбі, нога на ногу і теревенять." :umora: Різко похолодало і ос теж помітно менше стало.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

. Некоторые семьи летают на верхний и нижний почти одинаково.

В цей час верхні закриваю а нижні залишаю на прохід двох бджол (до закінчення підгодівлі). Потім нижній відкриваю повністю та засітковую. В принципі мишей небагато. Та кожної зими, якщо не засіткую, то в один вулик таки залізе.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Начал кормить, даю по 1л. в день на семью. Паралельно дает золотарник. Из за этого воровства не наблюдается. Сократил все улики до одного корпуса в 10 рамок. Потом после кормежки буду убирать все равно лишние по силам семей. Лет пчел активный ( сначала прикрыл было летки - но пришлось открывать почти на всю т.к. начинались заторы :))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Різко похолодало і ос теж помітно менше стало.

В нас теж різко похолодало, а от ос взагалі цього року практично не бачив. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В нас теж різко похолодало, а от ос взагалі цього року практично не бачив. opr06K94.gif

За то у нас хоть отбавляй, да ещё и жалят паразиты :angry:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В цей час верхні закриваю а нижні залишаю на прохід двох бджол (до закінчення підгодівлі).

А я вот делаю совсем наоборот. Нижний леток пчелы не защищают практически. Поэтому его закрываю полностью.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Завжди є щось цікаве.

Ось наприклад сьогодні. Дві неділі назад перебрав повністю всі вулики, прийняв фанерне дно, поставив полоски і піддон, закрив нижній льоток. І ось що маю сьогодні відкривши задню кришку в дні. post-1517-1283244452_thumb.jpgpost-1517-1283244477_thumb.jpg Довжина від краю крила до голови - 7см. Звідки ці горобці взялись у вулику ?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Sewerby - у мене пасіка не далеко від Вашої, у Апостолівському районі. Подібних "динозаврів" у цьому році знаходив у вуликах разів п'ять, але завжди вбитими бджолами, двічі - запрополісованих. Дружина (біолог за фахом) каже, що це метелики-бражники. Я нещодавно викладав аналогічні фото, але у мене у вуликах були лише крила та голови. Здається, у цих комах медом живляться дорослі крилаті особини, що не так страшно, як личинки з відкладених яєць.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

Гость
Эта тема закрыта для публикации ответов.
×
×
  • Создать...